ایده های خلاقانه در کسب و کار

افکار خلاق در اطراف ما پراکنده‌اند. فکرهایی که از احساس نیاز، یا از کمبود چیزی برمی‌خیزند. اگر به فکری بزرگ نشسته‌اید، اینک وقت آن است که برخیزید. نگذارید هیچ چیزی متوقف‌تان کند. فکر بزرگ حرکتی از سوی خدا نیست، حرکتی است از زندگی روزمره که با مشاهده شروع و سپس به آگاهی‌تان وارد می‌شود.


باید راه بهتری هم وجود داشته باشدچه چیزی آزارتان می‌دهد؟ و چه راهی برای رهایی دارید؟
موانع روزانه شما را احاطه کرده‌اند و به شما احساس آزردگی و درماندگی می‌بخشند. این‌ها چیزهایی هستند که وقتتان را تلف می‌کنند و به شما استرس غیر لازم را می‌دهند. شما دو راه دارید، یا گیج و پریشان می‌شوید و یا می‌توانید بگویید راه بهتری هم وجود دارد و من این راه را پیدا می‌کنم.

گرایش به بهتر ساختن زندگی همواره مضمون دائمی تاریخ بشر بوده است و بنیانی‌ترین عامل شتاب دهنده برای تاریخ بشر. این هسته‌ی اصلی انگیزه‌های انسانی است. بدون این گرایش در جهت رشد، نه اتومبیلی وجود خواهد داشت، نه هواپیمایی و نه رایانه‌ای. همچنین از سنجاق سر و نی برای نوشابه‌ها اثری نخواهد بود. وقتی روش بهتری وارد زندگی می‌شود، دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. می‌توانید تجسم کنید اتومبیلی بدون جای لیوان وجود داشته باشد؟

هیچ کس فقط با خوب زندگی کردن نمی‌تواند دلارهای میلیونی بسازد. افراد باهوش، آگاه و خلاق جای پای محکمی را پیدا می‌کنند که بتوانند مسئله‌ی آزاردهنده‌ای را حل کنند. همان گونه که گفته شده است اگر شما بتوانید تله موش بهتری بسازید، دنیا راهی به در خانه‌ی شما خواهد یافت. مهم این است که شما این فرصت را شناسایی کنید. فکرهای میلیون دلاری در همه جا هستند و انتظار کسی را می‌کشند که به سراغشان برود. وقتی شما هم این‌گونه به زند گی روزانه‌ی خود فکر کنید، آن‌ها را خواهید دید.

پیام من این است که لازم نیست فکری کاملا نوظهور یا پیچیده داشته باشید که ابداع تلقی شود. شما نباید به فکرهایی چون این خیلی ساده است و یا این خیلی آسان است اجازه بدهید که شما را از دنبال کردن فکری که به آن نیاز دارید، بازدارند. در بیشتر موارد، زمانی که فکر و یا محصولی بسیار ساده یا آسان است و کسی آن را ارائه نکرده، شما با ایده‌ای یک میلیون دلاری رو‌به‌رو شده‌اید.

این مفهوم برانگیزنده، سنگ بنایی برای فکر بزرگ است. ارتباط با افرادی که احساس عجز را به طلای ناب مبدل می‌کنند، بسیار لذت‌بخش است. آنان فکر بسیار ساده‌ای را پرورانده‌اند. آنان مسئله‌ای شخصی را حل کرده‌اند. در این جهان پیچیده و وابسته به فناوری، البته هر فکری ساده نیست، اما افرادی تاثیرگذار هستند که بی‌درنگ یک تغییر شگفت ایجاد می‌کنند.در جهت رویاهایتان به حرکت در آیید
قدم 1: از زندگی فعلی‌تان عکس بگیرید. به زندگیتان از یک تا صد نمره بدهید. نود در صد افراد احتمالا در جایی که مایلند باشند، نیستند.

قدم 2: تصویری از زندگی بهتری که می‌توانید داشته باشید ترسیم کنید. فهرستی از خواسته‌هایتان تهیه کنید. آسمان محدوده‌ی شماست. عواملی چون وقت خانواده، سرگرمی‌ها، کارهای خیریه و بازنشستگی زودتر از موعد را هم در نظر بگیرید.

قدم3 : علاقه های خود را تعریف کنید. به کارهایی فکر کنید که دوست دارید انجام بدهید، در خانه، سر کار و یا آشپزخانه‌ی محله‌ی خود. فهرستی از آن‌ها تهیه کنید.

قدم 4: نقاط قوت و موفقیت‌هایتان را تعریف کنید. فهرستی از توانایی‌ها و تجربه‌هایی که می‌توانید به آن‌ها تکیه کنید و به زندگی مطلوبتان برسید بنویسید. تنها به مهارت‌های شغلی‌تان فکر کنید. یادتان باشد که مهارت‌هایی هم که در زندگی شخصی‌تان کسب کرده‌اید، اهمیت دارند.

قدم 5 : به روش مطلوب کار کردنتان فکر کنید، تمام وقت، پاره وقت، در خانه، در حین مسافرت، پشت صحنه و یا در حین ایجاد ارتباط با بسیاری از افراد. بدانید که چه روشی را می‌پسندید تا بهترین نوع داد و ستد را برای خودتان بیابید.

قدم 6 : بیانیه‌ی خود را بنویسید. این رسالت شخصی شماست، ارزش‌های شماست و آن‌چه شما را به جلو می‌راند. همه‌ی این‌ها نهایت در یک صفحه به نمایش در می‌آیند. برای نوشتن آن باید به تمامی نکته‌هایی که در مورد خودتان کشف کرده‌اید، توجه کنید، از قدم اول تا قدم پنجم. همه‌ی این‌ها را به صورت مجموعه‌ای از تقدم‌ها و ارزش‌های خود جمع‌بندی کنید.


آینه‌ی بغل را بشکنید
اگر مایلید پیشرفت کنید، نباید به پشت سرتان نگاه کنید. مهم نیست چه کسی هستید، همیشه افق تازه‌ای وجود دارد. بزرگ‌ترین اشتباه افراد در میانسالی، به تله افتادن در ذهنیتی است که به شما می‌گوید: بیست سال از عمرتان را در دفتر وکالتتان، یا در دفتر پست یا دفتر بیمه گذرانده‌اید. چگونه می‌توانید آن سال‌ها را دور بریزید؟ هر آن‌چه شما در گذشته انجام داده‌اید به امکانات بعدی کمک می‌کند اما فقط در صورتی موفقیت‌آمیز است که در طول جاده فقط به جلو نگاه کنید.


مطالب مشابه :


روش های ساده و جالب پول درآوردن!

ما در اینجا جمع شده ایم تا ایده های جدیدمان را برای مزایا و سایر امتیازات شغلی، گزینه
ایده ی شغلی جدید(2)

ماهنامه ی کارآفرین ناب. ایده ی شغلی جدید(2) لینک های
ایده های ناب مدیریتی

ایده های ناب مدیریتی بررسی رابطه تعهد شغلی با میزان سایت اشتراک ایده های
ایده های خلاقانه در کسب و کار

ایده های ارتباط با افرادی که احساس عجز را به طلای ناب تنها به مهارت‌های شغلی
ایده های ناب مدیریتی ویژه ی مدیران مدارس(بخش نهم)

ایده های ناب مدیریتی ویژه ی مدیران مدارس(بخش نهم) 162-10 توصیه برای بهبود زندگی شغلی
فرصتی برای شغل دوم

چگونگی شناسایی فرصت های شغلی. برای دادن ایده و تکمیل ایده های ناب ، ماهنامه
پنج درس مدیریتی که در مدارس بازرگانی یاد نمی‌دهند

و اطلاعات پیچیده هستند، شیوه‌ای وحشتناک برای به اشتراک گذاشتن ایده‌های ناب شغلی
برچسب :