پزشک امین بیمه شدگان تامین اجتماعی چه کسی است؟

 نظام نوین ارائه خدمات درمانی

مقدمه
         سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور علاوه بر ارائه حمایتهای بلند مدت و کوتاه مدت از جمله پرداخت انواع مستمری های بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگی، مقرری بیمه بیکاری، پرداخت انواع غرامت دستمزد ایام بیماری و زایمان و ...، مسئولیت تامین و ارائه خدمات تشخیصی درمانی و حفظ و ارتقاء سلامت بیش از 32 میلیون نفر از جمعیت کشور را بر عهده داشته و هر فرصتی را برای مدیریت هرچه بهتر منابع و ایجاد زمینه مناسب برای دسترسی عادلانه بیمه شدگان عزیز به خدمات درمانی را مغتنم می شمارد. در همین راستا و در چارچوب سیاست های کلان کشور و تکالیف تعیین شده، سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد با اجرای طرح «نظام نوین ارائه خدمات درمانی» نسبت به کاهش دغدغه های درمانی بیمه شدگان و خانواده آنان اقدام نماید. 
        براساس این طرح هر یک از بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند بطور انفرادی و یا به اتفاق خانواده خود یک پزشک را به عنوان پزشک امین خود انتخاب نمایند و از خدمات درمانی متنوعی بهره مند شوند.
          پزشک امین بیمه شدگان تامین اجتماعی چه کسی است؟
پزشک امین، پزشک عمومی است که آموزشهای لازم را برای ارائه خدمات تشخیصی - درمانی در چارچوب مشخصی دیده است. در این طرح بیمه شده با توجه به شناختی که نسبت به پزشکان عمومی منطقه خود دارد به تنهایی و یا به همراه سایر اعضای خانواده خود، یکی از پزشکان عمومی را بعنوان پزشک امین انتخاب خواهد نمود.
         پزشک امین پس از انجام معاینات اولیه برای شما پرونده سلامت تشکیل میدهد و کلیه اطلاعات تشخیصی، درمانی و سوابق پزشکی شما را در پرونده سلامت ثبت و نگهداری می نماید. پزشک امین وظیفه حفظ و ارتقاء سلامت شما را بر عهده داشته و علاوه بر ارائه خدمات تشخیصی درمانی نسبت به ارائه مشاوره های درمانی و پیگیری اقدامات درمانی و همچنین ترویج و آموزش بهداشت برای شما و خانواده تان اقدام می نماید.
          پزشک عمومی منتخب شما براساس برنامه اعلامی در محل کار خود حضور یافته و بیمه شدگان عزیز براحتی به وی دسترسی خواهند داشت. در ضمن در مواقع عدم حضور پزشک مورد نظر، می توانید به پزشک جانشین وی که قبلاً به شما معرفی شده است، مراجعه نمایید.
          بیمه شده گرامی؛ در ساعات شب و روزهای تعطیل که به پزشکان امین دسترسی ندارید در صورت نیاز می توانید به مراکز شبانه روزی و یا اورژانس بیمارستانهای طرف قرارداد تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

برخی از مزایای شرکت در طرح نظام نوین ارائه خدمات درمانی:
  •  تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای هر یک از شما بیمه شدگان گرامی توسط پزشک امین بیمه شدگان تامین اجتماعی
  •  تشخیص و درمان بموقع بیماری ها و پیشگیری از بروز عوارض تهدید کننده سلامت
  •  پیگیری درمان بیماران در مواقعی که نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی سرپایی و بستری داشته باشند
  •  دسترسی آسان و عادلانه بیمه شدگان به خدمات درمانی مورد نیاز
  •  بهره مندی از ویزیت رایگان در مراجعه به پزشک امین خود
  •  بهره مندی از مشاوره های رایگان تلفنی در موارد ضروری
  •  بهره مندی از ویزیت رایگان در مراجعه به پزشک متخصص، در مواردیکه به تشخیص پزشک امین معرفی شده باشید
  •  برخورداری از خدمات رایگان دارویی در قالب بسته دارویی تجویز شده توسط پزشکان امین
  •  بهره مندی از مزایای کاهش پنجاه درصدی هزینه خدمات بستری (سهم بیمه شده) در بیمارستانهای طرف قرارداد دولتی و دانشگاهی برای بیمه شدگان معرفی شده از طریق پزشک امین بیمه شدگان
  •  بهره مندی از مزایای کاهش سی درصدی هزینه خدمات آزمایشگاهی و تصویربرداری (سهم بیمه شده) در مراکز طرف قرارداد دولتی و دانشگاهی برای بیمه شدگان معرفی شده از طریق پزشک امین بیمه شدگان
بیمه شده گرامی آیا می دانید:
         در صورتی که بر اساس تشخیص پزشک  امین و از طریق وی به پزشک متخصص در محدوده تعریف شده (استان گیلان) معرفی و مراجعه نمایید، هزینه ویزیت پزشک متخصص رایگان است ولی در صورت مراجعه به پزشک متخصص در خارج از محدوده تعریف شده بایستی بابت ویزیت، مبلغی به عنوان فرانشیز پرداخت نمایید و در صورتیکه شخصاً و بدون هماهنگی با پزشک امین (در موارد غیر اورژانس ) به مراکز درمانی سرپایی و بستری مراجعه نمایید کلیه هزینه ها طبق ضوابط جاری سازمان تامین اجتماعی به عهده شما می باشد. 

           در صورت نیاز به خدمات تشخیصی و درمانی در مواقع سفر، می توانید به یکی از پزشکان امین در مقصد مورد نظر مراجعه نموده و با اخذ برگ معرفی نامه از خدمات اورژانسی و تخصصی بهره مند شوید. البته در موارد سرپائی پرداخت سی درصد فرانشیز بعهده شما می باشد.
            مزایای این طرح مشمول افرادی است که در این طـرح ثبت نام نموده اند و در صورت عدم ثبت نام پرداخت هزینه های درمانی طبق ضوابط سازمان در زمان مربوطه، بر عهده بیمه شده خواهد بود.
  نحوه ثبت نام بیمه شدگان در طرح نظام نوین ارائه خدمات درمانی
          بیمه شده گرامی؛ جهت ورود به طرح نظام نوین ارائه خدمات درمانی باید دارای حداقل سه ماه استحقاق درمان باشید. در این صورت می توانید به یکی از روشهای زیر ثبت نام نمایید.
1. پزشک امین مورد نظر خود را انتخاب و با مراجعه به سامانه برنامه نظام نوین ارائه خدمات نوین درمانی، ثبت نام نمایید.
2. به مطب پزشک عمومی (پزشک امین) مورد نظر خود مراجعه و با کمک وی در سایت اینترنتی اعلام شده، ثبت نام نمایید.
         در هنگام انتخاب پزشک امین دقت نمایید تا پزشکی را که مورد اعتماد شماست و امکان دسترسی راحتتری به او دارید را انتخاب نمایید. به مواردی از قبیل ساعات فعالیت پزشک و محل طبابت وی توجه نمایید تا با مشکلات بعدی مواجه نشوید.
تشکیل پرونده سلامت:
         بیمه شده گرامی؛ پس از ثبت نام ، پزشک امین و منتخب با شما تماس گرفته و نوبت مراجعه مطب را به شما اعلام می نماید. در اولین مراجعه، پزشک امین پس از انجام معاینات و سایر اقدامات اولیه و تشکیل پرونده سلامت الکترونیک، روی جلد و پشت تمامی صفحات دفترچه شما را ممهور به مهر خود و پزشک جانشین مینماید.
بیمه شده گرامی؛
         دقت نمایید برای تکمیل پرونده سلامت خود و در جهت تصمیم گیری هرچه بهتر پزشک برای حفظ و ارتقای سلامت شما، اطلاعات ذیل را بطور کامل در اختیار پزشک امین خود قراردهید:
1. سوابق مربوط به بستری و اعمال جراحی قبلی
2. سوابق مربوط به درمان های انجام شده قبلی و یا دارویی که مصرف می کنید
3. هرگونه عوارضی را که ناشی از مصرف داروها داشته اید
4. هرگونه ویتامین و یا مکمل هایی که مصرف می کنید
5. به همراه داشتن و در صورت نیاز ارائه مدارک پزشکی مانند نتایج تست های آزمایشگاهی و عکس های رادیولوژی و ...
بیمه شده عزیز؛
         به خاطر داشته باشید که پزشکان امین، آموزشهای لازم جهت تشخیص بیماریهای گوناگون و طبابت برای گروههای سنی مختلف (نوزادان تا سالمندان) را دیده اند و توانایی تشخیص و درمان بیماریهای مختلف را به تنهایی و یا در صورت نیاز از طریق معرفی به پزشکان متخصص و فوق تخصص دارند. بنابراین با برقراری ارتباط مناسب با پزشک امین خود، وی را در ارائه هرچه بهتر مراقبت های پزشکی یاری فرمایید.
           در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام و سایر مسائل مرتبط به درمانگاهها و بیمارستانها، شعب و نمایندگی های تامین اجتماعی استان مراجعه و یا با شماره تلفن های 7- 3240213 تماس حاصل نمایید.
 

بیمه شدگان عزیز با نظردهی خود در این صفحه ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید.


مطالب مشابه :


شرایط قانونی شناسایی و نامنویسی بیمه‌شدگان

که اعتبار اولیه آن نیز بر اساس سوابق قبلی بیمه‌شدگان جهت استفاده از خدمات درمانی:
جدیدترین قوانین تامین اجتماعی

تأمین‌ خدماتدرمانی‌ حق‌بیمهدرمانی بگیران سوابق خدمت بیمه شدگان
سابقه خدمت دولتي و چگونگي محاسبه آن در تعيين ميزان حقوق بازنشستگي

بیمه خدمات درمانی نموده سوابق خدمت دولتی بیمه شدگانی که
کیفیت خدمات بیمه ای و درمانی در ایران

کیفیت خدمات بیمه ای و درمانی در سوابق افرادی که با وقفه حق بیمه خود را پرداخت کرده اند
قوانین بیمه بیکاری

مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزء سوابق پرداخت حق بیکاری از خدمات درمانی موضوع
نحوه محاسبه حقوق-بخش1-محاسبه بيمه خدمات درماني

مشاهده سوابق بیمه تامین اینم از بیمه خدمات درمانی که افتضاح است .
پزشک امین بیمه شدگان تامین اجتماعی چه کسی است؟

اطلاعات تشخیصی، درمانی و سوابق پزشکی شما را در بیمه شدگان به خدمات
دفترچه بیمه خدمات درمانی سران دفاتر و دفتریاران کشور و خانواده تحت تکفل آنها آری یا نه ؟

مشاهده سوابق بیمه دفترچه بیمه خدمات درمانی سران دفاتر و هزینه های درمانی خود را از
برچسب :