رنگ موی مناسب پوست سبزه،سفید،گندمگون

انتخاب رنگ موی زیبا برای پوستهای تیره و روشن

آرایشگران حرفه ای و متخصصان زیبایی چه رنگ مویی را پیشنهاد می کنند؟

آیا از روی رنگهای روی کاتالوگ و جعبه شماره رنگ مو دلخواه رو انتخاب می کنید؟

رنگ موی متناسب با رنگ پوست

برای موهای مشکی چه رنگی انتخاب کنیم با چه شماره ای؟

دغدغه بسیاری از دخترانی که تازه ازدواج کردن یا در دوران عقد بسر می برند تغییر و تنوع در موها و رنگ آنهاست و چون تجربه ای درباره رنگ زدن موها ندارند در انتخاب رنگ موی مناسب دچار اشتباه می شوند و گاها به موهای خود آسیب جدی وارد می کنند.

خیلی‌ از خانم‌ ها این نکته را نمی ‌دانند که رنگ مویی كه روی سر یکی ممكن است بسیار جذاب و زیبا باشد، احتمال دارد هیچ جذابیتی در چهره ی آن ها ایجاد نکند. و گاهی نتیجه عکس دهد مثلا رنگ موی بلوند و روشن برای پوست تیره شخص را رنگ پریده و گاهی مسن تر نشان می دهد

در این پست پاتوق جوانان ایرانی سعی کردیم یک جمع بندی کلی و مفید انجام دهیم و بصورت ساده و مختصر بهترین نکاتی که متخصصان زیبایی برای انتخاب رنگ مو پیشنهاد می دهند را بگوییم

برای این كه انتخاب ایده‌آلی داشته باشید، اولین توصیه متخصصان و کارشناسان این است که رنگ موی تان را بر اساس رنگ پوست صورت تان، رنگ چشم‌ های تان و شخصیت و موقعیت اجتماعی خودتان انتخاب كنید.

رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اکثر رنگ موها در دو دسته گرم یا سرد جای می گیرند. اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و پشمانی قهوه ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی ها، افریقایی-امریکایی ها و لاتین ها در این دسته جای میگیرند)، پس رنگ مویتان از نوع گرم است. اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ موی سرد هستید.

رنگ موی مناسب برای پوست تیره

 رنگ‌های شرابی، مسی، شاه بلوطی، فندقی، بادامی و آجری

رنگ موی مناسب برای پوست های روشن

 بلوند خاكستری یا صدفی، قهوه‌ای مات، بلوند دودی و‌ های‌لایت آبی و یا قرمز

رنگ موی مناسب برای پوستهای گندمگون

 شیری، گل بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه‌ای، فندقی و عسلی

رنگ موی مناسب برای پوست سرخ و سفید(صورتی)

 كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره

رنگ مو را از روی کاتالوگ و عکسهای جعبه انتخاب نکنید

موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه های رنگ مو، رنگ به اینصورت توصیف می شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی یا خاکستری یا زیتونی و...

فرمول انتخاب درجه رنگ مو (پیشنهاد خانم دنیا یکی از آرایشگران وبلاگ نویس)

اگر رنگ موی طبیعی فردی مشکی بود ، رنگ انتخابی هر چه بود رنگ مصرفی را سه شماره بالاتر انتخاب می کنیم . مثلا اگر پایه ی مو ، مشکی طبیعی باشد و رنگ انتخابی شماره ی چهار ( قهوه ای متوسط ) ،رنگ مصرفی را 7=3+4  پایه ی هفت انتخاب را می کنیم .

توجه : پایه ی رنگ را به ما می دهد ولی تن رنگ را نمی دهد . تن رنگ در صورتی ایجاد می شود که پایه مو مثل اروپایی ها روشن باشد یا موها دکلره شده باشد. (برای اکثر اسیایی ها )

ولی اگر موی طبیعی کسی پا یه ی چهار ( قهوه ای متوسط باشد ) و رنگ انتخابی آن پایه ی شش ، ابتدا طبق فرمول بالا 9=3+6  به شکل زیر عمل می کنیم بعد از خود می پرسیم رنگ پایه ی طبیعی فر د (4) چقدر با رنگ مشکی طبیعی فرق دارد  طبق جدول رنگها 2=2- 4 بعد این اختلاف را از 9 کم می کنیم 7=2-9  . بنابراین عد هفت رنگ مصرفی است .

هرچه رنگ موی فرد روشن تر  می شود ، رنگ مصرفی و رنگ انتخابی به هم نزدیک تر  می شوند تا اینکه از پایه ی هفت به بعد دقیقا رنگ مصرفی و رنگ انتخابی یکی می شود .

نکته ای از "دنیا" : سه روز قبل و بعد از پریود از رنگ کردن مو اجتناب کنید زیرا آن تناژ زیبا را به ما نمی دهد . مخصوصا در مورد شرابی ها . شرابی در دوران پریود مسی  بدرنگ ایجاد می کند .

نکاتی درباره انتخاب ۳ رنگ موی پرطرفدار: بلوند - شرابی - قهوه ای

رنگ موی روشن Blonde

در چه صورتی موها را بلوند روشن کنید؟

اگر می خواهید موهای تان را بلوند کنید، رنگ پوست شما خیلی مهم است. موی بلوند برای کسانی که پوست آن ها مایه هایی از صورتی دارد بسیار مناسب است اما این رنگ برای خانم هایی که رنگ پوست شان گندمی یا تیره تر است چندان مناسب نیست

رنگ موی شرابی redhead

در چه صورتی موها را شرابی کنید؟

حواس تان باشد، موهای شما جعبه مداد رنگی نیست؛ قرمز یا شرابی یک رنگ کاملا خاص است. در صورتی موهای تان را این رنگ کنید که اعتماد به نفس کافی داشته باشید و بتوانید گاهی نگاه های عجیب و غریب اطرافیان را قبول کنید. شاید بتوان گفت موهایی قرمز یا شرابی مثل یک لباس پرزرق و برق است که توجه همه را به خود جلب می کند.

درصورتی موهای تان را این رنگ کنید که کاملا سالم باشند. اگر موهای شما خشک و آسیب دیده هستند، احتمالا رنگی مطابق میل شما به دست نخواهد آمد و مهم تر آن که رنگ ماندگاری چندانی روی موها نخواهد داشت (رنگ های فانتزی حتی روی موهای سالم نیز خیلی ماندگار نیستند).

رنگ موی قهوه ای Brunette

در چه صورتی موها را قهوه ای کنید؟

اگر جزو آدم هایی هستید که چندان حوصله رسیدن و مراقبت زیاد از موهای تان را ندارید؛ احتمالا رنگ های خانواده قهوه ای برای شما مناسب است، چون می توان گفت نگهداری از موهای قهوه ای نسبتا به رنگ های دیگر آسان تر است، همچنین قهوه ای جزو رنگ هایی است که شما می توانید خودتان به راحتی در خانه به موهای تان بزنید و تا حد زیادی به رنگ دلخواه تان نیز نزدیک شوید، البته این مورد شامل کسانی که خودشان به طور طبیعی موهای بور دارند، نمی شود.

اگراحساس می کنید ، موهای تان آسیب دیده و بدون طراوت شده است، موهایی با رنگ تیره نور را منعکس می کند و در نتیجه موها هم زنده تر به نظر می آیند، هم آسیب دیدگی ها و شکنندگی های مو پنهان می ماند، همچنین اگر موهای شما وز داشته باشد کمتر خود را نشان می دهد و اگر به هر دلیل موها معایبی داشته باشند کمتر مشخص می شود.

اگر رنگ موها تیره تر از رنگ دلخواه شما شود چه کنیم؟

جواب از آلمینا (آرایشگر وبلاگنویس): اگر بعد از رنگ و شستشوی سر دیدید موهاتون تیره تر از رنگ دلخواهتون شده بهترین کار استفاده از  peroxide cap است که در واقع اکسیدان ۴٠ درصد را با کاندیشنر/نرمکننده مخلوط کرده و برای ٢٠ دقیقه روی مو بگذارید و کلاه پلاستیکی را روی آن بکشید و اگر توانستید آن را کمی باسشوار گرم کنید یا حوله روی آن بکشید تا کمی گرم شود. همچنین میتوانید اکسیدان را با شامپو مخلوط کنید و مو را شامپو زده و ۵ دقیقه شامپو را روی مو بگذارید بماند. این کار باعث میشود که رنگ موی شما بتدریج کم رنگ شود. ممکن است نیاز باشد تا این کار را چند بار انجام دهید.

امیدوارم توضیحات این پست در انتخاب رنگ موی مناسب به شما کمک کند.

منابع: تبیان - مجله اینترنتی لوتوس - زیباکده آنلاین - ایران فانی - آرایش آلمینا و...

گردآوری و ویرایش: پاتوق جوانان ایرانی


مطالب دیگر وب:

زیباترین مانکن ایرانی ۲۰۱۱

زوجهای هالیوودی عجیب+عکس 

انتخاب زیباترین بازیگر تاریخ سینمای ایران 

مهلقا جابری و مقایسه با آیشواریا رای   بوسه عاشقانه و همه چیز درباره آن

مردان جذاب از نگاه زنان

زیباترین عکس های عروسی نوه ملکه انگلیس

دنیای رابطه زن و مرد و رازهای زنان


رنگ موی زیبا 2011 - انتخاب رنگ موی قشنگ - رنگ کردن موهای مشکی - روش انتخاب رنگ مو - فرمول انتخاب رنگ مو - رنگ مو 2011 - مدل مو - رنگ موی شرابی - رنگ موی بلوند - هایلات و لولایت - رنگ موی قرمز - رنگ موی بلوطی - رنگ موی فندقی - رنگ مو 1390 - انتخاب رنگ مو 2012 - رنگ موی آلبالویی - رنگ موی خرمایی - رنگ موی قهوه ای - رنگ مو+پوست سبزه - رنگ موی بلوند+ رنگ پوست - بهترین رنگ مو برای پوست تیره و روشن - جدیدترین رنگ های مو - رنگ موی دائم و موقت - دکلره کردن مو - مقدار رنگ و اکسیدان لازم - رنگ موی بلوند برای پوست های تیره - بلوند - دختران مو بلوند - موهای رنگ شده و آسیب دیده - انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست تیره و روشن 2011


مطالب مشابه :


رنگ مو مناسب با انواع پوست

پوستهای صورتی رنگ موی کرم گلی زیتونی تیره قهوه ای تیره. پوستهای تیره
طرز تهیه رنگ موی گیاهی-قهوه ای تیره

شرکت ایران دارو - طرز تهیه رنگ موی گیاهی-قهوه ای تیره - اولین شرکت رسمی تولید کننده داروهای
سوالات در مورد رنگ مو

ضمنا میخوام موهامو رنگ قهوه ای روشن مایل به اینکه اگر رنگ تیره روی موی خود بگذارید
رساندن رنگ موی تیره به روشن

رساندن رنگ موی تیره به و الان رشد ریشه داره و 2 رنگه ، چطور میشه که یک قهوه ای
رنگ مو | رنگ مو سیاه | رنگ مو قهوه ای a2

رنگ موی فوری مجیک برای تیره تر ساختن رنگ موی خود می در دو رنگ مشکی و قهوه ای به
رنگ موی طبیعی

رنگ موی قهوه ای. بماند سپس آبکشی کنید.این رنگ موهای قهوه ای تیره را روشن می کند برای بدست
رنگ موی مناسب پوست سبزه،سفید،گندمگون

اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و پشمانی قهوه ای یا تیره دارید رنگ موی قهوه ای
انتخاب بهترین رنگ مو (مخصوص بانوان)

پایه قهوه ای شکلاتی: رنگ موی قهوه ای تیره در سال ۲۰۱۰ بسیار بسیار جذاب خواهد بود.
برچسب :