آسمان هم امروز به رنگ جامه پرستاران شد

جمعه سیزدهم اسفند فرارسید، روز قرار پرستاران، روز با هم بودن، روز اتحاد برای فردایی بهتر، امروز آسمان هم همرنگ پرستاران شد تا زمین را به رنگ جامه سپیدشان درآورد و امروز روزی تاریخی برای هزاران پرستار زحمتکش ایران زمین باشد.

13 اسفند 89 طبق اعلام قبلی و برنامه ریزی های انجام شده در 102 شهر کشور صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در بیمارستانهای دولتی و غیردولتی برای برگزاری سومین دوره انتخابات نظام پرستاری مستقر شدند و البته بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی همزمان با این انتخابات در تهران برف های سپید نیز همرنگ لباس پرستاران باریدن گرفت. 

در نخستین ساعات روز انتخابات به بیمارستان لقمان حکیم یکی از مراکز درمانی واقع در جنوب شهر تهران رفتیم تا از نزدیک شاهد حضور و مشارکت پرستاران در تعیین سرنوشت حرفه ایشان باشیم.

طاهره امانی، بهیار بیمارستان لقمان حکیم یکی از مراجعه کنندگانی بود که از منزل برای شرکت در انتخابات در بیمارستان حاضر شده  است انگیزه خود را از شرکت در این انتخابات احساس مسئولیت در قبال حرفه پرستاری اعلام می کند و می گوید: تک تک آرای پرستاران، پشتوانه ای برای سازمان نظام پرستاری به شمار می رود ما نیز در برابر این احساس مسئولیت انتظار داریم این سازمان نسبت به احقاق حقوق از دست رفته قشر پرستار مصمم تر باشد.

وی با اعتقاد به اینکه پرستاران از اقشار ضعیف جامعه هستند، اظهار می کند: تاکنون سخنان فراوانی در خصوص کاهش ساعت کاری پرستاران عنوان شده است اما من با 28 سال سابقه خدمت که در آستانه بازنشستگی هستم هنوز شاهد اجرای آن نبوده ام از منتخبان سومین دوره انتخابات نظام پرستاری انتظار دارم که به حرفهای خود جامه عمل بپوشانند.

دلبر الاسون نژاد،  هم سوپروایزر بالینی بیمارستان لقمان حکیم انگیزه اصلی خود برای شرکت در این انتخابات را صرفاً احساس وظیفه در قبال انتخابات صنفی برمی شمارد و می گوید: بدین ترتیب هرکس به کاندیدای مورد نظر و تایید خود رای می دهد تا به تحقق اهداف آرمانی جامعه پرستاری نزدیک تر شویم.

وی معتقد است که سختی کار و ساعت کاری زیاد مهمترین دغدغه پرستاران است و در ادامه از منتخبان این دوره می خواهد تا ضمن دستیابی و تثبیت جایگاه واقعی پرستاران در کاهش میزان ساعت کاری و تعرفه گذاری خدمات پرستاری کوشا باشند.

این سوپروایزر بالینی بیمارستان لقمان حکیم با بیان اینکه پرستاران بیش از پزشکان با بیماران در ارتباط هستند بار اصلی کار درمان را بردوش پرستاران می داند و ادامه می دهد: پرستاری ایران با سایر کشورها قابل قیاس نیست و هم اکنون در بخش مسمومان بیمارستان لقمان هر روز یک پرستار توسط همراهان بیمار مورد ضرب و شتم قرار می گیرد.

شهربانو نشاط افشاری، سرپرستار بخش C.C.U بیمارستان لقمان حکیم هم دسترسی به اهداف و آمال و آرزوهای حرفه پرستاری را دلیلی برای شرکت در انتخابات می داند و اظهار می کند: هنوز جایگاه پرستاری در میان مردم و جامعه به درستی احیا نشده است و مسئولان سازمان باید بکوشند تا قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به ویژه کاهش ساعت کاری را هر چه زودتر اجرا کنند و در عین حال که در همه حال رضای خدا را مدنظر دارند.

بعد به بیمارستان قلب تهران یکی دیگر از مراکز درمانی شهر تهران رفتیم.

مهرداد معتمدی سوپروایزر آموزشی این مرکز درمانی شرکت در انتخابات را یک وظیفه برای حل مشکلات صنفی می داند و می گوید:  نمایندگان سازمان نظام پرستاری باید منتخب جامعه پرستاری باشند و افزایش شمار شرکت کنندگان به عنوان حمایتی از متولی صنف پرستاری به شمار می آید.

وی با بیان اینکه تشکیل سازمان نظام پرستاری از جمله آرزوهای دیرینه جامعه پرستاری بود که با تلاش فراوان پرستاران به ثمر نشست، ادامه می دهد: ارتقای حرفه پرستاری به جایگاه واقعی از مهمترین انتظارات پرستاران از منتخبان سومین دوره انتخابات نظام پرستاری کشور است.

این سوپروایرز آموزشی مرکز قلب تهران به زحمات بی شائبه اعضای سازمان در 2 دوره پیشین اشاره می کند و می گوید: اگر عنوان شود که در 8 سال گذشته کاری برای جامعه پرستاری نشده است قدرنشناسی است.

معتمدی یادآور می شود: باید با ارتقای جایگاه پرستاری این قشر زحمتکش نظیر سایر حرفه ها در موقعیت های حساس و در راس امور و تصمیم گیری قرار گیرند و بیش از گذشته توجه مسئولان برای حمایت پرستاران جلب شود.

انتخابات نظام پرستاری ادامه دارد، برفهای سفید دانه دانه از آسمان می بارند و پرستاران سپیدپوش تا ساعاتی دیگر نمایندگان خود را برای پیگیری مطالباتشان در همه ابعاد صنفی، آموزشی، معیشتی و حرفه ای طی 4 سال آینده انتخاب می کنند.


مطالب مشابه :


برنامه های هیئات در ایام شهادت امام باقر(ع) و سفیر اباعبدالله الحسین(ع)

برنامه های هیئات در ایام شهادت لباس فروشان تهران. محمدی ، پلاک 26 منزل حاج آقا امانی
سه در چهار

طراح صحنه و لباس: مجید امانی تصويربرداري اين سريال حدود 4 ماه در لوكيشن‌هايي در تهران
معرفی بهترین‌ های جشنواره‌ فیلم فجر

طراحی صحنه و لباس: سيستم نوين تلفن گوياي سازمان بازنشستگي شهرداري تهران در ناصر امانی
مقایسه ازدواج سلطنتی با ازدواج به سبک ایرانی

در اکثر شهرها بر سر امانی بودن در کشور ما با وجود اینکه امکان استفاده از لباس
عکسهایی از فیلم سینمایی گس

صابر ابر (زاده ۱۸ خرداد ۱۳۶۳ در تهران) یک بازیگر ایرانی است. او فعالیت خود را در تلویزیون با
آسمان هم امروز به رنگ جامه پرستاران شد

با این انتخابات در تهران برف های سپید نیز همرنگ لباس امانی، بهیار بیمارستان
برچسب :