اشتباه فاحش وزارت آموزش و پرورش در مورد خوزستانی ها

در صفحه 159 کتاب جغرافیای سال سوم دبیرستان، نقشه ای وجود دارد که در آن مناطق سنی نشین و شیعه نشین ایران مشخص شده است. در این کتاب متاسفانه خوزستان را جزوه مناطق سنی نشین معرفی کرده اند.

  این یک اشتباه فاحش به شمار می رود و از تدوین کنندگان کتاب غیر قابل پذیرش است که اینگونه اشتباهی مرتکب شده اند. خوزستان از معدود استانهای مرزی کشور است که همه جمعیت آن شیعه نشین هستند و اتفاقا این استان به دروازه ورود تشیع به ایران مشهور است.

استقبال بی نظیر مردم خوزستان از ضریح ساخته شده برای امام حسین(ع) که سال گذشته اتفاق افتاد و شرکت باشکوه مردم این استان در مراسم های مختلفی مذهبی از جمله پیاده روی برای حضور در مراسم اربعین حسینی نشانه هایی است که باعث می شود هیچکس حتی لحظه ای در خصوص شیعه بودن مردم خوزستان شک و دودلی به خود راه ندهد حال چگونه ممکن است تدوین کنندگان کتاب جغرافیای سال سوم دبیرستان دست به این اشتباه فاحش بزنند.

IMG23395211.jpg

کتاب جغرافیای سال سوم دبیرستان - مناطق شیعه نشین با رنگ سبز و مناطق سنی نشین با رنگ فسفری مشخص شده اند. خوزستان در این نقشه فسفری رنگ است.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بروز این اشتباه از دو حالت خارج نیست. این اشتباه یا عمدی است یا سهوی که در دو هر حالت قابل نکوهش است. اگر عمدی است که باید با مسببان آن به شدت برخورد شود تا اینگونه با عقاید مذهبی مردم یک استان بازی نکنند و اگر سهوی بود بازهم بروز آن دور از انتظار است و چگونه وزارت آموزش و پرورش اجازه می دهد چنین اشتباه دور از انتظاری در کتب درسی که تاثیر فراوانی برای قشر آینده سازی کشور دارد رخ دهد.

وی اظهار کرد: وقتی مقام معظم رهبری در سفر به خوزستان می فرمایند که « ملت ایران برای تشیع، وامدار دو مجموعه انسانی اهواز و جبل عامل هستند» چگونه این جایگاه تاریخی خوزستان در کتاب درسی که قرار است ذهن آینده سازان را برای پذیرش واقعیت های تاریخی کشور آماده کند مورد غفلت قرار می گیرد.


مطالب مشابه :


تالاب شادگان

ژئومورفولوژی دانشگاه آزاد اهواز پورتال دانشگاه سامانه آب تالاب به دلیل ورود آلاینده
ادامه تحصیل در دانشگاه اهواز برای دانشجویان مدیریت صنعتی

دانشگاه آزاد اهواز به ورود به سیستم انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی اهواز . 4. سامانه دانشگاه
سيستم جامع دانشگاهي گلستان

ورود به سیستم + دانشگاه آزاد اهواز دانشگاه آزاد سامانه فیش حقوقی
سامانه خدمات الکترونیک شهر جدید پردیس

شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز سامانه دانشگاه آزاد ورود به سامانه.:
عوامل تهديد کننده تالاب شادگان

ژئومورفولوژی دانشگاه آزاد اهواز تقدیم به همه هم ورود پساب های کشاورزی توأم با
جزوه آموزش ++c

سوال,دانشجویان دانشگاه پیام نور اهواز سامانه پیامکی دانشگاه . ورود به سایت
آمار توصیفی اهواز - درس آمار در شهرسازی - استاد مرادی

وبلاگ تخصصی دانشجويان شهرسازي دانشگاه آزاد آمار توصیفی اهواز ورود به سامانه
اشتباه فاحش وزارت آموزش و پرورش در مورد خوزستانی ها

این استان به دروازه ورود سامانه دانشگاه آزاد روستایی دانشگاه آزاد اهواز
برچسب :