دعوت عمومي و بيانيه دانشگاهيان پيام نور زاهدشهر و مرودشت

دعوت عمومی دانشگاهیان پیام نور زاهدشهر از آحاد مردم جهت حضور در انتخابات

اساتید، پرسنل و دانشجویان دانشگاه پیام نور زاهدشهر با انتشار و امضای بیانیه ای آحاد مردم شریف ایران را جهت حضور گسترده و حداکثری در پای صندوق های انتخابات 92 دعوت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهد شهر در این بیانیه آمده است :

باسمه تعالی

تاریخ پر فراز و نشیب جمهوری اسلامی ایران همواره شاهد خلق حماسه‌های گوناگون از سوی ملت غیور ایران بوده است. یکی از این میادین خلق حماسه، کارزار انتخابات است که نشان دهنده رابطه عمیق میان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد. برگزاری انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 1392، آن هم در سالی که به عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیده شده است، نقطه عطفی خواهد بود تا مردم ایران بار دیگر نشان دهند تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سیاسی هیچ نقشی در ایجاد فاصله میان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودن: انتخابات مظهر حماسه سیاسی است.

امام خمینی(ره) در وصیت خود می فرمایند: وصیت من به ملت شریف آن است که در تمام انتخابات، چه انتخاب رئیس جمهور و چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه انتخاب خبرگان برای تعیین شورای رهبری یا رهبر، در صحنه باشند... از این قرار عدم دخالت ملت از مراجع و علمای بزرگ تا طبقه بازاری و کشاورز و کارگر و کارمند، همه و همه مسئول سرنوشت کشور و اسلام می‌‌باشند، چه در نسل حاضر و چه در نسل‌های آتیه، و چه بسا که در بعضی مقاطع، عدم حضور و مسامحه،‌ گناهی باشد که در رأس گناهان کبیره است... و باید بدانیم که اگر رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، شایسته و متعهد به اسلام و دلسوز برای کشور و ملت باشند، بسیاری از مشکلات پیش نمی‌آید و مشکلاتی اگر باشد، رفع می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نسبت به انتخابات گذشته دارای اهميتی مضاعف شده است. این نكته‌ای است كه رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره كردند: «امروز انتخابات شما به يك موضوع مهم بين‌المللى تبديل شده است. دستگاههاى فكرى دشمنان نشسته‌اند رصد مي كنند مقدمات اين انتخابات را، اين حادثه‌ى بزرگ را؛ دارند نگاه ميكنند؛ نقشه هم دارند، هدف هم دارند».

در آينده نزديك، همه پرسى و انتخابات رياست جمهورى انجام خواهد شد. حضور مردم در آن صحنه ها بايد به گونه اي‌ باشد كه مشت محكمى به سينه دشمنان كوبيده شود. سازندگى كشور و حركت به سمت آبادانى و عمران و توسعه‌ اقتصادى، ابتكار و تلاش و همكارى با دستگاه هاى دولتى، شركت در بازسازى كشور با پول و فكر، حضور مردم را در صحنه نشان خواهد داد. همين كارهاست كه تاكنون انقلاب را با طراوت و با نشاط نگهداشته است و روح مقدس امام( ره) را خشنود خواهد كرد.

براساس وصیتنامه و فرامین امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدظله العالی) حضور همه اقشار مختلف مردم در انتخابات، وظیفه‌ای دینی و ملی و ضروری بوده و چه بسا عدم حضور در پای صندوق‌های رای و کوتاهی در این امر بسیار مهم گناهی باشد که در راس گناهان کبیره است، چرا که حضور در انتخابات دو رکن اساسی و مهم دارد، یکی حضور گسترده و دشمن شکن و حداکثری مردم و دیگری انتخاب اصلح؛

ما دانشگاهیان دانشگاه پیام نور واحد زاهدشهر، نیز همراه و همگام با مردم هوشیار و همیشه در صحنه، در روز 24 خرداد 92 در پای صندوق های رأی حاضر خواهیم شد و با حضور حداکثری و انتخاب شایسته خود، ایرانی سرافراز را نوید می دهیم.

بیانیه دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرودشت در خصوص انتخابات ریاست جمهوری

در سالی كه سكان‌دار با بصيرت كشتی انقلاب، حضرت آيت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) آن را «سال حماسۀ سياسی و حماسۀ اقتصادی» نام‌گذاری كرده‌اند، آزمون بزرگی آغاز شده است كه قبولی در آن جز با نگاه جهادی و حماسی امكان‌پذير نيست. انتخابات رياست جمهوری به حق، مظهر تجلّی ارادۀ امت جهت مشخص كردن سرنوشت خود است.

تاکید صریح رهبر انقلاب نشان می‌دهد که حماسه آنگاه محقق می‌شود که خود مردم در صحنه انتخابات حاضر شوند تا حضوری شوق‌آفرین و آگاهانه را رقم بزنند. این امر به طور طبیعی مستلزم یک رقابت سیاسی سالم میان سلایق گوناگون در چهارچوب نظام اسلامی و قانون اساسی است. از همین رو با توجه به اعلام حضور گسترده سلایق گوناگون سیاسی جهت شرکت در انتخابات پیش رو تاکید بر سلامت رقابت سیاسی میان این افراد اهمیتی بیش از پیش می‌طلبد.

همه آنهایی که کاندیدا شده اند مورد احترام هستند اما بهترین انتخاب، انتخابی است که در آن مردم با آرامش، دقت، پرسش، تحقیق، مشورت و بصیرت، اصلح را از صالح تشخیص دهند و رای خود را بر اساس شاخص هایی که مقام معظم رهبری تبیین فرموده اند به صندوق رای بیندازند.

در واقع عیار سنجش نامزدهای طیف ها و گروه ها، برنامه هایی است که ارائه می کنند. برنامه ها علاوه بر مطابقت با اهداف نظام جمهوری اسلامی ، بایستی قابلیت اجرا داشته و عملیاتی باشند.

از اینرو ما دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرودشت، اعلام می‌داريم كه با توجه به تأكيدات موکد مقام عظمای ولايت، حضرت آيت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و ادای دين به آرمان‌های شهدای دفاع مقدس و همچنين نظر به شرايط حساس كشورمان ايران نسبت به تحولات منطقه و اعتقاد به اصل حضور گسترده مردم كه ضامن تحقق پيشرفت و عدالت است و در ادامۀ شيرينی حضور پرشور و شعور ملت متعهد ايران، در روز 24 خرداد ماه 92،همگام با ملت رشید، انقلابی و ولایتمدار ایران مشارکت گسترده و پرشور خود را در پای  صندوق های رای به نمایش گذارده و با خلق حماسه بزرگ و ماندگار سیاسی ، با آرمانهای انقلاب اسلامی، شهدا ، امام راحل و مقام عظمای ولایت امام خامنه ای (مد ظله العالی)  تجدید پیمان خواهیم کرد و با آراء خود سکان قوه مجریه را تعیین می کنیم.

 

 


 


مطالب مشابه :


تذكري به دانشگاه پيام نور مرودشت

مرودشتی - تذكري به دانشگاه پيام نور مرودشت - مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
خبرهای مراکز6 شهریور

افزايش سه رشته جديد به رشته هاي دانشگاه پيام نور مرودشت رئيس دانشگاه پيام نور مرودشت از
خبرهای هشتم شهریور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت این مراسم در دانشگاه پيام نور مرکز
آشنایی با دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور واحد مرودشت. ابر دانشگاه پيام نور بزرگترين شبكه آموزش عالي دولتي در
تعبیر خواب دانشجویی/طنز

اشكنان، خیابان مطهري دانشگاه پيام نور. ، دانشگاه پيام نور. مرودشت. 09176840166. مرودشت، خيابان
خبرهای 21شهریور

در پانزدهمين دوره مسابقات قرآن كريم دانشگاه پيام نور در دانشگاه پیام نور مرودشت.
دعوت عمومي و بيانيه دانشگاهيان پيام نور زاهدشهر و مرودشت

دعوت عمومي و بيانيه دانشگاهيان پيام نور و کارکنان دانشگاه پیام نور مرودشت در
خبرهای مراکز و واحدها - 23 بهمن ماه 91

مسابقه كتابخواني در دانشگاه پيام نور برگزاری مسابقات متعدد در دانشگاه پیام نور مرودشت
برچسب :