خبرهای 16 آذر 92

بزرگداشت 16 آذر در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس

برگزاری مراسم شانزده آذر در دانشگاه پیام نور زرقان

به مناسبت 16آذر ،روز دانشجو مراسمی در دانشگاه پیام نور زرقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زرقان، دراین مراسم که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور زرقان برگزار شد ،از دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده و حایز رتبه های برتر شدند تقدیر و از دانشجویان با شیرینی و شکلات پذیرایی شد.

 

 

برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع ارتباط با امریکا آری یا نه؟ در دانشگاه پیام نور آباده

با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده کرسی آزاداندیشی با عنوان ارتباط با امریکا آری یا نه؟ در محوطه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این برنامه پیشینه تاریخی امریکا و ارتباط او با کشور ایران بررسی شد وسپس دانشجویان موافق و مخالف با برقراری ارتباط با امریکا نظرات خود را مطرح نمودند. در پایان نیز آقای ستوده نظرات موافق و مخالف را با بیان دلیل و مستندات تبیین نمود. در نظرسنجی به دست آمده نیز هفتاد درصد مخالف ارتباط با امریکا و سی درصد موافق بودند.

 

 

گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوانات

مراسم ویژه روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات کانون های علمی ، فرهنگی دانشگاه پیام نور بوانات با راه اندازی غرفه های دانشجویی ضمن به نمایش گذاشتن فعالیت ها و دستاوردهای خود میزبان هم دانشگاهی های خود بودند.

کانون های ایثار و شهادت ، کانون فرهنگی طلوع ، کانون هلال احمر و دیگر انجمن های علمی با چاپ و پخش بروشور و گل و شیرینی روز دانشجو را به دیگر دانشجویان تبریک گفتند.

همچنین طومار دانشجویی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات امضا شد.

قابل ذکر است نماز جماعت ظهر و عصر روز دانشجو نیز به امامت حجه الاسلام زارع امام جمعه شهرستان بوانات در دانشگاه پیام نور بوانات اقامه شد.

 

 

امام جمعه بیضا :فرهنگ در دانشگاه پیام نور بیضا نمود فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در منطقه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضا، در حاشیه نمایشگاه تولیدات دانشجویی حجة الاسلام رشیدیان گفت:فرهنگ در این دانشگاه نمود کامل فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در منطقه است.

امام جمعه بیضا ضمن تقدیر از مسئول فرهنگی و دیگر کارکنان این دانشگان بیان نمود، با تلاش بیشتر و برنامه ریزی بهتر می توان از ظرفیت صد درصدی دانشگاه در مسائل فرهنگی استفاده نمود.

 

 

برگزاري مراسم 16 آذر در دانشگاه پيام نور داراب

مراسم 16 آذر در دانشگاه پيام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور داراب ، مراسم گراميداشت روز 16 آذر با حضور دانشجويان و مسئولان شهرستان  در سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي داراب برگزار شد . در اين مراسم ، قاسمي فرماندار شهرستان ضمن ياد آوري روز 16 آذر و دانشجو بر جانفشاني ها و ايثار قشر دانشجو تاكيد كرد. دکتر صيف مدير پژوهشي دانشگاه پيام نور استان سخنران بعدي بود كه ضمن گراميداشت اين روز از دستاوردهاي دانشگاه پيام نور سخن گفت.از ديگر برنامه هاي اين مراسم تجليل از خدمات محمودي رئيس سابق و معرفي طالبي مسئول امور جاري مركز ، پخش كليپ ، برگزاري نمايشگاه طراحي و سياه قلم منظم دانشجوي رشته روانشناسي مركز و توزيع جوايز به برگزيدگان مسابقات ورزشي و فرهنگي بود.

 

 

برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور ممسنی

مراسم روز دانشجو، همزمان با 16 آذر در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، مراسم گرامی داشت روز16آذر، روز دانشجو با همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی  و حضور فرماندار، نماینده ولایت فقیه در سپاه، مسئول بسیج دانشجویی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ممسنی و حضور اساتید، دانشجویان ومسئولین این دانشگاه پس از برپایی نماز جماعت ظهر وعصر در این دانشگاه برگزارشد.

 امید براتی، مسئول بسیج دانشجویی ناحیه مقاوت سپاه شهرستان ممسنی،  سخنران ابتدایی مراسم ، ضمن ارج نهادن به مقام و منزلت دانشجو به تشريح حادثه 16 آذر سال 56 پرداخت.

درادامه حجت الاسلام محمدی، نماینده ولایت فقیه در سپاه پاسداران شهرستان ممسنی، ضمن اشاره به شاخص های جنبش دانشجویی گفت: استکبار ستیزی ، استقلال طلبی و عدالت خواهی سه عنصر اصلی تشکیل دهنده جنبش های دانشجویی هستند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) در خصوص ویژگی دانشجو افزود: دانشجو به مثابه مؤذن جامعه با ذهنی فعال و روحیه ای آزادانه و مطالبه گرانه همواره موتور محرک جوامع مختلف در جهت رسیدن به آرمانها و ارزشهای والای انسانی و اسلامی بوده است.

گفتنی است ، مراسم با برپایی سفره نذری سید الشهدا (ع) در بین دانشجویان وکارکنان ومدعوین پایان يافت.

 

 

سرپرست دانشگاه پیام نور نودان :

حادثه 16 آذر تحولي عظيم در جامعه علمي ما بوجود آورد

سرپرست دانشگاه پیام نور نودان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو با تبريك اين روز و گراميداشت ياد و خاطره ي شهداي دانشجو گفت : دانشجویان امروز به تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب  با کسب بصیرت سیاسی چشم به فتح قله های علوم دوخته اند تا فردایی بهتر را برای امت اسلامی و انسانیت رقم بزنند و دشمنان را همانگونه که در جنگ سخت به شکست کشاندند در جنگ نرم نیز ناامید و سرخورده خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان - بیژن نهایی با تأکید بر اینکه مسیر جامعه امروز در دست دانشجویان است افزود: همچنان که این قشر در دهه‌های گذشته با حضور خود موجب ارتقای جامعه شده در آینده هم باید این رویه را دنبال کند.

گفتنی است که در پایان این مراسم با حضور مسئولین دانشگاه جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان برگزار شد.

 

گراميداشت 16 آذر در دانشگاه پیام نور صفاشهر

به مناسبت 16آذر ،روز دانشجو چند برنامه در دانشگاه پیام نور صفاشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پيام نور صفاشهر، كانون دانشجويي هلال احمر با همكاري واحد تربيت بدني  دربرنامه ي كوهپيمايي و پياده روي شركت كردند. اين برنامه كه در كوه هاي اطراف صفاشهر برگزار شد، به مناسبت گرامي داشت 16 آذر انجام گرديد. و همزمان با اين برنامه با نصب بنر و توزيع شيريني در دانشگاه صفاشهر اين روز گرامي داشته شد.

 

 

 

 

**************************************************

 

 

 

اختتامیه سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه پيام نور استان فارس

دانشگاه پيام نور شيراز قهرمان اولين المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههاي پيام نور استان فارس شد.

 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، مراسم اختتامیه اولين المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههاي پيام نور استان فارس ، با حضور مسئولين فرهنگي و ورزشي  پيام نور استان ، مربيان، سرپرستان و ورزشكاران ، در سالن شهيد محمد علي شاهچراغي  دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه پيام نور استان فارس به مدت 3 روز در رشته هاي فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، تکواندو و کاراته  پيگيري شد و در مجموع ، دانشگاه پيام نور مركز شيراز با 8 طلا 1 نقره  2برنز  با 67 امتياز مقام اول ،مركز فسا با 6نقره 1 برنز  با  33 امتياز مقام دوم  ،مركز نورآباد با 1 نقره و3 برنز با 14 امتياز مقام سوم را از آن خود كرد.

در بخش تیمی و در رشته فوتسال ، تيمهاي دانشگاه پيام نور شيراز ، فسا، نورآباد، فيروزآباد، جهرم،  لامرد و مرودشت

با هم به رقابت پرداختند و در پايان ، مركز شيراز مقام اول ، پيام نور فسا مقام دوم  و نورآباد ممسني  مقام سوم  را بدست آورد .

در بخش انفرادي و در رشته تنيس روي ميز تيمهاي دانشگاه پيام نور شيراز، كوار، صفاشهر، جهرم، فسا، سپيدان، اقليد، آباده، نورآباد و مرودشت با هم به رقابت پرداختند و در نهايت خانم ساجده قره خاني از پپام نور اقليد مقام اول، زهره اكبرزاده از دانشگاه پيام نور كوار مقام دوم  و فاطمه برمشوري از دانشگاه پيام نور شيراز به مقام سوم دست يافت.

در رشته ورزشي بدمینتون كه با حضور دانشجويان ورزشكار دانشگاههاي پيام نور شيراز ، صفاشهر، فسا، بوانات، جهرم، مرودشت، لامرد، خرامه، آباده، سپيدان، اقليد، ني ريز، فيروزآباد، نورآباد، مرودشت و زرقان برگزار شد ، خانم حبيبه محبودي از خرامه مقام اول ، ويدا طالبي و زهرا سلطاني از دانشگاه پيام نور شيراز مقامهاي دوم و سوم اين دوره از مسابقات را كسب كردند.

در رشته كاراته و در بخش كميته( وزن50) مقام اول سارادرعلي مركزشيراز  ، مقام دوم سمانه رنجبر مركز فسا و مقام سوم فائزه فرهادي واحدسپيدان ، (وزن 55- )مقام اول مرضيه محب علي مركزشيراز ، مقام دوم سمانه پروين مركزخرامه،  مقام سوم مريم بردبار مركزفسا، (وزن61- )مقام اول شيما آل سعدي مركزشيراز ، مقام دوم مريم انديشه از مركزصفاشهر(وزن 68-)مقام اول فاطمه انصاري مركزشيراز ، مقام دوم مريم فدوي مركزفسا ، مقام سوم سارافريدوني واحدسپيدان،

در همين رشته و دربخش كاتا مقام اول غزل تقي پور ازمركزشيراز ، مقام دوم مريم بردبار ازمركزفسا و مقام سوم فائزه فرهادي از واحدسپيدان .

 در رشته تكواند كه با حضور تيمهاي دانشگاه پيام نور شيراز ، نورآباد، مرودشت، فسا، جهرم، ارسنجان، فيروزآباد، بوانات، آباده و كازرون برگزار شد نتايج زير بدست آمد:

(وزن دوم  49-)مقام اول سليمه رفيعي از مرودشت ، مقام دوم سعيده طالبي از فسا و مقام سوم رويا كهمره از دانشگاه پيام نور نورآباد

(وزن سوم 53 -)مقام اول طاهره غلامي از شيراز، مقام دوم آسيه قليچ خاني از جهرم

(وزن چهارم  57-)مقام اول زهرا جهانبخش از شيراز، مقام دوم نرگس انصاري از نورآباد ، مقام سوم زينت چهارباغچه از دانشگاه پيام نور جهرم

(وزن ششم 67-)مقام اول مريم حسين آبادي از كازرون ، مقام دوم حكيمه هژبري از فسا ، مقام سوم الهام رضايي از نورآباد

 

کارگاه تخصصی عکاسی در دانشگاه پيام نور شيراز

با حضور حسن خوبدل کارگاه تخصصی عکاسی دردانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در اين كارگاه تخصصي كه با تلاش انجمن علمي دانشجويي هنر دانشگاه برگزار شد ، مباحثی چون «داستان‌گویی در عکاسی معاصر جهان» و «عکاسی سرد» مورد بررسي قرار گرفت.

حسن خوبدل دانش‌آموختهٔ مقطع کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه تهران كه پیش از این ترجمهٔ کتاب‌های «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» و «کلمات عکاسی» را در کارنامهٔ کاری خود دارد وهم‌اکنون نيز در دانشگاه هنر تهران به تدریس دروس تاریخ تطبیقی عکاسی ایران و جهان، زبان تخصصی عکاسی و تاریخ عکاسی مشغول است در اين كارگاه حضور يافت.

وي در اين كارگاه در خصوص داستان گويي در عكاسي معاصر جهان و همچنين عكاسي سرد، جنبه هاي علمي ، صنعتي و هنري عكاسي با دانشجويان سخن گفت .

 

ارایه مقاله استاد دانشگاه پیام نور زرقان در دانشگاه OTRECHT هلند

دکتر جواد شیروانی استاد رشته مترجمی زبان انگلیسی پیام نور زرقان مقاله خود را در دانشگاه OTRECHT هلند ارایه داد.

به گزارش روابط عمومی زرقان ، دکتر جواد شیروانی در گفت گو با روابط عمومی زرقان گفت: مقاله خود را باعنوان " تحلیل گفتمان انتقادی کتاب های تدریس شده انگلیسی در ایران،نمونه موردی کتابهای “SUMIT در همایشی در دانشگاهOTRECHTهلند ارایه کرده است .

وی افزود سایرمقالات خود در زمینه زبانشناسی را به زودی ارایه خواهد داد.

 

 

 

        محفل انس با قرآن و عترت در دانشگاه پیام نور آباده

به مناسبت ایام محرم و صفر و روز دانشجو کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور آباده اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این محفل نورانی سید طاها حسینی قاری نوجوان  بوشهری آیاتی از مصحف نور را صدای دلنشین و زیبای خود تلاوت نمود. سید طاها حسینی در ماه مبارک رمضان در حسینیه امام خمینی و در حضور مقام معظم رهبری برنامه تلاوت داشت.

 در ادامه نماینده نهاد مقام معظم رهبری در پادگان حضرت ولی عصر  (عج) در مورد نقش قرآن در زندگی دنیوی و اخروی بشر گفت: با همه عظمتی که پیامبر و اهل بیت (ع) دارند در عین حال قرآن ثقل اکبر و عترت پیامبر(ص) ثقل اصغر است. قرآن کتاب وعلم و عمل است و اوج عزتی که خداوند منشأ آن است و قرار است بر دامن انسان جاری شود در این کتاب است.

حجه الاسلام والمسلمین حسینی دانشور ادامه داد: نقش دانشگاه ها و محیط های علمی در شناخت و عمل به این کتاب نقشی روشن و تأثیرگذار است و اهتمام ماباید شناختن و شناساندن این سرمایه معنوی باشد.

اهدای قرآن به دانشجویان به مناسبت روز دانشجو و اجرای مسابقات قرآنی از برنامه های جنبی این محفل بود.

 

 

برگزاری نمایشگاه تولیدات دانشجویی در دانشگاه پیام نور بیضاء

به مناسبت روز دانشجو نمایشگاهی با عنوان تولیدات دانشجویی برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضاء،در این نمایشگاه که به مدت 3روز دایر بود تعداد 10نفر از دانشجویان کاراهای خود را ازقبیل نقاشی، منبت کاری،معرق ،ساخته های چوبی و بافته های دستی را به نمایش گذاشتند.

 

 

برگزاری سمینار نوین علمی هدفمندی در زندگی در دانشگاه پیام نور استهبان

سمینار نوین علمی هدفمندی در زندگی  با حضور دکترشاهین فرهنگ در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان در این سمینار که با همت امور فرهنگی وانجمن روان شناسی دانشگاه وبا حضور گسترده دانشجویان ،اساتید واقشار مختلف شهرستان استهبان برگزار شد دکتر فرهنگ دررابطه با داشتن هدف در زندگی اظهار داشت: انسانهای موفق کانون توجهشان به همه سمت هست ، و انسانهای ناموفق معمولا کانون توجهشان معطوف به کمبود و یا نبود امکانات می باشد.

وی درادامه بحث دررابطه با استفاده درست از فرصت ها ابراز کرد حضرت علی (ع) می فرماید(از فرصت ها استفاده کن ، قبل از آنکه مایه ی اندوه و افسوس تو شوند.) چیزهای مهمی در زندگی هست که ما هیچ وقت آنها را یاد نگرفتیم ، من و شما یاد نگرفتیم چگونه از لحظه لحظه های ناب زندگیمان استفاده کنیم .یاد نگرفتیم لحظه لحظه ی زندگی ما چقدر اهمیت دارد و باارزش است. این متخصص و استاد دانشگاه تهران ادامه داد که باید انسان ازلحظه های ناب وطلائی زندگی خود استفاده کند. چون ما هرگونه که فکر کنیم همانگونه زندگی می کنیم.

وی در پایان اظهارداشت: قانون زندگی، قانون تغییر است نه تقدیر از تو حرکت از خدا برکت. لازم به ذکر است که دکتر فرهنگ مولف کتب ومقالات علمی فراوان درزمینه های مختلف روان شناسی می باشد.مستند شعور آب ازبرجسته ترین آثار این استاد می باشد. این سمینار که دردو نوبت صبح وعصر برگزار شد با استقبال خوب شرکت کنندگان مواجه شد. درابتدای این مراسم کوچک زاده ریاست دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به دکتر فرهنگ اظهار امیدواری کرد: بابرگزاری چنین برنامه هائی فصل جدیدی در زندگی شرکت کنندگان آغازشود.

 

 

 

 

 

کسب مقام سوم مسابقات قرآن كريم شهرستان فسا بوسیله دانشجوی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

مقام  سوم، سي و ششمين دوره از مسابقات قرآن كريم شهرستان فسا توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ کسب گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، آقای علیرضا دوزنده موفق به کسب مقام سوم  سي و ششمين دوره از مسابقات قرآن كريم شهرستان فسا در رشته قرائت ترتیل شد و به مرحله استانی راه یافت.

گفتنی است که این مسابقات زیر نظر اداره اوقاف وامورخيريه شهرستان فسا و در رشته های حفظ ، قرائت ،ترتیل و اذان درشهرستان فسا برگزارگردید و حدود۲۵۰ نفرازعلاقه مندان دراین رقابت ها شرکت کردند.

 

 

 

 

 

 

***********

خبرهایی از مراکز وواحدهای......

 

سردار نوعی اقدم : با صدای بلندداد می کشم و  فریاد می زنم"  جانم فدای رهبر"

یادواره شهدای دانشجو و طلبه شهرستان اقلید به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در حسینیه بازار این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید به مناسبت روز دانشجو اولین یادواره شهدای دانشجو و طلبه شهرستان اقلید با حضور سردار نوعی اقدم از یادگاران هشت سال دفاع مقدس از استان اردبیل و و نماینده مردم اقلید ، مسئولین شهرستان و  دانشجویان در حسینیه بازار این شهرستان برگزار شد .

در این جلسه رئیس مجمع نمایندگان استان فارس و نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ضمن تجلیل از روز 16 آذر با بیان سخنانی اظهار داشت : در روز 16 آذر دانشجویان نشان دادند که حاضر نیستند زورگویان و ظالمان را بپذیرند و امروز به یاد شهدای گرانقدر دانشجو که جان خود را به اسلام هدیه کردند گرد هم آمده ایم که یادشان را گرامی بداریم و بگوییم که تا آخرین قطره خون راهشان را ادامه خواهیم داد .طاهری گفت:  ما باید قدر انقلاب را بدانیم و قدر شهدا را بدانیم و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسلهای بعد منتقل نماییم .

سپس سردار نوعی اقدم ازجانبازان و یادگاران دفاع مقدس با بیان سخنانی رسا خطاب به دانشجویان گفت : اموز دانشجو باید هوشیار باشد تا بتواند با هوشیاری کامل در مقابل توطئه های دشمن بایستد  همانطور که آمریکا در جنگ تحمیلی دنبال دو پدیده بود یکی حذف ولایت فقیه و دیگری حذف سپاه و بسیج  بود که با هوشیاری مردم  نتوانست به اهداف خود برسد . وی افزود : امروز در تجزیه و تحلیل قدرت ، دو قدرت داریم : یکی قدرت فیزیکی از قبیل هواپیما و موشک و غیره و دیگری قدرت غیر فیزیکی  که فرماندهی و مدیرت ولایت است و من با صدای بلند داد میکشم و فریاد می زنم جانم فدای رهبر ، همه مسایل در داخل این جمله مستتر است . نوعی اقدم بابیان خاطراتی از جبهه و جنگ  اظهار داشت :  ایران قدرت دارد در 180 نقطه از جهان بر علیه اسراییل و آمریکا در آن واحد عملیات نشان دهد این از آثار ولایت و بسیج است . وی با بیان چند خاطره از رشادتهای دانشجویان در جبهه و جنگ خطاب به دانشجویان گفت : شما باید وظایف خود را از این خاطرات استخراج کنید و ببینید وظیفه شما چیست ؟

در پایان به خانواده های 13 شهید دانشجو و طلبه شهرستان اقلید تندیس و لوح یادبود اهدا گردید .

 

 

 

کارگاه تخصصی فیزیولوژی و تغذیه ورزشی در دانشگاه پیام نور فسا

کارگاه تخصصی فیزیولوژی و تغذیه ورزشی در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این کارگاه با حضور دکتر گائینی عضو هئیت علمی دانشگاه تهران و با حضور تعداد زیادی از دانشجویان رشته تربیت بدنی و دیگر علاقه مندان به ورزش و علوم ورزشی تشکیل شد.

در بخش اول کارگاه دکتر گائینی در خصوص رفتار های غذایی توضیحاتی ارائه نمود. وی در سخنانش خاطر نشان کرد :پیروی از الگوی غذایی صحیح و متعادل یکی از مهمترین عوامل بازدارنده از بیماری های تحلیل برنده در بزرگسالی است  و عادت های غذایی را باید به تدریج و با آگاهی کامل به سمت  عادت غذایی مطلوب سوق داد.

دکتر گائینی  تاکید کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عادات غذایی در دوران کودکی شکل می گیرد توجه به  چگونگی تغذیه کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در بخش دوم این کارگاه اموزشی، در زمینه اهمیت آبرسانی به بدن و میزان و چگونگی مصرف آن و همچنین در خصوص کربوهیدرات ها ،پروتئین ها و... و قوانین و زمان استفاده از آنها توضیحاتی ارائه شده و در پایان جلسه به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ داده شد.

 

حضور فعال و گسترده کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور سروستان در مانور نمادین زلزله

اولین مانور نمادین زلزله در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، این مانورنمادین با هماهنگی جمعیت هلال احمر شیراز،سازمان امداد و نجات، سازمان آتش نشانی، اورژانس115، نیروی انتظامی، فرمانداری و ناحیه مقاومت سپاه سروستان وبا اهداف آشنايي، آموزش و ارتقاء امادگی جواناندانشجودر مقابله  با حوادث و بلايا و تمرين عملي نحوه عملكرد، تمرين در به كارگيري تجهيزات، ايجاد بستر مناسب براي هماهنگي بين سازماني در بحران و بلايا، همچنين بررسي نقاط قوت و ضعفهنگام آموزش عموميدر دانشگاه برگزار شد.

زهرا اشرف، مسوول کانون هلال احمردانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی،در حاشیه برگزاری مانور ایمنی وزلزله اظهار کرد:زلزله ازجمله بلایای طبیعی و غیر مترقبه ای است که همگان باید در برابر آن آمادگی و آگاهی لازم را داشته و بتوانند از خود و دیگران در برابر آسیب های هنگام وقوع و پس از آن حفظ کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور ما یکی از10 کشور حادثه خیز جهان محسوب می شود به همین علت عموم بویژه دانشجویان و دانش آموزان باید آموزشهای لازم در برخورد با این موضوع را کسب کنند و این مهم تنها با آموزش و تمرین امکان پذیر است.

شایان ذکر است قبلا دو دوره آموزش و تمرین امداد و نجات توسط کانون هلال احمر جهت اجرای موفق این مانور در دانشگاه برگزار شده بود.

 

 

 

 

******************

 

 

خبرهایی از دانشگاه پیام نور کازرون

درخشش دانشجوی دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات قرآن

دانشجوی دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات قرآن کریم خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دانشجو لاله مهبودی عضو کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات کشوری جمعیت هلال احمر مقام دوم در رشته ترتیل را کسب نمود.

گفتنی است این دوره از مسابقات به میزبانی استان قزوین در آبانماه سال جاری برگزار شد.

 

بازدید مسئولین شهرستان از بلوار دانشگاه پیام نور کازرون

مسئولین دانشگاه همراه با مسئول دفتر نماینده شهرستان و رئیس اداره راه و شهرسازی از مراحل اجرایی بلوار  دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون،  در بازدید از این پروژه که از ورودی بلوار ابتدای جاده دوان شروع و به دانشگاه پیام نور کازرون ختم می شود، مسئول دفتر نماینده شهرستان و رئیس اداره راه و شهرسازی ضمن آشنایی با مشکلات طرح مذکور قول بررسی کارشناسی دقیق پروژه و ساماندهی نحوه اجرای بلوار دانشگاه را در آینده نزدیک دادند.

محمدرضا نکویی زاده رئیس اداره راه و شهرسازی کازرون اظهار داشت: طراحی این بلوار به گونه ای است که احتمال تصادفات به حداقل می رسد. وی گفت: تعداد و محل ایجاد بریدگی، دور برگردان در محل این بلوار انجام می گیرد.گفتنی است این بلوار به طول 2000 متر از ابتدای جاده دوان آغاز و تا دانشگاه ادامه دارد.

 

 

نمایش فیلم در دانشگاه پیام نور کازرون

فیلمی به همراه تحلیل استاد رائفی پور در دانشگاه پخش و مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این فیلم که جزوی از پروژه پایان جهان صهیونیسم جهانی و فراماسونری است، جهت آگاهی و تحلیل مسائل جهانی توسط دانشجویان به معرض نمایش درآمد.

لازم به ذکر است این مراسم که با استقبال دانشجویان نیز همراه بود موجب افزایش اطلاعات از نقشه های شوم رژیم صهیونیستی و برنامه های آتی آنان برای جهان در سال های آینده شد.

 

بازدید مسئولین شهرستان از سوله ورزشی دانشگاه پیام نور کازرون

مسئولین شهرستان از پروژه های عمرانی دانشگاه پیام نور کازرون بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه با اشاره به اینکه این دانشگاه با داشتن نزدیک به 3000 دانشجو در رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی علوم مهندسی، توانسته مقام های زیادی را از نظر آموزشی، فرهنگی و دانشجویی در استان فارس کسب کند، تصریح کرد: این دانشگاه در زمینه عمرانی در چند سال اخیر پیشرفت‌های شگرفی داشته که به‌عنوان نمونه احداث مجتمع فرهنگی، احداث سالن ورزشی، دیوار کشی دانشگاه و نمای سردرب دانشگاه از برنامه‌های عمرانی این مرکز دانشگاهی بوده است.

در ادامه حجت الاسلام نامجو  رئیس دفتر نماینده شهرستان در مجلس ضمن تقدیر از همه کسانی که در ساختن این سالن ورزشی همکاری داشتند، اظهار داشت: امیدوارم با ساخت این سالن مشکلات ورزشی دانشجویان حل شود تا بتوانند در عرصه ورزش برای دانشگاه افتخارآفرینی کنند.

سپس مهندس صالحی کارشناس استان در خصوص اعتبار ساخت و بهره برداری این پروژه گفت: تمام اعتبارات این پروژه از طریق سازمان پیام نور کشور تأمین می‌شود که در حال حاضر برای ساخت این سوله مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 

برگزاری کارگاه بیعت منتظران حسینی در دانشگاه پیام نور کازرون

کارگاه بیعت منتظران حسینی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، به همت امور فرهنگی و بسیج دانشجویی کارگاه بیعت منتظران حسینی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شفیعی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

شفیعی اظهار داشت: دعا و تضرع به درگاه الهی برای تعجیل در فرج حضرت ولی عصر (عج) یکی از سفارشات بسیار مهمی است که در آموزه های شیعی وجود داشته و ائمه اطهار (ع) همواره پیروان خود را به این امر مهم و مقدس فرا می خواندند و بر آن بسیار تأكید می نمودند.

 

برگزاری دوره آموزش بدو ورود یاران در پیام نور کازرون

دوره آموزشی بدو ورود یاران به منظور ارتقای بینش بسیجیان در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این دوره که با کلاس های آموزشی مختلفی همراه بود، 20 دانشجو از بسیجیان با آموزش هایی از قبیل آشنایی با بسیج، اخلاق و معارف دینی، نظم و انضباط و اسلحه شناسی آشنا شدند.

گفتنی است هدف از برگزاری این آموزش ها افزایش سطح آگاهی و معلومات بسیجیان است.

 

***************

 

 

 

 

 


مطالب مشابه :


عملکرد دانشگاه پیام نور بیضا

عملکرد دانشگاه پیام نور بیضا. ارائه گزارش بهمن ۸۷ تا بهمن ۸۸. توسط جناب آقای ایلان
خبرهای مراکز و واحدها - 26/11/90

انتشار کتاب تحلیل بازاریابی مدرن توسط عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور بیضا. کتاب تحلیل
خبرهای مراکز

برگزاری اردوی تفریحی اساتید پیام نور بیضا به مناسبت هفته معلم. به گزارش روابط عمومی دانشگاه
خبرهای مراکز و واحدها - 6 آبان ماه

جلسه هم اندیشی مسئولین کانونهای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیضا دانشگاه پیام نور
خبرهای 16 آذر 92

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضا، در حاشیه نمایشگاه تولیدات دانشجویی حجة
خبرهایی مراکز - 28 فروردین ماه 91

طرح غربالگری فشار خون در دانشگاه پیام نور
خبرهای 19 آذر 92

برنامه های انجام شده به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور بیضا.
اخبار مراکز و واحدهای دانشگاه ژیام نور استان فارس - 26/2/90

فعالیت دانشگاه پیام نور دربخش حجاب وعفاف و ولایتمداری امام جمعه بیضا دراین دیدار
تعبیر خواب دانشجویی/طنز

همه چیز درمورد دانشگاه پیام نور بیضا، بلوار جمهوري اسلامي، بلوارخلیج
خبرهای بیست وسوم آذر

خبرهایی از فعالیت های بسیج دانشجویی در پیام نور بیضا مقدس در دانشگاه پیام نور بیضا
برچسب :