زیباترین جملات در مورد امورتربیتی


سال روز امورتربیتی مبارک باد

آنان که در اندیشه ی ساختن دیگران اند باید بر ویرانه های خویش ،بنای تازه ساخته ومصالح ساختن ،شیوه ی ساختن و همه ی عوامل ویرانگر را بشناسد تا ساخته و دستاورد کلام خویش را بر باد رفته نبیند.

تربیت همین است،ساختن و پیراستن انسان و آنگاه آراستن او به زیبایی ها وعظمت ها و مگر این کار، ساده و آسان است؟آن که اندیشه ساختن دارد، رنج بزرگ ساختن را نیز باید تحمل کند، آن هم ساختن انسان که هر لحظه خطری در کمین دارد،آفتی در راه و بهانه های غریب از دور و بیرون ،تهدیدش می کند.تاریخ آینه ای در مقابل ماست که گاه سقوط قله نشینان را نشان می دهد و هبوط بزرگان را از ملکوت به ناسوت،از افلاک به خاک ،از خدا به خود و از عزت و عظمت به سستی و ذلت.دیدیم از متن لجنزار گذشته مردان وزنانی برخاستند که حماسه ی عظیم و بی بدیلی را در آستانه قرن بیست و یکم رقم زدند و آفریدگار انقلابی شدند که امروز دامنگیر و پویا،روح انسانها را فتح کرده و آرامش مرداب گونه بیداد گران را آشفته ساخته است.پیام آن تحول شکوهمند و این سقوط های شکننده و تلخ آن است که:

1 –انسان تربیت پذیر است و هرکس در هر نقطه وموقعیتی می تواند چیزی دیگر شود و رنگ و بویی دیگر بپذیرد.

2- باید مراقب و هوشیار بود .هیچ کس تضمین شده نیست و غفلت ، دره ی هولناکی است که پیش روی انسان ،دهان گسترده است.

 3 – تربیت دشوار است، مستمر است و تربیت کنندگان ارجمند با راهی بی مرز و بی پایان مواجه اند که وقفه و درنگ در آن آسیب زا و آفت آفرین است.

هرکس مربی است باید پیش از گفتن ،با خویش بگوید ،پیش از نواختن تازیانه تنبه بر دیگران،بر سر خویش فریاد بکشد و اسب روح خویش را هی بزند. هرکس مربی است باید بداند که روش های نو پا به پای دانش نوبایسته و اجتناب پذیر است .باید همواره یافته های جدید را به کار گرفت و تجربه ها و ابزار تازه برای پیمودن راه ،در خدمت اهداف متعالی آورد.

هرکس مربی است ،طنین آن مربی فرزانه ،بنیانگزار امورتربیتی، ((شهید رجایی))را در گوش دارد که « مربی عشق می خواهد و سوختن ،به زبانی اگر عاشقی،مبارکت باد و اگر جز این هسیتی رهایش کن» هر کس مربی است باید بداند که امورتربیتی ، بهشت دردسرهای بزرگ است ،قبله گاه عاشقان دردسر طلب ،معیاد گاه روح های که دلشان برای درد سر شیرین ((ساختن))لک زده است و مگر مولای مربیان جهان ،علی (ع) نفرموده است که ((الجنه محفوفه بالمکاره)):بهشت کادوی است در مقابل دردسرهای بزرگ . امورتربیتی مجمع پروانگان عاشقی است که تنها سوختن را می شناسند.بی تکلف و بی ادعا کار می کنند.امورتربیتی نگهبان بیست میلیون قلب معصوم است که وسواس خناس ، به تباهی و سیاهی آن دل بسته است. امورتربیتی ناشر فرهنگ انقلاب در مدرسه هاست. ناشر خوبی و فضیلت و پاکی و معنویت. هشتم اسفند ،سال روز بنیان نهادن این نهاد عزیز و بالنده بر همه ی مربیان و باورمندان این مسیر بارور و زلال مبارک باد.


مطالب مشابه :


ایران...

برچسب‌ها: جملات زیبا, جملات زیبا در مورد ایران, جملات زیبا در مورد وطن, جملات عاشقانه
جملات زیبا در مورد عشق

جملات زیبا در مورد حامیان وطن
زیباترین جملات در مورد حضرت علی علیه السلام

زیباترین جملات در مورد حضرت علی علیه جملاتی زیبا در مورد حرم امام وطن اسکین
جملاتی زیبا در مورد روز جهانی کودک

نکات ناب/ دانلود/جملات زیبا/ داستان های واقعی نکاتی زیبا در مورد روز وطن اسکین
جملات زیبا درباره دعا و دعا کردن و نگرانی+سخنان درباره نگران بودن و نگرانی و دعا+سخن در مورد دعا

جملات زیبا از و نگرانی و دعا+سخن در مورد دعا - جملات زیبا و سخنان زیبا وطن اسکین | Weblog
گلچین جملات زیبا و طلایی از دکتر شریعتی

گلچین جملات زیبا و طلایی هم پیوسته ای پیکر واحد وطن در مورد وزرای
جملات زیبا در مورد انسان

حامیان وطن جملات زیبا در مورد برچسب‌ها: جملات زیبا, قلب آدم
زیباترین جملات در مورد امورتربیتی

زیباترین جملات در مورد نکات ناب/ دانلود/جملات زیبا/ داستان های حامیان وطن
جملات زیبا در مورد غیرت

جملات زِیبا در مورد راه طراح قالب وبلاگ ساده : وطن اسکین | Weblog Themes By : VatanSkin.com
زیبا ترین جملات در مورد سکوت

برچسب‌ها: زیبا ترین جملات, در مورد طراح قالب وبلاگ حرفه ای طبیعت : وطن اسکین | Weblog Themes By :
برچسب :