جلسه شورای شهر برازجان رسمیت نیافت!+ گزارش و تصاویر جلسه

اتحاد جنوب- مسعود برزیده (مدیر سایت) : شامگاه یکشنبه سوم آذر، در نشستی که با حضور تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر برازجان، احمدی شهردار برازجان و اخلاقی معاون عمرانی وی برگزار شد موضوعاتی تحت عنوان: آرامستان جدید برازجان، روند اجرای پروژه های سال جاری و مقدمات بودجه 93 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


عده ای حاضرند از جیب خودشان مایه بگذارند تا محل آرامستان جدید تغییر کند 


در این جلسه اسماعیل ناخایی رئیس شورای اسلامی شهر برازجان با اظهار بی اطلاعی از روند آماده سازی آرامستان جدید برازجان عنوان داشت: مکانی که برای آرامستان جدید برازجان در نظر گرفته شده است مناسب نبوده و علی رغم هزینه هایی که تا کنون جهت آماده سازی آن پرداخت شده است; صلاح می دانیم که محل بهتری برای این منظور پیدا کنیم و آقای شمسی (یکی از شهروندان پیگیر این موضوع) مسئولیت این کار را بر عهده گرفته است.
وی ادامه : در این میان عده ای حتی حاضرند که از جیب خودشان برای خرید زمین آرامستان جدید مایه بگذارند تا محل دیگری برای آن انتخاب شود و بر همین مبنا طی گفتگویی که با جناب شهردار داشتیم وی نیز نظر خود را در این رابطه مثبت اعلام کرد.1.jpg

 

پیشنهاد می دهم کمیسیون "حقوق شهروندی" تشکیل شود


 سیده خدیجه حسینی از اعضای شورای شهر برازجان نیز بیان داشت : به شورای محترم پیشنهاد می دهم، کمیسیونی تحت عنوان "حقوق شهروندی" تشکیل داده شود تا گامی مثبت جهت احقاق حقوق شهروندان و خدمت رسانی بهتر به آنان برداشته شود و این موضوع را در شورای شهرستان و استان نیز مطرح خواهم کرد.
حسینی همچنین گفت : اعتراضاتی از سوی دفاتر نقشه کشی نسبت به بی عدالتی در صدور دستور نقشه، متوجه شهرداری است که امیدوارم با نظارت بیشتر این معضل حل و فصل شود.

 

2.jpg

 

مهندسین دفاتر نقشه کشی از وضعیت به وجود آمده ناراضی اند

مرتضی قدوسی نیز سخنان خود را با ارائه یک پیشنهاد آغاز کرد و گفت : اگر اعضای محترم شورا، شهردار و معاونین وی موافق هستند; پذیرایی عزاداران در یکی از شب های ماه محرم در مصلای نماز جمعه را متقبل شویم و با انجام این عمل می توانیم روحیه معنوی خود را تقویت کنیم. وی با اشاره به بحث بی عدالتی در صدور دستور نقشه اذعان داشت : چندین بار این موضوع با ما در میان گذاشته شده است و مهندسین دفاتر نقشه کشی از وضعیت به وجود آمده ناراضی اند و جهت اجرای عدالت، خواستار این هستند که با انتخاب نفراتی از میان خودشان به عنوان هیئت مدیره، تقسیم صدور نقشه توسط خود آن ها انجام بگیرد.

11.jpg

 

وجود خودروهای فرسوده شهرداری در شأن مردم برازجان نیست

قیصر ترک زاده دیگر عضو شورای شهر برازجان در این نشست عنوان داشت: خودروهای فرسوده و اسقاطی مانند خودروهای حمل زباله که در سیستم شهرداری برازجان وجود دارد در شأن مردم خونگرم برازجان نیست و از شهردار تقاضا دارم جهت جمع آوری و نوسازی آن ها به جد پیگیر این موضوع باشند. وی افزود : اگر زمان جمع آوری زباله ها از روز به شب موکول شود بهتر است و جهت انجام این کار، باید ساعتی خاص در نظر گرفته شود.


6.jpg

 

مرتضی نیکجو نیز اظهار داشت: شهروندان از هزینه های هنگفتی که مهندسین ناظر از آنان اخذ می کنند گلایه مندند و همچنین مهندسین شهرداری نیز به گونه ای رفتار می کنند که شهروند مجبور می شود نقشه خود را به او بدهد و امیدوارم که این مشکل به زودی بر طرف شود.

 


8.jpg

 

در رابطه با آرامستان جدید برازجان کار متوقف شده است

ماشاءالله احمدی شهردار برازجان نیز پیرامون آرامستان جدید برازجان ابراز داشت : در رابطه با آرامستان جدید برازجان کار متوقف شده است و اگر بخواهیم مکان آن را تغییر دهیم; باتوجه به جمعیت کنونی شهر برازجان، زمینی که خریداری می شود باید حداقل 100 هکتار مساحت داشته باشد. وی با اشاره سخنان ترک زاده در خصوص خودروهای فرسوده افزود: لیست خودروهای اسقاطی تهیه شده و جهت تصویب در راستای نوسازی به شورا ارسال شده است که پس از تصویب اجرایی خواهد شد.


5.jpg

 

دولت در مشکلات و تنگناهایی که در برازجان به وجود آمده است مقصر است

شهریار اخلاقی معاون عمرانی شهردار برازجان نیز در رابطه با آرامستان جدید برازجان گفت : آرامستان به عنوان یک فضای شهری طلقی می شود و یکسری معیارها و فاکتورهایی برای آن تعریف شده است; ولی به دلیل محدودیت فضاهای شهری در برازجان که از تصرف بیش از حد اراضی در بخش مسکن نشأت می گیرد; متاسفانه فضای کافی برای استفاده های عمومی در اختیار شهرداری قرار نگرفته است. طبق مقاله ای که چندی پیش در یکی از نشریات به چاپ رساندم; دولت را در مشکلات و تنگناهایی که در برازجان ایجاد شده است مقصر شناخته ام.

 

 

حاشیه :

غیبت چهار تن از اعضای شورای شهر که با روی کار آمدن احمدی به عنوان شهردار مخالف بودند; کاملا محسوس بود و جلسه شورا را از رسمیت انداخت.

 ناخایی در پاسخ به سوالی که خبرنگار اتحاد جنوب در همین خصوص از وی پرسید، گفت : از هر چهار نفر غایب جهت شرکت در این نشست دعوت به عمل آمده بود و دلیل غیبت شان را نمی دانم.


7.jpg

3.jpg

19.jpg

 

10.jpg


مطالب مشابه :


شهر برازجان از نظر بافت

شهر برازجان شهر برازجان به واسطه هجوم جمعیت به آن در چند سال اخیر شاهد توسعه چشمگیری از
امنیت در دشتستان (برازجان)

بچه های برازجان - امنیت در دشتستان (برازجان) - سایت شهر برازجان www.BorazjanCity.com - بچه های برازجان
جلسه شورای شهر برازجان رسمیت نیافت!+ گزارش و تصاویر جلسه

بچه های برازجان - جلسه شورای شهر برازجان رسمیت نیافت!+ گزارش و تصاویر جلسه - سایت شهر برازجان
سرودهای عروسی: هرچی دارم سی تو دارم تو عزیز خونمی

شهر برازجان - سرودهای عروسی: هرچی دارم سی تو دارم تو عزیز خونمی - برازجان شهرزیبای شهیدان
نام و جمعيت شهرهاي كشور در سرشماري 1355

مطالعات جمعیتی - نام و جمعيت شهرهاي كشور در سرشماري 1355 - وبلاگی در زمینه جمعیت شناسی، آمار و
برازجان

کانون شیفتگان قائم(عج)برازجان - برازجان - مســـجــدامـــام مـحــمـدباقــر موقعیت و جمعیت.
برازجان

دبير تاريخ آب‌پخش- دشتستان - برازجان - اخبار، مقاله، سؤال و نفد و بررسي كتاب‌هاي درسي تاريخ
برازجان بوشهر

سرزمین خوبم ایران - برازجان بوشهر - پاسداشت فرهنگ ناب ایرانی با شناخت اقوام و شهرهای ایران
برچسب :