کارگاه آموزش جهان بینی کنگره 60 با استادی آقای مهندس دژاکام با دستور جلسه ( ظرفیت ، مسئولیت و قبله گ

کارگاه آموزش جهان بینی کنگره 60 با نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام با دستور جلسه (ظرفیت ، مسئولیت و قبله گم کردن  ) 

 257adjad_Academ.jpg

 سخنان استاد :

اشخاصی که امروز به رهائی می رسند حداقل از 10 ماه تا 15 ماه پیش وارد پروسه درمان شده اند و امروزه میزان رهائی ها روزبروز افزایش پیدا می کند . اگر افراد برای گرفتن گل رهائی از تهران می آیند می توانند روزهای زوج ساعت 6 صبح به استخر شهید شیرودی آمده و هم با آن مکان آشنا شوند و هم دستور رهائی خود را دریافت کنند و یا در روزهای جمعه در پارک طالقانی حضور پیدا کنند . اگر هم روزهای چهارشنبه برای رهائی خود مراجعه می کنند ، سعی کنند ساعت 2 در آکادمی حضور داشته باشند تا معطلی نداشته باشیم و من بتوانم جلسات جهان بینی را به موقع شروع کرده و به اتمام برسانم . در قدیم تعداد رهائی ها هفته ای 3 یا 4 نفر بود و اکنون هر هفته رهائی های انبوهی داریم و از زمانی که شربت تریاک وارد پروسه درمان ما شده ، راندمان ما 2 برابر شده و ریزش خیلی کمتر است و اما دستورجلسه این هفته ؛

دستورجلسه این هفته " ظرفیت ، مسئولیت و قبله گم کردن " است .

ما در کنگره معتقدیم که خیلی چیزها را بلد نیستیم . مانند گذشت کردن ، عشق ورزیدن و محبت کردن و بعضا" با وجود سن بالا خیلی چیزها را نمی دانیم و بلد نیستیم چون در فرهنگ ما هم به ما یاد ندادند و تنها گفته اند که برفرض ؛ گذشت خوب است و آن را تعریف کرده اند اما اندازه آن باید چقدر باشد ؟! عشق ورزیدن و محبت کردن اندازه اش چقدر است ؟!  

اگر به یک نفر زیاد عشق بورزید ، ممکن است حالش خراب شود و همینطور اگر به او کم عشق بورزید ، ممکن است حالش خراب شود . یا در مرحله افراط هستیم و بیش از اندازه محبت می کنیم که حال طرف بهم می خورد و یا اینکه آنقدر تفریط می کنیم و برفرض اگر با همسر خود در خیابان راه می رویم ، باید چندین قدم از ما عقب تر حرکت کند و هیچکدام از اینها را نمی دانیم و ایجاد مشکلات متعدد می کنیم .

ترك اعتياد - ترك سيگار 

ظرفیت از ریشه " ظرف " می آید . هر ظرفی یک گنجایشی دارد . یک استکان را می توان تنها به اندازه همان استکان پر آب کرد اگر بیشتر بریزید ، لبریز می شود . یک لیوان و یک کاسه ، یک سطل ، یک بشکه ، یک استخر ، یک حوض ، یک حوضچه و یک دریا و یا دریاچه ظرفیت و گنجایش مخصوص به خود را دارند و هر کدام اندازه ای دارند .

در مورد ماشین هم همینطور است ؛ یک خودرو نیسان ظرفیتش در باربری 2 تن می باشد و اگر به آن 10 تن بار بزنید ، داغان می شود . پس هر چیزی گنجایش و ظرفیت خود را داراست که آن گنجایش و اندازه را ظرفیت می گویند .

انسانها نیز هرکدام ظرفیت خاص خود را دارند و اگر از آن ظرف تجاوز کند ، اوضاع و احوال خراب می شود . جایگاه هم یک ظرفیتی دارد . یک نفر که مسئول آبدارخانه می شود ، باید ظرفش به اندازه آبدارخانه باشد . اگر نباشد ، حالش خراب می شود و همه را اذیت می کند . کسی که مدیرعامل می شود ، باید ظرفش به اندازه مدیرعامل باشد و همینطور کسی که وزیر می شود ، باید به اندازه وزیر ، ظرفیت داشته باشد . کسی که تا دیروز پشت کوه بوده و سواد هم ندارد ، اگر به سمت وزیری گماشته شود ، قطعا" خرابکاری می کند .

در قدیم می گفتند شخص شلوارش دوتا شده است و این به معنی است که او ظرفیت ندارد چراکه در آن زمان مانند اکنون نبود که شخص 50 عدد شلوار داشته باشد و تنها یک شلوار می خرید و آن را دو سال می پوشید و اگر هم پاره می شد آن را وصله می کرد بنابراین می گفتند ؛ اگر فردی شلوارش دوتا شود ، یعنی ظرفیت داشتن دوتا شلوار را ندارد و سیستم او بهم می ریزد . کفش هم که می خواستند بخرند ، باید به کفاش سفارش می دادند و کفاش اندازه پای آنها را روی مقوا درمی آورد و 2 ماه هم طول می کشید تا کفش حاضر شود چون سایزی موجود نبود . 

پس در تمام قسمتها باید ظرفیت داشته باشیم . کسی که کمک راهنما می شود ، باید ظرفیت کمک راهنما شدن را داشته باشد . شخصی که دیروز مصرف کننده بوده و امروز به رهائی رسیده است ، باید ظرفیت خوب شدن را داشته باشد چراکه بعضی ظرفیت سلامتی را هم ندارند و گوئی باید همیشه مریض و معتاد باقی بمانند چون اگر سالم باشند ، خلق از دست آنها آسایش ندارد و اگر ظرفیت اینها را نداشته باشد (رهائی و کمک راهنما شدن) در او تخریب ایجاد می شود و برخورد او که عوض شد ، قبله اش گم می شود یعنی ؛ هدف و معبود او به دلیل اینکه ظرفیت نداشته ، گم شده است . پس چه زن باشیم و چه مرد ، باید در تمام سطوح زندگی ظرفیت داشته باشیم .

اگر به شخصی کم و یا زیاد احترام بگذارید ، خراب می شود . همچنین مقدار مصرف شربت هم باید مشخص شود چون ظرفیت انسانها با یکدیگر تفاوت دارد .

آقای مهندس سخنان خود را با بیان مثالی اینگونه ادامه دادند :

در قدیم که می خواستند مشروب خوری کنند ، 10 یا 20 نفر در باغی جمع می شدند و یک نفر که پیشکسوت آنها بود ، ساقی می شد و همه با یک استکان مشروب می خوردند و باید سریع می خوردند تا نوبت نفر بعدی شود . آن ساقی که برای آنها مشروب می ریخت ، برای یکی ته استکان مشروب می ریخت ، برای یکی نصفه استکان و برای دیگری استکان را پر می کند و یا به یکی 5 استکان پشت سر هم می داد و به یکی یک استکان می داد و به دیگری اصلا" نمی داد و نمی گفت که باید عدالت برقرار شود چون ظرفیت افراد در مقابل الکل متفاوت است و همینطور در برابر تریاک و یا شربت تریاک و چون اگر می خورد ، همه چیز را بهم می ریخت ، برای بعضی کم می ریخت و برای بعضی اصلا" نمی ریخت . تا زمانی که ظرفیت لازم در آنها پیدا شود و به ظرفیت لازم دست پیدا کنند .

ظرفیت با آموزش ، تفکر ، تجربه و دانش و آگاهی بالا می رود .

حال می رسیم به  مسئولیت ؛

ترك اعتياد - ترك سيگار 

ظرفیت از ظرف می آید و مسئولیت از سؤال و بر وزن مفعول است یعنی ؛ کار روی آن انجام می شود . وقتی کسی مسئول است ، باید پاسخگو باشد و پاسخ سؤال بدهد . پس کسی که مسئولیت دارد ، بایستی پاسخگوی سؤالات باشد و به این معنی نیست که سرور و آقای همه است . برفرض ؛ اگر مسئول آبدارخانه است ، باید جوابگوی همه افراد باشد نه اینکه رئیس آنجاست . در هر قسمت و در هر سازمان و اداره ای به همین شکل است و فردی که در آنجا مسئولیتی دارد ، باید در مقابل آن کار پاسخگو باشد و اینگونه نیست که بگوید من مسئول این کار هستم و پاسخگو نباشد . ریشه مسئول " پاسخگو بودن " است بنابراین ؛ هرچه مسئولیت بیشتر باشد ، پاسخگوئی بیشتر است .

پذیرش هم همان ظرفیت است بنابراین ؛ منظور کلی این دستورجلسه این است که :

ما باید در تمام مسائل زندگی خود ظرفیت کاری که به ما محول می شود را داشته باشیم . اگر نداشته باشیم ، قبله ما گم می شود یعنی همان هدفی که داریم را گم می کنیم .

کمک راهنمائی که مسئولیت یک لژیون را بعهده می گیرد ، باید در مقابل افراد لژیون خود پاسخگو باشد . یک سفر اولی نیز در قبال راهنمایش مسئول است و باید در ازای گرفتن برنامه اش ، پاسخگوی راهنمایش باشد . در زندگی مشترک ، در جامعه و خانواده نیز این امر صدق می کند .

 

 

با احترام همسفر مهری

منبع: وبلاگ نمايندگي كرج 

پانزدهمین جلسه از دوره چهل وششم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 مورخ 92/03/29 با نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری آقا بیژن با دستور جلسه " ظرفیت ، مسئولیت و قبله گم کردن  " رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود .

 


مطالب مشابه :


"ظرفیت انسانها"

ما همسفران - "ظرفیت انسانها" - لژیون همسفر مرجان - کنگره 60 - ما همسفران
ظرفیت در انسانها

فرزند هنر - ظرفیت در انسانها - ملایر زادگاه عشق
ارتقا ء ظرفیت ها 307 L - M

اگر ظرفیت انسانها در نظامهای سیاسی جوامع مختلف ارتقاء یابد، دیگر هیچگاه موقعیتی دست و پا .
سلامت بدن انسانها به آب سالم بستگی دارد

动物科学论坛网站 تارنمای تخصصی علوم جانوری - سلامت بدن انسانها به آب سالم بستگی دارد -
چه گونه ظرفیت وجودی خود را بالا بریم؟

اما انسانهای کم ظرفیت ، همین دو رکعت نماز خود ظرفیت وجودی انسانها قابل تغییر بوده و کم و
قابل توجه دانشجویانی که در جلسه سوم درس اخلاق غایب بوده اند این متن را مطالعه و مطالبی از خودشان ب

این فهم و درک به سادگی بدست نمیآید رابطه ی فهم و ظرفیت انسانها مثل رابطه ی چشمه با برکه است.
کارگاه آموزش جهان بینی کنگره 60 با استادی آقای مهندس دژاکام با دستور جلسه ( ظرفیت ، مسئولیت و قبله گ

پس هر چیزی گنجایش و ظرفیت خود را داراست که آن گنجایش و اندازه را ظرفیت می گویند . انسانها نیز
جزئیات طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 50 تن در سال

با ظرفیت 50 تن در مواد پروتئینی ، یكی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانها است.
روابط انسانی در سازمان- دکتر ایوالفضل بختیاری , مهرنوش رئوف

2- انسانها احساس تعلق خاطر می‌کنند و می خواهند به عنوان فر انسانها شناخته شوند.
برچسب :