آینه چیست؟


هزاران سال از ساخت آينه توسط بشر مي‌گذرد، انسان نخستين مسحور انعكاس نور در حوضچه‌هاي آب‌ بود و با صيقل دادن سنگ‌ها و فلزها، سعي كرد مشابه آن را براي خود بسازد. نتيجه اين خواسته، اختراع آينه شد كه این روزها در علم دکوراسیون به‌عنوان ابزاري براي بزرگنمايي فضا كاربرد دارد و به همين دليل استفاده از آن در محيط‌‌‌‌هاي كوچك توصيه مي‌شود. انعكاس نور و فضا در آينه، محيط را از نظر بصري بزرگ‌تر نشان داده و به آن عمق مي‌بخشد. البته محل و نحوه قرار گرفتن آينه و شكل ظاهري آن بسيار مهم است. طرح ظاهري قاب آينه مي‌تواند از يكنواخت بودن آن بكاهد، براي اين منظور مي‌توانيد از طرح‌هاي ويتراي (در ادامه به توضيح آن پرداخته‌ايم) روي آينه به‌صورت منقطع يا طرح‌دار (از قبيل آجرچیني، لوزي و...) استفاده كنيد.

بهره گیری از يك آينه بزرگ و سرتاسري براي قسمت ورودي هال عملي نيست و براي شما گران تمام خواهد شد، اما كاربرد چندين آينه بزرگ و كوچك روي ديوار راهرو يا مقابل پنجره‌ها با صرف هزينه كمتر، مي‌تواند اثر مطلوبي در فضاي خانه تان داشته باشد.

آينه‌ها در فضاهاي كوچك بيشترين كاربرد را دارند. تركيب آينه با نورپردازي سطحي مناسب، مي‌تواند حس قرار گرفتن در فضاي بزرگ و زيبا را به شما القاء و با كم‌ترين هزينه تغييري شگرف در اتاق يا خانه شما ايجاد كند.

تركيب آينه با ديوار، به شما امكان مي‌دهد سطحي براق خلق كنيد كه به آساني قابل تميز كردن باشد، در صورتي كه رنگ يا كاغذ ديواري نمي‌تواند سطح براقي به وجود بياورد.

قرار دادن يك شمع در مقابل آينه، حسي رمانتيك به فضا مي‌دهد. قاب آينه و شمعدان را با توجه به سبك دكوراسيون خود انتخاب كنيد. انعكاس نور ملايم حاصل از اين چيدمان، محيطي آرام براي شما فراهم مي‌آورد.


شما مي‌توانيد از يك آينه قدي با پايه متحرك در اتاق خوابتان بهره گيريد؛ اگر فضاي كافي براي قرار دادن آينه در اتاق نداريد، مي‌توانيد آينه‌اي را پشت در ورودي يا كمد ديواري نصب كنيد. در طراحي های مدرن، بسياري از دكوراتور‌ها آينه را بالاي تخت‌خواب روي سقف نصب مي‌كنند، اين كار به زيبايي فضاي اتاق كمك بسياري مي‌كند. 


مي‌توانيد با نقاشي روي شيشه، به زيبايي فضا بيافزاييد. به اين هنر ويتراي گفته مي‌شود. نمونه‌هاي آن را مي‌توانيد در شيشه‌هاي به كار رفته در پنجره كليساها، درها و پنجره‌هاي خانه‌هاي قديمي ايراني و... ببينيد. P5

بهتر است برای قاب آینه طرح و جنسی را انتخاب کنید که با دکوراسیون فضای شما همخوانی داشته باشد، قاب‌ها می‌توانند چوبی، استیل، شیشه‌ای یا حتی از جنس آینه باشند.

برای خلق دکوراسیوني خاص و تا حدودی سرگرم کننده و مدرن، می‌توانید یکی از دیوارهای کوچک خانه تان را با آینه‌های محدب و مقعری که تصاویر غیر واقعی از چهره‌تان منعکس می‌کند تزئین كنيد.

وجود آینه در آشپزخانه کمک زیادی به زیباتر شدن فضا می‌کند. برای این منظور می‌توانید در لابه‌لای کاشی‌های موجود در آشپزخانه از کاشی‌های آینه‌ای استفاده كنيد. استفاده از كاشي‌هاي آينه‌اي با ابعاد متفاوت باعث چرخش دید در فضا مي‌شود و يكنواختي فضا را از بين مي‌برد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir


مطالب مشابه :


استفاده بهينه از كمد ديواري

مدل های کاغذ دیواری با طرح كمد ديواري به خصوص كمد ديواريهاي يك در
آپارتمان‌كوچك‌تان را بزرگ‌ نشان‌دهيد

عالم اسباب و اثاثيه، ساختمان كه انباري درست و حسابي هم ندارد و عمق كمد ديواري طرحهاي
ايده هايى متفاوت براى فضاسازى در آپارتمان

طرح توجیحی سرمایه كمبود قفسه هاى آشپزخانه، عدم وجود كمد ديوارى ، كتابخانه ديوارى و
آپارتمان‌كوچك‌تان را بزرگ‌ نشان‌دهيد

اسباب و اثاثيه، ساختمان كه انباري درست و حسابي هم ندارد و عمق كمد ديواري طرحهاي
آینه چیست؟

مي‌تواند از يكنواخت بودن آن بكاهد، براي اين منظور مي‌توانيد از طرحهاي يا كمد ديواري
داستان بچه هاي مسجد

من با بچه هاي هنري تصميم مي گيريم يك روزنامه ديواري شد كمد نشريه بچه هاي طرح هاي ساده و
اتاق خواب ميهمان

بعضى از ميهمان هاى ما از پس بايد كمد و يا قفسه هاي ديواري، ميبايست در طرح استفاده
برچسب :