خبرهایی از برگزاری موفق کنگره عشایر کشور در اقلید

عضو خبرگان رهبري:‌عشاير کشور همواره دين مدار بوده اند
شيراز-عضو مجلس خبرگان رهبري گفت:‌ در همه شرايط عشاير ارزش هاي ديني خود را حفظ کرده اند و همواره دين مدار و پايبند به دين بوده اند.
به گزارش ايرنا آيت الله سيد احمد خاتمي سه شنبه در کنگره يادواره سرداران و هزار و 200 شهيد عشاير کشور دراقليد فارس افزود: عشاير غيور کشور ما در هر نقطه اي حافظ نظام هستند و در طول 31 سال هر کجا نظام نيازمند حمايت بوده است آنها به صحنه آمده اند.
وي ادامه داد: طاغوت تلاش داشت که عشاير را جذب کند اما نتوانست،‌ چون دلدادگي عشاير به نظام اسلامي سبب شد عشاير همچنان در سنگر نظام اسلامي قرار بگيرند.
امام جمعه موقت تهران گفت:‌ همانگونه که عشاير ابراز محبت به ولايت دارند رهبري هم ارادت ويژه اي به عشاير دارند.
خاتمي ادامه داد:‌ بيش از 31 سال است که دشمنان اطراف مرزهاي کشور ما هستند ولي هيچ غلطي نتوانستند بکنند و نخواهند توانست.
وي افزود:‌ تا مردم و عشاير غيورهستند دشمنان بداند نه تحريم اقتصادي مي تواند تاثيري بر کشور ما داشته باشد نه طرح و برنامه هاي ديگر.
خاتمي بيان داشت: ايران همه گزينه هاي را براي مقابله با آنها تدارک ديده و کساني که مي خواهند متعرض ايران شوند بدانند منافعشان به خطر خواهد افتاد.
خاتمي اظهار داشت: ‌امروز نظام جمهوري اسلامي ما تنها يک دولت نيست بلکه نظام اسلامي ما پرچم دار اسلام ناب محمدي(ص) است و هر کجا نام نظام ما مطرح شده آنجا نام اهل بيت(ع)‌هم مطرح است.
امام جمعه موقت تهران گفت:‌امروز خيزش اسلامي مردم، دنياي استکبار را کلافه کرده است.ک/2
فرمانده سپاه فجر فارس: عشاير مايه افتخار هستند
شيراز- فرمانده سپاه فجر فارس گفت:عشاير قهرمان که امام بزرگوار به آنها مباهات مي کرد امروز مايه افتخار رهبر معظم انقلاب هستند.
به گزارش خبرنگار ايرنا سردار غلامحسين غيب پرور سه شنبه در کنگره يادواره سرداران و هزار و 200 شهيد عشاير کشور دراقليد افزود: بايد خود را به شهيدان وصل کنيم و از آنان طلب ياري بخواهيم.
وي با اشاره به اجلاسيه سرداران و هزار و 200 شهيد عشايربيان کرد: جرقه برگزاري اين اجلاسيه يک سال و هشت ماه قبل زده شد که با تلاش هاي بخش هاي مختلف برگزاري اين اجلاسيه محقق شد.
غيب پرور اظهار داشت: ما فقط در استان فارس و در شهر شيراز يک دبيرستان عشايري داريم که 92 شهيد را تقديم اسلام و انقلاب کرده است و بيشترين شهيد دانش آموز را در کشور دارد.
وي اضافه کرد: تا کنون از 900 خانواده شهدا عشاير سرکشي کرده ايم و مابقي خانواده شهدا نيز تا قبل از ماه رمضان سرکشي خواهيم کرد.
غيب پرور ادامه داد: اين يادواره در سلسله يادواره هايي است که قرار است در ارديبهشت سال 90 بزرگداشت سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس داشته باشيم.
وي گفت: بزرگداشت شهداي روحاني و برگزاري يادواره شهداي زن ونيز در دستور کار ما است که استان فارس 137 شهيد زن را به اسلام هديه کرده است.
در حاشيه اين اجلاسيه نمايشگاهي از آثار شهداي عشاير ايلات مختلف استان فارس، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بوير احمد، خوزستان و اصفهان با حضور مسوولان کشور و استان فارس افتتاح شد.ک/2
                           .
  بانک اطلاعات شهداي عشاير فارس راه اندازي شد
شيراز- فرمانده سپاه عشاير فارس و دبير ستاد کنگره سرداران و هزار و 200 شهيد عشاير فارس گفت: يکي از برکات اين کنگره ساماندهي آثار هزارو 200 شهيد عشاير فارس بوده که بانک اطلاعات شهداي عشاير را راه اندازي کرديم.
به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ ميرزاييان سه شنبه در کنگره يادواره سرداران و هزار و 200 شهيد عشاير کشور دراقليد افزود: اين کنگره موجب شد بتوانيم شهداي عشاير فارس را ساماندهي کنيم و بانک اطلاعات شهداي عشاير را افتتاح کنيم.
وي بيان کرد: انتشار نشريه " تا کرانه کوچ"، برگزاري بيش از 50 جلسه مفيد، انتشار کتاب "مهاجران ملکوت"، طراحي تنديس خاص کنگره و رونمايي از آن در ميدان ولايت اقليد، طراحي و آماده شدن تمبر کنگره، پيش بيني حضور خانواده دو شهيد به بالا، ترميم جاده آسفالت اقليد از جمله اقدامات انجام شده براي هر جه بهتر برگزاري شدن اين کنگره است.
ميرزاييان اضافه کرد: يکي از برنامه هاي جذاب و مورد استقبال خانواده شهدا برگزاري مسابقه تيراندازي بين فرزندان شهيد عشاير است که در اين کنگره اجرا مي شود.
وي ادامه داد: برگزاري چنين برنامه هايي خلاء بين نسلي دو نسل دوران دفاع مقدس و بعد از آن را پر مي کند که بايد به اجراي اين برنامه ها توجه ويژه شود.ک/2



مطالب مشابه :


بل بر بلنداي فارس " منبع شناخت زواياي ناشناخته اقليد است

مهدي خيرانديش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شيراز، با تشريح روزنامه ی خبر جنوب




بارش نخستين برف پاييزي، اقليد فارس را سفيد پوش كرد

آغاز شد كه تا امروز و فاصله مركز آن با شيراز ‪ ۲۶۷ روزنامه ی خبر جنوب




خبرهایی از برگزاری موفق کنگره عشایر کشور در اقلید

امروز نظام ما فقط در استان فارس و در شهر شيراز يک روزنامه ی خبر جنوب




معرفی شهربابک زادگاه بابك مؤسس سلسله ساسانيان

باشد از لحاظ تعيين حدود سياسي شهربابك ازشمال به يزد و انار٬از جنوب امروز شهربابك خبر




برچسب :