زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93

انتشار کارنامه آزمون سراسری در روز 12 مرداد/ جزئیات انتخاب رشته کنکور 93مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 93 به صورت کارنامه تنظیم شده و در روز یکشنبه 12 مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هر یک از داوطلبان آزمون می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش و وارد شدن به بخش مشاهده کارنامه نتیجه علمی (اولیه) با وارد کردن اطلاعات آزمونی و مشخصات فردی یا شماره مشخصات داوطلبی یا مشخصات کارت اعتباری ثبت نام شامل شماره های داوطلبی و شماره پرونده و رمز عبور و شماره شناسنامه نسبت به مشاهده و پرینت کارنامه خود اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: مهلت انتخاب رشته اینترنتی به داوطلبان واجد شرایط از 15 مرداد ماه آغاز شده و تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

توکلی افزود: داوطلبان واجد شرایط می توانند برای ثبت کدرشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته اینترنتی در مهلت اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی یا گروه های آزمایشی ذی ربط کدرشته های مربوط را از گروه های مجاز به ترتیب اولویت علاقه انتخاب کنند. داوطلبان باید ابتدا کدرشته های انتخابی را در فرم پیش نویس درج کرده و پس از تایید صحت آن به سایت سنجش مراجعه کرده و نسبت به درج کدرشته های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ترتیبی اتخاذ شده است که حداقل دو تا سه روز قبل از آغاز فرآیند انتخاب رشته دفترچه شماره 2 یا همان دفترچه انتخاب رشته بر روی سایت سنجش قرار گیرد. ضمنا با هماهنگی های به عمل آمده با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تعدادی دفترچه نیز چاپ و توزیع می شود که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی افزود: هر داوطلب باید برای کنترل کدرشته های انتخابی خود به اولویت انتخابی مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه، شهرهای محل تحصیل و دوره های انتخابی دقت کافی داشته باشد و پس از طی فرآیند انتخاب رشته با دریافت رسید 15 رقمی آن را تکمیل کند.

توکلی با اشاره به وضعیت انتخاب رشته رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آن دسته از داوطلبان که مایل به انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد هستند باید پس از اعلام کارنامه برای انتخاب این دسته از کدرشته ها با "کد دسترسی" مندرج در کارنامه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کرده و با مشاهده ضوابط مربوطه نسبت به انتخاب این کدرشته ها اقدام کند.

توکلی اظهار داشت: برای انتخاب دانشجو بر اساس ضوابط به دو روش عمل می شود. در روش اول گزینش دانشجو در کدرشته محل هایی که پذیرش با آزمون (نمرات آزمون و اعمال قطعی سوابق) صورت می گیرد. در روش دوم پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی خواهد بود که توضیحات کافی در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری درج شده است.

وی خاطر نشان کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان رشته های متمرکز آزمون سراسری در نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت آزمون سنجش منتشر خواهد شد.

توکلی درباره پذیرش رشته های نیمه متمرکز آزمون سراسری تاکید کرد: اسامی چند برابر ظرفیت این دسته از رشته ها در 15 مهر ماه منتشر خواهد شد و پس از برگزاری بخش های مصاحبه، آزمون عملی، آزمون شفاهی و سایر روش های گزینشی در 14 دی ماه 93 اعلام خواهد شد

منبع: خبرگزاری مهر


مطالب مشابه :


کارنامه نتایج علمی داوطلبان آزمون سراسری سال 1388

مشاوره و ارتباط با مدارس - کارنامه نتایج یک از گروههای آزمایشی : با مدارس اخبار کنکور
کارنامه رتبه های برتر(این هفته: رشته انسانی)

عربی کنکور - کارنامه رتبه های با بیش از 14 سال سابقه تدریس در بهترین مدارس آزمایشی:
کنکور آزمایشی رایگان

کنکور آزمایشی شود.پس از اتمام آزمون ، کارنامه آزمون حاوی درصد و نمره (مدارس
پرتقاضاترین رشته های دانشگاهی گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور سراسری براساس رتبه کشوری

کارنامه کنکور فنی شرایط آیین نامه مدارس پرتقاضاترین رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی
شرایط ثبت نام در رشته های با کنکور دانشگاه آزاد سال92 و محل ثبت نام

کارنامه کنکور شرایط مدارس هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در
اهمیت آزمون های آزمایشی برای کنکور2

اهمیت آزمون های آزمایشی اهمیت آزمون های آزمایشی برای کنکور مشاوره آینده مدارس
ثبت نام آزمون آزمایشی تیزهوشان

ثبت نام و برگزاری کنکور آزمایشی · کارنامه بصورت اینترنتی ‌مدارس راهنمایی
مصاحبه با رتبه 12 کنکور سراسری سال 89(رشته علوم انسانی)

مدرس عربی کنکور با بیش از 14 سال سابقه تدریس در بهترین مدارس کنکور آزمایشی کارنامه ام را
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93

کارنامه کنکور فنی نامه مدارس انتخاب رشته گروه آزمایشی یا گروه های آزمایشی ذی
برچسب :