۱۳ شخصیت مهم دنیای تکنولوژی که در سال ۲۰۱۱ فوت کردند

۱ – Kenneth Olsen

kenneth olsen

این شخص موسس و مهندس Digital Equipment Corporation بود که در سال ۱۹۲۶ متولد شد . شرکت DEC برای یکبار به عنوان دومین شرکت بزرگ کامپیوتری دنیا معرفی شد . از این شخص به عنوان فردی که صنعت کامپیوتر دنیا را تغییر فرم داده یاد می شود . او در ۶ فوریه سال ۲۰۱۱ و در سن ۸۴ سالگی درگذشت .

۲ – Jean Jennings Bartik

jean bertik

این خانم در ۲۷ دسامبر سال ۱۹۲۴ متولد شد . آخرین بازمانده از ENIAC یا Electronic Numerical Integrator and Computer بود . به گفته نیویورک تایمز این خانم از پیشگامان و جزء تاثیر گذاران صنعت برنامه نویسی نرم افزار می باشد . او در ۲۳ مارس ۲۰۱۱ و در سن ۸۶ سالگی از بین ما رفت .

۳ – Max Mathews

پدر علم موسیقی دیجیتال

متولد ۱۳ نوامبر ۱۹۲۶ . این شخص پدر موسیقی دیجیتال است . او نرم افزاری طراحی کرد که به نام MUSIC معروف است که یک آهنگ ۱۷ ثانیه ای را در کامپیوترهای IBM اجرا می کرد . او در طراحی نرم افزارهای صوتی کامپیوتری و همچنین پیشرفت دستگاه ها و آلات موسیقی پیشقدم بود . او در ۲۱ آوریل ۲۰۱۱ و در سن ۸۴ سالگی فوت کرد .

۴ – Norio Ohga

مخترع لوح فشرده

این شخص کسی نیست جز مخترع و طراح لوح فشرده یا CD ، متولد ۲۹ ژانویه ۱۹۳۰ در ژاپن . رئیس و مدیر عامل شرکت معروف سونی . اختراع CD گامی بزرگ در مهاجرت موزیک از دنیای آنالوگ به دیجیتال بود . CD بعدها توسط شرکت سونی از مصارف خانگی تا بازی های کامپیوتری توسعه داده شد . Norio Ohga در ۲۳ آوریل ۲۰۱۱ و در سن ۸۱ سالگی درگذشت .

۵ – Michael Hart

پدر کتاب الکترونیکی

او پدر کتاب الکترونیکی است . متولد ۸ مارس ۱۹۴۷ ، نویسنده آمریکایی که بیشتر به دلیل خلق اولین کتاب الکترونیکی ( Ebook ) معروف شد . پروژه گوتنبرگ ( Project Gutenberg ) که بیش از ۳۶۰۰۰ کتاب الکترونیکی برای سیستم عامل های اندروید ، iOS وهمچنین کتابخوان کیندل در خود جا داده است . او در ۶ سپتامبر ۲۰۱۱ و در سن ۶۴ سالگی از دنیا رفت .

۶ – Julius Blank

julius blank

او در ۲ ژوئن ۱۹۲۵ به دنیا آمد . یکی از ۸ موسس شرکت Fairfield Semiconductor بود و از پیشگامان توسعه صنعت ساخت چیپ های کامپیوتری در دنیا . این شخص در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱ و در سن ۸۶ سالگی خداحافظی کرد .

۷ – استیو جابز

مدیر عامل اپل

عمو استیو در ۲۴ فوریه ۱۹۵۵ به دنیا اومد . فردی که بعدها به نماد و آیکون تکنولوژی قرن حاضر تبدیل شد کسی که مسیر صنعت کامپیوتر دنیا رو به شدت تغییر داد . کسی که تبلت رو و کسی که آیپد رو معرفی کرد . وقتی استیو فوت کرد وبسایت اپل نوشت : ” اپل نابغه رویایی و خلاق خود را و جهان یک انسان شگفت انگیز را از دست داد ” . عمو استیو در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ و در سن ۵۶ سالگی به رحمت خدا رفت . روحش شاد.

۸ – Robert Galvin

robert galvin

متولد ۹ اکتبر ۱۹۲۲ . رابرت پسر موسس شرکت موتورولا بود او بعد تلاشهای پدرش Paul Galvin به مدیریت موتورولا رسید و به طرز چشمگیری درآمد این شرکت را از ۲۱۶٫۶ میلیون دلار به ۶٫۷ میلیارد دلار رساند . از او به عنوان یک کارآفرین منحصر به فرد در آمریکا یاد می شود . او در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۱ و در سن ۸۹ سالگی از دنیا رفت .

۹ – Dennis Ritchie

پدر زبان برنامه نویسی C

متولد ۹ سپتامبر ۱۹۴۱ . ریچ پدر زبان برنامه نویسی C و خالق سیستم عامل Unix می باشد . تاثیر به سزایی در جهت گیری برنامه نویسی کامپیوتر و نرم افزار گذاشته و به همین دلیل مدال تکنولوژی را در سال ۱۹۹۹ به همراه Ken Thompson به گردن آویخت . او در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱ و در سن ۷۰ سالگی درگذشت .

۱۰ – Ashawna Hailey

شرکت نرم افزاری متا

متولد ۸ اکتبر ۱۹۴۹ . او موسس شرکت نرم افزاری متا ( meta – software ) می باشد . این شرکت در زمینه تهیه نرم افزار شبیه ساز HSPICE که شبیه ساز مدارات الکترونیکی و دیجیتالی است فعالیت می کند . این خانم در راستای برابری حقوق زن و مرد نیز تلاشهای زیادی کرده است . او در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۱ و در سن ۶۲ سالگی مرد .

۱۱ – John McCarthy

مخترع هوش مصنوعی

خالق هوش مصنوعی

جان مک کارتی در ۴ سپتامبر ۱۹۲۷ متولد شد . کسی است که برای اولین بار عبارت “هوش مصنوعی” را خلق کرد . او خالق زبان برنامه نویسی LISP ( پردازش لیست) می باشد . LISP یک زبان برنامه نویسی سطح بالا که اصولا “براى پردازش داده هایى است که شامل لیست هایى مى باشند . همچنین مک کارتی جزء پایه گذاران پردازش ابری یا Cloud Computing است . او در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۱ و در سن ۸۴ سالگی از میان ما رفت .

۱۲ – John Opel

مدیر شرکت IBM

متولد ۵ ژانویه ۱۹۲۵ . او کسی است که شرکت بزرگ IBM را بزرگ تر کرد . او در ابتدا در این شرکت به عنوان فروشنده مشغول بود و سرانجام به دلیل مهارت های فردی و هوش بالا به مدیریت رسید . جان اپل در ۳ نوامبر ۲۰۱۱ و در سن ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت .

۱۳ – Charles Walton

پدر سیستم شناسایی فرکانس رادیویی

این شخص پدر سیستم شناسایی فرکانس رادیویی یا به انگلیسی RFID می باشد بعدها او شرکت خود را ایجاد کرد که حق امتیاز تولید ۱۰ دستگاه با تکنولوژی شناسایی از فاصله نزدیک را از آن خود کرد . او در ۶ نوامبر ۲۰۱۱ و در سن ۸۹ سالگی فوت کرد .

منبع: www.elmefarda.com


مطالب مشابه :


زندگینامه دکتر حسین آذین

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - زندگینامه دکتر حسین آذین - محل ارائه موضوعات روانشناسی
دژاوو یا آشنا پنداری

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - دژاوو یا آشنا پنداری - محل ارائه موضوعات روانشناسی
خطای دید

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - خطای دید - محل ارائه موضوعات روانشناسی - روانشناسی
آموزش سی‌شارپ C# – بخش ۳

سلام به وبلاگ دانشجویان مهندسیit پیام نور رفسنجان - به روزترین وبلاگ دانشگاه خوش آمدید!
مقالات

دانشجویان مهندسیit پیام نور رفسنجان - مقالات - - دانشجویان مهندسیit پیام نور رفسنجان
كارشناسي ارشد روان‌شناسي و منابع آن

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - كارشناسي ارشد روان‌شناسي و منابع آن - محل ارائه
۱۳ شخصیت مهم دنیای تکنولوژی که در سال ۲۰۱۱ فوت کردند

دانشجویان مهندسیit پیام نور رفسنجان - ۱۳ شخصیت مهم دنیای تکنولوژی که در سال ۲۰۱۱ فوت کردند
روزانه 11 ایرانی خودکشی می کنند

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - روزانه 11 ایرانی خودکشی می کنند - محل ارائه موضوعات
راهنمای خرید تبلت!

سلام به وبلاگ دانشجویان مهندسیit پیام نور رفسنجان - به روزترین وبلاگ دانشگاه خوش آمدید!
دیدنیهای رفسنجان (غار میرزا)

روانشناسی دانشگاه پیام نور رفسنجان - دیدنیهای رفسنجان (غار میرزا) - محل ارائه موضوعات
برچسب :