عباس آباد

عباس آباد در 28 کیلومتری غرب چالوس و بفاصله 24 کیلومتر از تنکابن در مسیر راه چالوس رامسر واقع شده است دریا در شمال و جنگل های انبوه شمال دامنه های البرز در جنوب و از شرق به شهر سلمانشهر (متل قو) و از غرب با شهر نشتارود  هم مرز میباشد این شهر به صورت نواری باریک بین دریا و کوه شکل گرفته اقلیم این منطقه بدلیل مجاورت با دریا از سمت شمال، و دیوار رشته کوه های البرز در جنوب چون سدی باعث جلوگیری و خروج آب و هوای مرطوب شده است بطوریکه متوسط رطوبت بین 65 تا 85 درصد، مقدار بارندگی بیش از 100 روز در سال، یخبندان کمتر از 10 روز در سال ، درجه بارندگی 1200 تا 1300 میلیمتر ، بیشترین مقدار بارندگی در ماه آبان و کمترین بارندگی در ماه تیرمیباشد.

فاصله طول شهر در امتداد شرقی و غربی8 کیلومتر و عرض شمالی جنوبی تا اولین رشته کوه شمال البرز7 کیلومتر است فاصله شهر با مرکز استان  ساری  200 کیلومتر وبا تهران ( پایتخت )250 کیلومتر میباشد حریم قانونی شهر 40000 هکتار، محدوده خدماتی آن نیز 460 هکتار میباشد. شهر عباس آباد مرکز بخش عباس آباد ( شامل شهرهای کلار آباد و سلمانشهر) است. این شهر در ´43 ˚36 عرض و´09 ˚51 طول جغرافیایی واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا 2 متر میباشد. رود های مهم شهر: کاظم رود  و خانی رود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کاظم رود از آبریز های مختلفی سرچشمه می گیرد شروع آن خلاربن از مازی گاسر و از چشمه کرشه در مرتع خش دس و چشمه های دیگری مانند کلکته رود تلاقی می کند و پس از مشروب ساختن زمینهای کشاورزی منطقه پسنده سفلی به دریا می ریزد. کاظم رود مهمترین رودخانه بادبی طغیانی 24 متر مکعب در ثانیه و پس از آن خانی رود با 8 متر مکعب در ثانیه و مابقی رودخانه ها با دبي طغیان 4 متر مکعب میباشند.رود های فرعی چهار رود است: عباس آباد رود ،  محمد حسین آباد ،  گنج آبرود و امرجکلا  که متفرعاتی از کاظم رود در منطقه سرلنگا با بتن سد پوشالی به اصطلاح محلی بندگاه جهت شرب اراضی کشاورزی بوجود آمده است.

عباس آباد شهر من


مطالب مشابه :


هتلهای ( رامسر ، تنکابن ، چالوس ، نوشهر ، نور )

کرانه سبز - هتلهای ( رامسر ، تنکابن ، چالوس ، نوشهر ، نور ) - شهسوار ، رامسر
هتلهای رامسر

تصاویری زیبا از هتل جدید و قدیم رامسر را مشاهده می فرمایید. این تصاویر مناظر جلوی هتل هستند.
مکانهای دیدنی رامسر

کرانه سبز - مکانهای دیدنی رامسر - شهسوار ، اخبار رامسر لیست هتلهای
تصاویر قدیمی از رامسر

کرانه سبز - تصاویر قدیمی از رامسر - شهسوار ، اخبار رامسر لیست هتلهای
هتل 7 ستاره سماموس رامسر ( somamus )

کرانه سبز - هتل 7 ستاره سماموس رامسر ( somamus ) - شهسوار ، اخبار رامسر لیست هتلهای
عباس آباد

کرانه سبز - عباس آباد - شهسوار ، رامسر کرانه سبز . شهسوار اخبار رامسر لیست هتلهای
برچسب :