کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

 

کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

مانند دست است هر خانواده-هر کس یک انگشت در خانواده . کودکان برای آشنایی با مفهوم خانواده باید این مفهوم را از نزدیک لمس کنند . همان طور که در بسیاری از مهدکودک ها هنگام پرداختن به این موضوع وسواسی و حساسیت زیاد به خرج می کنند چرا که پس از آشنایی با این مفهوم کودک احساس تعلق خاطری بیشتر از قبل نسبت به خانواده خویش دارد زیر خود را یکی از اعضا و عضو خانواده ای می داند که در آن زندگی میکند و بودن و نبودنش در خانواده برای دیگران مهم است . اگر قصد دارید مفهوم خانوده را به کودتان اموزش دهید کاردستی با چوب بستنی نشریه اینترنتی زندگی کودکان را در ادامه مطلب مشاهده نمایید .

چوب های دورریختنی بستنی را می توان با خلاقیت به آدمک های زیبایی تبدیل کرد . علاوه بر چوب بستنی چوب هایی که در کلاس اول دبستان به عنوان چینه و یکی از وسایل کمک اموزشی برای آموزش مفهوم عدد به کار برده می شود هم برای این کاردستی مناسب است .

کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

می خواهیم این چوب های بستنی را به آدمک تبدیل کنیم . ابتدا به تناسب اعضای خانواده کودک چوب بستنی در اختیار او بگذارید . با کاموا برای آدمک هایی که قصد ساختن آن ها دارید مو درست کنید .

کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

سپس چشم ها را در محل مناسب بچسبانید . می توانید از چشم های عروسکی هم برای این مورد استفاده کنید . دهان و بینی آدمک ها را هم نقاشی کنید . اگر دوست دارید که از چشم های عروسکی برای آدمک استفاده کنید ولی به خرازی ها دسترسی ندارید یک روش ساخت بسیاری ساده ی چشم های عروسکی را به شما پیشنهاد می کنم .
آموزش ساخت چشم عروسکی :
بهترین چیزی که می تواند به چشم تبدیل شود و در هر خانه ای و در هر یخچالی پیدا می شود قرص های گرد و دایره ای شکل کوچک و بزرگ است . با قیچی قسمت برآمده روکش قرص را برش بزنید . یک دانه ی عدس یا هر یکی از حبوبات ریز دیگر را داخل فضای خالی این روکش بگذارید . بجای دانه ی حبوبات می توانید از مهره یا دانه های ریز تسبیح هم استفاده کنید . سپس لبه های کار را چسب بزنید و آن را روی یک برگه ی آ چهار بچسبانید . بعد از خشک شدن حاشه ها را قیچی کنید . حالا شما یک چشم عروسکی زیبای دست ساز دارید که با چشم عروسکی های بازار تفاوت چندانی ندارد و مهم کاربرد این وسیله است که شما بدون هزینه ای از آن استفاده بهینه برده اید . بهتر است کار ساختن چشم عروسکی بخاطر خطرات استفاده از قرص توسط کودکان با نظارت مستقیم والدین صورت بگیرد .

کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

در مرحله ی بعد برای این آدم لخت چوبی باید لباس آماده کرد . اگر ترتیبی اتخاذ شود که از پارچه های لباس های دورریختنی خانواده تکه ای پارچه برش بخورد و هر کسی یک تکه پارچه از لباس واقعی خودش روی چوب بستنی چسبیده باشد ، کودک می تواند ارتباط صمیمانه تری با با کاردستی خودش برقرار کند . در غیر این صورت استفاده از پارچه های رنگی دیگر هم مناسب به نظر می رسد . در اندازه های عروسکی کوچک تکه های پارچه را برش بزنید .

کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

پارچه ها را روی عروسک های چوبی باریک بچسبانید .

به این ترتیب می توان مفهوم خانواده را به کودکان پیش از دبستان آموزش داد . از این عروسک ها برای اجرای نمایشنامه کودکان هم می توان استفاده کرد . کودکان دوست دارند که به جای پدر یا مادر خود ایفای نقش کنند . این فرصت و تجربه را از او نگیرید . همزمان می توان شعری با موضوع خانواده هم به کودکان آموزش داد .


مطالب مشابه :


کاردستی های خلاقانه با چوب بستنی

در این مقاله روش درست کردن چند کاردستی با چوب بستنی را در زیر دو مدل جعبه آموزش داده شده
آموزش کاردستی با وسایل دوریختنی

آموزش کاردستی با وسایل و این هم تعدادی کاردستی عروسکی که با چوب بستنی ، برگ خشک و
کاردستی با چوب بستنی

کاردستی - کاردستی با چوب بستنی - کاردستی. صفحه اصلی | آموزش ساخت لاکپشت با بطری
کاردستی با چوب بستنی

کاردستی با چوب بستنی خیلی جالبه وکلی میتونید خلاقیت نشون بدید ابتدا وسایل آموزش هنر در
کاردستی با چوب بستنی

کاردستی با چوب بستنی. سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱, 1:20 | نويسنده : | » آموزش خیاطی و خانه داری
کاردستی اعضای خانواده با چوب بستنی

اگر قصد دارید مفهوم خانوده را به کودتان اموزش دهید کاردستی با چوب بستنی نشریه آموزش داد . +
کاردستی با چوب بستنی

کاردستی با چوب بستنی مطابق شکل چوبهای بستنی را با چسب چوب به هم آموزش دوخت
برچسب :