نکاتی در مورد آویختن لباس

 

 

ما همیشه فکر می کنیم باید قفسه لباسمان بزرگتر باشد و هیچ گاه فضای کافی برای لباس هایمان نداریم اما نکته اصلی اینجاست که ما چیدمان درست لباس را بلد نیستیم و خیلی بد کمد لباسمان را می چینیم.

کمد لباس

من مطمئنم در اکثر کشو و قفسه لباس های شما، لباس هایی مچاله شده و نا مرتب وجو دارد. قطعا بسیاری از لباس های شما به صورن تامناسبی به جارختی اویزان شده اند مثلا لباس های بافتنی یا ظریف در حالت کشش زیادی بر اثر استفاده نامناسب از جارختی وجود دارد.

اگر می خواهید همیشه شیک پوش باشید و در هنگام خرید یا انتخاب لباستان راحت باشید، باید قفسه لباس مرتب و منظمی داشته باشید که با اطلاع کامل از آنچه که دارید، تصمیم بگیرید و هم هنگام انتخاب وقت کمتری را صرف لباس پوشیدن بکنید.

من در اینجا راه های مناسبی برای آویزان کردن انواع لباس ها بیان می کنم:

آویزان کردن لباس ها:

در كمد لباس هایتان را باز كنید و با دقت به چوب لباسی های آویزان شده به میله اصلی كمد، نگاهی بیندازید.

آیا تنوعی در جنس و مدل آنها می بینید یا اینكه همه لباس هایتان، با هر نوع و فرمی كه هستند روی چوب لباسی های فلزی و پلاستیک ارزان قیمت كه معمولا همراه لباس های خشكشویی شده به مشتری داده می شوند، آویزان شده اند؟!

به احتمال زیاد این طور نیست. در كمد همه ما انواع و اقسام چوب لباسی ها شامل فلزی بدون روكش، فلزی با روكش نازك، پلاستیكی، چوبی و تركیبی از چوب و فلز یافت می شود كه یا خودمان آنها را خریداری كرده ایم یا هنگام خرید لباس، چوب لباسی مخصوصش همراه آن بوده است ولی موضوع اینجاست كه اغلب ما معمولا موقع آویزان كردن لباس ها در كمد باوجود چوب لباسی های متنوع ، هر چوب لباسی خالی ای را كه در دسترس است، برداشته و لباس را روی آن آویزان می كنیم؛

آن وقت اعتراض می كنیم كه نمی دانیم چرا كت و دامن یا كت و شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان بودن داخل كمد، سرشانه هایش بد فرم و چین دار شده و دیگر شكل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی كه مقصر اصلی خودمان هستیم زیرا انتخاب ما برای چوب لباسی مناسب، درست نبوده است. بله، تعجب نكنید.

لباس ها – گذشته از وزن، جنس و میزان استقامت چوب لباسی – باتوجه به فرمشان باید توسط چوب لباسی مناسبی به میله كمد آویخته شوند. درواقع چوب لباسی ها نه تنها ابزار آویزان كردن لباس ها هستند بلكه نقش محافظت كننده از فرم آنها را نیز برعهده دارند.

آویختن صحیح کت و پیراهن های مردانه:

چوب لباسی هایی که دارای یك آویز و 2 بازوی مایل است كه فرم شانه انسان را دارد. این نوع چوب لباسی ها را معمولا برای آویزان كردن انواع و اقسام بلوزها و پیراهن های دكمه دار مردانه و زنانه مورد استفاده قرار می دهند.

آویختن صحیح شلوار:

شلوارهای با پارچه های ضخیم تر مانند جین، كتان یا مخمل كبریتی – كه برای قرارگرفتن روی میله چوب لباسی نیازی به گیره یا كلیپس ندارند – را روی چوب لباسی هایی با میله گرد ضخیم مانند تصویر بیاویزید. درضمن، انتهای بازوهای طرفین میله – كه با زاویه ای تندتر به میله وصل شده – نیز مانع از افتادن شلوار روی زمین می شود.

چوب لباسی هایی كه فرم كلیپس دارند و در واقع 2 بازوی آنها با استفاده از فلزی روی هم به صورت محكم قرار می گیرند، مخصوص آویختن شلوارهایی با پارچه های نازك و ظریف هستند. درضمن معمولا لایه ای از ابر فشرده لبه داخلی این بازو را می پوشاند تا روی پارچه فشار زیادی وارد نیامده و به اصطلاح جا نیندازند.

آویختن صحیح دامن:

دامن از جمله لباس هایی است كه برای آویختن آن راه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال اگر در دو طرف كمر دامن شما 2 بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می توانید هریك از بندها را به گیره های كوچكی – كه معمولا در 2 بازوی اغلب چوب لباسی های پلاستیكی و بعضی از انواع چوبی قرار دارد – بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛

بنابراین برای این كار، چوب لباسی های گیره دار در هر شكل و مدلی كه باشند، بهترین انتخاب اند. به این ترتیب كه روی میله پایینی این گونه چوب لباسی ها معمولا 2 گیره وجود دارد كه كمر دامن را محكم گرفته و آن را به همان حالت صاف آویزان می كند.

آویختن صحیح کت، پالتو و مانتو:

وقتی می خواهید كت تكی را به چوب لباسی بیاویزید – به خصوص اگر از جنس ضخیم و زمستانی باشد – لازم نیست كه چوب لباسی میله دار انتخاب كنید. انتخاب چوب لباسی هایی که به فرم شانه هستند برای این نوع لباس ها مناسب است..

درضمن برای آویختن پالتوها نیز باید از این نوع چوب لباسی استفاده كرد ولی باتوجه به اینكه این مدل چوب لباسی ها در 2 نوع جنس پلاستیكی و چوبی تولید می شوند، اگر می خواهید برای پالتویتان چوب لباسی انتخاب كنید، نوع چوبی آن محكم تر است..

ژاكت ها، مانتوها و بلوزهای بافتنی نیز برای آویخته شدن به چوب لباسی فرم دار نیاز دارند زیرا این قبیل لباس ها تحت كوچك ترین فشاری فرم گرفته و تغییر ظاهر پیدا می كنند؛ بنابراین آنها را روی چوبی آویزان كنید كه شكل لباس را حفظ كند.

آویختن صحیح شال و روسری :

آویزان كردن شال، روسری و مقنعه برای تمام خانم ها یك معضل بزرک است. اما برای این کار شما می یتوانید از نصب یک میله به کمد لباستان کمک بگیرید و به ترتیب رنگی آنها را آویزان کنید. راه بهتر استفاده از چوب لباسی های چندمیله است. می توانید با توجه به جنس و رنگ روسری و شال هایتان از این جالباسی ها استفاده کنید.

آویختن صحیح لباس های شب و مهمانی:

معمولا این لباس ها از پارچه های ظریف و حساس است و باید از جا لباسی های روکش دار استفاده کرد. شما هم می توانید این قبیل چوب لباسی ها را در فروشگاه های مخصوص فروش حوله، روتختی و مانند اینها پیدا كنید ولی به جای آنكه به دنبال این مدل چوب لباسی بگردید و احتمالا مبلغ گزافی هم بپردازید، از چوب لباسی های معمولی چوبی بدون میله استفاده كرده و آنها را با لایه ای از ابر یا پشم شیشه و پارچه روكش كنید.

مراقبت و نگهداری از لباس های زمستانی خصوصا لباس های بافتنی بسیار مهم است. اگر از لباس های زمستانه مانند پلوور و ژاکت به خوبی نگهداری نشود، ممکن است به سرعت از هم باز بشود و گشاد و خراب شود. خیلی راحت می توانید از بدشکل شدن و کهنگی بلوزهای بافتنی خود جلوگیری کنید.

پیشنهادی برای آویختن کمربند، دستمال گردن و کراوات:

علاوه بر پیشنهادات فوق، چوب لباسی های دیگری با كاربردهای خاص تر كمابیش یافت می شود به عنوان مثال در تصاویر زیر شماچوب لباسی هاییرا ملاحظه می كنید كه با فرمی كاملا متفاوت برای آویزان كردن كمربندها، لباس زیر،شال، دستمال گردن، کراوات و حتی روسری های نازك و ظریف مناسب هستند.

لباس های بافتنی:

پلوورها و ژاکت های سنگین خود را به جای آویزان کردن از چوبرختی، بپیچید و تا کنید تا مرتب و تمیز بماند. درمورد پلوورها و بلوزهای سبک حتما از چوبرختی و جالباسی های ابری و لایه دار استفاده کنید. از نگهداری بلوز و ژاکت در دراورهای چوب سدر خودداری کنید چون این چوب به پشم و سایر پارچه های کشباف صدمه می زند

www.iranhanger.com


مطالب مشابه :


انواع مدل های جدید دکوراسیون کمد لباسی

کلینیک گیاهان دارویی شفانوش ایذه - انواع مدل های جدید دکوراسیون کمد لباسی - خرید و فروش گیاهان دارویی - کلینیک گیاهان دارویی شفانوش ایذه.
12 آیتمی که هر خانم باید در کمد لباس خود داشته باشد

پرشین وی: یک پیراهن مشکی کلاسیک برای هر مهمانی رسمی مناسب است، برای مهمانی های شام نیز یکی از گزینه های خوب محسوب می شود.بهتر است لباسی را انتخاب کنید
کمد لباس محبوب

محبوب حبیب - کمد لباس محبوب - اینجا از تلاشم در همه زمینه ها برای یک زندگی جدید می نویسم - محبوب حبیب.
کمد لباس هایتان را چگونه بچینید

حس تازه - کمد لباس هایتان را چگونه بچینید - ... تا به حال شده که در مقابل جالباسی یا کمد مخصوص لباسهایتان بایستید و با خودتان بگویید: «می خوام چی بپوشم؟
بهترین چیدمان کمد

وقتی فصل زمستان تمام می‌‌شود دیگر نیازی به كاپشن‌ها و لباس‌های ضخیم نیست كه در كمد آویزان كنید. در عوض می‌‌توانید آنها را در یك جعبه مقوایی قرار دهید و در قفسه بالای
کمد لباس جادار و بزرگ برای چیدمان وسایل (سری اول)

15 ژوئن 2013 ... اتاق کمد اتاقی است شامل کمدها، دراورها، قفسه ها و آویزهایی برای نگهداری وسایل و لوازم فردی. چنین جایی به نگهداری بهتر لباس ها و وسایل و همچنین
وسایلی که باید هر خانم در کمدش داشته باشد ...

لباس : * یک پیراهن مشکی ساده ، که بهش LBD هم میگن ... که واقعا توی هر موقعیتی کار آدم رو راه میندازه . .... در واقع ایده ی اصلی این پست، پر کردن کمد لباس نیست.
نکاتی در مورد آویختن لباس

کمد لباس. من مطمئنم در اکثر کشو و قفسه لباس های شما، لباس هایی مچاله شده و نا مرتب وجو دارد. قطعا بسیاری از لباس های شما به صورن تامناسبی به جارختی اویزان شده اند
10 آیتمی که هر خانمی باید در کمد لباس خود داشته باشد

2 - كت مدل بلیزر این مدل كت یك پوشش خوب برای طول شبانه روز است . این نوع كت ها یك تكه ظریف آستر دار هستند كه می توان آن را به عنوان یك لباس رسمی یا غیر رسمی
میز آرایشی و کمد لباسی

لوازم خانگي. میز آرایشی و کمد لباسی · + نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۱ساعت 20:16 توسط آیت | نظر بدهید. درباره. لوازم خانگي صدف در خدمت شما با نقد و اقساط
برچسب :