3 عامل موثر در زمان توقف رشد سینه ها - پستان دختران تازه ب بلوغ رسیده

چرا رشد سینه ها متوقف می شود؟

زمانی که دختران به سن بلوغ می‌رسند، هورمون استروژن به درون خون شان ترشح شده و سینه ‌هایشان شروع به بزرگ شدن می‌کند. این اتفاق همزمان با اولین قاعدگی شروع می‌شود.

پستان دختران تازه ب بلوغ رسیده

پستان دختران تازه ب بلوغ رسیده

توقف رشد سینه ها

در کنار این واقعیت، بافت سینه خودش هم رشد میکند. به اعتقاد وب‌سایت TeenGrowth.com، سینه ‌ها حدود پنج تا شش سال رشد می‌کنند و عموما از سنین ۱۷ تا ۱۸ سالگی رشدشان متوقف خواهد شد. این یک پایان طبیعی برای بزرگ شدن سینه است. اما برخی چیزها می‌توانند خارج از سن بلوغ بر اندازه‌ی سینه ‌ها تاثیرگذار باشند.

تغذیه

در برخی موارد، داشتن یک رژیم غذایی ضعیف میتواند باعث تاخیر در رشد سینه ‌ها شود. اگر دارای کمبود ویتامین هستید، هورمون‌های مربوطه ترشح نخواهند شد و رشد سینه متوقف می‌گردد. بهرحال این مورد با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم‌تر براحتی قابل درمان است.

وراثت

رشد سینه ‌های شما ممکن است بسادگی بخاطر عوامل ژنتیکی متوقف شوند. ارث است که تعیین می‌کند چقدر سینه ‌های شما رشد کنند! اگرچه این بدین معنی نیست که شما دقیقا آینه‌ی مادرتان خواهید شد.

زمانی که هورمون‌های شما سیگنال‌های ادامه دادن رشد سینه ‌هایتان را قطع می‌کنند، رشد سینه ‌هایتان متوقف خواهد شد. اندازه‌ی سینه ‌های شما ممکن است به هر یک از خانم‌های درون خانواده‌تان شباهت پیدا کند یا اینکه در کل مثل هیچکدام نباشد!

مثلا به مادربزرگ یا خاله‌تان نگاه کنید تا تصوری در این مورد پیدا کنید. اندازه‌ی سینه ‌های آنها احتمالا باید شبیه شما باشد.

تغییرات هورمونی

همچنین ممکن است بزرگ شدن سینه ‌ها بدلیل نواسانات هورمونی در طول زندگی هم متوقف شوند! حتی اگر رشد سینه ‌های شما در سن ۱۸ سالگی متوقف شود، می‌تواند دوباره در دوران بارداری رشد کند. یا اینکه پس از شیر دادن به نوزاد، دیگر سینه رشد نخواهد کرد و برعکس کوچک هم خواهد شد.

همچنین مصرف قرص ‌های ضد بارداری نیز می‌توانند اندازه‌ی سینه ‌های شما را مادامی که مصرفشان را قطع کنید موقتا افزایش دهند، در آن زمان دوباره سینه ‌های شما کوچک‌تر شده و این، دوباره پایانی برای رشد سینه ‌های شما خواهد بود. / سرخاب سفیداب


,