مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال اهواز

تنوع رشته های ورزشی در مرکز علمی کاربردی استقلال اهواز

معرفی مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال

مرکزآموزش علمی کاربردی استقلال در سال 1386 کار خود را با تدوین و ارائه رشته های تحصیلی ورزشی آغاز کرد که در سال 1388 فعالیت خود را تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری با 23 دانشجو در رشته مربیگری فوتبال که توسط مرکز طراحی و تصویب شد، آغاز گردید و در همان سال اول تنها یک رشته در مقطع کاردانی مربیگری فوتبال شروع به پذیرش دانشجو کرد. عملکرد این مرکز که اولین مرکز تخصصی علوم ورزشی در کشور بوده در حوزه تربیت بدنی و یا به عبارتی دیگر تربیت مربی رشته های ورزشی در راستای توسعه ورزش تخصصی کشور است و هم اکنون رشته های زیر را ارائه می دهد.

رشته های ارائه شده

رشته های جدیدی از جمله مربیگری فوتبال، مربیگری تکواندو و مربیگری پایه آمادگی جسمانی، تدوین ودر حال ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان است. در حال حاضر این مرکز در مقطع کاردانی در رشته های تربیت بدنی با گرایش مربیگری تکواندو، مربیگری پایه آمادگی جسمانی و امور فرهنگی در دوره های پودمانی و ترمی پذیرش دانشجو دارد که خوشبختانه با پیگیری های مکرر مسئولان مرکز به تازگی در مقطع کارشناسی از ترم مهر 92 در مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی با گرایش تغذیه ورزشی نیز پذیرش دانشجو دارد. در همین مدت، سه دوره فارغ التحصیلی در مقطع کاردانی داشته و تعداد دانشجویان مرکز نیز از 20 نفر در سال اول، به بیش از 350 نفر در سال جاری افزایش یافته و در این واحد مشغول به تحصیل هستند که با توجه به استقبال جوانان استان، در آینده ای نزدیک پیش بینی می شود استقبال رو به افزایش باشد. از آنجایی که چندین رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط این مرکز و کمیته ملی المپیک تدوین شده است، امید است که در ترم های آینده این رشته ها قابل اجرا شوند.

 

در حال حاضر این مرکز 74 نفر فارغ التحصیل داشته که می توانند در فضاهای ورزشی و ادارات و نهادهای مرتبط با ورزش و آموزش و پرورش فعالیت داشته باشند.   

رشته های تصویب شده در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان که این مرکز در آینده ارائه می دهد:  کاراته، ورزش پهلوانی- زورخانه ای، غواصی، شنا، ژیمناستیک، بسکتبال، والیبال، کشتی، بدنسازی و پرورش اندام، تیراندازی با کمان، چوگان، بدمینتون، تنیس، طراحی فضاها و اماکن ورزشی، طراحی و ساخت تجهیزات ورزشی

فارغ التحصیلان رشته های ورزشی در مقاطع مختلف، می توانند در آموزش و پرورش به عنوان مربی ورزش و یا به صورت اختصاصی در هیات های ورزشی در رشته مرتبط تحصیلی در سراسر استان مشغول به کار شوند، همچنین می توانند به صورت اختصاصی باشگاه های ورزشی احداث و مدیریت نمایند. به دلیل کاربردی بودن مرکز آموزش استقلال، مهمترین حسن این دانشگاه این است که با حداقل زمان، حداکثر امکانات به جامعه انتقال داده می شود. بیشتر دانشجویان این مرکز از قهرمانان تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی هستند، همچنین استادان با تجربه ورزشی که سابقه آموزشی دارند، در این مرکز در حال تدریس هستند. 


مطالب مشابه :


مرکز آموزش علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی خوزستان - مرکز آموزش علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز
مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی کارگران آموزش علمی کاربردی خانه کارگر اهواز.
شهادت استاد دانشگاه صنعتی شریف در اثر انفجار بمب

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران شهادت استاد دانشگاه صنعتی شریف در اثر انفجار بمب
مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال اهواز

مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال اهواز علمی-کاربردی دانشگاه اسلامی کارگران
چه رشته هایی از چه دانشگاههایی مورد قبول نظام مهندسی هستند

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران معماری از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزشی
مرکزآموزش علمی کاربردی خبر اهواز

مرکزآموزش علمی کاربردی خبر اهواز و فناوری دانشگاه جامع علمی اسلامی کارگران
مرکزآموزش علمی-کاربردی جهاددانشگاهی اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی مرکز آموزش جامعه اسلامی کارگران جهادکشاورزی اهواز
مرکز آموزش علمی- کاربردی فنی وحرفه ای اهواز

مرکز آموزش علمی- کاربردی فنی وحرفه ای اهواز علمی-کاربردی دانشگاه کارگران
جلسه اول

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران در دفتر ریاست دانشگاه با حضور جناب دکتر
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهادکشاورزی اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی مرکز آموزش جامعه اسلامی کارگران مرکز جهاد کشاورزی اهواز.
برچسب :