طرح درس روزانه

طرح درس روزانه

نام منطقه :                   نام آموزشگاه :                       نام دبیر :

موضوع درس : اندازه گيري     پايه:دوم      رشته : تجربی       مدت زمان : 90 دقيقه

زمان

دقيقه))

اندازه گيري – جايگاه اندازه گيري در فيزيك – يكاي اندازه گيري – يكاهاي اصلي – يكاهاي كميت هاي فرعي – يكاهاي مناسب براي كميت هاي خيلي بزرگ يا خيلي كوچك – نمادگذاري علمي

تحلیل آموزشی

دانش آموزان در پايان اين درس بايد:

۱ - با مفهوم يكا آشنا شوند

۲- ويژگي هاي يك يكاي استاندارد را بدانند

۳- كميت هاي اصلي و فرعي را بشناسند

۴- ارتباط كميت هاي اصلي و فرعي را بدانند

۵- تبديل يكاهاي مختلف يك كميت به يكديگر را بدانند

6- استفاده ازنماد گذاري علمي در حل مسائل را بدانند

هدف های کلی درسی

دانش آموزان در پايان اين درس بايد :

۱-تفاوت اصلي ويژگي هاي كمي و كيفي را بيان كنند

2- ويژگي هاي يك يكاي استاندارد را نام ببرند

3- تفاوت كميت هاي اصلي با كميت هاي فرعي را بيان كنند

4- كميت هايي را كه با آنها آشنا هستند در دو گروه كميت هاي اصلي و كميت هاي فرعي قرار دهند

5- يكاهاي مختلف يك كميت را به يكديگر تبديل كنند

6- از تبديل يكاها در حل مسائل استفاده كنند

7- نماد گذاري علمي را در حل مسائل به كار گيرند

هدف های رفتاری

دانش آموزان بايد آشنايي مقدماتي با مفهوم اندازه گيري داشته باشند و برخي از يكاها وارتباط بين آنها را بدانند همچنين بايد با برخي پيش نيازهاي رياضي مثل حل تناسب و ضرب و تقسيم توانها آشنا باشند

پیش دانسته ها

5

با طرح چند مسئله ي كوتاه از تناسب و ضرب و تقسيم توانها و نيز پرسش در مورد كميت هاي متداول و يكاهاي آنها به ميزان آمادگي آنها جهت شروع درس جديد پي مي بريم

ارزشیابی ورودی

با توجه به بازخورد ارزشيابي در مورد شروع درس جديد و نقطه ي شروع آن با توجه به ميزان دانسته هاي قبلي دانش آموزان تصميم گيري مي شود

نتیجه

روش توضيحي – روش پرسش و پاسخ – روش حل مسئله – نمايش سي دي آموزشي

انتخاب روش یا روشها متناسب با محتوا

گچ و تخته – كتاب درسي – سي دي آموزشي

انتخاب رسانه ی مناسب

55

- سلام و احوال پرسي

- اجراي ارزشيابي ورودي

- مرور مطالب گذشته

- ارتباط درس جديد با مطالب گذشته

- ارئه ي درس جديد

- جمع بندي و نتيجه گيري

- ارزشيابي خروجي

- تعيين تكليف

فعالیت های مربوط به معلم

20

- پاسخ به سوالات طرح شده از طرف معلم

- پاسخ به فعاليت هاي كتاب درسي

- شركت فعال در در بحث گروهي

- يادداشت برداري از خلاصه ي مطالب و نكات مهم

- دقت در هنگام طرح مباحث و نيز مطالعه ي كتاب

فعالیت های مربوط به دانش آموزان

۷

با طرح چند پرسش و مسئله ي مرتبط با مباحث تدريس شده و با توجه به پاسخ هاي دانش آموزان به ميزان يادگيري مطالب تدريس شده پي مي بريم

ارزشیابی پایانی

3

چند پرسش و مسئله به دانش آموزان داده مي شود

موضوعاتي از قبيل تاريخچه ي اندازه گيري زمان ، ابزارها و روشهاي اندازه گيري در گذشته و ... براي تحقيق به دانش آموزان پيشنهاد مي شود

فعاليت


مطالب مشابه :


نمونه طرح درس روزانه

طراح : معصومه رحمانی. تاریخ: 9/12/90. موضوع درس: انرزی جنبشی. از صفحه 8 تا 9 کتاب درسی. مدت جلسه:




طرح درس روزانه فیزیک 2

طرح درس روزانه فیزیک 2 آزمایش مجازی وواقعی فیزیک،طرح درس روزانه وسالانه فیزیک




طرح درس روزانه

نمونه سوال فیزیک(1)،(2)،(3)،(4) طرح درس روزانه. نام منطقه : نام آموزشگاه :




قالب طرح درس روزانه و سالانه درس فیزیک

فیزیک ابرکوه - قالب طرح درس روزانه و سالانه درس فیزیک - وبلاگ شخصی سیدمحمدرضا نجفی شامل طرح




نمونه طرح درس فیزیک 3

نمونه طرح درس فیزیک 3 برای استفاده همکاران پیوندهای روزانه لینک های مفید




نمونه طرح درس فیزیک 2،1 و3

نمونه طرح درس فیزیک 2،1 و3 طرح درس سالانه فيزيك كلاس اول دبيرستان پيوندهای روزانه.




طرح درس روزانه و سالانه گروه فیزیک

نمون برگ طرح درس روزانه گروه فیزیک در هرمرحله ازآموزش از گویه های مربوط به آن مرحله استفاده




طرح درس فیزیک1

به نام خدا. آموزش وپرورش شهرستان البرز. كارشناسي تكنولوژي و گروههاي آموزشي طرح درس روزانــه




برچسب :