اداره برق ِ شهرستان

اداره برق ِ شهرستان ، بازداشت بايد گردد !

ئاوات نوراني- بوکان

عليرغم عنوان طنز آلودي که در سطر آغازين خوانديد، اين نوشتار به هيچ عنوان قصد ارائه ي مطلب طنزي را نداشته بلکه صراحتا و به صورت آشکار گله اي و ارآن بالاتر ، شکوائيه اي است که در دادگاه جامعه ، با دادوري خداي يکتاي بي همتا ،برعليه وزارت نيرو و زيرمجموعه ي آن ؛شرکت برق تقديم مي گردد. باشد اگر خدا بخواهد و و نيز قوه ي قضائيه التفات نمايد ، حق اعاده گردد.

قطع جريان برق و جيره بندي آن ،پديده اي است که همه با آشنايي داشته و تقريبا هر روز با آن مواجه مي شويم ولي اين امر دليلي براي سازگاري با آن نبوده ،نيست و نخواهد بود.

با توجه به اينکه زندگي روزمره ما ، درحد بسيار زيادي به برق وابسته شده است ، قطع جريان برق آشکارا باعث اخلال در زندگي روزمره مي گردد.

دانشجويي که مشغول نگارش تحقيق يا پايان نامه و يا تهيه و تدوين پروژه ي کامپيوتري مي باشد ، شخصي که براي خدمات به پست بانک مي رود ، ديگري که براي تامين مبلغي پول جهت خريد روزانه به پاي دستگاههاي خودپرداز مي رود،راننده اي که براي سوختگيري به پمپ بنزين مراجعه مي کند، کسي که براي پيرايش موي سرخود به سلماني مراجعه مي کند ،خياطي که مشتريش تازه از راه رسيده و يا مدتي ديگر ممکن است از راه برسد ، جماعتي که چشم به نانوا و دستگاههاي الکترو ديناميکي نانوايي دوخته اند و هزاران تصوير ديگر ، زندگي روزمره ي ماراتشکيل داده و داراي نظم منحصر به خود مي باشد ولي با قطع جريان برق !؛  سکته !

اگرچه بيشتر مردم سکته را به صورت بيولوژيکي و در دو نوع مغزي و قلبي مي شناسند و نمي دانند که سکته و سکوت دو کلمه ي عربي و هم خانواده مي باشند ولي تقريبا همه مي دانند که بعد از سکته ،هيچگاه سکوت جاري و ساري نمي گردد.حال مگر زندگي جامعه مشمول نظم نيست؟ آيا اين نظم ، نظم عمومي ناميد نشده است؟ و از همه مهمتر آيا طبق قانون اساسي، اخلال در نظم عمومي ، جرم محسوب نشده و قابل پيگيري نيست ؟

خوشبختانه جواب سوالات فوق آنچنان بديهي است که نيازي به حقوقدان و يا کارشناس حقوقي بودن نيست و هرگونه ادعايي از طرف هرکدام از شهروندان مي تواند کاملا قانوني و تحت عنوان ادعاي مدعي العموم منظور گردد.آنچه تاکنون نوشته شده است شق اول اتهام وازمنظرمدعي العموم بودن است.حال شق دوم اتهام چيست؟

تقريبا هر خانواده ايراني در منزل ، حداقل يک دستگاه تلويزيون ، يک دستگاه راديو يا راديو ظبط و يک دستگاه يخچال دارد. حال نگارنده شهرستان بوکان را که خود درآن شاغل و ساکن است در نظرمي گيرد. واين شهرستان حداقل ده هزار خانوار دارد. بااين حساب مي توان بيست هزاردستگاه برقي - تلويزيون يا راديو به همراه يخچال - رادر ساعت يازده قبل ازظهر - زماني که بيشترين احتمال قطع برق وجوددارد-  در نظر گرفته شود. و با احتساب مناطق چهارگانه ي مشمول جيره بندي برق،حداقل دوهزاروپانصد دستگاه مشمول قطع برق مي شوند.البته قطع برقي که هيچگونه برنامه ي زمانبندي نداشته و مضافا اينکه قبل و بعد از قطع برق - در تمام طول شبانه روز ، نوسانات جريان برق نيزهمواره مزيد هستند. البته همانطور که مشخص است اين شماراز دستگاه ها ، حداقل عددي استکه مي توان در نظرگرفت . چرا؟ چون از در نظرگرفتن وسايلي چون ماشين لباسشويي،يخچال فريزر، اتوبرقي،دستگاههاي ويديوئي، چرخ خياطي ، جاروبرقي،کامپيوتر، سشوار،شارژرموبايل و چندين وسايل ريز و درشت ديگر براي خانواده هاي داراي امکانات خودداري شده است . بااين همه تازه از ساير وسايل برقي موجود در مغازه ها و مراکزخدماتي نيز چشم پوشي شده است.

و اين که قطع جريان برق و نواسانات شديد و مکرر آن باعث استهلاک وسايل برقي و در نهايت از بين رفتن آنها مي شود . کما اينکه نگارنده براثرقطع جريان برق و نوسانات شديدآن در سه ماه گذشته متحمل ازدست دادن وتامين اجباري سه قطعه از قطعات دستگاه کامپيوتر خود شده است .اين هم شق دوم اتهام است . اتهامي مبني بر تخريب اموال شخصي که اگرچه غير عمدي مي باشد ولي تداوم و تکرار در آن ، موجبات عمد شدن جرم را باعث مي شود .


مطالب مشابه :


قطع برق ورزشگاه شاهين دژ به علت بدهي

مأموران اداره برق شاهیندژ برق سالن ورزشی2 هزار نفری این شهر را دیشب موقع آغاز مسابقه قطع
مدیریت واحد شهری یا مدیریت یکپارچه و هماهنگ شهری

شاهين شهر بهتر می شود باید برای انشعاب آب از شرکت آب و فاضلاب، برای اشتراک برق از اداره
اداره برق ِ شهرستان

اداره برق ِ شهرستان ، بازداشت بايد گردد ! شاهين دژ شهر ( پايگاه خبري شهر تكاب) پيام سقز
روزنوشته ها – پنجشنبه21/9/87

اسلامي شهرهاي ميمه و وزوان براي شركت در جلسه شوراي اداري به شاهين شهر اداره برق شهر و
جلسه شوراي اداري مشترك استان و شهرستان برخوار

نمودند در ادامه آقاي حسيني نماينده محترم شهرستانهاي برخوار و شاهين شهر و اداره برق
اعضای شورای اسلامی شاهین دژ

انسانی و برق اسلامي شهر شاهين دژ در دوره عضو شوراي اداره كننده
معرفی اعضای شورای اسلامی شهر شاهین دژ

ادبیات وعلوم انسانی و برق شهر شاهين دژ در دورة اداره كننده
لیست و آدرس دفاتر رسمی ثبت نام عمره

(شهید قدوسی) مقابل اداره برق نبش کوچه شاهين شهر. خيابان حافظ شمالي بازارچه
مسابقات تيراندازي بمناسبت هفته دفاع مقدس در تكاب

(ریاست محترم اداره برق ) شاهين دژ در آخر شناساندن شهر زيباي شاهين دژ بعنوان
قابل توجه اداره برق اینجا روستای بابک هست

قابل توجه اداره برق آموزشي شاهين من يك شهروند از بيله سوارمغان هستم و به اين شهر
برچسب :