10 نکته برای افزایش احتمال بارداری!

10 نکته برای افزایش احتمال بارداری! برای اینکه سریع تر باردار شوید!

برای اقدام به بارداری در بعضی خانم ها.کافی است قرص و یا روش جلوگیری شان را قطع کنند و ... بزودی باردار میشوند ! در برخی دیگر چند ماهی طول می کشد . گاهی مادرانی را می بینید با چند فرزند تقریبا هم سن و سال و با فاصله سن نه چندان زیاد . اما باور کنید این موارد. همگانی نیستند و بیشتر خانم ها نیز به همین سادگی باردار نمی شوند . ولی لصلا جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی است . عوامل زیادی باید دست به دست هم دهند تا یک بارداری رخ دهد ٬!‍

    ۱.   نزدیکی به صورت منظم !

بهترین روش برای باردار شدن نزدیکی به صورت منظم است . زوج ها اغلب تلاش میکنند تا برای نزدیک به زمان تخمک گذاری برنامه ریزی کنند ولی واقعیت این است که در عمل از زمان دقیق تخمک گذاری آگاه نمی شوند و در نتیجه در زمان مناسب ٬ نزدیکی ندارند . به هر حال داشتن نزدیکی منظم سه بار در هفته یا بیشتر به خانم ها این فرصت را میدهد که بیشترین زمان ممکن را پوشش دهند و احتمال اینکه شانسی را از دست بدهند کم شود .

     ۲.   بکار گیری کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری!

بسیاری از مشاورین گروه مامایی بکار گیری کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری را توصیه میکنند . با استفاده از این کیت ها شما شانس بارداری شدنتان را افزایش می دهید. برای بسیاری از خانم ها تهیه چارت و یا ثبت درج حرارت روزانه و .... دشوار است . اساس کار کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاریبر پایه افزایش ناگهانی LH پیش از وقوع تخمک گذاری بنا شده است . به کار بردن این کیت ها نسبتا ساده است و معمولا پیش بینی نسبتا دقیق درباره زمان تخمک گذاری انجام می دهند. این کیت ها در ایران در حال حاظر در داروخانه های کشورمان موجود است.

روش دیگر که هم  اکنون در غرب در دسترسی است و روش با ارزشی است مانیتورهای ( نمایشگر ) باروری هستند مانند مانیتور Blue Easy و .... که بیشتر خانم هایی که تمایل دارند هرچه سریعتر باردار شوند ٬ از آن استفاده می کنند . این مانیتورها ( نمایشگر ) شبیه به کیت های ادراری LH ( پیش بینی زمان تخمک گذاری ) روی تغییرات LH اما همچنین تغییرات سایر هورمون ها را در نظر می گیرند و زوج ها مجبور نیستند به حدس و گمان زیادی اتکا کنند. روش بکار بردن شان ساده است و بهترین زمان برای نزدیکی پیش گویی می کنند . اگر چه به کار گیری آن هنوز در کشورمان رایج نیست ..

     3.   داشتن نزدیکی پیش از تخمک گذاری و نه پس از آن !

شما در هر ماه . یک دوره کوتاه شانس یا به زبان دیگر پنجره کوچک برای باردار شدن دارید . به همین دلیل نزدیکی کردن 3-2 روز پیش از تخمک گذاری . شانس شما را برای باردار شدن افزایش میدهد. برای نزدیکی درست تا روز تخمک گذاری منتظر نمانید .

     4.   برای پیش بینی تخمک گذاری به تقویم عادت ماهانه اتکا نکنید !

شاید شما هم مانند بسیاری دیگر شنیده باشید که بهتر است نزدیکی روز چهاردهم عادت ماهانه باشد . شاید شما از آن دسته از خانم هایی باشید یک سیکل عادت ماهانه 28 روزه داشته و تخمک گذاری شما هم در وسط سیکل رخ بدهد . اگر چه شاید این روش بهتر از آن باشد که شما همین طور دیمی روزی را برای نزدیکی تان انتخاب کنید ولی به هر صورت . روش دقیق و قابل اعتمادی برای پیش بینی زمان تخمک گذاری شما نیست. بسیاری از خانم ها در روز چهردهم عادت ماهانه شان تخمک گذاری نمی کنند و دانستن زمان دقیق تخمک گذاری برای پیدا کردن زمان مناسب نزدیکی مهم و کمک کننده است. کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری . توجه به نمودارهای قبلی BBT و تغییرات بدنتان میتواند به شما کمک کند تا زمان تخمک گذاری تان را راحت تر پیدا کنید .

     ۵.   چارت کردن شاید بهترین راه برای تعیین زمان تخمک گذاری نباشد !

نمودار سیکل عادت ماهانه . برای برسی سیکل های شما بسیار مناسب و عالی است اما معایب خودش را هم دارد . مثلا هنگامی که شما روی نمودارتان . می توانید تخمک گذاری را ببینید . در عمل تخمک گذاری صورت گرفته است .شما از این بابت می توانید سیکل هایتان را برسی کنید که آیا هر ماه در زمانی مشخص تخمک گذاری دارید یا نه . اما اگر شما زمان تخمک گذازی تان ثابت نیست و یا این بار نخستین ماهی است که می خواهید اقدام به بارداری نمایید . کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری به شما کمک بیشتری میکند .

    6.   مشاوره با گروه مامایی پیش از اقدام به بارداری !

پیش از هر اقدامی به گروه مامایی مراجعه و با انجام برسی های لازم . از سلامت کامل و آمادگی تان برای بارداری اطمینان حاصل کنید . عفونت های درمان نشده . بیماری های آمیزشی و حتی ضعف بدنی میتواند روی شانس بارداری تان تاثیر بگذارد . دریافت ویتامین ها و مکمل ها و داشتن برنامه غذایی مناسب که توسط گروه مامایی تان تجویز شده باشد نیز مفید است . کارشناسان پیشنهاد میکنند سه ماه پیش از اقدام به بارداری برای مشاوره مراجعه نمایید . امروزه در کشورمان یه سری آزمایش های پزشکی برای برسی سلامت جسمی مورد نیاز است . که پیش از بارداری باید انجام شود و نیز تعیین کردن BMI و میزان اضافه وزن مجاز در دوران بارداری که بر اساس وزن بیش از بارداری محاسبه میگردد. بیماری های ژنتیک پیش از اقدام به بارداری شدن . باید مورد مشاوره قرار بگیرد . و در صورت لزوم تدابیر لازم مربوط به آن توسط گروه مامایی به شما ارائه خواهد شد .

    7.   خوداری از مصرف سیگار . الکل و داروهای غیر مجاز هنگام اقدام به بارداری !

شاید به نظر برسد که بسیار روشن است و همه خانم ها از این مساله آگاهی دارند . اما هنوز هم کسانی هستند که به این توصیه ها توجه ندارند . اگر جه باید گفت خوشبختانه اگر چه در کشور ما این نوع مواد . مشکل عمده ای محسوب نمی شود .متاسفانه در غرب این مورد مساله ساز است و باید دانست که این موارد نه تنها روی قدرت و توان باروری تاثیر ندارد . بلکه روی جنین در حال رشد نیز تاثیر منفی دارد .

به هر شکل به تمام خانم هایی که قصد باردار شدن را دارند . در تمام دنیا توصیه میکنند که اگر هم تا کنون این مواد مصرف میشده است . از هنگام  اقدام به بارداری مصرف سیگار . الکل و داروهای غیر مجاز را ترک کنند و صبر نکنند تا ببینند باردار هستند یا نه !

    8.   لذت بردن هنگام آمیزش جنسی !

هنگامی که زوجین میخواهند اقدام به بارداری نمایند. گاه نزدیکی به شکل یک شغل و یا مسولیت برای بارداری در می آید و لذت بردن از آن فراموش می شود . بهتر است برای پیشگیری از این حالت . مقدماتی را فراهم کنید تا فضایی رمانتیک و جذاب را پیش آورید . احساسات جنسی شما شاید به عنوان یک عامل بتواند در باردار شدن شما تاثیر داشته باشد . برخی از پژوهشگران بر این مورد باور دارند که :

 رسیدن به مرحله ارگاسم . شانس باردار شدن را افزایش می دهد . میگویند برای خانم ها حرکات اسپاسمی ناشی از ارگاسم سبب مکش اسپرم به درون رحم می شود . و در مردان ارگاسم سبب افزایش تعداد اسپرم می گردد . اگر چه ارگاسم تاثیری روی تخمک گذاری یا بارور کردن آن ندارد اما شاید بتوان مکش را عامل کمکی به حساب آورد . به هر شکل دست کم نه تنها زیانی ندارد بلکه اثر سودمند جانبی روی مژک ها و لذت را نیز به همراه دارد که نباید آن را از نظر دور داشت .

    9.   آمیزش جنسی برای تولانی تر ماندن اسپرم در واژن !

نزدیکی از نوع میسیونری یک وضعیت خوب و مناسب برای باردار شدن است . در این مدل اسپرم ها با کمک نیروی کشش زمین نشت و نفوذ می کنند . هم چنین گذاردن یک بالش زیر لگن سبب کج شدن آن شده . اسپرم ها را مدت طولانی تری نگه می دارد . پس از نزدیکی فورا از جایتان بلند نشوید( خانم ها ) ریلکس و آرام بمانید تا اسپرم ها در حد امکان شانس بیشتر ماندن در واژن را پیدا کنند . بهتر است دست کم تا 20 دقیقه پس از نزدیکی از جایتان بلند نشوید . درباره مقاربت به روش میسیونری از گروه مامایی تان جویا شوید تا روش را به شما آموزش دهند .

    10.  باردار شدن . سخت کوشی نیاز ندارد !

بیشتر زوج ها تا یک سال باردار می شوند . اگر شما پس از یک سال باردار نشدید . حتما با گروه مامایی مشاورتان در میان بگذارید . منظور  یک سال نزدیکی بدون کاربرد هیچ گونه روش پیشگیری از بارداری است . 


مطالب مشابه :


دختر می خواید یا بسر ؟

يکی از مهمترين نکات در تعيين جنسيت ، تعيين زمان تخمک گذاری ۴-استفاده از کیت های تخمک گذاری
کیت تخمک گذاری(8)

در آرزوی مامان شدن - کیت تخمک گذاری(8) - خاطرات تنهایی و بدون بچه
اقدامات مفیدی که در بارور شدن زنان و مردان مؤثرند

تخمک گذاری در برخی از زنان یا می توان از کیت های تست تخمک گذاری که بدون نسخه به
10 نکته برای افزایش احتمال بارداری!

کیت های پیش بینی زمان در عمل تخمک گذاری صورت گرفته است .شما از این بابت می توانید سیکل
چگونه زمان تخمک گذاری تان را تشخیص دهید؟

Hi Midwife - چگونه زمان تخمک گذاری تان را تشخیص دهید؟ - - ! Hi Midwife
تعیین روز تخمک گذاری

برای اندازه‌گیری LH Surge می‌توان از کیت‌های تعیین روز تخمک گذاری عفونت زمان تخمک گذاری.
کیت تعیین روز تخمک گذاری -----------برای پزشکان

آزمايشگاه شفاءالرضا (ع) - shafanews - کیت تعیین روز تخمک گذاری -----برای پزشکان - هدف از تارنما
بررسی تست تخمک گذاری (LH) مدی اسمارت

تولد - بررسی تست تخمک گذاری (lh) مدی اسمارت - "تولد" بزرگترین، با شکوه‌ترین و بحرانی‌ترین لحظه
تشخیص زمان تخمک گذاری در زنان

و تخمک گذاری هم همیشه 14 روز برای تشخیص اوولاسیون، کیت هایی به طور تجاری در بازار وجود
علايم و زمان تخمك گذاري

-در بهار و تابستان بین ساعات 12 شب تا 8 صبح تخمک گذاری ۴- میتوانید از کیت های تخمک گذاری
برچسب :