سفر به نخجوان

سفر به نخجوان

 

نخجوان یکی از شهرهای جداشده از ایران در عهد نامه ننگین ترکمن چای می باشد این شهر جزء شهرهای آذر بایجان محسوب می شود و مردمانش به ترکی آذری صحبت می کنند . ولی بین کشور ایران و ارمنستان قرار گرقته است و ازکشور آذر بایجان فقط از راه هوائی می شود وارد این خود مختاری شد .

بخاطر هوای نیمه خشک آنجا بهترین فصل سفر بهار وتابستان است و جزء سفرهای خارجی کم هزینه و کوتاه می باشد بطوریکه 2 الی 3 روز اقامت در آنجا کافی می باشد .و خیلی ها مثل خود من یک روز بیشتر آنجا نبودیم .

 

برای رفتن به آنجا باید به شهر جلفا بروید که می شود سفری تدارک ببینید و اطراف جلفا را گردش کنید و یک روز را به نخجوان بروید و برگردید .( ما هم همین کارو کردیم )

 

در  جلفا ماشین را در پارکینگ گمرک پارک کنید و با پرداخت خروجی از مرز رد می شوید (غیر پنجشنبه و جمعه ها اغلب خلوت است ) و با گذشت از پل کوتاهی به مرز نخجوان می رسید و همانجا ویزا صادر و اجازه ورود پیدا می کنید .

 

در طرف دیگر مرز ماشین های سواری و مینی بوس شما را بانفری حدود هفت هزار تومان به نخجوان در فاصله چهل کیلومتری آنجا میبرنند .

 

در آنجا هتل های فراوانی پیدا می شود که نفری در هر شب حدود سی هزار تومان اتاقی نسبتا خوب می گیرید .

 

مهم‌ترین دیدنیِ نخجوان مقبره مومنه خاتون است که در واقع یک برج هشت ضلعی آجری است و تا حدود زیادی نماد شهر هم محسوب می‌شود. بعد از مقبره مومنه خاتون، مهم‌ترین و شاید کنجکاوی‌برانگیزترین جاذبه‌ی دیدنی، غارِ اصحاب کهف است، شهری که کشتی نوح در آن در هم شکسته است .از لحاظ موزه نخجوان چیزی کم ندارد، موزه‌ی قوچ‌های سنگی، موزه‎‌ فرش، موزه‌ی حیدر علی‌اف رییس‌جمهور آذربایجان هر نوع سلیقه‌ای با هر علاقه‌ای را -علاقه‌مندان به سنگ، علی‌الخصوص قوچ‌های سنگی،  فرش اغنا می‌کنند.

 

 

اجناس بازار در نخجوان ترکیبی است از کالاهای روسی، ترک، ایرانی و طبق معمول چینی! بازار ٥٧ یک بازار روباز است که به صورت غرفه‌ای تقسیم‌بندی شده است و هر روز جز یک‌شنبه دایر است، در بیرون این بازار هم میوه و سبزی و ماهی می‌فروشند. مرکز تجارت مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پاساژ در نخجوان است و در طبقه‌ی بالایش، هتل تجارت واقع شده. الیش و ریش هم فروشگاهی است که صرفاً کالاهای تولید ترکیه -عمدتاً خوراکی- می‌فروشد و قیمت‌هایش هم با داخل ایران فرق چندانی ندارد. برای جابه‌جایی در سطح شهر، بهترین وسیله تاکسی است که همیشه هم در دسترس است. نرخ تاکسی‌ها مصوب و ثابت بوده و برای جابه‌جایی درون شهری مبلغی در حدود دوهزار تومان باید بپردازید. از لحاظ امکانات نیز، در تمام شهر صرافی، دستگاه خودپرداز و کافی‌نت پیدا خواهید کرد.

 

 

 


مطالب مشابه :


لیست قیمتهای جدید بلیط قطار

لیست قیمتهای جدید بلیط قطار سیاسی و اجتماعی و اخبار داغ روز مرند، جلفا، هادیشهر و
سفر به نخجوان

برای رفتن به آنجا باید به شهر جلفا بروید که می شود سفری تدارک ببینید و اطراف خرید بلیط قطار .
جاذبه های استان آذربایجان شرقی

از تبريز تا جاده فرعي جلفا به علمدار 106 كيلومتر است. خرید بلیط قطار . خرید بلیط هواپیما
عكسهاي مرند

سیستم خرید بلیط اینترنتی قطار. جلفا. میدان مادر -صدور بلیط کلیه شرکتهای هواپیمایی داخلی
۵۶ تصویر متحرک آموزش تناسب اندام

کارشناسی تربیت بدنی و سلامت جلفا خرید اینترنتی بلیط قطار تمام
کوه پیمایی فرهنگیان آذر92

کارشناسی تربیت بدنی و سلامت جلفا خرید اینترنتی بلیط قطار تمام
جاذبه های استان اردبیل

ايران در منطقه آذربايجان است که از غرب جلفا تا خرید بلیط قطار . خرید بلیط
نرمشهایی برای کاهش وزن (چاقی گلابی شکل و سیبی شکل)

کارشناسی تربیت بدنی و سلامت جلفا خرید اینترنتی بلیط قطار تمام
برچسب :