افتخارات علمی مجتمع آموزش عالی کازرون...ساخت پردیس مجتمع

آرم مجتمع آموزش عالی کازرون

با سلام.در سال 1372 دانشکده ای زیر نظر دانشگاه شیراز به نام دانشکده تربیت دبیر کازرون در شهر کازرون ساخته شد.

این دانشکده تنها رشته ادبیات فارسی داشت و 30 نفر دانشجو.

10 سال بعد در سال 1382 با افزایش رشته های این دانشکده به 4 رشته،این دانشکده به مرکز آموزش عالی کازرون زیر نظر دانشگاه شیراز ارتقا یافت.تا اینکه 7 سال بعد در سال 1389 این مرکز به مجتمع آموزش عالی کازرون تبدیل گردید و مستقل از دانشگاه شیراز.

در این زمان این مجتمع 9 رشته دارد.مهندسی فناوری اطلاعات،فیزیک کاربردی،کاردانی الکترونیک،کارشناسی ناپیوسته مهندسی الکترونیک،کارشناسی روانشناسی،کارشناسی علوم کامپیوتر،زبان انگلیسی،کارشناسی ادبیات فارسی،کارشناسی ارشد ادبیات فارسی.

از همان زمان و قبل از آن بحث از تبدیل مرکز به دانشگاه سلمان فارسی کازرون بود.

در همین زمینه پردیس مجتمع آموزش عالی کازرون کلنگ زنی شده و ساختمان اصلی و دانشکده های مجتمع به آن جا منتقل می شود و در این صورت زمینه تبدیل به مجتمع به دانشگاه سلمان فارسی محیا می شود.

جا دارد در این جا ازدکتر خرمایی،ریاست محترم مجتمع آموزش عالی کازرون به خاطر زحمات و تلاش های ایشان تشکر کنم.

جدیدترین افتخارات مجتمع آموزش عالی کازرون:

با وجود نبود امکانات و محرومیت های شهرمان و دانشگاه شهرمان باز هم امسال دانشجویانمان در مسابقات علمی مختلف و کنفرانس های ملی و بین المللی و کنکور و مسابقات رباتیک خوش درخشیدند.به نظر می رسد که با توجه به افتخارات کسب شده این دانشگاه در زمینه های مهندسی و به ویژه مهندسی فناوری اطلاعات و رباتیک بسیار با استعداد است و می تواند نخبه ها و نابغه های بسیاری را در این زمینه تقدیم جامعه کند.

مقالات کنفرانسهای ملی و بین المللی

در سال ۱۳۸۹ مقالات اعضای هیأت علمی مجتمع آموزش عالی کازرون در کنفرانسهای معتبر بین المللی پذیرفته شد تا نام این مرکز دانشگاهی در کنار نام دانشگاه‌های معتبر جهان قرار بگیرد. دو مقاله پژوهشی دانشجویان اعضای انجمن علمی بخش مهندسی فناوری اطلاعات در کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک و کشورهای در حال توسعه پذیرفته شد. این کنفرانس معتبر که تحت حمایت IEEE نیز بود، در مهرماه ۱۳۸۹ با مدیریت دانشگاه اصفهان و دانشگاه لهاور فرانسه برگزار شد و این مقالات ارائه گردید. همچنین دانشجویان بخش مهندسی فناوری اطلاعات این دانشگاه در سال ۱۳۸۸ نیز مقاله‌ای را به صورت پوستر در کنفرانس ICTM 2010 تهران ارائه نمودند. در دیماه ۱۳۸۹ سه مقاله پژوهشی دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات مورد پذیرش کمیته داوران کنفرانس ملی فناوری اطلاعات، حال، آینده قرار گرفته و در این کنفرانس ارائه گردید. همچنین در دیماه ۱۳۸۹بار دیگر توانمندی علمی دانشجویان مهندسی IT این دانشگاه در کنفرانسی ملی تایید شد و دو مقاله دانشجویان کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات در سومین کنفرانس ملی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات پذیرفته گردید.

تیم رباتیک

در مسابقات رباتیک کشوری در سال ۱۳۸۹ که با حضور ۱۴۳ تیم از مراکز علمی و پژوهشی سراسر کشور در شاهین شهر اصفهان برگزار شد هر دو تیم رباتیک مجتمع آموزش عالی کازرون به‌نام‌های شاپور و آناهیتا در جمع ۱۰ تیم برتر قرار گرفتند و موفق به کسب مقام‌های پنجم و هشتم شدند. تیم رباتیک پریشان این دانشگاه نیز در رشته تعقیب خط ویژه مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی شیراز به مقام قهرمانی دست یافت.


کنکور کارشناسی

در کنکور کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۸۹ دانشجویان این مرکز موفق به کسب ۳ رتبه اول و رتبه‌های پنج، شش، ۲ رتبه هفت، هشت، یازده، ۲۴، ۲ رتبه ۳۳، ۵۱، ۷۷ و ۸۱ در گرایش‌های مختلف شدند.


مطالب مشابه :


آدرس سامانه جامع آموزشي دانشگاه علمي كاربردي

اخبار دانشگاه کازرون. بانک اطلاعات کاربردی. جهت ورود به سامانه جامع آموزشي دانشگاه
تقدیر از آقای دکتر مؤمن زاده ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد کازرون

تقدیر از آقای دکتر مؤمن زاده ریاست محترم دانشگاه جامع علمی جامع علمی کاربردی کازرون
افتخارات علمی مجتمع آموزش عالی کازرون...ساخت پردیس مجتمع

برچسب‌ها: دانشگاه های کازرون دانشگاه جامع علمی کاربردی کازرون نقشه هوایی
جدیدترین تغییرات در حال انجام دانشگاه های کازرون و یک پیشنهاد

دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کازرون: دانشگاه جامع علمی کاربردی کازرون نقشه هوایی
راه برون رفت کازرون چیست؟جاده یا دانشگاه یا...؟؟؟

راه برون رفت کازرون چیست؟جاده یا دانشگاه یا میزگرد فعالان دانشجویی کازرون در شبکه
بخشی از رتبه های کازرونی کنکور ۹۱

دانشگاه جامع علمی کاربردی کازرون نقشه هوایی دانشگاه آزاد کازرون در
برچسب :