طرح درس مطالعات اجتماعی


طرح درس مطالعات اجتماعی

نام شهرستان /ناحيه/منطقه :

نام آموزشگاه : الف

پايه : اول انساني

نام كلاس :

زمان تدريس : 90 دقيقه

عنوان درس : آسیب های گروهی

صفحات كتاب :

نام مدرس : آقای الف

تاريخ :

مهارت‌هاي قبل از تدريس

تحليل آموزشي

(رئوس مطالب)

آسیب های گروه -  دوگانگی ارزش – بیگانگی با جامعه – مطلق گرایی گروهی – تبعیت بی چون و چرا و شخصیت تابع

 

 

هدف هاي كلي درسي

1-      با آسیبهای گروه آشنا شود .

2-      با دو گانگی ارزش آشنا شود .

3-      با بیگانگی از جامعه و مطلق گرایی گروهی آشنا شود .

4-      به تبعیت بی چون و چرا و شخصیت تابع پی ببرد

هدف هاي رفتاري

1- انواع آسیب های گروه را نام ببرید .          2- دوگانگی ارزشی را تعریف کند .

3- پیامدهای دوگانگی ارزش بر فرد بیان کنید .      4- یگانگی با جامعه را شرح دهد.

5- تاثیر مطلق گرایی گروهی بر جامعه را تجزیه و تحلیل کنید .

6- تبعیت بی چون و چرا و ایجاد شخصیت و اثرات آن را بر فرد توضیح دهید .

7- نمونه هایی از گروههای مطلق گرا در طول تاریخ را نام ببرید .

8- نمونه هایی از گروههای که در آنها انتقاد و سوال نابهنجار شناخته می شود را نام ببرد .

9- خصوصیات افراد مطلق گرا ( متحجر ) را بنویسید .

پيش دانسته‌ها

تعریف گروه – هنجارهاو ارزشهای گروهی  - گروه ملت  - تاثیرات گروه بر فرد – رابطه گروهها با یکدیگر

ارزشيابي ورودي

گروه را تعریف کند .          گروه چگونه باعث شکل گیری جهت گیری ها درفرد می شود. توضیح دهید . 

تعامل اجتماعی را تعریف کند .                انواع رابطه گروهها با یکدیگر را نام ببرید .

ارزش های گروه  را تعریف کند .

 

نتيجه

متناسب با شرایط

 

انتخاب رسانه‌هاي آموزشي متناسب با محتوا

1 تخته سیاه – گچ – کتاب – تصاویر

 

انتخاب روش‌هاي تدريس متناسب با محتوا

کارآیی تیم – پرسش و پاسخ

 

مهارت‌هاي ضمن تدريس

1- سلام و احوالپرسي و حضور و غياب:

زمان 4دقيقه

2- اجراي ارزشيابي ورودي

زمان15 دقيقه

3- مرور مطالب گذشته

زمان 5 دقيقه

4- آماده سازي و ايجاد انگيزه

زمان4 دقيقه

5- معرفي موضوع درس جديد

زمان4 دقيقه

6- ارائه درس جديد : به صورت فردي و گروهي و با نظارت و همكاري دبير

الف- فعاليت‌هاي فردي دانش‌آموزان : متن درس را به صورت فردی مطالعه می کنند و به پرسش ها به صورت فردی پاسخ می دهند.

ب- فعاليت‌هاي گروهي دانش‌آموزان : به بحث و تبادل نظر در مورد درس و پرسش های مطرح شده     می پردازند و به پرسش های گروهی پاسخ می دهند.

 

زمان 35 دقيقه

7- جمع‌بندي : فعاليت‌هاي گروهي دانش‌آموزان و پاسخ آنان مورد نقد و بررسي قرار گرفته و سپس نمره‌گذاري و در نهايت موارد پيچيده توسط دبير شرح داده می شود و خلاصه درس بيان مي‌گردد.

زمان 10 دقيقه

8- ارزشيابي پاياني : 1- آسیب های گروهی را نام ببرید؟        2-  منظور از دوگانگی ارزشی چیست و چه تاثیری بر شخصیت افراد دارد؟    3-  خصوصیات افراد مطلق گرا را بنویسید؟         4-  بیگانگی از جامعه چه تاثیری بر شخصیت افراد دارد؟       و ....

زمان 10 دقيقه

مهارت‌هاي پس از تدريس

تعيين تكليف : تاثیر مطلق گرایی گروهی بر انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در استان خود بررسی نموده و نتایج را به کلاس ارایه دهید.

 

زمان3دقيقه


مطالب مشابه :


طرح درس مطالعات اجتماعی

ضمن خدمت فرهنگیان. شهید اکبر حسن خانی زرند مهارت‌هاي ضمن




لایحه رتبه بندی معلمان تا پایان امسال تقدیم مجلس می شود

ضمن خدمت فرهنگیان. سایت خبری اصغر فانی روز پنجشنبه در جمع فرهنگیان شهرستان زرند




سوالات ومطالب مربوط به علوم ششم ابتدايي تا فصل پنجم- محمودلو

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 612 کشته و تخریب 10 روستا 1383 زرند 6.4 سایت دبستان شیخ




مرگ دردناک 7 دانش آموز زرندی

ضمن خدمت فرهنگیان. سایت آوازک  در مقطع اول دبیرستان و اهل زرند کرمان بودند در مسیر رفت




معلمان براساس صلاحیت حرفه ای رتبه بندی می شوند

مدیروب سایت ضمن خدمت فرهنگیان. پنجشنبه در جمع فرهنگیان شهرستان زرند با اشاره به




فیش حقوقی فرهنگیان

,فیش حقوقی معلمان زرند فرهنگیان بازنشسته شهرستان زرند,فیش حقوقی فرهنگیان ضمن خدمت




توضیحات آموزش و پرورش به اعتراضات فرهنگیان

moalemبه گزارش صدای زرند، در پی انتشار خبری با عنوان رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان نیوز 93




33 نماینده درباره ابلاغ نشدن دستورالعمل پرداخت حقوق بازنشستگان تذکر دادند

ضمن خدمت فرهنگیان. وزارت آموزش وپرورش. آرشيو پيوندهاي روزانه. سایت




توضیحات آموزش و پرورش به اعتراضات فرهنگیان

توضیحات آموزش و پرورش به اعتراضات فرهنگیان ضمن خدمت به گزارش صدای زرند، در پی




توضیحات آموزش و پرورش به اعتراضات فرهنگیان

توضیحات آموزش و پرورش به اعتراضات فرهنگیان سایت آوازک. بازی ضمن خدمت




برچسب :