شارلوت تمشک

مواد لازم

بیسکویت شارلوت 300 گرم(یا 24 عدد بیسکویت قاشقی آماده)

توت فرنگی یا تمشک 750 گرم

خامه 300 گرم

پودر قند 150 گرم(6 قاشق سوپخوری)

ژله توت فرنگی یا تمشک 1 بسته

سفیده تخم مرغ 2 عدد

شارلوت تمشک

شارلوت تمشک

طرز تهیه

در صورت امکان از بیسکویت قاشقی که معمولا در شیرینی فروشیها آماده فروش است ، استفاده می کنیم و یا بیسکویت شارلوت را مطابق دستور بیسکویت شارلوت می پزیم.

قالب گردی را که باید دیواره آن از کف جدا شود،دور تا دور دیواره قالب به صورت ایستاده و در یک ردیف بیسکویت را می چینیم و آماده می گذاریم،بعد کرم و ژله را آماده می نمائیم.

ژله توت فرنگی را در 1.5 لیوان آب جوش حل می کنیم و در یخچال می گذاریم تا کمی بسته شود . دم توت فرنگی یا تمشک را گرفته ،می شوئیم و در صافی می ریزیم،خامه را با پودر قند مخلوط کرده ظرف خامه را روی یخ می گذاریم و خامه را می زنیم تا سفت شده ، فرم بگیرد.

2 عدد سفیده تخم مرغ را آنقدر می زنیم تا پف کرده ، خشک شود. سفیده را کم کم با خامه مخلوط می کنیم . یک سوم از خامه را در قالب روی بیسکویت می ریزیم و نصفی از توت فرنگی یا تمشک را روی آن می پاشیم. ژله را کمی هم می زنیم تا صاف شود، نصف آن را روی توت فرنگی می ریزیم و نصف بقیه خامه را روی ژله و بعد بقیه توت فرنگی یا تمشک را روی خامه و بقیه ژله را روی توت فرنگی و در آخرین ردیف بقیه خامه را می ریزیم و با پشت قاشق روی آن را صاف می کنیم و با چند عدد بیسکویت روی خامه را می پوشانیم.

شارلوت را در یخچال می گذاریم ، 2 تا 3 ساعت باید بماند تا ژله آن کاملا بسته شود و مواد داخل آن خودش را بگیرد. بعد شارلوت را از قالب خارج کرده ، در ظرف قرار می دهیم. کمی پودر قند روی آن می پاشیم و با چند عدد تمشک یا توت فرنگی روی آن را تزئین می کنیم.

بیسکویت شارلوت


مواد لازم بیسکویت شارلوت

بیسکویت شارلوت را می توان به آسانی طبق دستور زیر تهیه کرد و یا از بیسکویت های ساده و آماده برای فروش استفاده نمود. مواد مورد لزوم برای تهیه بیسکویت از ایتقرارند:
تخم مرغ 5 عدد
آرد سفید گندم 50 گرم (2 قاشق سوپخوری بزرگ)
شکر 50 گرم (2 قاشق سوپخوری بزرگ)
وانیل نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه بیسکویت شارلوت

برای تهیه این بیسکویت به یک سینی شیرینی پزی تقریبا به طول 42 و عرض 30 سانتیمتر احتیاج داریم. کف سینی را یک ورق کاغذ نازک می اندازیم و روی کاغذ را چرب کرده ، کمی آرد می پاشیم . تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته با همزن برقی کمی هم می زنیم.
بعد ظرف تخم مرغ را در ظرف محتوی آب قرار داده ، روی آتش می گذاریم و مرتب هم می زنیم . شکر و وانیل را کم کم در تخم مرغ می ریزیم و هم زدن را ادامه می دهیم تا مایه پف کرده،داغ شود.ظرف را از روی آتش بر می داریم و آرد را کم کم در مایه ریخته ، مخلوط می کنیم.
مایه را در سینی به طور یکنواخت پهن می کنیم. فر را با حرارت 300 درجه فارنهایت یا 150 درجه سانتیگراد گرم می کنیم. سینی را روی پنجره وسط فر قرار می دهیم . در مدت 20 دقیقه بیسکویت پخته می شود. برای امتحان پخته شدن با انگشت روی ان را فشار می دهیم ، نباید چیزی به دست بچسبد .
سینی را بیرون می آوریم ، نانها را با کاغذ از سینی خارج می کنیم و نانهای کوچکی به عرض 4 و طول 7 سانتیمتر می بریم و کاغذ پشت آن را برداشته ، آماده می گذاریم.
می توانیم این مایه را در قیف مخصوص ریخته ، بیسکویت را بلند و باریک روی کاغذ بریزیم ولی به طریق فوق آسانتر است.

دسرجات - نوشیدنی ها - شربت


مطالب مشابه :


شارلوت موس توت فرنگی

برای تهیه شارلوت نیاز به یک لایه کیک ساده با عرض یک الی سه سانت و یک لایه موس توت فرنگی و یک
شارلوت موس توت فرنگی

برای تهیه ی شارلوت نیاز به یک کیک 2 3 سانتی هست. و یک لایه موس و یک لایه زله . مواد لازم برای
شارلوت تمشک

توت فرنگی یا تمشک 750 شارلوت تمشک. طرز تهیه. در صورت امکان از بیسکویت قاشقی که معمولا در
شارلوت موس توت فرنگی

سلام به همه دوستان خوب و گلم امروز هم خدمتتون هستم با روش تهیه شارلوت موس توت فرنگی
شارلوت سیب

طرز تهیه شیرینی شارلوت کنار می گذاریم و ژله سیب و توت فرنگی را که کمی بسته شده به هم
شارلوت

پوشش میدهید و مجدد رول میکنیم من از یه شیشه کوچیک مربای توت. فرنگی استفاده تهیه کرم شارلوت:
شارلوت ژله ای با میوه

شارلوت ژله ای با 300 گرم توت فرنگی خرد ای که استفاده میکنید ژله با همون طعم رو تهیه
شارلوت

برای تهیه ی این مدل شارلوت از رولت های آماده موجود در بازار در دو طعم شکلاتی و توت فرنگی.
برچسب :