نکات طلایی در رزومه نويسي

هفت راهبرد اجرايي رزومه نويسي

رزومه فقط براي اينكه شما شغلي بيابيد طرح‌ريزي نمي‌شود و نمي‌تواند باعث احراز صلاحيت براي پست‌هايي خارج از حيطه تخصصي شما شود. رزومه خود به تنهايي نمي‌تواند دري بگشايد و يا موانعي را درپيش رو ازميان بردارد ، امارزومه كارهاي زيادي مي‌تواند بكندو براي كارجويان سكويي براي يافتن شغل است.
براي اينكه وارد ميدان رقابت شويد لازم است رزومه شما اطلاعات بيشتري را از سوابق كاري و وظايف شما به نمايش بگذارد و حتي كليدي براي ارائه نتايج فعاليت‌هاي شما باشد. در سطح اجرايي ، مسئولين استخدام مي‌خواهند بيشتر از آنچه شما انجام داده‌ايد بدانند؛ آنها مي‌خواهند توان آن را داشته باشند تا براساس رزومه شماا را براي سازمان خود و اهداف آن ارزيابي كنند .
 رزومه دردو ياسه صفحه تهيه مي شود وباهدفي خاص تهيه مي شود تا به همراه مدارك تصوير منسجم ، دقيق و متمركزي ازشما ارائه كند و نشان دهد  شما كه هستيد و چرا وجود شما براي يك سازمان خاص ارزشمند است.
براي تهيه يك رزومه قوي و موثر كه توانايي ها و صلاحيت هاي اجرايي را به خوبي نشان دهد به راهبردهاي ذيل توجه شود :

1- با ارائه خلاصه سوابق شروع كنيد نه با شرح اهداف و جزئيات شغل شرح دادن سوابق در رزومه نويسي قديمي شده است. در عوض با نوشتن نكات قوي سوابق كه بتواند با يك نظر اجمالي خواننده را از جا بلند كند و نظرش را جلب كند، شروع كنيد . مطمئن شويد اين خلاصه سوابق نوع و سطح پست سازماني كه شما به آن علاقه‌مند هستيد را نشان مي‌دهد و شامل مشاركت هاي كاري برجسته شماست .

2- سوابق كاري را به ترتيب زماني نشان دهيد. اگردر رزومه شما سوابق كاري پراكنده و مغشوش باشد ، ظلم بزرگي به خودتان كرده‌ايد . تقريباً بهترين خدمت به مسئولين اجرايي استخدام نوشتن سوابق كاري به ترتيب زماني معكوس به همراه نكات اساسي و قوي پست‌هاي قبلي شماست  ، حتماً عنوان پست ، نام كارفرما و تاريخ استخدام را ذكر كنيد وگرنه امكان جذب خود را به خطر انداخته‌ايد.

3- شرح شغل ننويسيد.
رزومه بايد بيشتر در مورد نكات برجسته آنچه انجام داده‌ايد باشد تا وظايف مربوط به شغل مورد تصدي، به طور خلاصه مفاد مسئوليت‌هاي خود را توضيح دهيد. سپس موفقيت و مشاركتهاي خود را برجسته كنيد، كارهايي كه موجب رشد بازده ، سود ، افزايش توليد و رضايت مشتري يا اهداف ديگر شغلي شده است را بنويسيد. به عنوان يك مدير اجرايي بايد به جاي وظايف اجرايي روزانه روي مشاركتهاي راهبردي متمركز شويد . مطمئن شويد كه تصوير كلي از خودتان را نشان داده‌ايد . به خاطر داشته باشيد كساني كه رزومه را مي‌خوانند بسيار باهوش هستند و مي‌توانند براساس عناوين شغل و توضيحات عمومي تصميم بگيرند، آنها نيازي به ذكر جزئيات شغل ندارند.

4- رزومه اي منحصربه فرد تهيه كنيداز كلمات توصيفي مبهم مانند اساساً، ذاتاً، عمدتاً اجتناب كنيد در عوض براي اعتبار دادن به سوابق خود از اعدادي قاطع استفاده كنيد.

5- توضيح زمينه كار و رقابت
اگر كارهايي ويژه اي كه انجام داده‌ايد انجام داده‌ايد را توضيح دهيد اثر بيشتري خواهد گذاشت. به جاي نوشتن "افزايش 23 درصدي بازدهي" بهتر است بنويسيد "موجب جبران بازدهي كم 5 سال گذشته با توجه به تلاشهاي گسترده كاري در بازار و رشد 23 درصدي بازدهي و دست يافتن به سود براي اولين بار در سال قبل شدم".

6- رزومه كوتاه باشد
حتي اگر دو يا سه صفحه رزومه براي يك مدير استخدام قابل قبول باشد، باز هم مهم است كه سبك‌ نوشتاري مختصر باشد تا شما بتوانيد اطلاعات مهم را بدون اينكه خواننده شما در درياي متن گم شود را دراختيار او بگذاريد. اطلاعاتي كه ضروري نيستند جسورانه اصلاح كنيد.

7- براي افزايش تاثير از جدول استفاده كنيد
براي خواننده اين تسهيل را فراهم آوريد كه از طريق خواندن سطحي متن ، اطلاعات مهم را پيدا كند. از حروف درشت استفاده كنيد، نقطه‌گذاري و حاشيه گذاري كنيد تا موجب طبقه‌بندي و جذابيت اطلاعات شما شود.
به غير از موارد فوق ، مطمئن شويد كه نوشته شما غلط املايي، نقطه گذاري و دستوري ندارد. رزومه شما مهم است. اگر قوي و با توجه نوشته شود مي‌تواند براي پيشبرد كاريابي شما موثر باشد. اگر مبهم و متقاعد كننده نباشد، موجب دلسردي شما در يك كاريابي طولاني خواهد شد. وقت، انرژي و فكرو دقتي كه براي تهيه يك رزومه صرف مي كنيد يك سرمايه‌گذاري عالي روي خودتان و زندگي شغلي آينده شماست .

خطاهاي معمول در نوشتن رزومه

مشاوران كاريابي به طور گروهي در طي يك جلسه، 6 ساعته، بيش از 150 مورد رزومه را بررسي كردند و اشتباه‌هايي را كه در بيشتر آن‌ها وجود داشت يافتند و اينكه چطور مي‌شود از آن‌ها اجتناب كرد.
براي اطمينان از اينكه رزومه شما انتخاب مي‌شود، رزومه خود را كنترل كنيد كه خطاهاي زير را نداشته باشد.
شرح شغل مبهمتوضيح در مورد فعاليت‌ها يا مشاغلي كه خيلي معمولي است يا فهرستي از تجربيات و مهارت‌هايي كه زياد خريدار ندارد، براي مثال "تماس با خريدار و هماهنگي‌ براي اقدامات ويژه" از اين عبارت آنچه واقعاً انجام شده است فهميده نمي‌شود يا عبارت‌هايي مانند: داشتن روابط در بين مقامات رسمي دولتي و سازمان‌هاي غيرانتفاعي، استخدام و مديريت بيش از 100 داوطلب، بدست آوردن بيش از 5 هزار دلار براي سازمان حمايت از كودكان. بنابراين به خاطر داشته باشيد كه استخدام كننده نمي‌تواند فكر شما را بخواند شما بايد مشاغل و فعاليت‌هاي خود را به زباني كه براي استخدام كننده قابل فهم باشد، بنويسيد.
مطالب خود را خلاصه كنيد. بعضي وقت‌ها كم هم زياد استبيشتر دانشجويان مي‌دانند كه رزومه بايد در يك صفحه محدود شود. اما وقتي آن‌ها سعي مي‌كنند كه تمام تجربياتشان را فشرده در يك صفحه بياورند نتيجه آن رزومه‌اي غيرقابل نفوذ از حروف كوچك مي‌شود. كمال مطلوب اين است كه رزومه تجربيات مرتبط را پررنگ‌تر كند و به اندازه كافي فضاي سفيد براي خوش‌آيند چشم خواننده بگذارد. استخدام كننده‌ها وقت ندارند كه اطلاعات فرعي و حاشيه‌اي را بخوانند و رزومه‌هايي كه متن سنگيني داشته باشند از رده خارج مي‌شوند. اگر شما براي كم كردن حجم رزومه مشكل داريد به نكات زير توجه كنيد:
- شرح مشاغل خود را تجزيه و تحليل كنيد تا مشخص شود چه چيزي براي استخدام كننده مهم است، تجربياتي را ذكر كنيد كه نشان دهد شما مناسب پست مورد نظر هستيد و مي‌توانيد با ديگران رعايت كنيد كه نشان دهد شما مناسب پست مورد نظر هستيد و مي‌توانيد با ديگران رقابت كنيد و آن‌ها را كنار بزنيد.
- به طور كلي،‌ تجربيات دوره دبيرستان را حذف كنيد.
- به طور كلي عضويت در انجمن‌هاي دانشكده يا موسسات را در صورتي كه مدركي از آن‌ها دريافت نكرده‌ايد، حذف كنيد.
- مراجع قابل دسترسي براي تحقيق و پرس و جو را حذف كنيد.
- لغات اضافه را حذف كنيد مثلاً به جاي اينكه بگوييد: "مسووليت‌هايي شامل نوشتن نامه و تجزيه و تحليل اطلاعات" بنويسيد: "نوشتن نامه و تجزيه و تحليل اطلاعات".
چه، كجا، چه وقت
افراد تمايل دارند رزومه را از راست به چپ بخوانند و آن‌ها را به ترتيبي كه اتفاق افتاده پشت سر هم قرار دهند. ما پيشنهاد مي‌كنيم كه اطلاعات شغلي خود را به اين ترتيب فهرست كنيد: عنوان شغل، نام شركت، تاريخ، و شرح شغل در زير آن قرار گيرد. اغلب اطلاعات مربوط به شغل در اولين قسمت فهرست مي‌شود. تاريخ آن نه تنها به اندازه كاري كه شما انجام داده‌ايد يا جايي كه كار انجام شده است مهم نيست بلكه اغلب زمان آن در ستون تاريخ مي‌آيد. رزومه را با بيان موارد واقعي و ارزشمند پايان دهيد.
مستقيماً حق تقدم خود را بدست آوريد
نه تنها اكثر افراد از راست به چپ بلكه از بالا به پايين مي‌خوانند. به آنچه در بالاي صفحه آورده مي‌شود تا در پايين صفحه، بيشتر توجه كنيد. بنابراين وقتي مسووليت‌ها و پيروزي‌هاي شغلي را فهرست مي‌كنيد، مطمئن شويد كه آن‌ها را به ترتيب اهميتي كه براي استخدام كننده دارد فهرست كرده‌ايد نه به ترتيب زمان.
دنيا كوچك است
مهارت‌هاي زبان يك كالايي قابل عرضه است. اما هميشه در رزومه‌ها ذكر نمي‌شود. حتي اگر مشاغلي كه شما براي آن درخواست مي‌دهيد مهارت‌هاي زباني را نخواسته باشد، آن‌ها را ليست كنيد تا استخدام كننده بداند كه شما مي‌توانيد با فرهنگ‌هاي ديگر ارتباط برقرار كنيد.
سطح تحصيلات:
بگذاريد استخدام كننده سطح تحصيلات شما را بداند به جاي اينكه بنويسيد كارشناس زبان انگليسي بنويسيد.
نوشتن تجربيات:
در رزومه به طور متداول از ترتيب زماني معكوس استفاده مي‌شود كه همه تجربيات را تحت يك عنوان "‌تجربيات" مشخص مي‌كند يعني شما بايد به ترتيب تجربياتي را كه بيشترين ارتباط را با شغل مورد درخواست دارد از بالا به پايين صفحه عنوان كنيد.
اگر تجربيات را گروه‌بندي مي‌كنيد و تحت يك عنوان توصيفي مانند "تجربيات ارتباطات" آورديد تجربيات ديگر را در ليستي جداگانه در پايين صفحه تحت عنوان "تجربيات ديگر" بياوريد.
عدم استفاده از اختصارات بي معني
حروف اختصاري و يكسري حروف دنبال هم براي استخدام‌كنندگان معني نمي‌دهد. بنابراين كوتاه و مختصر نكنيد (مگر اينكه بدانيد اين اختصاص عموماً شناخته شده است مثل phD و USA) وقتي يكسري حروف اختصاري را مي‌نويسيد مطمئن شويد كه شناخته هستند.
آيا ما قبلاً همديگر را ملاقات كرده‌ايم
شما مي‌خواهيد از يكسري الگوهاي خسته كننده رزومه اجتناب كنيد كه با پردازش كلمات كاربردي مي‌آيد نه تنها الگوهاي رزومه خيلي آشنا هستند بلكه اغلب غيرقابل انعطاف هستند و به شما اجازه نمي‌دهند كه به قسمت‌هاي ديگر بپردازيد و يا عناوين را تغيير دهيد. شما قطعاً مي‌خواهيد شرح شغل خودتا را بنويسيد. نوشتن از روي نمونه نه تنها دليل بر تنبلي است بلكه غيراخلاقي هم هست. استخدام كنندگاني كه مي‌خواهند رزومه‌ها را بررسي كنند با نمونه‌ رزومه‌ها و نامه‌هاي درخواست شغل كه توسط مراكز كاريابي تهيه مي‌شوند آشنا هستند. بنابراين، شما چه فكر مي‌كنيد؟ آيا استخدام‌كنندگان به تنبلي و اختلاقيات سوال برانگيز استخدام شوندگان جايزه مي‌دهند؟ من اينطور فكر نمي‌كنم.
از كمك ديگران استفاده كنيداگر شما فكر مي‌كنيد كه در گودال خطاهاي معمول رزومه‌نويسي افتاده‌ايد؟ نترسيد. شما مي‌توانيد رزومه خود را به مشاور كاريابي در يك مركز كاريابي بدهيد تا آن را بررسي كند.

آيا رزومه شما درهم و آشفته است؟

همه ما مي‌خواهيم چهره خود را به بهترين وجه نمايش دهيم. اما وقتي نوبت به نوشتن رزومه مي‌رسد، بسياري از چيرهاي زائد و غيرضروري مي‌نويسيم كه استخدام‌كننده را در دريافت پيام رزومه دچار آشفتگي مي‌كند. ظاهر رزومه خيلي مهم است. رزومه بايد تميز و حرفه‌اي نوشته شود اما به ياد داشته باشيد كه محتواي رزومه نقش اساسي دارد. اگر محتواي رزومه آنچه را كه مصاحبه‌گر مي‌خواهد بداند به او نگويد بي‌ارزش است .

اجازه دهيد سوابق شما در رزومه بدرخشد مطمئن باشيد ارزش رزومه بر محتواي آن است نه در بسته‌بندي و شكل ظاهري آن. اگرچه داشتن يك رزومه با ظاهري شيك و حرفه‌اي بسيار مهم است. اما جذابيت بسيار زياد، مي‌تواند دلايلي را كه رزومه شما براي آن منظور تهيه شده است را از آن بگيرد. اگر خواننده رزومه مجبور باشد كه درميان مطالب رنگارنگ ، گرافيك‌ها و پردازش چشمگير بگردد، پيام شما به‌راحتي از دست مي‌رود .

با يك صفحه تميز شروع كنيدشما نياز به صفحه‌اي داريد تا كلمات شما از روي صفحه كاغذ بجهد و به ذهن مصاحبه گر بچسبد . به تضادها فكر كنيد. كاغذ سفيد يا كرم و تايپ حروف به رنگ مشكي بيشترين تضاد را ايجاد مي‌كنند. اگر بايد رنگي را انتخاب كنيد خاكستري خيلي روشن كه با متن برابري نكند را انتخاب كنيد.

 آرامش در طوفان براي چاپ رزومه ، عموماً كاغذ صاف بهترين است. كاغذهاي تارو پودردار سبك خوب است اما دقت كنيد مانند كاغذهاي رنگي ، بافت و ساخت كاغذ مي‌تواند متن را از چشم خواننده بياندازد. اگر رگه هاي تار و پود كاغذ خيلي مشخص باشد، تايپ روي آن روشن و واضح نخواهد بود. اين باعث مي‌شود كه خواندن آن مشكل شود بخصوص اگر در منزل آن را چاپ كنيد و چاپ حرفه‌اي نباشد. كاغذ‌هاي شيك را براي كارت دعوت و مناسبتهاي خاص بگذاريد.

به اصول نگارش توجه كنيد تايپ ساده موثرتر است. مصاحبه‌گر را با رنگ و پردازش متن به تقلا نياندازيد. در صورت استفاده از نرم‌افزار وُرد از حروفي نظير لوتوس استفاده شود. بهتر است يك يا دو قلم را انتخاب كنيد و تا آخر با همان قلم‌ها بنويسيد. استفاده از سبك‌هاي مختلف حروف در يك صفحه مي‌تواند ايجاد به هم ريختگي و اشتباه كند و توجه به متن پيام را كم كند.

 دنياي خود را رنگي كنيد........ اما رزومه خود را رنگ نزنيد. تايپ مطالب به رنگ مشكي استاندارد بهترين است . رنگ مشكي حروف بهترين فضا را ايجاد و خواندن را آسان مي‌كند. شما مي‌توانيد براي تاكيد، عناوين را رنگي تايپ كنيد و يا علامت بگذاريد، اما خيلي ساده. رنگ آبي معمولا خيلي خوب است. اگر شما مطمئن نيستيد كه براي عناوين چه رنگي را انتخاب كنيد. بهتر است اين كار را نكنيد و همه متن يك رنگ باشد. اين در تصميم آنها براي دعوت شما به مصاحبه تاثير ندارد . سوابق و تجربيات شماست كه مهم است .

 اندازه حروف مهم است عموماً ، عنوان بايد برجسته و بزرگتر از 12 تا 14 نباشد. درشتي حروف بين 9 تا 12 مناسب است. اما بستگي دارد كه چقدر در يك صفحه براي اطلاعات جا داريد. توجه داشته باشيد هرچه حروف ريزتر باشد خواندن مشكل‌تر مي‌شود.

 خلاصه بنويسيددر رزومه زياد مطالب را شرح ندهيد. مصاحبه‌گرها اغلب صدها رزومه دريافت مي‌كنند و بسياري از آنها را كنار مي‌گذارند. شرح و تفصيل سوابق خود را براي جلسه مصاحبه بگذاريد و رزومه خود را در يك يا دو صفحه خلاصه كنيد.

 به الكترونيك فكر كنيدرزومه شما اغلب به صورت الكترونيكي ديده خواهد شد. شكل رزومه خود را طوري طراحي كنيد كه با اكثر پردازش‌ها و سيستمهاي پست الكترونيكي سازگار باشد تا متن واضح ديده شود. اگر نياز باشد كه رزومه خود را به شكل الكترونيك پست كنيد. فرمت پيچيده و قلمهاي غيرمعمول مي‌تواند موجب چاپ حروف نامفهوم و بي‌ربط الكترونيكي شود. بياد داشته باشيد كه هدف رزومه شما اين است كه قابل خواندن باشد وقتي تصميم گرفتيد كه چه شكلي به آن بدهيد از خودتان سوال كنيد آيا اين باعث مي‌شود كه رزومه من آسانتر خوانده شود. اگر جواب نه باشد بهتر است از آن شكل كه خواندن را آسانتر نمي‌كند استفاده نكنيد . چون در اين صورت اصلاً آن رزومه خوانده نمي‌شود.

بزرگترين اشتباه در نوشتن رزومه

شما رزومه خود را با زيركي تنظيم كرديد. اسم خودتان را به اندازه‌اي كه در بين رزومه‌هاي ديگر برجسته‌ باشد مشخص كرده‌ايد. شما رزومه را چندين بار خوانديد و نكات املايي و دستوري آن را كنترل كرديد. حتي اطلاعات ضروري در مورد اينكه چرا شما بهترين داوطلب اين شغل هستيد را نوشتيد اما آيا خيلي دور نرفته‌ايد.
در مطالعات اخير سايت‌ careerBuilder.com، مديران استخدام و منابع انساني حرفه‌اي در سراسر كشور در غيرمعمول‌ترين اشتباه رزومه‌نويسي در دوره كاريابي‌شان مشترك هستند.


نتايجي كه از اين مطالعه به دست آمد شامل:
• متقاضي نامه‌اي از مادرش را ضميمه كرد
• متقاضي روزهاي تماس را محدود كرده بود چون جمعه، شنبه و يكشنبه روزهاي استراحت (تفريح) اوست
• متقاضي توضيح مي‌دهد كه او خيلي كند كار مي‌كند
• متقاضي ابراز اين جمله ما يك خرك دزديديم اما واقعاً كوچك بود حكايت از بازداشت شدنش مي‌كند
• متقاضي با كشيدن عكس يك ماشين در پشت پاكت مي‌گويد اين هديه مدير استخدام است
• متقاضي توضيح مي‌دهد فاصله خدمتي سه‌ ماهه‌اش به خاطر مرگ گربه‌اش بوده است
كارفرما ابتكار را در متقاضيان كار تحسين مي‌كند زيرا انتخاب از ميان توده‌هايي از رزومه اغلب اوقات مي‌تواند كار خسته‌ كننده‌اي باشد. اما كليد كار در ايجاد توازن ماهرانه در اين خلاقيت است. شما مي‌خواهيد هم به عنوان فردي بي‌نظير و هم به عنوان فردي با تجربه كاربردي كه مي‌تواند به ارزش شركت بيافزايد مطرح شويد در حالي كه هدف از رزومه ابتكاري اين است كه بيشترين اثر را داشته باشد. شما مي‌خواهيد مطمئين شويد آيا رزومه خوب اثر گذاشته است ولي مطمئن نيستيد چه اثري دارد. رزومه خود را بدهيد بررسي شود. رزومه خود را بفرستيد و فوراً بازخورد آن را بگيريد و شانس استخدام شدن خود را بالا ببريد.


در اينجا چند توصيه وجود دارد تا مطمئن شويد رزومه شما اثر زيادي گذاشته است:
1- زندگي خصوصي شما به خودتان مربوط است
كارفرما به اطلاعاتي كه در مورد وقت گذراني شما در تابستان يا اطلاعات مشابه است نياز ندارد به جاي آن، او فقط اطلاعاتي را كه به كار پيشنهادي به شما مربوط مي‌شود نظير عضويت در انجمن‌هاي حرفه‌اي را نياز دارد.
2- ساده و حرفه‌اي
از كاغذهاي نقش و نگاردار يا ابر و باد براي مكاتبه استفاده نكنيد، وقتي رزومه مي‌نويسيد سعي كنيد ساده و حرفه‌اي باشد و فرمت يكساني در سربرگ‌هايش داشته باشد.
از كاربرد رنگ‌ها و فونت غيرمعمول خودداري فرماييد، روي سوابقي كه به شغل مورد نظرتان ربط ندارد خيلي متمركز نشويد مثلاً اگر براي فروشندگي كانديد شده‌ايد لازم نيست به سوابق آموزشي يا فناوري اصلاعات خود خيلي متمركز شويد.
به موفقيت و تجاربي كه در شغل مورد نظر مي‌تواند مفيد باشد اشاره كنيد به طور مثال آسان خواهد بود اگر بگوييد تجربه فروش داريد اما بهتر است به اين نكته اشاره كنيد كه مثلاً باعث يك افزايش ده درصدي در ميزان فروش شده‌ايد.
3- دو چشم بهتر از يكي است
پس از نوشتن رزومه از فرد ديگري بخواهيد آن را مرور كند. يك جفت چشم ديگر ممكن است متوجه اشتباهاي شما بشود و براي بهتر شدن رزومه شما نظر بدهد.

ده سؤال كه كارفرمايان در رزومه شما دنبال پاسخ آنها مي گردند

رزومه يا نامه استخدامي بايد پاسخگوي سؤالات زير باشد:
 
   1- اين شخص كيست و در كجا زندگي مي كند؟     2- اين شخص چند سال دارد؟     3- آيا اين شخص از تعليمات لازم برخوردار است؟ در محيط تحصيل چگونه بوده است؟         كارفرمايان مايلند اگر شما درجه و يا نشان احترامي داريد در اختيار آنها قرار دهيد و از
        آنهادر جهت مثبت شغلي خود استفاده نماييد. 
    4- آيا فردمورد نظر مرتب ، با دقت و منضبط است؟(در مورد كاربا تجهيزات و وسائل كاري كه در
        اختيار شما قرار مي گيرد مي تواند مهم باشد.) 
    5- آيا اين شخص در مشكلات شركت مي تواند به ما كمك نمايد ؟ (كارفرمايان افرادي را نياز
       دارند كه به مشكلات كاري توجه نموده و راه حل هايي براي آنها بيابند. به عبارت ديگر فردي
       مطلوب است كه تفكرات بنيادي داشته و در خدمت اهداف كاري كارفرمايان باشد.) 
    6- آيا تجربيات كافي براي مفيد كار كردن دار د؟ چه كارهايي را مي تواند موفقيت آميز به 
        انجام رساند ؟
        بهترين روش پاسخ گويي مناسب به اين سؤال، داشتن يك رزومه عالي، با تاريخ مرتب
        شده و طرح بندي تازه و تميز مي باشد. 
    7- آيا اين فرد مشكلات خاصي از جمله فاصله كاري ،چند شغل داشتن ،..دارد ؟     8- كدام حرفه و يا هنر و كمال در فرد شاخص است؟(روي كلمات حرفه و كمال و هنر كاملاً دقت
        كنيد. هنگامي كه شما يك برنامه كاري مشخص ارائه كنيد، كارفرما مي تواند ارتباطي 
       عالي بين توانايي ها و شايستگي و قابليت شما پيدا كنند و اين به منزله پلي به سوي
       موفقيت شما خواهد بود.) 
    9- اين فرد چگونه در حل مشكلات مفيد خواهد بود ؟(كارفرمايان آينده نگر از اينكه شما بتوانيد
        براي ايشان و نيز شركتشان موفق و سودمند باشيد و در جهت بهبود و روند رو به رشد آنها
         گام برداريد ، خشنود مي شوند. اين بهبودي مي تواند در راستاي فروش بيشتر، تثبيت
          قيمتها ،.. باشد. 
   10- آيا مي توان به اين شخص اعتماد نمود؟(آيا شما به كسي كه برايتان مفيد نيست اعتماد 
      
مي كنيد؟كارفرمايان نيز درصدد هستند كه بي پرده نظرات مثبت و منفي خود را در مورد 
       شما بگويند .)مطالب مشابه :


ساختار رزومه – نمونه کار و نامه درخواست

مهندسی نفت - ساختار رزومهنمونه کار و نامه درخواست - نرم افزارها-جزوات-همایش ها-فیلم ها
رزومه درخواست شغل و استخدام فارسی و انگلیسی

نمونه رزومه اين فايل به صورت ورد هست . و شما ميتونين اون رو تغيير بدين و يا تكميل
نکات طلایی در رزومه نويسي

حسابرسی و حسابداری و مشاوره مالیاتی - نکات طلایی در رزومه نويسي -
دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان تامین اجتماعی سال ۹۳

نمونه سوالات ورد ۲۰۰۷ ( ۵۰ سوال) – نمونه سوالات اکسس ۲۰۰۷ ( ۵۴ نجوه نگارش رزومه حرفه
نمونه رزومه یک فرد تحصیل کرده

نمونه رزومه یک فرد تحصیل رزومه کاری نويسنده: • نرم‌افزار ورد از مجموعه آفیس (ms
برچسب :