توصیه هایی برای انتخاب واحد

بنا به درخواستهای مکرر دوستان، پست زیر عیناً از ترم قبل و با اضافه شدن تجربه های ترم جدید آورده شده است:

دوستان عزیز قدیم و جدید توصیه هایی برای انتخاب واحد را از ما بپذیرید:

1- برای انتخاب دروس اصلی دو اصل را رعایت کنید: اول چارت درسی دانشگاه و دوم فاصله حداکثری بین امتحانات پایان ترم. یعنی حداکثر فاصله ممکن بین امتحانات وجود داشته باشد و اگر درسی از چارت فاصله امتحانش کم بود برندارید. (که البته وظیفه مرکز آزمون است که مطابق چارت رسمی، امتحانات را با حداکثر فاصله برنامه ریزی کند که متأسفانه چنین برنامه ریزی هایی وجود ندارد).

دانشجویان راه دور هم که در شهر خود امتحان میدهند و دیگر مشکل رفت و آمد به دانشگاه را ندارند که به خاطر بعد مسافت امتحانات را پشت سر هم بگیرند. تجربه نشان داده است فاصله مناسب بین امتحانات بهترین عامل موفقیت است، مخصوصا برای شاغلین و دانشجویان شب امتحانی پیام نور.

درس برداشتن مطابق چارت درسی مزایای زیادی برای دانشجو دارد و یکی اینکه با دوستان همدوره ای در تعامل خواهد بود و در پیام نور هم که همکلاسی مهمتر از دانشگاه و استاد است (یکی از اصول قانون طلایی).

2- دروس جبرانی همراه با دروس اصلی در هر ترم یک درس گرفته شود. چون نمره دروس جبرانی در معدل ترم و معدل کل بی تأثیر بوده و نمره قبولی آن 10 می باشد. ضمنا میزان شهریه، کلاسها و امتحان میان ترم و پایان ترم آن هم با دانشجویان مقطع کارشناسی مشترک است. لذا اگر یک درس جبرانی همراه با مثلا 4 یا 5 درس اصلی باشد بهترین انتخاب است. البته اصل کلی رعایت فاصله بین امتحان پایان ترم هم به قوت خود باقی است.

تأکید می کنم «گرفتن یکجای دروس جبرانی در یک ترم یا تأخیر انداختن دروس جبرانی برای ترم آخر اشتباه بزرگی در انتخاب واحد است». چون این کار قطعاً باعث اضافه شدن سنوات تحصیلی دانشجو خواهد شد. ضمناً دروس جبرانی معمولاً در ترمهای تابستان ارائه می شود. همچنین اگر تغییراتی در دروس جبرانی بوجود آید با این روش دانشجو کمترین ریسک را خواهد داشت.

دانشجویان عزیز توجه دارند که ترم بهار از قدیم کوتاه و زودگذر بوده است ولی امسال برای اولین بار به خاطر انتخابات ریاست جمهوری، ترم بهار بسیار کوتاهتر از همیشه و با فشردگی زیاد ایام امتحانات است.

به جز موارد فوق آیتمهایی مثل ساعت تشکیل کلاس، استاد درس، تستی و تشریحی بودن امتحان، سختی یا آسانی درس و .... هیچ اهمیتی در انتخاب واحد ندارد. چرا که در کارشناسی ارشد تعداد ترمها کم و جای انتخاب درسها بسیار محدود است. پیشنیاز و پسنیاز هم که الحمدلله در اکثر رشته های ارشد مدیریت وجود ندارد. به جز پایان نامه (پژوهش محور) و سمینار (آموزش محور) که بعد از پاس کردن تمام دروس جبرانی میتوان گرفت.

اینها تجربه های ما بود. شما خود تصمیم بگیرید.مطالب مشابه :


چارت مدیریت دولتی

انجمن مدیریت دانشگاه پیام نور لواسانات - چارت مدیریت دولتی - (مدیریت بازرگانی)
معرفی دروس ترم 1 و 2 مدیریت اجرایی

مدیریت بازرگانی پیام نور برای اطلاع دانشجویان عزیز ورودی 92، دروس ترم 1 و 2 چارت مدیریت
نحوه دسترسی به چارت و منابع درسی پیام نور

پیام نور. با توجه به درخواست هاي مكرر دانشجويان مبني بر چگونگي دسترسي به چارت و منابع
چارت درسی و لیست منابع رشته مدیریت ورزشی

کارشناسی ارشد مدیریت پیام نور گرمسار مدیریت بازرگانی پیام نور در اولین گام چارت
معرفی رشته مدیریت بازرگانی - مقطع کارشناسی

انجمن علمی مدیرت بازرگانی پیام نور کلات معرفی رشته مدیریت بازرگانی چارت درسی زیر صرفا
دانلود آخرین چارت درسی و منابع دروس دانشگاه پیام نور -اصلاحیه جدید

اخبار پیام نور مدیریت بازرگانی پیام نور لیست ارائه دروس پیام نور چارت درسی
چارت درسی رشته مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور

چارت درسی شامل پیش نیاز دروس و لیست کامل دروس است. مدیریت بازرگانی پیام نور
توصیه هایی برای انتخاب واحد

کارشناسی ارشد مدیریت پیام نور در سراسر ایران مدیریت بازرگانی پیام نور
برچسب :