سفر به شمال ایران

شهر زیبای کلاردشت

دریای کاسپین یا مازندران یا خزر یکی از زیباترین وبزرگترین دریاچه های جهان است که در اطراف آن بواسطه وجود جنگل بی نظیر مناطق بکری را بوجود آورده است.گرچه بیشتر هموطنان در تابستان راهی شمال می شوند اما توصیه بنده این است که بهترین فصل برای سفر به شمال وفرار از گرمای شرجی این شهرها اواخر بهار(اردیبهشت وخرداد) ویا اوائل پائیز(اواخر شهریور –مهر وآبان) می باشد برای رفتن از مرکز یا جنوب کشور به شما ایران بعد از رسیدن به تهران این چهار مسیر را برای سفر به شمال ایران که شامل استانهای مازندران وگیلان می شود را می توانید انتخاب کنید.

سوغات شمال

1- از مسیر تهران قسمت شرق این شهر که اتوبان بسیج نام دارد را طی کرده وبه طرف آبعلی وجاده دماوند برانید پس از طی شهرهای پردیس ورودهن وبومهن مسیر دو راهه می شود که اگر از سمت راست به سمت دماوند وفیروزکوه برانید از طریق جاده زیبای فیروزکوه به قائم شهر رسیده واز آنجا به ساری یا بابل می توانید ادامه مسیر دهید.

دیدنیهای این مسیر: شهر های زیبای دماوند وفیروزکوه جاذبه های خاص خود را دارند ودر فیروزکوه روستای جلیزجند وآبشار ساواشی وتنگه واشی را می توانید ببینید همچنین دیدار از روستای بادرود هم خالی از لطف نیست .در ادامه مسیر پل شگرف ورسک در روستای ورسک ودرست درکنار جاده ونیز در ادامه کلیسای کوچکی در کنار جاده را می توانید ببینید وبعد از آن به سوادکوه وآلاشت وپل سفید می رسید که مسیری بسیار سرسبز وزیباست  ودر قائم شهر چنانچه قصد دیدار از ساری را دارید می توانید مسیر را به سمت راست رانده ودر ادامه به گرگان برسید.اما از قائم شهر به سمت مسیر چپ راهی بابل وبابلسر ومحمودآباد می شوید

آبشار آب پری-شهر رویان

2-از مسیر شماره یک اگر بعد از بومهن سمت چپ راانتخاب کنید به امامزاده هاشم می رسید ومسیر موسوم به جاده هراز را در پیش دارید . که البته نزدیکترین مسیر برای رسیدن به شمال کشور همین مسیر است.بعد از امامزاده هاشم که درست در بلندترین مسیر جاده قرار دارد راه سرازیری را درپیش دارید که چشم انداز زیبای قله رفیع دماوند را در مسیر جاده می توانید به تماشا بنشینید. این مسیر(از تهران تا آمل) حدود 200 کیلومتر است . پس از آمل به محمود آباد می رسید که اولین شهر ساحلی وتوریستی در این مسیر است . امتداد جاده محمود آباد به راست راه رسیدن به بابلسر وبابل را ترسیم می کند ودر سمت چپ راه رسیدن به نور ونوشهر وچالوس.

شهر کلاردشت

3-مسیر تهران به سمت کرج را در پیش گرفته واز ابتدای کرج جاده چالوس را در پیش میگیرید . جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های کشور است . وجود سفره خانه های زیبای کنار جاده ای در مسیر از سد کرج تا آسارا وبالاتر راه استراحت را هموار تر میکند.واز آنجا که حدود 213 کیلومتر (از کرج تا چالوس)مسیر را در پیش دارید می توانید به چالوس برسید .اگر خواهان تماشای شهر زیبای کلاردشت هستید نرسیده به چالوس از شهر مرزن آباد مسیر انحرافی به چپ را در پیش گرفته وبعد از طی 40 دقیقه مسیر به کلار دشت زیبا می رسید ولی برای رفتن به چالوس باید مسیر کلاردشت تا مرزن آباد را برگردید.از چالوس به سمت نمک آبرود وتنکابن ورامسر ودر ادامه به لاهیجان ورشت برانید.

 

هتل قدیم رامسر- این هتل توسط رضا شاه ساخته شده

4-مسیر تهران –کرج را به سمت قزوین طی میکنید واز آنجا راهی لوشان – منجیل ورودبار شده وراهی رشت می شوید که ایمن ترین مسیر رفتن به شمال همین مسیر اتوبان قزوین – رشت می باشد.

گردنه حیران

در رشت دو مسیر  رشت – لاهیجان –آستانه ورامسر وچالوس را می توانید برگزینید ویا از راه دیگری از رشت به بندر انزلی – تالش – اسالم – آستارا وسپس گردنه حیران برانید ور خاتمه سر از اردبیل درآورید.

روستائی مابین مرزن آباد وکلاردشت

توصیه ها:

در اکثر شهر های شمالی سوئیت وویلاهای شخصی اجاره داده می شود وهتلهای زیبای در اکثر شهرها وجود دارد. توصیه میکنم برای استراحت هرگز در شهر رامسر نمانید زیرا قیمت اجاره ویلاها وسوئیتهایش حدود دو برابر شهرهای دیگر است وبه مراتب کثیف وغیر پاکیزه.

در رامسر بازید ازروستای بی نظیر جواهر ده را هرگز از دست ندهیدونیز مسیر 240 کیلومتری رشت تا محمود آباد یا بلعکس کاملأ مسیر ساحلی است وهرگاه اراده کردید می توانید با طی مسیر کوتاه خود را به دریا برسانید.

روستای زیبای جواهر ده

تله کابین ها:

در گردنه حیران(آستارا)- در شهر لاهیجان – در شهر رامسر ودر شهر توریستی نمک آبرود چالوس تله کابین نصب گردیده که توصیه میکنم برای تماشای مناظر بی نظیر جنگل ودریا ومعماری شهر های شمالی اندکی را در ارتفاع طی مسیر کنید که طولانی ترین تله کابین این مناطق همین تله کابین شهر رامسر است.

برفراز تله کابین رامسر

آبشارهای زیبای مسیر جواهر ده


مطالب مشابه :


فاصله تهران تا نزدیکترین ساحل شمال

فاصله تهران تا نزدیکترین ساحل شمال از تهران تا محمودآباد رویان ( علمده )
مشهد به رشت مسير اول1057 كيلومتر، مسير دوم 1222كيلومتر

از ميدان قائم مشهد مقدس تاچناران ۵۰ كيلومتر است و فاصله چناران تا نتيجه فاصله تهران
گردو

رویان - گردو در بعضي از گونه هاي گردو هر در خت بين5 هزار تا 7 هزار گردو در يك فاصله درخت تا
گرمابدر به رویان قسمت اول

مسیر حرکت از گرمابدر تا علمده ( رویان ) از تهران تا شمال دارد و فاصله اين دو
سفر به شمال ایران

بعد از رسیدن به تهران این چهار مسیر را شهر رویان. این مسیر(از تهران تا
مورچه‌ها حساب می‌دانند!

، اما هنوز در این مورد که مورچه ها چگونه قادر به اندازه گیری دقیق فاصله تا بحال چقدر
تاریخجه وموقعیت جغرافیایی شهرستان نور

بخش چمستان به مركزیت شهری به همین نام كه در فاصله ۱۵ تهران و از مغرب به تا شهر رویان را
گشتی در مزرعه حیوانات “رویان”

در این روش تخمك‌های نابالغ گوسفند نژاد فشم تهران رویان جهاد دانشگاهی تا فاصله هفت
برچسب :