انتقاد آیت الله مکارم از تورم و گرانی
صنایع دستی ایران در آستانه نابودییک نماینده مجلس شورای اسلامی از دولت خواست به مسایل ومشکلات تولید کنندگان صنایع دستی اهتمام ویژه داشته باشد. همراهان نیوز: یک نماینده مجلس شورای اسلامی از دولت خواست به مسایل ومشکلات تولید کنندگان صنایع دستی اهتمام ویژه داشته باشد.

سید جلال یحیی زاده ، درگفت وگو با خبرنگار همراهان نیوز افزود : من احساس می کنم اولا درارتباط با صنایع دستی مشکل ساختار داریم یعنی یکی از مشکلات اصلی واساسی ساختاری است که بعد از اینکه این مجموعه در خود میراث فرهنگی و گردشگری ادغام شد به نظر من وضع بد تر شد و حداقل قبلا بهتر از این بود که الان ما داریم می بینیم.

نماینده تفت ومیبد ادامه داد: الان نکته ای که ما داریم می بینیم اینکه بعضی از سیاست ها ی تشویقی مثلا برای صنایع دستی درهمه کشورها وجود دارد و در کشور ما  قبلا اصلا وجود نداشت ، درلایحه بودجه 90 با پیشنهاد خود کمیسیون فرهنگی و شخص  آقای دکتر حداد عادل بلاخره یک اجازه ای داده شد به اداره های دولتی که بتوانند در این زمینه یک هزینه ای بکند که خوب این متاسفانه تازه اتفاق افتده و ما اطلاع نداریم که این اقدام به صورت درست در دولت اجرا می شود یا خیر ؟

یحیی زاده تصریح کرد: نکته دیگر این است که اصولا ما نسبت به صنایع دستی بعد از هدفمند سازی یارانه ها نیز دچار مشکلاتی شدیم به طور مثال در شهرستانها و بخصوص تفت و میبد که حوزه انتخابیه اینجانب است صنایع دستی سفال و سرامیک بسیار با سابقه وخوب وجود داشته  که دراین سال ها این صنعت دستی ادامه حیات می داد ولی در یک سال اخیربا توجه به اینکه گفته شد به جای سوخت نفت ، گاز سوز شوند معمولا این ها تغییر سوخت دادند و الان به شکلی است که حدود نصف هزینه ی مربوط به تولید سفال وسرامیک صرف سوخت باتوجه به گرانی سوخت و هزینه هایی که تامین گاز می دادند تعطیل شدند؛ و بعضی ها که تعطیل نشدند به خاطر عشق و علاقه و تعصبی است که به این صنعت دارند.

این نماینده مجلس افزود : اگر دولت زودتر به داد صنایع دستی نرسد این صنعت در کشور نابود خواهد شد.

 یحیی زاده گفت : بنابراین نگاه دولت در مورد صنعت دستی باید یک نگاه کاملا فرهنگی باشد وآن را در حد صنایع دیگر ببینند و فرهنگی نگاه کنند،آن وقت می توانیم امید وارباشیم صنایع دستی ما حرفی برای گفتن دارد.شکست رکورد سرعت اینترنت دنیا: 512 گیگابیت بر ثانیه


شکست رکورد سرعت اینترنت دنیا: 512 گیگابیت بر ثانیه

وبلاگ نارنجی نوشت: مثل اینکه رقابت بر سر ارائه خطوط پر سرعت اینترنت تبدیل به عطش سیری ناپذیری برای شرکت های مختلف شده است و به طور کلی معنای اینترنت پر سرعت به شکلی که ما می شناسیم، در حال رنگ باختن است. پس از ارائه خطوط یک گیگابیتی به کاربران خانگی در آمریکا توسط شرکت EBP و همچنین آزمون انجام گرفته در انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا و ثبت رکورد ۱۸۶ گیگابایت بر ثانیه ای برای اینترنت، حالا نوبت به شرکت آلمانی دویچه تلکام رسیده که با پروژه OSIRIS رکورد جدیدی در سرعت انتقال اطلاعات را بر جای بگذارد.

تیم تحقیقاتی این شرکت موفق شده که با انتقال اطلاعات در فیبرنوری میان برلین و هانوفر، سرعت 512 گیگابیت بر ثانیه را به نام خودشان ثبت کنند. باید توجه داشت که برای این آزمایش تنها از یک کانال طول موج فیبر نوری مورد نظر استفاده شده است! و با توجه به تعدد کانال های هر فیبر نوری، خروجی مجموع یک فیبر می تواند عدد سرسام آوری باشد.

نکته جالب ماجرا، انجام آزمایش در شرایط نزدیک به دنیای واقعی (خارج از محیط آزمایشگاهی کنترل شده) و در فاصله ۷۳۴ کیلومتری رفت و برگشت برلین-هانوفر-برلین است. به گمانم حتی نمی توانید تصور کنید که چنین سرعتی چه کاربردی خواهد داشت! کل آرشیو موسیقی شما چقدر حجم دارد؟

اما به نظر می رسد که هنوز زمان زیادی لازم است تا این تکنولوژی به کمک اپراتورها و خدمات دهندگان آمده و تقاضای روز افزون کاربران شان به پهنای باند را پاسخگو باشد. البته خبر خوب این است که برای دست یابی به این نسل جدید تکنولوژی و سرعت اینترنت، لازم نیست تغییر خاصی در خطوط فیبر نوری ایجاد شود و تنها احتیاج به ابزارهای جدید و ویژه ای در ترمینال های کاری خواهیم داشت.

فکر می کنید چنین فناوری چند سال نوری تا تجاری شدن و راه یابی به خانه کاربران فاصله داشته باشد؟!
این غذا ها خطر آلزایمر را کاهش می دهند

ماده غذایی که دشمن بیماری آلزایمر هستند را بهتر بشناسید.

علیرضا ابراهیمی نیا، کارشناس ارشد تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران عنوان کرد: بیماری آلزایمر بیماری افراد پیر شناخته می شود.

وی ادامه داد: در ایجا شما را با 6 غذای دشمن آلزایمر آشنا می کنیم.
 

*مصرف ماهی خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد
ابراهیمی نیا تصریح کرد: مصرف ماهی مثل قزل آلا و ساردین به علت داشتن اسید چرب امگا 3، خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد.
 

**مصرف سیب قرمز در پیشگیری از بیماری آلزایمر مؤثر است
ابراهیمی نیا تشریح کرد: عامل اصلی ایجاد آلزایمر رادیکال های آزاد اکسید کننده هستند که با افزایش سن بیشتر تولید می شود.
وی ادامه داد: در سیب ماده آنتی اکسیدانی به نام کورسیتن وجود دارد که بیشترین مقدار آن در پوست این میوه نهفته است.
ابراهیمی نیا اظهار کرد: سیب قرمز در مقایسه با سیب زرد و سبز آنتی اکسیدانی بیشتری دارد و برای پیشگیری از آلزایمر باید حداقل روزی یک سیب را مصرف کنید.

**زردچوبه در درمان و پیشگیری از بیماری آلزایمر مؤثر است
این کارشناس ارشد تغذیه در ادامه گفت: زردچوبه در درمان و پیشگیری از بیماری آلزایمر مؤثر است.
وی با بیان این مطلب افزود: رنگ زرد، زردچوبه به دلیل وجود ماده ای به نام کورکومین است و زردچوبه یا رنگ دانه زرد موجود در ادویه کاری پروتئینی به نام بتا آمیلیوئیو را در مغز تجزیه کرده و از رسوب این پروتئین جلوگیری می کند.
ابراهیمی نیا تصریح کرد: چراکه این پروتئین سبب تخریب بافت مغزی می شود و تحقیقات نشان داده است زردچوبه بیش از هر داروی دیگری در پیشگیری از تشکیل توده پروتئین مؤثر است.
 

**مصرف گردو از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می کند
ابراهیمی نیا اظهار کرد: گردو را به نام غذای مغزی می شناسند و این فقط به خاطر شباهت آن به مغز نیست بلکه به خاطر وجود امگا 3 فراوان آن است.
وی با بیان این مطلب ادامه داد: آنتی اکسیدان گردو در بین آجیل ها از همه بیشتر است که سبب پیشگیری از آلزایمر می شود.
 

**مصرف بادام ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد
ابراهیمی نیا در ادامه گفت: بادام هم آنتی اکسیدان دارد هم در پوستش ویتامین E وجود دارد که این ویتامین یکی از انواع آنتی اکسیدان هاست که سبب پیشگیری از آلزایمر می شود.
 

**روغن زیتون از فراموشی و آلزایمر در افراد جلوگیری می کند
ابراهیمی نیا خاطرنشان کرد: روغن زیتون در فراموشی و آلزایمر در افراد جلوگیری می کند ولی مکانیسم عمل آن ناشناخته است و اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در روغن زیتون می تواند باعث حفظ ساختار غشای سلول های مغزی شوند
کاریکاتوری که اصلا نمی توان به آن خندید

87428_290.jpg

 


احمدی مقدم: با هرگونه تجمع در چهارشنبه سوری مقابله می‌کنیمپلیس مخالف تخلیه هیجان و شادی مردم نیست ولی برای اینکه اشرار نتوانند از این فرصت‌ها استفاده کنند با هرگونه تجمع در چهارشنبه‌سوری مقابله خواهیم کرد. فرمانده انتظامی ناجا گفت: «پلیس مخالف تخلیه هیجان و شادی مردم نیست ولی برای اینکه اشرار نتوانند از این فرصت‌ها استفاده کنند با هرگونه تجمع در چهارشنبه‌سوری مقابله خواهیم کرد.»

به گزارش ایلنا، "اسماعيل احمدي مقدم" امروز (چهارشنبه ۱۷ اسفند 90) در نشست خبری که در رابطه با تمهیدات نوروزی پلیس در سال ۹۱ برگزار شد، گفت: « امسال کشفیات مواد محترقه به شدت افزایش یافته و کشف مواد اولیه دست ساز نسبت به مدت مشابه سال پیش که ۹ تن بوده به ۱۶ تن رسیده است همچنین از لحاظ عددی امسال ۵۲ میلیون عدد مواد محترقه کشف شد که این آمار سال پیش ۷ میلیون عدد بود.»

وي افزود: «پلیس در روزهای پایانی سال تا آخر شامگاه معضلات ترافیکی را بررسی مي‌كند و کنترل امنیت مراکز خرید را نیز برعهده دارد همچنين در تلاش است که مردم پایان سال را در ‌‌نهایت امنیت و آرامش همچون بقیه ماه‌های سال به سر برند.»

فرمانده انتظامی ناجا در رابطه با آمار جرائم جنایی در ۱۱ ماه گذشته افزود: « سرقت مسلحانه ۲۹ درصد، سرقت به عنف ۱۰ درصد، سرقت از طلا فروشی ۱۹ درصد، آدم ربایی و گروگان گیری ۱۸ درصد کاهش داشته است.»

احمدي مقدم ادامه داد: « آمار مجموع سرقت‌ها ۴ درصد افزایش نشان می‌دهد که این رقم به این دلیل است که امسال یک اصلاح در نظام آماری ایجاد کردیم همچنین در گزارش گرفتن ماموران در رابطه با حوادث سخت گیرانه‌تر عمل کردیم.»

وی با بیان اینکه امسال تنها سالی بود که تمام ماه‌های آن را شاهد کاهش کشته‌ها و مصدومان حوادث رانندگي بودیم اظهار داشت: « مطابق با آمار پزشکی قانونی امسال ۲۰ هزار کشته و مصدوم طی ۱۱ ماه گذشته داشتیم و اگر قانون جدید راهنمایی و رانندگی اعمال نمی‌شد مطابق با روند عادی گذشته این آمار به ۶۰ هزار کشته در سال می‌رسید.»علت بازداشت مدیرعامل خبرگزاری «مهر» «مقدسی» مدیر عامل خبرگزاری مهر بازداشت شد.

به گزارش «تابناک» طبق اخبار رسیده، این بازداشت در نتیجه شکایت معاون اول رییس جمهور دولت از این خبرگزاری و صبح امروز صورت گرفته است.

هنوز خبر تکمیلی درباره این بازداشت منتشر  نشده است.

خرما درد کمر را در حین زایمان کاهش می دهد


سلامت نیوز : خرما میوه ای سرشار از ویتامین است كه اثرات درمانی ویژه ای برای زنان باردار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، خرما عضلات بدن را تقویت و به عنوان مولد خون محسوب می‌شود برای همین چند روز قبل از زایمان خرما می‌تواند بسیار موثر باشد.
 
 خرما درد كمر را در حین زایمان به میزان قابل توجهی كاهش داده و همچنین مفاصل اطراف لگن را نرم كرده و در روند زایمان بسیار مفید است.

 خرما برای تسكین درد پستان و گردسوخته‌ هسته‌ خرما برای كاهش سوزش آلت تناسلی زنان بسیار موثر است.
درصد نامعلوم افزايش حقوق کارمندان در سال91 / رابطه مبهم تورم و حقوق کارمندان

هر سال در ايام بررسي لايحه بودجه، نخستين چيزي كه از آن نصيب كارمندان دولت مي‌شود، افزايش حقوق است. افزايشي كه اگرچه بايد بر اساس قانون مديريت خدمات كشوري متناسب با نرخ تورم باشد، اما طي چند سال اخير چنين افزايشي نداشته‌است. به گزارش مشرق ، در حالي كه نرخ تورم سال 88 عددي معادل 10.8 درصد اعلام شد، اما افزايش حقوق كارمندان در سال بعد آن فقط 6 درصد بود.
همچنين در پايان سال 1389 نرخ تورم اعلام شده از سوي بانك مركزي 12.4 درصد اعلام شد، اما حقوق كارمندان دولت تنها 10 درصد افزايش يافت.
امسال اما بنا بر گفته معاون بودجه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، اين امكان در لايحه بودجه ديده شده كه حقوق كارمندان تا 15 درصد نيز افزايش يابد.
اين كه دولت اين عدد را اعمال مي‌كند يا خير،‌ موضوعي است كه در هيات وزيران بايد بررسي و تصويب شود، اما نكته قابل توجه در افزايش حقوق امسال، تاخير قابل توجه در بررسي و تصويب لايحه بودجه است. اين لايحه هم اكنون در مجلس شوراي اسلامي است، اما مجلس دوران انتخابات را مي‌گذراند و در سال آينده نيز بعيد است كه لايحه بودجه بتواند تا قبل از تشكيل مجلس نهم به تصويب برسد. با اين وجود دست كم تا پايان خرداد سال 91، موضوع افزايش حقوق به نتيجه نخواهد رسيد.
ديگر اينكه در سال جاري، نرخ تورم با دو عدد متفاوت مواجه شد؛ يكي نرخ اعلامي از سوي بانك مركزي و ديگري نرخ اعلامي توسط مركز آمار ايران و مشخص نيست دولت مي‌خواهد كداميك از اين دو عدد را ملاك افزايش حقوق قرار بدهد.
در سال گذشته، تقريبا همه عناصر اقتصادي دولت در برابر افزايش حقوق كارمندان موضع گرفته و اعلام كردند كه اين كار به مارپيچ حقوق و تورم دامن مي‌زند و به همين دليل خواستار جلوگيري از افزايش حقوق شدند.
با اين وجود طرح هدفمندي يارانه‌ها و پرداخت يارانه نقدي به مردم آغاز شد و طي يكسال بيش از 46 هزار ميليارد تومان نقدينگي وارد بازار كرد. شايد همان مقام‌هاي اقتصادي دولت اين بيم را داشته باشند كه با احتمال آغاز فاز دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها و افزايش يارانه‌هاي نقدي، افزايش حقوق بار ديگر به افزايش نقدينگي در جامعه بيانجامد و باعث تورم بيشتر شود.
بنابراين تلاش اين عده از جمله وزير اقتصاد براي جلوگيري از افزايش حقوق كارمندان دست كم با رقمي كمتر از تورم، دور از ذهن نيست.
اما خبر رسيده كه معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور، اعلام كرده در نقاط محروم و كمتر توسعه يافته، امكان افزايش تا 25 درصدي حقوق كارمندان تحصيلكرده نيز وجود دارد.
اين تناقض‌ها در گفتارهاي مقام‌هاي دولتي باعث مي‌شود كه آينده روشني از ميزان افزايش حقوق كارمندان در سال بعد پيش رو نباشد.
با اين وجود بايد ديد آيا دولت به دليل قرار گرفتن در آخرين سال كاري خود براي اعمال افزايش حقوق كارمندان، به اقدامي قابل توجه در اين بخش دست خواهد زد يا اين كه باز هم به بهانه نبود منابع كافي، حقوق را حتي كمتر از نرخ تورم افزايش خواهد داد؟!

IMAGE634667343682104407.jpg

تنفس هوای سرد حمله قلبی را افزایش می دهد


قدس انلاین :بر اساس آخرین مطالعات تنفس هوای سرد در طی فعالیتهای فیزیکی احتیاج بدن به اکسیژن را افزایش داده و منجر به افزایشِ خطر حملهً قلبی میشود.

به گزارش قدس انلاین  بر اساس تحقیقات دانشگاه ایالتی «پنسیلوانیا» افرادی که دارای سابقهً مشکلات قلبی-عروقی هستند با انجام فعالیتهای فیزیکی در هوای سرد در معرض خطر حمله قلبی هستند.
به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس در این مطالعات دانشمندان از آزمایشی استفاده کردند که در آن شرکت کنندگان باید با فشار دادنِ شیئی فشار خون خود را افزایش دهند.هم زمان با آن عملکرد ریه و قلبِ این افراد در هوای سرد و معمولی مورد مطالعه قرار میگرفت.
این مطالعات نشان داد که تنفس هوای سرد در طی فعالیتهای مختلف میتواند سبب ورود ناهمگونِ اکسیژن در ریه ها وانتشار آن در قلب شود.
این مشکل سبب میشود تا در اشخاصی با مشکلات قلبی-عروقی،قلب در فرستادن و پمپاژ اکسیژنِ کافی به درون اندامهای بدن موفق نباشد.
بر اساس گزارش محققان که در مجلهً «فیزیولوژی کاربردی» و چندین مجلهً علمی دیگر چاپ شده است،مشکل یاد شده سبب میشود تا اکسیژن و خون کافی به ماهیچه های قلب نرسد و باعث حمله و یا حتی ایست قلبی شود.
 

قیمت آپارتمان در پرند چقدر است؟مدیرعامل شهر جدید پرند اعلام کرد: درحال حاضر هر مترمربع از آپارتمان‌های پرند به طور متوسط، مترمربعی 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. مهر: مدیرعامل شهر جدید پرند اعلام کرد: درحال حاضر هر مترمربع از آپارتمان‌های پرند به طور متوسط، مترمربعی 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

سعید صابونی در گفت‌وگو با مهر گفت: شهر جدید پرند، بزرگ‌ترین پروژه ساختمانی کشور است و قیمت آپارتمان در این شهر نسبت به دیگر شهرها بیشتر است.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از مترو پرند، حمل‌ونقل به این شهر جدید آسان‌تر می‌شود.
حاشیه های گزارش احمد شهید؛


توصیه های شبکه  BBC   به اغتشاش گران


در حالی که گزارشگر سازمان حقوق بشر از اوضاع حقوق بشر در ایران ابراز نارضایتی نموده است، شبکه بی بی سی توصیه هایی برای جوانانی دارد که به زندان ایران می روند!


IMAGE634612812394843750.jpg


به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه بی بی سی فارسی (BBC Persian) چهار شنبه 7 مارس (17اسفند) در پی اعلام گزارش جدید احمد شهید با حضور گزارشگر خود راه هایی را برای اغتشاش گران ایرانی معرفی نمود تا توسط نظام ایران به آنها ظلم نشود!
شبکه فوق در این زمینه مدعی شد: «به علت اینکه ممکن است برخی از جوانان برای اولین بار در ایران زندانی شوند واز شرایط زندان آگاهی نداشته باشند، همین امر باعث می شود بسیاری از کسانی که دستگیر می شوند شوکه شده و با شرایطی روبرو شوند که از آن هیچ گونه شناختی نداشته اند. بازجوها از این موضوع استفاده می کنند و اعتراف می گیرند، متن این اعترافات نوشته شده و جلوی اینها گذاشته می شود. بسیاری در عرصه اعترافات اخلاقی است، در حقیقت از تابو های اجتماعی استفاده می کنند تا فرد اعترافات اخلاقی نموده اینها را ضبط و نگه داری می کنند. درحقیقت فرد آزاد شده وقتی با این اعترافات از زندان آزاد می شود هنوز آزاد نیست چرا که این اطلاعات می تواند هر زمان علیه شما استفاده شود.»
این شبکه در ادامه آورد: «توصیه مهم ما به جوانان ایرانی این هست که مراقب باشند، در اتاق های آیینه ای دوی الف در زندان اوین از پشت این شیشه ها بازجویی ها به طور غیر قانونی فیلمبرداری می شود و بعد ها ممکن است این فیلم ها در برنامه های تلویزیونی ایران مانند 20:30 به اجرا درآید و علیه شما استفاده شود.»
گفتنی است شبکه بی بی سی رسانه وابسته به وزارت خارجه انگلیس در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 با پخش اخبار کذب و جهت دار سعی می کرد اوضاع داخلی ایران را متشنج و آشوب زده معرفی کند اما به دنبال شکست این پروژه آمریکایی-اسرائیلی شبکه های وابسته به غرب سیاه نمایی و پخش دروغ و شایعه را در دستور کار خود قرار داده اند.

 
روش‌های هوشمندانه برای جلوگیری از سفید‌شدن موهاسلامت نیوز: سفید شدن موها در سنین پایین از جمله مسائل بسیار شایع مربوط به سلامت است ‌كه در بین همه جنسیت‌ها چه مرد و چه زن اهمیت بالایی دارد و گاهی میان افراد زیر 20 سال نیز ظاهر می‌شود. البته طبیعی است كه این مشكل بیشتر خانم‌ها را اذیت كند

بیشتر پزشكان و متخصصان بهداشت و سلامت بر این باورند افزایش روند سفید شدن سریع موها كه حالا نگران‌كننده هم شده است در نتیجه آلودگی‌هایی است ‌كه از محیط‌زیست به طبیعت و سپس به بدن انسان نفوذ می‌‌كنند و از جمله مسائلی مانند غذاها، خورا‌كی‌های مصرفی و زندگی پراسترس روی می‌دهند. با این حال، روش‌هایی نیز وجود دارند تا موهای خود را به‌طور طبیعی مشكی نگاه داریم یا دست‌كم سفید شدن آن‌ها را به تاخیر اندازیم. برخی از ساده‌ترین این شیوه‌های مطمئن و سالم و حفظ رنگ مشكی موها در فهرست این مطلب آمده‌اند.

از هندی‌ها كمك بگیرید


انگور فرنگی هندی یا Amla، از مفیدترین تر‌كیبات غذایی طبیعی است ‌كه می‌توان از آن استفاده ‌كرد. شما می‌توانید پودر خشك این میوه را با ‌كمی عسل مخلوط ‌كرده و روزی 2مرتبه از آن استفاده ‌كنید، همچنین می‌توانید از آبنبات‌های شیرین شده آن مصرف ‌كنید. یكی دیگر از استفاده‌های این میوه، استفاده مستقیم آن روی موهاست. بد نیست موهای خود را با پودر خشك Amla بشویید و سپس با روغن غنی شده آن‌كه به‌عنوان محافظ سیاهی مو شناخته می‌شود، موهای خود را چرب ‌كنید. اگر می‌خواهید از شر شوره موی سر خلاص شوید، از مخلوط پودر این میوه و آبلیمو استفاده ‌كنید. این مخلوط را به‌مدت 2 ساعت قبل از شامپو زدن، به سر خود بمالید.


استفاده از حنا

اگرچه بسیاری از مادربزرگ‌های ما هنوز حنا را دوست دارند اما بسیاری از جوان‌ترها رنگ قرمزی تیره‌ای ‌كه حنا به موها می‌دهد را دوست ندارند. در صورتی ‌كه استفاده از حنا به جای رنگ مو، برای پیشگیری از سفید شدن موها توصیه شده است. برای این ‌كار باید مقداری برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهید. پیش از این‌‌كه آن را روی سرتان ماساژ دهید، اجازه دهید این روغن تر‌كیبی دارویی چند ساعتی بماند تا خنك شود.


استفاده از ‌كاری و ‌كره برای مشكی ماندن موها


برگ‌های ‌كاری در اصل ادویه معطری هستند ‌كه برای مزه‌دار ‌كردن غذاها استفاده می‌شوند. با این وجود، این ماده محتوی مواد بیوشیمیایی‌ است ‌كه ریشه موها را محكم ‌كرده و شادابی پوست سر را افزایش می‌دهد. سعی ‌كنید در غذاهای روزانه خود بیشتر از برگ‌های ‌كاری استفاده ‌كنید، همچنین می‌توانید مقداری برگ ‌كاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط ‌كنید و از آن به‌عنوان تونیك ضد‌سفید شدن مو استفاده ‌كنید.

كره‌ای ‌كه از شیر خالص گاو گرفته می‌شود نیز ماده‌ای برای جلوگیری از آغاز سفید شدن موها شناخته شده است. این یكی از دلایلی است ‌كه پزشكان مكتب طب سنتی و گیاهان باستانی هندوستان ‌كه آیورودا نام دارد، بر خوردن حداقل مقدار ‌كمی ‌كره خالص ‌كه از شیر گاو گرفته شده باشد، به‌عنوان دارویی برای جلوگیری از سفید شدن موها تا‌كید ‌كرده‌اند.

انتخاب هوشمندانه شامپو


وقتی می‌خواهید شامپو بخرید، به تر‌كیبات آن دقت كنید مثلا اگر ذرات عصاره زغال، آملا، شیكا‌كای، روی، سلینیوم و اسید سالسیلیك در آن‌ها وجود داشت آن‌ها را بخرید. این‌ها تر‌كیبات ثابت شده مراقبت از مو هستند ‌كه از شوره سر ‌كه یك دلیل شناخته شده سفیدی موست جلوگیری و از سوی دیگر بهداشت و سلامت بیشتر سر را تامین می‌كند.


استفاده از مكمل‌های طبیعی مفید برای مو


1-اسپیرولینا (نوعی جلبك دریایی):به خاطر دارا بودن مواد معدنی مهم و ضروری و البته نادر و ‌كلروفیل موجود در آن كه یك نوع تونیك موی مشهور است.

2-پروتئین و آمینو اسیدها: پروتئین و آمینواسیدهای بدن خود را با مصرف متعادل گوشت قرمز، ماهی، شیر، سبزی‌ها و حبوبات افزایش دهید. آمینو اسیدهایی مانند سیستین و تیروزین در بسیاری از فرآورده‌های ضد‌سفیدی مو یافت می‌شوند ‌كه بر اثربخشی آن‌ها تا‌كید شده است.

3-ویتامین E: وجود این ویتامین برای مراقبت بیشتر از ایمنی پوست سر و سالم نگه داشتن ریشه موها، ضروری است. منابع توصیه شده این ویتامین عبارتند از، جوانه‌ها، اسفناج، تخم‌مرغ، شیر، ‌كره، آجیل‌ها و روغن‌های نباتی.


افزایش جریان خون در پوست سر

اغلب اوقات، پوست سر به دلایل وراثتی یا بالا بودن سطح استرس و مشكلات روحی، از ‌كمبود جریان خون رنج می‌برد. این مسئله به تامین مواد مغذی پوست آسیب وارد می‌سازد و سبب افزایش ناگهانی تعداد موهای سفید می‌شود. برای ممانعت از این رویداد، جریان خون را در پوست سرتان با ماساژهای منظم سر خود افزایش دهید. این عمل به‌عنوان یك راهبرد مفید تاثیر بسیار خوبی دارد، به این معنا ‌كه اضطراب‌ها و تنش‌ها را ‌كم ‌كرده و به شما برای بهتر‌شدن جریان خون یاری می‌رساند. در صورتی ‌كه پوست سر را با روغن ‌كنجد، روغن نارگیل، روغن خردل و روغن‌هایی از این دست ماساژ دهید، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

منبع: برترین ها


عده ای از اراذل و اوباش در چهارراه یافت آباد به مردم حمله ور شدند. به گزارش افکار نیوز به نقل از رجانیوز، عده ای از اراذل و اوباش در چهاراه یافت آباد به تعدادی دستفروش که در آستانه عید نوروز مبادرت به فروش لباس و اجناس متفرقه می کردند حمله ور شدند و عده ای از مردم که در حال خرید بودند را با قمه مورد ضرب و شتم و جرح قرار دادند.

بر اساس این گزارش این اقدام وحشیانه که ساعت ۲۳ جمعه شب در این محله از تهران رخ داد تا حضور خبرنگار در محل از حضور پلیس خبری نبود که در تماس با پلیس ۱۱۰ این اقدام گزارش داده شد.

گفتنی است ، همچنین اراذل و اوباش به تعدای از خودروهای عبوری حمله ور شدند و شیشه‌های برخی از خودرو‌ها را شکستند و یک موتور سوار را نيز با ضربات قمه مصدوم کردند.


کد مطلب: 89417حمله با چاقو به استاد خانم دانشگاه

کد خبر: ۲۳۲۰۷۶ تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۸ روز سه شنبه در حمله اي ناجوانمردانه، استاد خانم رشته جغرافياي دانشگاه آزاد اسلامي زابل توسط يک دانشجوي پسر مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

مردم سالاری : خبرنگار بازتاب از زابل گزارش داد، اين حمله زماني صورت گرفت که استاد در حال تدريس در کلاس بوده است که دانشجوي پسر از پشت سر با چاقو به اين استاد خانم حمله و وي را از ناحيه کتف زخمي مي کند.

 اين گزارش حاکي است، دانشجوي پسر مذکور بعد از اين حادثه فرار مي کند که توسط کارکنان و دانشجويان دانشگاه دستگير و تحويل نيروي انتظامي مي شود. ظاهرا براي وي حکم اخراج نيز صادر شده است. 

گفته مي شود دانشجوي مذکور و اين استاد از ترم گذشته بر سر "نمره" مشکلاتي داشته اند و در روز حادثه دانشجوي مذکور بعد از درگيري لفظي با استاد، وي را با چاقو مورد حمله قرار مي دهد; اقدامي که تا کنون به اين نحو سابقه نداشته است.

 حال اين استاد خانم  وخيم گزارش شده است. گفتني است نيروهاي اورژانس هم پس از اطلاع با مقداري تاخير براي اعزام اين استاد به محل حادثه آمدند، به گونه اي که استاد مذکور ابتدا با خودرو يکي از کارکنان تا بخشي از مسير حمل شده و سپس با خودرو اورژانس به بيمارستان منتقل شده است. برخي شهروندان زابلي که از عملکرد اورژانس اين شهر گلايه داشتند، تصوير زير را که نشان دهنده حمل آهن است، در اختيار خبرنگار بازتاب قرار دادند.برداشت شبانه از حساب بانک ها به مجلس کشید/ رئیس جمهور باید توضیح دهدنماینده مردم شهر بابک در خانه ملت با تاکید بر اینکه دیگر تخلفات ریز و درشت دولت موضوع عجیبی نیست، اظهار داشت: این تخلفات غیر قانونی دولت در سالهای اخیر آن قدر زیاده شده است که همه به آن عادت کرده ایم.
عضو کمیسیون صنعت، معدن مجلس از ورود مجلس به برداشت بدون اطلاع شبانه از حساب بانکها توسط دولت با محوریت بانک مرکزی خبر داد و گفت: قطعا در صورت حضور رئیس جمهور در صحن علنی در هفته جاری، درباره این موضوع هم از وی توضیح می‌خواهیم.

مصطفی رضاحسینی در گفتگو با مهر درباره برداشت بانک مرکزی از حساب بانکها با عنوان "مابه التفاوت ارز دریافتی" و هزینه آن در بخشهای دیگر، گفت: مجلس شورای اسلامی قطعا در برابر این اتفاق آرام نمی شیند و مساله را به طور جدی پیگیری می کند.

این عضو کمیسیون صنعت، معدن و تجارت مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه از نظر حقوقی و قضائی برداشت منابع مالی بدون اجازه صاحب حساب را نباید برداشت عنوان کرد و افزود: اگر صحت این موضوع قطعی شود هم جای تعجب ندارد.
 
نماینده مردم شهر بابک در خانه ملت با تاکید بر اینکه دیگر تخلفات ریز و درشت دولت موضوع عجیبی نیست، اظهار داشت: این تخلفات غیر قانونی دولت در سالهای اخیر آن قدر زیاده شده است که همه به آن عادت کرده ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه این طور اقدامات و تخلفات غیر قانونی دولت برای کل کشور بدآموزی به همراه دارد، بیان کرد: قطعا این نوع برخوردها تبعات خاص خود را در حوزه اقتصادی به دنبال خواهد داشت.
 
به گقته رضا حسینی، برداشت شبانه از بانکها توسط دولت فرار به جلوی دولت برای توجیه شکستهای اقتصادی سالهای اخیر است. وی با اشاره به طرح 10 سئوال از رئیس جمهور در مجلس در هفته جاری، اعلام کرد: قطعا در صورت حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی، درباره این برداشت شبانه از بانکها هم از رئیس جمهور توضیح می‌خواهیم.ماهی قرمز نخریدماهی قرمز در بسیاری از مغازه‌ها و حتی معابر شهر به فروش می‌رسد و این موجود دوست داشتنی قبل از عید نوروز می‌ه‌مان خانه‌ها می‌شود؛ اما....  باشگاه خبرنگاران: بهار نزدیک است و اسفند هم نفس‌های خود را می‌کشد و زردی زمستان جایش را به بهار خواهد داد.

بهاری که نوروز آن همه را به وجد می‌آورد. در آستانه سال نو، ‌بازار‌ها هم رونق گرفته است و بازار خرید ماهی قرمز نیز مثل همیشه زود‌تر از موعد خود را به همه نشان داده است. با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و با فرارسیدن سال نو و رونق خرید و فروش و عرضه جانوران وحشی به خصوص حیواناتی نظیر لاک پشت، ‌سمندر، ‌مار، ‌ماهی قرمز در مقدار وسیع توسط افراد فرصت طلب در مراکز تجاری و سایر نقاط شهر، ‌هر گونه خرید و فروش، ‌حمل عرضه و نگهداری گونه‌های مذکور از طرف سازمان حفاظت محیط زیست کشور ممنوع اعلام شده است.

این گونه فعالیت‌ها خلاف قوانین و مقررات محیط زیست بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

**حیوانات نباید قربانی لذت لحظه‌ای ما شوند

حسین عبیری گلپایگانی کار‌شناس محیط زیست موضوع استفاده از ماهیان تزئینی را به دیده اخلاقی نگاه می‌کند و معتقد است حیوانات آفریده‌های خداوند هستند و نباید قربانی لذت لحظه‌ای ما باشند.

وی ادامه داد: فعالان محیط زیست سالهاست تلاش می‌کنند ماهی قرمز را به عنوان موجودی زنده که اسیر تنگهای بلورین شده‌اند از سفره‌های هفت سین مردم ایران برچینند اما نوز موفق نشده‌اند. این درحالیست که تا کمتر از ۱۰۰ سال پیش اصلا ماهی قرمز به سر سفره هفت سین ایرانیان جای نداشته است.

عبیری افزود: ماهی قرمز از نظر تاریخی جایگاهی در سفره‌های هفت سین ایرانی نداشتند و تا ۱۰۰ سال پیش اصلا ماهی قرمز بر سر سفره هفت سین ایرانیان جای نداشت نگاهی به نقاشی سفره هفت سین کمال الملک یک سند واقعی است که در این اثر هنری از وجود ماهی قرمز رنگ در سر سفره هفت سین خبری نیست.

به باور وی حتی در دوره قاجار نیز مردم در سفره هفت سین از ماهی قرمز استفاده نمی‌کردند و این نشان می‌دهد که ماهی قرمز در این چند دهه اخیر بر سر سفره هفت سین راه یافته است.

وی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط در کشور ما از ماهی قرمز استفاده و در پایان مراسم عید نیز این ماهی‌های کوچک را در آبهای روان‌‌ رها می‌کردند.


افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی قیمت آجیل شب عیدافزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی قیمت آجیل شب عید


به واسطه نوسانات نرخ ارز، در طول یكی دو ماه اخیر قیمت برخی محصولات داخلی و خارجی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته كه منجر به رشد قیمت آجیل شب عید شده است.
break.gif
رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار از افزایش قیمت سبد آجیل شب عید به واسطه نوسانات اخیر نرخ ارز خبر داد.

علیرضا ارزانی ممقانی با بیان این مطلب به ایلنا گفت: طی ماه های اخیر به واسطه نوسانات شدید نرخ ارز در بازار، قیمت برخی خشكبار با افزایش روبرو شده است. این امر به علت واردات بی رویه برخی محصولات چون بادام هندی، بادام زمینی، تخمه آفتاب گردان و تخم كدو طی ماه های اخیر است.

وی ضمن تاكید مخالفت صریح این اتحادیه با واردات انواع خشكبار به كشور اعلام كرد: ما هیچ نیازی به واردات خشكبار نداریم. البته اخیرا واردات این محصولات ممنوع شده اما وارداتی كه طی ماه های اخیر صورت گرفت، منجر به رشد قیمت ها در بازار شد. از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت دلار، صادركنندگان به افزایش صادرات ترغیب شدند كه این امر نیز به نوبه خود منجر به رشد نسبی قیمت ها در بازار شد.

ارزانی ممقانی در خصوص تغییر قیمت آجیل شب عید به تبع نوسانات اخیر قیمتی، مطرح كرد: در طول یكی دو ماه اخیر، قیمت برخی محصولات داخلی و خارجی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافت كه بر این اساس می توان اعلام كرد آجیل شب عید نسبت به سال گذشته به همین میزان رشد قیمت خواهد داشت.

به گفته وی؛ در محصولات داخلی بیشترین رشد قیمت ها مربوط به پسته، كشمش و كمترین افزایش قیمت مربوط به تخمه ژاپنی و تخمه آفتاب گردان بوده است. در بازار وارداتی ها نیز بیشترین افزایش قیمت ها مربوط به بادام زمینی، بادام هندی است.

وی متذكر شد؛ در حال حاضر برای شب عید هیچ كمبود كالایی برای انواع آجیل در بازار وجود نخواهد داشت.کی گفته دخترا پارک کردن بلد نیستن؟! / تصویر


کی گفته دخترا پارک کردن بلد نیستن؟! / تصویر

 

اندکی تحمل فرمایید تا تصویر به طور کامل بارگذاری شود.

68562_157.gif

آیا واقعاً چنین قراردادی با چین بسته ایم؟!سه سال قبل مطابق با یک قرار داد عجیب، دولت ایران درآمد حاصل از فروش نفت را نزد دولت چین در اختیار این کشور می گذارد تا به عنوان پشتوانه ال سی های خرید کالای چینی برای ایران استفاده گردد.
بازتاب امروز در خبری نوشت:
سرانجام بعد از گذشت سه سال، جزئیات یکی از زیان بار ترین قراردادهای اقتصادی بعد از انقلاب با کشور چین برملا شد.

به گزارش خبرنگار بازتاب، سه سال قبل مطابق با یک قرار داد عجیب، دولت ایران درآمد حاصل از فروش نفت را نزد دولت چین در اختیار این کشور می گذارد تا به عنوان پشتوانه ال سی های خرید کالای چینی برای ایران استفاده گردد.

بنابر این قرارداد، دولت چین علاوه بر آن که پول خرید نفت ایران را نزد خود نگه می دارد ، مدیریت این پول را نیز به عهده دارد و خود این پول را به ارزهای مختلف می تواند تبدیل کند.

یکی از نکات جالب و البته تاسف بار در این قرارداد، این بوده است که دولت چین ، هیچ گونه تعهدی نسبت به نتیجه اقدام خود ندارد و اگر به خاطر تباه سهوی یا عمدی دولت چین بخشی از سود یا اصل پول ایران با نوسانات نرخهای ارز از بین برود، مسئولیت آن بر عهده ایران است.

اما ترکمانچای بودن این قرارداد به اینجا ختم نشده و سایر مفاد قرارداد عجیب تر است؛ از جمله اینکه دولت چین برای افتتاح ال سی یا فروش نسیه کالا به ایران، در حالی که پول نقد ایران به عنوان پشتوانه در اختیار آن است، اقدام به دریافت بیمه از ایران می کند که امری عجیب و کم سابقه در بانکداری جهان است.

این موضوع به این معناست که فروشنده در حالی که مبلغی بسیار بیشتر از پول کالا به صورت نقد در اختیار دارد، اقدام به کشیدن درصد قابل توجهی بر روی مبلغ کالا به عنوان حق بیمه یا هزینه ریسک کرده که این مبلغ در سالهای قبل 4 درصد بوده و احتمالا در شرایط فعلی به دو برابر این رقم افزایش یافته است که در مقیاس کلی میلیاردها دلار می شود.

محور سوم این قرارداد ترکمانچای، عدم استفاده کامل ایران از انبوه سرمایه کشور است که نزد چین سرمایه گذاری شده است و گفته می شود این رقم در حال حاضر از مرز 25 میلیارد دلار گذشته است.

به بیان دیگر، 25 میلیارد دلار از سرمایه کشور طبق این قرارداد در اختیار دولت چین می باشد، اما به جای پرداخت سود به ایران، از ایران مبالغ سنگینی به عنوان بیمه و ریسک دریافت می شود.

برای مشخص شدن ابعاد زیان کشور از محل این قرارداد، تنها به ذکر این نکته بسنده می کنیم که اگر این مبلغ هنگفت به جای سپرده گذاری نزد برادران چینی به خرید طلا اختصاص یافته بود، طی این مدت ارزش آن چندین برابر شده بود و علاوه بر آنکه اصل 25 میلیارد دلار موجود بود، حدود 50 میلیارد دلار دیگر که یارانه دو سال مردم است، سود عاید ایران شده بود.

هرچند مطابق قانون امکان افزایش محورهای سوال از رئیس جمهور نیست، نمایندگان سوال کننده از احمدی نژاد در حاشیه سوالات خود به این موضوع هم اشاره ای کلی کنند، به ویژه که یکی از سوالات مربوط به عدم پرداخت بودجه مصوب مترو از ذخیره ارزی است که مسوولان دولتی خالی بودن این صندوق را بهانه می کردند و اینک برخی زمینه های آن روشن شده است.


مطالب مشابه :


شاهین شهر؛ تاریخچه، جامعه شناسی، و مدیریت اجتماعی سیاسی آن

شاهين شهر بهتر - شاهین شهر؛ تاریخچه، جامعه شناسی، و مدیریت اجتماعی سیاسی آن - شاهين شهر بهتر
ماهی قرمز برای شب عید نخرید

کتاب شهر - بانک اطلاعات شهری شاهین شهر - ماهی قرمز برای شب عید نخرید - اطلاع رسانی شهری , آگهی
واحد های شمارش و اندازه گیری

کتاب شهر - بانک اطلاعات شهری شاهین شهر - واحد های شمارش و اندازه گیری - اطلاع رسانی شهری , آگهی
گزارشی از بازار شب ،شاهین شهر

در جستجوی زمان از دست رفته - گزارشی از بازار شب ،شاهین شهر - توکل به خدا سر لوحه کارهایم
مشخصات کبوتران ایران :

کبوتر شاهین شهر - مشخصات کبوتران ایران : - کبوتر شاهین شهر - کبوتر شاهین شهر
انتقاد آیت الله مکارم از تورم و گرانی

کتاب شهر - بانک اطلاعات شهری شاهین شهر - انتقاد آیت الله مکارم از تورم و گرانی - اطلاع رسانی
داستان سرا پا حقیقت قسمت دوازدهم ( آخرین قسمت )

شهر من، من به تو می سر کار ، حتما سر شما هم کلاه گذاشته ، گفته این مغازه واسه اونه ؟ شاهین :
پیروزی شاهین بوشهر در شیراز

هوادار شاهین در شهر شعر و موقع ورود به ورزشگاه یکی از مغازه داران اطراف ورزشگاه
مغازه دار طبیعت دوست شهر ما

جغرافیای طبیعی کازرون - مغازه دار طبیعت دوست شهر ما - معرفی جغرافیای طبیعی کازرون و استان فارس
مقاله

دبستان ابتدایی شهید پرخاش شاهین شهر - مقاله - دبستان ابتدایی شهید پرخاش شاهین شهر مغازه
برچسب :