خورش به با آلو

مواد لازم:

گوشت خورشتی: 250 گرم

لپه:یک پیمانه سرخالی(لیوان  با اندازه معمولی)

پیاز:2 عدد

به :3 عدد

آلو :200 گرم

زعفران:هرچه بیشتر بهتر

چوب دارچین :یک عدد

آبلیموی تازه و شکر:کمی

نمک وفلفل و زردچوبه:به میزان دلخواه

طرز تهیه:

ابتدا پیازها رو خلال کنین و روی حرارت بذارید تا طلایی بشن بعد گوشت رو اضافه کنین وکمی تفت بدین و بعد لپه هارو اضافه کنین و در قابلمه رو بذارین و باحرارت کم چند دقیقه بذارین بمونه تا گوشت آب بندازه.

2

 

حالا زردچوبه و چوب دارچین وآب رو اضافه و بذارین خورش یه مقدار زیادی پخنه بشه.از طرفی به ها رو پوست کنده و شسته وبه اندازه دلخواه درآورده و بعد یا کمی تفتشون بدین یا اینکه همینطور به خورش اضافه کنین.

3

 تقریبا یک ساعت دیگه بذارین تا خورش جا بیفته البته آلوها رو هم بیست دقیقه آخر اضافه کنین.سعی کنین آب خورش رو زیاد نذارین اما اگر زیاد شد کمی آرد رو در روغن یا کره تفت بدین و به خورش اضافه کنین.

4

به خاصیت خیلی جالبی داره که روی فکر و ذهن اثرات مثبت داره و باعث خوشحالی و احیای روحیه میشه.همچنین گزینه خوبی برای کاهش وزنه چون فیبر زیادی داره و هر 100 گرم اون تقریبا 50 کیلوکالری انرژی داره.خوردن به برای ناشتا خیلی توصیه شده و همچنین در دوران بارداری هم برای نیک سیرتی و خوش چهره شدن فرزند خیلی موثره.حتی دانه های اون هم کاربرد دارن و برای گلودرد و کاهش تب کمک کننده هستن.

راستی بعضیا به جای زعفران در این خورش از رب استفاده میکنن.اما من کلا مخالف رب گوجم و توی خورشت هایی هم که درست میکنم به جاش از گوجه یا زعفران استفاده میکنم.


مطالب مشابه :


زولبیای خانگی

بانو کده - زولبیای خانگی - #غداهای خوشمزه .نوووش جان#
خورش به با آلو

بانو کده - خورش به با آلو - #غداهای خوشمزه .نوووش جان#
فلافل مرغ-غذای کودک

بانو کده - فلافل مرغ-غذای کودک - #غداهای خوشمزه .نوووش جان#
عکس های بانو یئون

بانو یئون . جون هر کی دوست داری نظر کره ای کده; شهر انیمیشن
کیک سیاه شکلاتی

خاطرات آشپزی من (ریحانه بانو) نازی جون ( آرزو بانو) خانه شکلاتی( مریم بانو) غذا کده خانگی
برچسب :