نشانه هاي حاملگي/تاخیر پریود/تست حاملگی خانگی

      

آيا حامله شده ايد؟

به احتمال زياد تا موعد اولين پريود بعدي يا حتي يكي دو هفته بعد از آن، نشانه خاصي را مشاهده نخواهيد كرد.

در صورتي كه در چند ماه اخير وضعيت قاعدگي خود را به دقت زير نظر نداشته ايد، يا اگر پريود شما نامنظم بوده و هر ماه تغيير مي كرده است، ممكن است نتوانيد موعد دقيق قاعدگي بعدي خود را مشخص نماييد. اما اگر برخي از نشانه هاي زير در شما ظاهر شدند و تا مدتي هم پريود نشديد، ممكن است باردار شده باشيد. دقت كنيد كه همه خانمهاي حامله اين نشانه ها را مشاهده نخواهند كرد. در اين حالت مي توانيد از تستهاي حاملگي خانگي استفاده كنيد تا مطمئن شويد!

توجه كنيد كه اين نشانه ها به ترتيب عكس اهميت چيده شده اند و شماره 10 كم اهميت ترين و شماره 1 مهمترين علامت هستند.

 

تورم و حساسيت در پستانه

يكي از نشانه هاي اوليه حاملگي، حساس و دردناك شدن پستانها به علت افزايش سطح هورمونها است. درد پستانها ممكن است شبيه به درد آنها در هنگام پريود، يا كمي شديدتر باشد. اين عارضه پس از سه ماهه اول حاملگي و با عادت كردن بدن به تغييرات هورموني، تا حد زيادي از بين مي رود.

 

خستگي

ناگهان احساس خستگي مي كنيد؟ يا نه، احساس كوفتگي و ضعف عمومي شديد داريد؟ هيچ كس به درستي نمي داند كه علت بروز اين خستگي هاي ناگهاني در اوائل حاملگي چيست، اما احتمالا افزايش ناگهاني سطح هورمون پروژسترون مي تواند يكي از عوامل بروز خواب آلودگي باشد.

با ورود به سه ماهه دوم حاملگي احتمالا سرحال تر شده و احساس انرژي بيشتري خواهيد كرد، اما احساس ضعف و خستگي در اواخر دوران حاملگي دوباره باز خواهد گشت، زيرا در آن دوران وزن نسبتا زيادتري را بايد حمل كرده و همچنين به علل مختلف ممكن است خواب كافي نداشته باشيد.

 

خونريزي ناشي از لانه گزيني

برخي از خانمها در حدود روزهاي يازدهم يا دوازدهم پس از باردار شدن (يعني تقريبا همزمان با زمان پريود بعدي)، مقدار كمي خونريزي يا لكه بيني مشاهده مي كنند. اين خونريزي ممكن است ناشي از ورود تخمكِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم شما باشد، اما كسي دليل قطعي آن را نمي داند. حركت تخم لقاح يافته به سمت رحم، 6 روز پس از بارور شدن آغاز مي شود و هنگامي كه مي خواهد در ديواره رحم، محلي را براي استقرار خود برگزيند، مختصر خونريزي اتفاق مي افتد.

اين خونريزي بسيار كم و اغلب به صورت لكه هاي قرمز يا قهوه اي مايل به قرمز خواهد بود و تنها يك يا دو روز طول خواهد كشيد. در صورت مشاهده خونريزي يا لكه بيني، خصوصا اگر همراه با درد باشد، پزشك خود را در جريان بگذاريد؛ زيرا اين موارد ممكن است نشانه هاي حاملگي خارج رحمي باشند.


تهوع يا استفراغ

در اكثر خانمها، تهوع صبحگاهي تا حدودا يك ماه پس از باردار شدن رخ نمي دهد. حتي برخي از خانمها آنقدر خوش شانس هستند كه هيچ گاه اين عارضه را تجربه نمي كنند. اما احساس تهوع در تعدادي از خانمهاي حامله، بسيار زودتر آغاز مي شود؛ همچنين اين تهوع ممكن است فقط در صبحگاه رخ ندهد. عارضه ويار بارداري ممكن است صبح، ظهر يا حتي شب هنگام بروز كند.

تقريبا نيمي از خانمهايي كه به اين عارضه دچار مي شوند، با آغاز سه ماهه دوم حاملگي، به كلي بهبود پيدا مي كنند. شدت اين عارضه در بقيه خانمها نيز غالبا در ماه چهارم يا پنجم حاملگي كاهش مي يابد.

 

افزايش حساسيت نسبت به بوه

اگر در اوائل دوران حاملگي به سر مي بريد، ممكن است احساس خوشايندي نسبت به برخي بوها، مثلا بوي ساندويچ يا حتي يك فنجان قهوه نداشته باشيد؛ و حتي ممكن است برخي بوهاي خاص موجب بروز حالت تهوع در شما شوند. اين امر ممكن است ناشي از افزايش سريع ميزان هورمون استروژن در بدن شما باشد، اما اين صرفا يك احتمال است و كسي از علت قطعي آن خبر ندارد. همچنين ممكن است مشاهده كنيد برخي از غذاهايي كه قبلا بسيار دوست داشته ايد، اكنون حال شما را به هم مي زنند؛ اين هم كاملا طبيعي است!

 

نفخ شكم

تغييرات هورموني در اوائل حاملگي ممكن است موجب بروز حالت نفخ در شما بشوند؛ كه اين حالت مشابه با همان وضعيتي است كه برخي از خانمها پيش از آغاز پريود ماهانه خود تجربه مي كنند. به همين دليل، حتي در اوائل حاملگي كه رحم شما هنوز هم بسيار كوچك است، ممكن است احساس كنيد كه اندازه دور كمر لباسها براي شما كوچك شده است!

 

تكرار ادرار

اندكي پس از باردار شدن، ممكن است احساس كنيد كه به طور مرتب نياز به ادرار كردن داريد. چرا؟ علت عمده اين مطلب آن است كه در دوران حاملگي، حجم خون و مايعات در بدن شما افزايش پيدا مي كند، كه در نتيجه حجم بيشتري از مايعات به كليه ها و در نتيجه مثانه شما وارد مي شود.

اين عارضه ممكن است از هفته ششم حاملگي آغاز شده و در طول دوران حاملگي ادامه پيدا كرده يا حتي وخيم تر شود، البته رحم در حال رشد شما نيز فشار بيشتري بر مثانه وارد خواهد كرد.

 

تاخير پريود

اگر پريود شما معمولا منظم بوده اما اين بار به موقع شروع نشده است، مي توانيد پيش از آنكه ساير نشانه هاي فوق را مشاهده كنيد، از تست حاملگي استفاده نماييد. اما اگر قاعدگي شما منظم نبوده يا اينكه زمان پريودهاي قبلي خود را يادداشت نكرده ايد، تهوع، حساسيت پستانها يا افزايش دفعات استفاده از دستشويي مي توانند نشانه هاي حاملگي باشند.

 

دماي پايه بدن شما بالا مانده است

اگر دماي پايه بدن خود را يادداشت مي كرده ايد و اكنون مشاهده مي كنيد كه اين دما به مدت 18 روز در مقدار بالاتر از معمول باقي مانده است، احتمالا حامله شده ايد.

 

و نهايتا:

تست حاملگي خانگي كه نتيجه مثبت بدهد

علي رغم تبليغاتي كه روي جعبه هاي اين تستها ديده مي شود، اكثر آنها تنها يك هفته پس از موعد پريود بعدي مي توانند حاملگي را تشخيص دهند. پس اگر زودتر از اين موعد از اين تستها استفاده كرده و نتيجه منفي گرفتيد، بهتر است چند روز بعد دوباره تست را تكرار نماييد. البته اگر هنوز پريود نشده باشيد!

پس از اينكه يكي از اين تستها نتيجه مثبت داد، با پزشك خود قرار ملاقات بگذاريد. هنوز هم قطعي ترين روش اثبات بارداري، حداقل در ايران، انجام آزمايش خون و اندازه گيري -hCGβ است. شايد هم پزشك شما ترجيح دهد براي پيگيري هاي آينده، از حالا مقدار آنرا اندازه گيري كند.

 

حال مراحل روشد جنین در شکم مادر

 هفته اول

   

هفته دوم  

يكي از نشانه هاي اوليه حاملگي، حساس و دردناك شدن پستانها به علت افزايش سطح هورمونها است. درد پستانها ممكن است شبيه به درد آنها در هنگام پريود، يا كمي شديدتر باشد. اين عارضه پس از سه ماهه اول حاملگي و با عادت كردن بدن به تغييرات هورموني، تا حد زيادي از بين مي رود.

 

هفته سوم 

  

 

هفته چهارم 

   

 

هفته پنجم  

  

 

هفته ششم  

  

 

هفته هفتم 

  

 

هفته هشتم 

 

 

هفته نهم 

 

 

هفته دهم 

 

 

هفته یازدهم  

 

 

هفته دوازدهم 

 

 

هفته سیزدهم 

 

هفته چهار دهم

 

 

هفته پانوزدهم

  

 

هفته شانوزدهم

  

 

هفته هیفدهم

  

 

هفته هیجدهم

  

 

هفته نوزدهم

 

هفته بیستم

  

 

هفته بیست ویکم

 

 

هفته بیست و دوم

 

 

هفته بیست و سوم

 

 

هفته بیست و چهارم

  

 

هفته بیست و پنجم

 

 

هفته بیت و ششم

  

 

هفته بیست و هفتم 

  

 

هفته بیست و هشتم 

   

 

هفته بیست و نهم 

  

 

هفته سی یوم

  

 

هفته سی ویکم

 

 

هفته سی ودوم

  

 

هفته سی وسوم 

    

 

هفته سی و چهارم  

   

 

هفته سی و پنجم

  

 

هفته سی و ششم 

   

 

هفته سی و هفتم

  

 

هفته سی و هشتم 

 

هفته سی و نهم

   

 

هفته چهلم

  

 

روزه به یاد موندنی فرزند و مادر

  

 

آینده

 

 

روابط زناشویی ، شخصیت شناسی ، تنظیم خانواده ، علمی ، زندگی نامه شعرا ، مدل لباس زنانه

عکس های زیبا و عاشقانه

 

 

بنر زیر برای افزایش بازدید از سایت یا وبلاگ شماست برای ثبت نام بر روی بنر کلیک کنید برای روش ثبت نام اینجا کلیک کنید

Surf Traffic Exchange

برای بهبود وبلاگ به نظرات شما نیازمندیم.....

با تشکر مدیریت وبلاگ

نشانه هاي حاملگي/تاخیر پریود/تست حاملگی خانگی


مطالب مشابه :


عوارض خودارضایی در دخترها

عوارض خودارضایی در یک ماه اصلا پریود نشه، خودارضایی تأخیر در ترک و این که
ده تا از علت های رایج تاخیر در زمان پریود شدن

دلایل مختلف عقب افتادن زمان عادت ماهانه در زنان ده تا از علت های رایج تاخیر در زمان پریود شدن
تاخير و يا قطع پريود

در بقيه موارد هم درمان به تشخيص بيماري بستگي دارد. در مورد شما هم نياز به مراجعه به پزشک و
تاخیر در قاعدگی

Reproductive health & Midwifery - تاخیر در قاعدگی ( هر 2تا 3 ماه یکبار و دیرتر پریود یا رگل رخ دهد)
از سن 11 12 سالگی دچار تاخیر در مدت پریود بودم

دانش پرستاری: از کلاس درس تا جامعه - از سن 11 12 سالگی دچار تاخیر در مدت پریود بودم - From Class to Community
پرسش و پاسخ در مورد پیشگیری از بارداری

دانش پرستاری: از کلاس درس تا جامعه - پرسش و پاسخ در مورد پیشگیری از بارداری - From Class to Community
سوال: قرص ال دی + قرص اچ دی

فقط یادتان باشد که استرس باعث تاخیر در پریود ماه بعد شما خواهد شد و بدین منظور استرس را از
نشانه هاي حاملگي/تاخیر پریود/تست حاملگی خانگی

در صورتي كه در چند ماه اخير وضعيت قاعدگي خود را به دقت زير نظر نداشته ايد تاخیر پریود,
نازایی و تاخیر در بارداری

آموزش رفتار جنسی و زناشویی - نازایی و تاخیر در بارداری معمولا دوره قاعدگی (پریود)
سوال: بیست و یک قرص ال.دی رو دیشب همزمان خوردم ...

در ضمن تا به حال است باعث تاخیر یا تعجیل قاعدگی امدم در انجا پریود شدم و امپول
برچسب :