آموزش پر دوزی و سرمه دوزی چشم خروسی


آموزش سرمه دوزی چشم خروسی :

برای سرمه دوزی چشم خروسی به روش زیر عمل کنید .

سوزن را از پارچه بیرون آورده ، یک سرمه ی ۶ میلیمتری به سوزن می گیریم و از ابتدای تراش ۱ میلیمتر سوزن داخل می شود و به درون پارچه فرو میکنیم هدف از اینکار این است که یک دایره بدوزیم .

23

بعد از اینکه دایره را کاملا کیپ و بسته دوختیم سوزن را از وسط دایره بیرون آورده یک عدد منجوق ترمه ( مروارید شیری ) از سوزن رد می کنیم و مجددا در همان مرکز دایره سوزن را فرو می کنیم .

4

اگر سرمه ی تراش به اندازه ی کافی و کامل جمع شود دیگر نیازی به اینکه روی آن را بست بزنیم نیست . آما چنانچه دایره بزرگتر شود منجوق ترمه ( مروارید ) به داخل آن می افتد که البته نباید این طور شود . و بهتر است از همان ابتدا سرمه ی تراش به اندازه ی کافی جمع شود بطوری که مروارید دقیقا روی آن قرار بگیرد اما اگر سرمه ی تراش بزرگتر از حد معمول بود می توان آن طرف آن را با استفاده از یک بست محکم کرد .

5

سرمه دوزی چشم خروسی و روش زدن بست :

سوزن را از بیرون دایره ی تراش بیرون می آوریم و با استفاده از یک نخ نازک (  یک لا ) سوزن را به داخل دایره فرو برده و بدین ترتیب نخ یک لا از لابلای نخ تراش رد شده و باعث محکم شدن آن می شود .

6

علاقه مندان به آموزش تصویری سرمه دوزی می توانند دی وی دی اموزش سرمه دوزی را تهیه کنند .

منبع: ihedieh.com


مطالب مشابه :


آموزش دوخت سرمه دوزی

آموزش دوخت سرمه دوزی. سرمه انواع مختلف دارد بعضی از انواع سرمه ریز و مات میباشند که اغلب برای دور دوزی (برای دوختن اطراف طرح) استفاده میشود و برخی از سرمه ها براق هستند که به این نوع سرمه تراش یا الماسی میگویند که بیشتر برای تو پر دوزی (پر ...
آموزش سرمه دوزی : سرمه دوزی چیست

آموزش گام به گام سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزی : سرمه دوزی چیست - آموزش حرفه ای و گام به گام سرمه دوزی سنتی و مدرن در شهرکرد - آموزش گام به گام سرمه دوزی.
آموزش سرمه دوزی مدرن 3

آموزش سرمه دوزی به صورت تخصصی به اضافه ی نکات آموزشی ریز که در حین دوخت برای هر سرمه دوزی اتفاق می افتد توسط خانم شیرین حسینی مربی توانای سرمه دوزی در آی هدیه منتشر می شود . تا کنون آموزش های فراوان سرمه دوزی شیرین حسینی در فواصل ...
آموزش سرمه دوزی روی ترمه

آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي - آموزش سرمه دوزی روی ترمه - وب تخصصی آموزش روبان دوزی و سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي.
آموزش سرمه دوزی : دوخت گل و ساقه و برگ

سرمه ها را به اندازه ی ۰٫۷ برش زده سپس با نخ موم کشیده دوخت را آغاز میکنیم . ساقه ها و دور گل ها را ساقه دوزی میکنیم . دوخت ساقه دوزی در سرمه دقیقا همانند دوخت ساقه در گلدوزی میباشد فقط با این تفاوت که یک تکه سرمه هم داخل نخ قرار داده ایم . برای توپر ...
اموزش سرمه دوزی مدرن2

برای دوخت این مدل از ترکیبی از سرمه های ساده ، سرمه های تراش و مروارید یا سنگ های تزیینی استفاده می کنیم. این نمونه سرمه دوزی برای رومیزی و تزیین لباس به ویژه برای یقه و حاشیه لباس بسیار مناسب می باشد. آموزش سرمه دوزی. مشاهده بخشی از دی وی دی ...
سرمه دوزی

دوخت انواع ملیله فلزی سرمه (ملیله فلزی) از الیاف طلا و نقره که تابیده و فنری شده بر روی پارچه ی ترمه را گویند. لوازم مورد نیاز سرمه دوزی. - قیچی خیاطی. - سوزن ته گرد - پولیش پرز کوتاه سفید ( یک هشتم متر ) - پولیش پرز کوتاه طلایی ( یک هشتم متر )
آموزش پر دوزی و سرمه دوزی چشم خروسی

آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي - آموزش پر دوزی و سرمه دوزی چشم خروسی - وب تخصصی آموزش روبان دوزی و سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي.
آموزش سرمه دوزی برگ و برجسته دوزی

پنبه را به اندازه ای که برگ خیلی هم برجسته نشود در داخل برگ گذاشته و کوک می زنیم . دقت کنید که پنبه دوزی به صورت محکم و سفت انجام شود و کوک نداشته باشد که هنگام برجسته دوزی سرمه ، پنبه از زیر کار نا مرتب بیرون نزند . برای پر نمودن برگ هر ...
برچسب :