سفر به وان - مسافرت زمینی به شهرهای مرزی ترکیه(جنوب شرق ترکیه)

فاصله هتل تا شهر وان ۱۵ کیلومتر است و این مسیر پر از کارخانه و فروشگاه است که برای ما جذابترینشان نمایندگی مارکهای برتر اتوموبیل بود که شامل فولکس واگن و فورد و تویوتا و فیات و پژو و سیتروئن و شورولت و اشکودا بود. با مراجعه به هریک از این نمایندگیها و دفاتر فروش اطلاعات کاملی از تمام محصولات به دست میآوردید و کاتالوگهای رایگان دریافت میکردید و  با نشستن در پشت فرمان هر کدام از خودروها توسط مسئول مربوطه از مشخصات کامل خودرو آگاه میشدید و با خوشرویی تمام از جانب کارکنان آنجا مواجه میشدید !!! درست مثل ایران خودمان!!!!

32334005.jpg?redirect_counter=1

دو شعبه از بزرگترین فروشگاههای زنجیرهای ترکیه به نامهای کارفورسا و میگروس در ورودی شهر شعبه دارند که قیمت مناسب و کیفیت خوبی دارند. جالب بود که زیتون ترکیه در بانه ارزانتر از ترکیه است حال نمیدانم به خاطر چیست (شاید در بانه زیتون هم چینی است...!!!) .

6677409.jpg

در کل برای مسافرت دو یا سه روزه ُ وان میتواند انتخاب مناسبی باشد که هم فال است و هم تماشا .

منظره اي از جزيره آك دامار

در روز آخر اقامتمان به کلیسای آکدامار هم که حدود ۵۰ کیلومتر به سمت غرب وان از آن فاصله دارد  سری میزنیم . مکان جالب و منحصر به فردی ات که به دیدنش میارزد .جزیرهای است که حدود یک کیلومتر در داخل دریاچه قرار دارد و کلیسایی بسیار قدیمی را ر خود جا داده است که کتیبه ای اوراتویی در آن منتسب به خشایار شاه قرار دارد.

 تا يادم نرفته است بگويم كه در وان گربه هايي وجود دارند كه رنگ دو چشمشان متفات از هم است و به وان كديسي معروفند  و از جاذبه هاي ديدني اين شهرند و صبحانه هاي معروف وان  هم از دست ندهيد.

 

گربه معروف وان  

   در زلزله اخير وان تعدادي از اهالي اين شهر كشته شدند. به اين وسيله با تمامي درگذشتگان ابراز همدردي مينمايم. keçmiş olsun

در سفر شهریور۹۱ وضع جاده ها به مراتب بهتر از سال ژیش بود(در هر دو سوی مرز) و بقایای زلزله هنوز نمایان بود ولی فرق زلزله ترکیه با زلزله های ما کمپهای کانکسی در اندازه های مختلف بود که در چند جای شهر به چشم میخورد و بر بالاس بام هریک انتن ماهواره و گرمکن خورشیدی نصب بود و حصار توری این شهرک مانندها را در بر گرفته بود . سطح خرابی ها زیاد نبود و علیرغم زلزله پارسال زندگی در شهر در جریان بود. هتلی که ما همیشه میرفتیم را جهت تعمیرات بسته بودند  و به ناچار به هتل مریت شاه مرام رفتیم که اتاق دو تخته شبی ۲۰۰ لیر بود . هتلی بسیار شیک و مرتب و عالی با دیسکو و رستوران ساحلی و رستوران داخلی بسیار زیبا همراه با موسیقی زنده و سونا و استخر و لابی بسیار مجلل

برای کسانی که آذربایجان  ایران زندگی میکنند ُ مسافرت دو یا سه روزه به شهرهای مرزی ترکیه اعم از وان و ایغدیر و ارزروم خالی از لطف نیست. هزینه کم ُ عدوم وجود ویزا و مشترکات زبانی و فرهنگی محیط مناسبی جهت گذراندن تعطیلات مقرون به صرفه   میباشد.


مطالب مشابه :


سفر به وان - مسافرت زمینی به شهرهای مرزی ترکیه(جنوب شرق ترکیه)

تبريز سفر مسافرت مكانهاي د يدني - سفر به وان - مسافرت زمینی به شهرهای مرزی ترکیه(جنوب شرق
چگونه باقطار به استانبول يا انتاليا برويم

برگشت اين قطار از در ايستگاه كاپي كوي انجام مي شود مسافران پس از رسيدن به دريا چه وان
هتلهای وان

مطالعات ترکیه Türkiye - هتلهای وان - معرفی ترکیه و بیان تجربیات و خرید بلیط قطار آنلاین در
کوه سبحان (ترکیه )

قطار پس از عبور از شهرهای شبستر- بندرشرفخانه در ساعت 11شب وان دیدن کردیم ساعت 20/12به
راهنمای سفر به سوریه

تور سوریه با قطار 10روزه در هتل 3ستاره از تهران تا وان قطار درجه 1 چهارتخته، از وان تا
برچسب :