خلبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

انشاالله مطالبی که بری شما می نویسم مفید واقع بشه
اولین مرحله برای خلبان شدن ثبت نام در دانشکده افسری است پس از ثبت نام ازمون ورودی دانشکده است که باید داوطلب در ان ازمون قبول و بقیه ی مراحل را ادامه دهد.
در ازمون ورودی تقریبا از هر 10 داوطلب 3 نفر پذیرفته میشود (پذیرش بالا به خاطر ریزش زیاد در مراحل بعد است) و داوطلب با امادگی متوسطی میتواند در ازمون پذیرفته شود.
بعد از اینکه داوطلب در ازمون دانشکده افسری پذیرفته شد زمان رفتن او به مدیریت گزینش و استخدام نزاجا (تهران) توسط سایت www.aja.ir مشخص میگردد.
نیروی زمینی، نماینده کل دانشکده های افسری برای انجام مراحل معاینات و مصاحبه میباشد البته به جز مراحل اختصاصی مثل معاینه خلبانی و .. .
داوطلب پس از اینکه در موعد مقرر به مدیریت و گزینش استخدام نزاجا رفت ابتدا معاینات را برای پذیرش در کل دانشکده های افسری انجام میدهد و سپس در همان روز مصاحبه های کتبی خود را نیز انجام میدهد.
در این معاینات از حدود 300 نفر داوطلب که هر روز به مدیریت گزینش خود را معرفی میکند تقریبا 150 یا بیشتر مردود میشوند البته این تعداد به ظرفیت پذیرش داوطلب در دانشکده های افسری بستگی دارد.
داوطلب پس از اینکه در معاینات روز اول پذیرفته شد بعد از ظهر همان روز مصاحبه های کتبی خود را انجام میدهد و در بین این مصاحبه ها برگه ی انتخاب رشته به داوطلب داده میشود تا رشته های مورد نظر خود را انتخاب کند.
اگر داوطلب رشته های خاص مثل خلبانی شکاری، خلبانی بالگرد، مراقبت پرواز و رشته های دانشگاه فارابی را انتخاب نکند فردای همان روز با انجام مصاحبه های شفاهی کار خود در مراحل استخدام به پایان رسانده و باید منتظر جواب قبولی های نهایی در دانشکده افسری بماند.
ولی اگر داوطلب رشته های خاص خلبانی شکاری، خلبانی بالگرد، مراقبت پرواز و رشته های دانشگاه فارابی را انتخاب کند بعد از انجام مصاحبه های شفاهی باید منتظر بماند تا اینکه مجاز به ادامه ی مراحل شده است یا نه. (لازم به ذکر است تمام کسانی که رشته های خاص را انتخاب میکنند مجاز به ادامه مراحل نمیشوند زیرا در مصاحبه های شفاهی امتیاز کامل را بدست نمیاورند، از هر 10 نفر که رشته های خاص را انتخاب میکنند تقریبا 3 نفر به ادامه مراحل مجاز میشوند)
ولی کسانی که مجاز به ادامه مراحل خلبانی شکاری میشوند توسط افسران نیروی هوایی به بیمارستان بعثت می روند و معاینات خلبانی را در انجا انجام میدهند که به مراتب سخت تر از معاینات اولیه است.

معاینات کل دانشکده های افسری:
(معاینات اولیه برای کسانی که میخواهند خلبانی شرکت کنند)1- اتاق اول: پزشک ارتوپدی (ریزش اصلی در این مرحله انجام میشود)
2- اتاق دوم: دندانپزشکی (مردودی زیادی ندارد ولی کسانی که فک ان ها دچار مشکل است مردود میشوند)
3- اتاق سوم: پوست و مغز و اعصاب
4- اتاق چهارم: قلب و عروق
5- اتاق پنجم: اورولوژی (داوطلب اگر واریکوس و سایر مشکلات را داشته باشد به احتمال زیاد مردود میشود)
6- اتاق ششم: چشم پزشکی (در این قسمت از داوطلب تست کوررنگی هم گفته میشود)
7- اتاق هفتم: پزشک داخلی
تمام معاینات به جز معاینه اتاق اول (ارتوپدی)، در سالنی دیگر و به انتخاب خود داوطلب انجام میشود
بعد از معاینات داوطلب به ازمایشگاه رفته و ازمایش خون و ادرار میدهد و پس از این که این مراحل را به پایان رساند برگه ای با نام برگه پایش به داوطلب داده میشود که برای انجام بقیه مراحل به ان نیاز دارد.

داوطلب پس از انجام معاینات و پس از این که در مصاحبه مجاز به ادامه مراحل شد برای انجام معاینات خلبانی که حداقل پنج روزی طول میکشد به بیمارستان بعثت می رود.
معاینات خالبانی بسیار سخت تر از معاینات اولیه است و تقریبا از هر 2000 نفر 5 نفر پذیرفته میشود.


معاینات خلبانی شکاری:مراحلی که بیش از همه ریزش دارند با علامت * مشخص میشوند
1-چشم پزشکی (چشم 1)**
2_چشم پزشکی (دید عمق)***
3-چشم پزشکی (قرنیه)**
4-دندانپزشکی***
5-گوش و حلق و بینی (تست گوش)
6-گوش و حلق و بینی (معاینه پزشک)

7-اسپیرومتری (تست تنفس)
*
8-قلب و عروق (معاینه و فشار خون)
9-قلب و عروق (اکوی قلبی)
*
10-قلب و عروق (تست ورزش در صورت تشخیص پزشک)
11-اعصاب و روان
***
12-مغز و اعصاب (نوار مغز)*
13-مغز و اعصاب (تشخیص پزشک)
**
14-کمیسیون******
تست خون برای بیماری و تست سل و ادرار نیز گرفته میشود
سخت ترین مرحله کمیسیون است که بدن داوطلب طبق دستور رئیس کمیسیون باید سونوگرافی و سی تی اسکن شود و اگر داوطلبی تمام مراحل را هم پذیرفته شود در کمیسیون ممکن است مردود شود، از هر 10 نفری که به کمیسیون میرسند تقریبا 3 نفر پذیرفته میشوند.
...انشاالله همه مردم موفق باشند...

15951_311.jpg


resized_247743_678.jpg

03e2_file363.jpg

ehxtfqf4pcnpdoftcrq.jpg

dkbruw0urhsbe517fho.jpg

c1kjzamo06diexuybz6.jpg

7eikiqrcip9veuya2p3.jpg


مطالب مشابه :


اعلام ثبت نام دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران 92

13 ژانويه 2013 ... راه مشاور - اعلام ثبت نام دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران 92 ... ارتش جمهوري اسلامي ايران (دانشگاه افسري امام علي(ع) نيروي زميني، دانشگاه
راهنمای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های افسری آجا:92-93

در قسمت بالای پاسخنامه شماره داوطلبی,نام ونام خانوادگی و سایر مشخصات و گروه .... در دانشگاه افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران از مرحله ی ثبت نام ,امتحان تستی (در
دانشگاه افسری

کامپیوتر - دانشگاه افسری - من به بعضی چهره ها چون زود عادت میکنم ،،،، پیششان سر ... 3)سه قطعه عكس 4*3 پشت نویسی شده كه یك قطعه آن به تقاضا نامه ثبت نام الصاق
شرايط ورود به دانشگاه شهيد ستاري نيروي هوايي ارتش

1)تحصیل در دانشگاههای افسری ارتش ( دانشگاه افسری امام علی (ع) نیروی ... 3)سه قطعه عكس 4*3 پشت نویسی شده كه یك قطعه آن به تقاضا نامه ثبت نام الصاق می گردد.
آشنایی با شرایط دانشگاه افسری هوایی شهید ستاری

آشنایی با شرایط دانشگاه افسری هوایی شهید ستاری. آشنايي با .... منبع: سایت دانشگاه افسری شهید ستاری ... تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی.
آشنایی با شرایط دانشگاه افسری علوم و فنون دريايي امام خميني (ره) نوشهر

شرایط ثبت نام هنرستان علامه · شرایط تغییر رشته تحصیلی .... آشنایی با شرایط دانشگاه افسری علوم و فنون دريايي امام خميني (ره) نوشهر. تاريخچه دانشگاه. دانشگاه
استخدام دانشگاه افسری ارتش ،کارمند نیروی دریایی ،کارمند نیروی زمینی ارتش استخدام زن و مرد

7 فوریه 2013 ... مبناي محاسبه سن داوطلبان اولين روز تاريخ ثبت‌نام مي‌باشد. ... 1- تحصيل در دانشگاه‌هاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران (دانشگاه افسري امام علي(ع)
شرايط ورود به دانشگاه شهيد ستاري نيروي هوايي ارتش

و اما حالا مطلبی درباره ی شرایط ورود به دانشگاه شهید ستاری آجا در اینجا داریم که امیدوارم ... در شيوه پذيرش داوطلبان دانشگاههاي افسري پديد آمد دليل اول اين بود که اين دانشگاه ها از ... ثبت نام تقریبا از 20 دی تا 20 اسفند هستش و آزمون امسال 22 فروردین 92
خلبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم انشاالله مطالبی که بری شما می نویسم مفید واقع بشه اولین مرحله برای خلبان شدن ثبت نام در دانشکده افسری است پس از ثبت نام ازمون ورودی
استخدام نيروي انتظامي در رسته آگاهي (افسری و درجه داری)

31 مه 2012 ... متقاضیان کنکور سراسری دانشگاه آزاد · کارنامه های دانشگاه آزاد. ..... 4- گواهينامه رانندگي پايه دوم براي مقطع افسري الزامي مي باشد. 5- داوطلباني كه داراي ... فرم ثبت نام تكميل شده ( روگرفت نيز مورد قبول مي باشد ). - روگرفت صفحات اول
برچسب :