اشنایی بیشتر با گارانتی

هدف ما آشنا کردن مشتری با حقوق خویش در چارچوب خدمات پس از فروش بویژه سرویس اولیه تعهدات گارانتی و چگونگی استفاده از آن می باشد. به این طریق روشهای طرح نظرات شما تلفن تماس شرکت امداد خودرو سایپا و تعهدات نمایندگی های مجاز در قبال مشتریان بیان شده است. در اینجا فهرست 35 مورد سرویس اولیه و دوره ای خودرو پراید ذکر شده است که مالک خودرو می تواند با مراجعه به موقع به نمایندگی مجاز شرکت سایپا در سراسر کشور اقدام به سرویس یا رفع عیب نماید.

سرویس اولیه یعنی چه؟
نخستین مرحله از خدمات پس از فروش خودرویی که خریده اید سرویس اولیه است که به صورت رایگان و شامل بهای مواد مصرفی مانند روغن موتور، روغن گیربکس، فیلتر روغن و ... ارائه می شود. لذا لازم است تا مشتری در زمان و کیلومتر مشخص شده در دفترچه خودرو، جهت انجام سرویس اولیه مراجعه نماید.
خدمات گارانتی به چه معناست؟

به معنای برطرف کردن عیب های خودروی شما در زمان و یا کیلومتر اعلام شده به صورت رایگان است. به شرطی که عیب های خودرو بر اثر استفاده نامناسب از خودرو به وجود نیامده باشد.
گارانتی مجموعه تعهدات شرکت سایپا در برابر هرگونه ایراد ناشی از کیفیت نامطلوب احتمالی محصولات این گروه است. رفع ایرادهای مزبور را شرکت سایپا یدک از طریق نمایندگی های مجاز به سه صورت انجام می دهد
:
تعمیر خودرو

تعویض قطعات معیوب خودرو
بازنگری خودرو در شرایط استثنایی طبق ضوابط شرکت سایپا

تعهدات گارانتی شامل چه مواردی است؟
شامل اجرت تعویض یا تعمیر قطعه و همچنین قیمت قطعات تعویضی طبق ضوابط اعلام شده و تائید کارشناسان فنی که در نمایندگی های مجاز سایپا حضور دارند می باشد.
آیا قطعات مصرفی هم مشمول گارانتی می شوند؟

بله قطعات مصرفی در شرایط ذیل مشمول گارانتی می شوند.
فیلتر روغن روغن ها (موتور، گیربکس) و چسبهای مصرفی در سرویس اولیه مشمول گارانتی می باشند
.
مایعات مصرفی (مانند آب باطری) در سرویس اولیه خودرو مشمول گارانتی است. به مدت سه ماه یا 6000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) گارانتی است
.
لاستیک و باتری در صورت وجود نقص فنی و با تائید کارشناس فنی نمایندگی تا یکسال یا 24000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) گارانتی است. استهلاک لاستیک که ناشی از استفاده از خودرو باشد مشمول شرایط گارانتی نخواهد بود
.
چنانچه صافی بنزین دچار مشکل عملکردی (غیر از کثیفی ناشی از کیفیت بنزین مصرفی) باشد به تشخیص کارشناس فنی نمایندگی تا پایان دوره گارانتی خودرو مشمول گارانتی خواهد بود
.
مدت زمان گارانتی شمع خودرو و تسمه های دینام و کولر مطابق با مدت گارانتی خودرو می باشد
.
بهای مواد مصرفی (مانند روغنها9 در صورت تعمیرات گارانتی رایگان می باشد
.
درسک و صفحه کلاچ و یا لنت ترمز چنانچه به تشخیص گارانتی رایگان می باشد دچار مشکل عملکردی باشند دیسک و بلبرینگ کلاچ تا یکسال یا 24000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) و صفحه کلاچ و لنتهای ترمز 2 ماه یا 6000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) مشمول گارانتی نخواهد بود. مصرف شدن صفحه کلاچ و لنتها که به دلیل استفاده از خودرو باشد مشمول شرایط گارانتی نخواهد بود
.
چه مواردی شامل گارانتی نیستند؟

هر گونه عیب و ایراد که ناشی از عوامل غیر از کیفیت نامطلوب مواد ساخت و مونتاژ قطعات خودرو باشد مانند:
استفاده نادرست از خودرو

اعمال بار بیش از حد مجاز به خودرو و یا هر یک از قطعات آن (تحمیل دور بالا به موتور برای مدت طولانی، استارت زدن بیش از حد و ...)
شرایط نامناسب نگهداری خودرو

بی توجهی به علایم هشداردهنده خودرو
هرگونه دستکاری و یا تغییر در قطعات خودرو که موجب تغییر شرایط کار و اعمال بار اضافی به خودرو شود (مانند نصب رینگ و یا لاستیک با اندازه های غیر استاندارد)
هر گونه تعمیرات در مراکز تعمیر غیر از نمایندگی های مجاز سایپا

تصادفها و حوادث و بلاهای طبیعی و هرگونه تخریب با عوامل بیرونی
دستکاری سیستم کیلومتر شمار خودرو
چگونه می توان از کیفیت قطعات یدکی به هنگام خرید آنها مطمئن بود؟
شرکت سایپا یدک برای این منظور، اقدام به عرضه قطعات یدکی با نشان سایپا کرده است که از طریق تمامی نمایندگی های مجاز و عاملان تعمیراتی و فروش قطعات یدکی در دسترس خریداران قرار می گیرد. از این رو به منظور جلوگیری از هر گونه تخلف و تقلب، به هنگام خرید قطعات یدکی به بسته بندی شرکت سایپا و برچسب اطمینان (هالوگرام) این شرکت توجه کنید و از خرید قطعات بدون بسته بندی و برچسب اطمینان مخصوص سایپا جدا خودداری فرمائید.
چگونه می توانیم نظرها، سوالها و انتقادها و پیشنهادها و شکایتهایمان را به آگاهی مسئولان شرکت های سایپا و سایپا یدک برسانیم؟

مشتریان می توانند در صورتی که از اجرت، قیمت، کیفیت قطعه، نوع خدمات، رفتار نمایندگی ها و ... شکایت دارند به روش های زیر اقدام نمایند:
اداره امور مشتریان از طریق شماره تلفن های 1817 ویژه تهران و 9677 ویژه شهرستانها به صورت شبانه روزی آماده ثبت نقطه نظرات و پیگیری شکایات مشتریان گرامی می باشد
.
تکمیل پرسشنامه و فرم های نظرسنجی از خریداران محصولات سایپا که در نمایندگی های مجاز سایپا در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

مکاتبه با امور مشتریان
ارسال پیشنهادات و شکایات از طریق SMS با شماره 1000202
صندوق ارتباط مستقیم با مدیر عامل مستقر در نمایندگی های سراسر کشور

پست الکترونیک : [email protected] E-mail
اگر خودرو به دلیلی در راه بماند و در خیابان و جاده متوقف شود، چه باید کرد؟

شرکت امدادخودرو سایپا در اختیار داشتن گروه های ثابت و سیار امدادرسان در سراسر کشور، در هر ساعت از شبانه روز از طریق شماره تلفن 88797935(021) و 88885858(021) آماده ارائه خدمات به مشتریان سایپا است.
چنانچه در فاصله زمانی نحویل خودرو تا انجام سرویس اولیه، عیب هایی در خودرو به وجود آید که موجب عدم کارآیی و یا توقف آن شود تکلیف چیست؟

با استفاده از خدمات گارانتی، عیب های یاد شده را می توان برطرف کرد.
آیا برای استفاده از خدمات گارانتی می توان به تعمیرگاه های متفرقه مراجعه و هزینه آن را از سایپا یدک دریافت کرد؟

خیر. هرگونه عملیات تحت عنوان گارانتی باید توسط نمایندگی های مجاز سایپا صورت گیرد.
لازم به ذکر است تعویض و یا تعمیر قطعات تحت عنوان گارانتی، موجب تمدید دوره گارانتی خودرو نمی شود
.
لیست نمایندگی های مجاز سایپا و رتبه بندی آنها در وب سایت www.saipayadak.com قابل مشاهد است
.
مدت زمان گارانتی پراید چقدر است؟

گارانتی خودروهای پراید 18 ماه یا 36000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) می باشد.
آیا رنگ خودرو نیز گارانتی دارد؟

بله رنگ خودرو دارای 3 سال گارانتی است.
بازدیدها و تنظیماتی که باید به طور مرتب توسط مالک خودرو انجام گیرد شامل چه مواردی است؟

شامل بازدید و تنظیم روغن موتور، مایع خنک کننده موتور، روغن ترمز و مایع شیشه شوی با توجه به شرایط محیطی می باشد.
آیا در بازدیدهای سرویس دوره ای روغن خاصب توصیه می شود؟

بله ضروری است در هنگام تعویض روغن بخصوص در زمان سرویس اولیه از روغن موتور و روغن گیربکس بهران- سایپا استفاده شود.
تعهدات نمایندگی های مجاز در قبل مشتریان چه مواردی می باشند؟

نمایندگی های مجاز موظفند صورتحساب هزینه را به صورت فاکتور کامپیوتری و ممهور به مهر نمایندگی به مشتری ارائه دهند.
نمایندگی موظف به پیش بینی تامین قطعات مورد نیاز بوده، به نحوی که خودروی مشتری حداقل زمان توقف را در نمایندگی داشته باشد و نمایندگی در مقابل توقف بی مورد مسئول می باشد
.
نمایندگی های مجاز موظفند در دوران گارانتی تعمیرات را فقط بر اساس موارد ذکر شده در برگهای پذیرش انجام داده و از تعمیرات مازاد بر آن خودداری نمایند مگر موارد ایمنی که در حین تعمیرات مشاهده شود
.
نمایندگی های مجاز موظفند قبل از انجام هرگونه تعمیرات هزینه تقریبی آن را به اطلاع مشتری رسانده و در صورت تائید مشتری نسبت به انجام تعمیرات اقدام نمایند
.
در صورت توقف بیش از 48 ساعت خودرو (علاوه بر زمان استاندارد تعمیر) در نمایندگی هزینه خواب خودرو و مطابق دستورالعمل شرکت پرداخت می گردد
.

جبران خسارت به مشتريان در دوره گارانتي

جبران خسارت به مشتريان به علت بروز نقص فني در دوران گارانتيماده1: محدوده اعتبار اين آيين نامه در مورد خودروهاي خسارت ديده و يا معيوبي است که شرايط زير را داشته باشند:
• 
خودروي فروخته شده توسط شرکت سايپا، در دوران گاراتتي و يا مشمول وارانتي باشد
.
نقص فني و خسارت حادث شده بيش از شمول خدمات گارانتي خودرو باشد
.
مشتري خودروي خسارت ديده، ادعاي خسارت کرده باشد
.
خسارت وارده به خوردو يا (و) مشتري (به تبع آن شخص ثالث)، بدليل وجود نقص فني در خودرو باشد
.
نقص فني خودرو توسط کارشناسان امر، محرز شده باشد و جهت تشخصيص منشاء نقص و تامين مالي خسارت نياز به تصميم گيري اعضاء کميته جبران خسارت مشتريان بعلت نقص فني خودروي تحت گارانتي باشد
.
نقص فني و خرابي هايي که در دوران گارانتي خودرو ها مشاهده مي شود و از طريق مراجعه به تعمريگاه هاي مجاز مرتفع ميگردند شامل اين آيين نامه نبوده و مطابق معمول عمل ميشود
.

تعاريف


ماده 2: کميته جبران خسارت مشتريان بعلت نقص فني خودروي تحت گارانتي: گروهي متشکل از کارشناسان متخصص که بمنطور بررسي ادعاي مالک خودرو مبني بر بروز خسارت به علت نقص فني و تصميم گيري درباره صحت ادعاي مشتري و جنبه هاي مالي جبران خسارت و تشکيل ميگردد. اين کميته در چارچوب اين آئين نامه عمل مي نمايد.

ماده 3: اعضاي کميته جبران خسارت مشتريان عبارتند از نمايندگان محترم: تضمين کيفيت (رئيس و دبير کميته)، مهندسي، حقوقي، مالي، توليد، فروش و حسابرسي داخلي (به عنوان ناظر) از شرکت سايپا و نمايندگان شرکت هاي طرف قرار داد شامل سايپا يدک (بازرس ويژه سايپا يدک و نماينده فني و مهندسي سايپا يدک)، مگا موتور، سازه گستر و حسب مورد از نمايندگان ساير شرکت هاي مرتبط نيز دعوت بعمل خواهد آمد.

ماده 4: رياست کميته جبران خسارت مشتريان، با معاونت تضمين کيفيت مي باشد.

ماده 5: خودروي تحت گارانتي: خودرويي که پس از تحويل به مشتري، رفع نقص احتمالي بعضي از قطعات و مجموعه هاي آن طي مدت زمان معين يا مقدار مسافت پيموده شده مشخص (پس از بررسي هاي کارشناسي)، از طرف سايپا ضمانت شده باشد.

ماده 6: شرکت طرف قرارداد: شرکت هاي داخلي هستند که مسئوليت تامين و ساخت قطعات و مجموعه هاي خودروهاي توليدي شرکت را بعهده دارند يا محصول نهايي با نظارت سايپا توليد مي نمايند نظير شرکتهاي سازه گستر، مگاموتور...

فصل سوم ماموريت و تصميمات کميته جبران خسارت مشتريان


ماده 7: ماموريت کميته جبران خسارت مشتريان: بررسي و ارزيابي ادعاي مالک خودرو و کارشناسي نقص فني (با تشکيل تيم) و خسارت ديدگي خودروي تحت گارانتي يا وارانتي، تصميم گيري راجع به ميزان خسارت وارده و تعيين سهم مقصر و يا مقصرين و اخذ تصميم اجرايي مبني بر نحوه جبران مالي و فيزيکي خسارت ديدگي مي باشد.
تبصره 1-
زمان بررسي و اعلام نتيجه کميته با توجه به نوع حادثه و محل وقوع حادثه بين يک تا سه روز پس از دريافت مدارک توسط دبيرخانه کميته بشرح زير ميباشد:
-
خودروهايي که در استان تهران دچار نقص فني شده اند ظرف يک روز
.
-
خودروهايي که در شهرستان دچار نقص فني شده اند حداکثر ظرف سه روز
.
ماده 8:
چنانچه نقص فني مورد تاييد کميته جبران خسارت و مشتريان قرار گرفت کليه هزينه هاي مربوط به جبران خسارت مشتري سايپا تاميين مي گردد تا جهت جبران خسارت و جلب رضايت مشتري اقدام شود.

ماده 9: در صورت تشخيص و موافت مسئولين يکدستگاه خودرو بصورت اماني طي مدت زمان معين در اختيار مشتري قرار خواهد گرفت.

ماده 10: در صورتيکه به تشخيص کميته نياز به تعويض خوردو بود تصميم کميته جبران خسارت مشتريان با تاييد مسئولان به واحدهاي مالي، فروش و حقوقي سايپا ابلاغ ميگردد تا خودروي مربوطه توسط مديريت فروش ظرف حداکثر دو روز کاري جايگزين شود و خودروي حادثه ديده، بنام شرکت سايپا گردد.
در صورت تشخيص کميته کليه هزينه هاي مترتبه از جمله هزينه نقل و انتقال قانوني مالکيت خودروي حادثه ديده (از نام مالک خودرو به نام شرکت سايپا)، خودروي جايگزين شده و تمام يا بخشي از هزينه هاي درماني و پزشکي ناشي از حادثه براي سرنشينان خودرو حادثه ديده يا خودروهاي ديگري که در اين رابطه دچار خسارت شده اند و تقبل کليه هزينه ها و خسارات و ضرر و زيان هاي ناشي از خسارت بوجود آمده که توسط مراجع صلاحيتدار قضايي در قالب احکام قطعي صادر شده، به عهده سايپا مي باشد که نهايتاٌ توسط سايپا به حساب شرکت مقصر منظور خواهد شد
.

ماده 11:
در صورتيکه نياز به بازسازي يا تعويض اتاق خودرو، تعويض موتور يا گيربکس يا اکسل و ملحقات قواي محرکه خودرو و تامين قطعات و نصب آن برروي خودروي خسارت ديده باشد، يا هزينه هاي جانبي از اين بابت براي خودروي مربوطه متصور بد، تصميم کميته جبران خسارت مشتريان با تاييد رئيس کميته جبران خسارت مشتريان به شرکت سايپا يدک جهت اجرا ابلاغ مي گردد و سايپا يدک موظف مي باشد با تو جه به حجم عمليات اصلاح و بازسازي، بين يک روز تا حداکثر يک هفته کاري خودرو را اصلاح و تحويل مشتري نمايد.

ماده 12: در صورت تاييد نشدن ادعاي مشتري، پس از تشکيل جلسه و بررسي گزارش کارشناسي ظرف يکروز کاري با گرد آوري مدارک مثبته گزارش فني مربوط به رد ادعا براي اطلاع مدير عامل محترم و شرکت سايپا يدک و همچنين براي دفاعيه حقوقي (توسط واحد حقوقي و در صورت لزوم انجام اقدامات لازم در جهت دفاع از نظريه کميته در محاکم قانوني)، ارسال و مساله از نظر شرکت سايپا خاتمه يافته تلقي ميگردد

شرایط گارانتی

برای اینکه خودرو شما تحت پوشش کارانتی شرکت گسترش خدمات پارس خودرو قرار گیرد، خواهشمند است به نکات زیر توجه فرمایید:

1 –
خدمات گارانتی منوط به انجام سرویس اولیه بوده که دوره زمانی آن با توجه به نوع خودرو شما در دفترچه گارانتی ذکر شده است لذا در صورتیکه سرویس اولیه در زمان وکیلومتر کارکرد مقرر انجام نشود، خودرو تحت پوشش گارانتی قرار نمی گیرد
.
2 –
نمایندگی مجاز پس از انجام سرویس اولیه ضمن ممهور نمودن دفترچه گارانتی نسبت به تکمیل و مهر و امضاء کوپن سرویس اولیه اقدام نماید
.
3 –
عملیات مربوط به سرویس اولیه دردفترچه گارانتی شما درج شده است
.
4 –
بهای روغن موتور، واسکازین، فیلتر روغن، فیلتر هوا و مواد مصرفی از این قبیل به عهده مشتری مشتری می باشد
.
5 –
مسئولیت عیب یابی ، تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب بنا به تشخیص کارشناس گارانتی تعمیرگاه می باشد لذا در هنگام مراجعه به تعمیرگاه صرفا نسبت به اعلام عیوب خودرو خود اقدام فرمایید
.
6 –
کلیه تبعات ناشی از تعمیرات غیر استاندارد به عهده نماینده مجاز می باشد لذا جلب رضایت مشتری و جبران خسارت مشتری از طرف نماینده الزامیست
.
7 –
نماینده مجاز موظف به ارائه فاکتور رسمی در قبال ارائه کلیه خدمات اعم از گارانتی و غیر گارانتی می باشد و در صورت وجود هر گونه ابهام در شرح اقدامات انجام شده و یا هزینه مربوط به قیمت قطعات و اجرت تعمیرات پاسخگو خواهد بود
.
8 –
از آنجائیکه طبق مقررات گارانتی ، کلیه قطعات تعویض شده در دوره گارانتی مطعلق به شرکت گسترش خدمات پارس خودرو می باشد لذا نماینده مجاز از عودت قطعات داغی به شما مشتری گرامی معذور می باشد.

در موارد زیر گارانتی فاقد اعتبار می باشد:

1 –
عدم سرویس اولیه خودرو در زمان مقرر و کیلومتر تعیین شده بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه گارانتی خودرو
2 –
در صورتیکه عیوب حاصله ناشی از استفاده نادرست از خودرو، غفلت یا خطای راننده، قرار دادن بار بیش از حد در خودرو یا استفاده غیر معمول نظیر استفاده در مسابقات باشد.
3 –
در صورتیکه عیوب حاصله ناشی از سرویس یا تعمیرات انجام شده در خارج از تعمیرگاههای مجاز شرکت گسترش خدمات پارس خودرو می باشد
.
4 –
استهلاک معمولی قطعات داخلی اطاق اتومبیل مانند تودوزی، روکش های صندلی، موکت و رنگ بدنه
.
5 –
در صورتیکه سیستم کیلومتر شما (سیستم کیلومتر یا صفحه کیلومتر) دستکاری و تشخیص مسافت طی شده امکان پذیر نباشد
.
6 –
استفاده از سوختها ، واسکازین ، روغن ترمز و روغن موتور غیر استاندارد
.
7 –
عیوب ناشی از بروز حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی و همچنین تصادفات، سرقت و آتش سوزی جزء تعهدات گارانتی نمی باشد
.
8 –
استفاده از قطعات یدکی غیر استاندارد توسط مالک یا از طریق تعمیرگاههای غیر مجاز.

·

فهرست برخي از خدماتي که با استفاده از کارت هوشمند مي توان ايجاد نمود و يا کيفيت آنها را افزايش داد عبارتند از:
1-
خدمات گارانتي ، کارت طلايي امداد خودرو و تعميرات خودرو
2-
خدمات مالي شامل کارت اعتباري ( credit card ) ، کارت پيش پرداخت ( Debit card ) و کيف پول الکترونيکي ( e-Purse )
3-
استفاده از گزينه هاي مالي کارت هوشمند براي خريد خودرو و همچنين خريد از کليه مراکز پذيرنده کارتهاي بانکي

4-
امور بيمه اي و ليزينگ
5 –
اجراي برنامه هاي جلب و افزايش وفاداري مشتري ( loyalty )
6-
ارائه خدمات عمومي مانند کارت بنزين ، پرداخت عوارض اتوبان ، پرداخت هزينه پارکومترو
......
7-
جايگزيني کارت بجاي سوئيچ خودرو و استفاده از آن براي تنظيمات داخلي خودرو

8-
ارائه خدمات تجارت الکترونيک (e-commerce) و ايجاد بستر هاي فني لازم براي مشتريان
9-
تهيه بستر اطلاعاتي و فني لازم (وب سايت يا کيوسکهاي اطلاع رساني ) براي آگاهي مشتريان از اطلاعات خودرو

·

اين شرکت به منظوردستيابي به اهداف مذکور اقدامات زير را در دستور کار خود قرار داده است:
1-
نصب دستگاه هاي کارت خوان ( POS-point of Sale ) در کليه نمايندگيها و تعميرگاههاي مجاز ايران خودرو
2-
صدور و توزيع کارت هوشمند خودرو براي کليه خودرو هاي توليدي شرکت ايران خودرو
3-
عقد قرار داد با کليه نمايندگيها و تعمير گاه هاي مجاز ايران خودرو
4-
ارائه خدمات هوشمند و برنامه هاي جلب وفاداري مشتريان (حتي در حد جلب وفاداري مخصوص هر نمايندگي )
5-
برقراري ارتباط و هماهنگي باسازمانهاي مختلف به منظور ارائه خدمات بهتر و بيشتر به مشتريان شرکت ايران خودرو

۶-تدارک امکانات سخت افزاري و نرم افزاري مورد نياز براي ارائه و پشتيباني خدمات فوق

در حال حاضر نيرو هاي شرکت مشغول آماده سازي فاز پايلوت پروژه کارت هوشمند مي باشند. در اين فاز سرويس دوره اي کارت طلاي براي کليه خودرو هاي سمند و پارس تحت پوشش کارت هوشمند قرار مي گيرد و امکان خريد خودرو توسط کارت هاي بانکي عضو شتاب (به موازات روش فعلي ) ميسر مي گردد.

امیدوارم کمال استفاده رو ببرید.                  رضا عمران

 

 

                                                                   

                                                                          


مطالب مشابه :


گارانتی مجدد خودروهای کارکرده سایپا

سایپا95 - گارانتی مجدد خودروهای کارکرده سایپا - اخبار روز صنعت خودروسازی ایران و جهان
شرایط گارانتی خودروی پراید

نمایندگی سایپا خضوعی - شرایط گارانتی خودروی پراید - خدمات پس از فروش
تفاوت کارت نارنجی سایپا با سایر بیمه‌نامه‌ها

خودرو ایران iran automotives - تفاوت کارت نارنجی سایپا با سایر بیمه‌نامه‌ها - به امید روزی که همه
کسب مقام اول رضایت مشتری در فروش و ممتاز در خدمات پس از فروش و گارانتی گروه سایپا

سایپا95 - کسب مقام اول رضایت مشتری در فروش و ممتاز در خدمات پس از فروش و گارانتی گروه سایپا
اشنایی بیشتر با گارانتی

به وبلاگ هور(حور) خوش آمدید - اشنایی بیشتر با گارانتی - نظر یادتان نره - به وبلاگ هور(حور) خوش
رسیدگی به شکایات و مشکلات مشتریان گروه سایپا

خودرو ایران iran automotives - رسیدگی به شکایات و مشکلات مشتریان گروه سایپا - به امید روزی که همه
برچسب :