بخش سوم گزارش وبسایت اردوگاه عنبر از :

بخش سوم گزارش وبسایت اردوگاه عنبر از :

همایش وبلاگ نویسان آزاده

در ادامه جناب آقای حسین قربانی ؛ مدیر وبلاگ آب در اسارت از مشهد مقدس اقدام به سخنرانی نمودند ؛ ایشان در خصوص ماده 13 و اینکه مکانی بصورت مجتمع فرهنگی و تفریحی برای  آزادگان و خانواده های ایشان  در مشهد تهیه گردد.

لازم بذکر است که تاکنون  از آزادگان مشهد چهار مدیر وبلاگ نویس آزاده در اولین نشست تخصصی شرکت کرده اند : آزادگان حسین قربانی ؛ محسن غیور ؛ سیدمحسن حیدری و آقای اشرفی .

در اولین همایش مدیران آزاده وبلاگ نویس در هتل هویزه تهران آقایان اسماعیل یکتایی ؛ مجیدنصیری و سید محسن حیدری از مدیران وبلاگ نویس اردوگاه تکریت11 حضوردارند.

  آقای کرامت یزدانی یکی از مدیران وبلاگ نویس متنی را در خصوص وبلاگ های آزادگان با یک متن زیبا و طنزناک قرائت نمودند. وی در این نوشته اقدام به معرفی وبلاگ های آزادگان و آخرین پست های مطرح شده در این وبلاگ ها را مینمایند.

  در ادامه مدیر وبلاک هیئت متوسلین به امام سجاد آزادگان پیشنهادهای خود را اینگونه بیان فرمودند :

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ﴿۲۳﴾ سوره احزاب ؛ آبه ۲۳

از ميان مؤمنان مردانى‏اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند

آموزه هائی از بیانات گوهربار مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از آزادگان

قابل توجه و تامل ما آزادگان :

-  خوشامد عرض ميكنم به شما برادران عزيز؛ گوهرهاى بازيافته‌ى از ذخيره‌ى ايمان در جمهورى اسلامى.

- در طول قرنهاى متوالى، يك عنصر جامدِ بى‌ارزش تبديل ميشود به الماس؛ در صورتى كه استعداد آن را داشته باشد. دوران اسارت، كوتاه شده‌ى قرنهائى است كه انسانهاى بااستعداد را تبديل كرده است به الماسهاى درخشان

- يك دانه از مجاهدتهاى شما، يك لحظه از لحظات سختى شما از ديوان الهى ساقط شده نيست. ما فراموش ميكنيم، خود شما فراموش ميكنيد، اما كرام‌الكاتبين الهى فراموش نميكنند؛ آن مجاهدتها محفوظ است. منتها سعى كنيد اينها را حفظ كنيد؛ اين ديگر، هم نصيحت به خود ماست، هم نصيحت به شما عزيزان است. -          اسارت دارای ابعاد مختلف است يكى از ابعاد، همين خاطرات باارزشى است كه دوستان بيان كردند

شرح وظایف پیشنهادی برای یک آزاده سرافراز جمهوری اسلامی ، با توجه به تعدادی ازکدهای باارزشی که رهبر معظم انقلاب برای ما گوهرهاى بازيافته‌ى از ذخيره‌ى ايمان در سخنان خود مطرح نمودند:

« ما بايد چندين برابرِ آنچه كه تاكنون كتاب نوشته شده است، در اين خصوص كتاب های خوب داشته باشيم »

« ما بايد فيلمهاى هنرى برجسته‌اى از وضع آزادگانمان در اردوگاه‌ها و زندانها داشته باشيم »

« ما باید همواره دلمان با خدا آشنا ،ارتباط با خدای خودرا همواره حس و بر او اعتماد كنیم »

« ما بايد از ذره ‌ذره‌ى اين بحرعميق و وسيع دیگران را به بيشترازاين مطلع نمائیم که صدا و سیما یکی از بهترین وسیله اطلاع رسانی است»

 « خاطره‌ های اسارت که يك دنيا حرف در آنها نهفته است را بايد  به دیگران بگوئیم »

« از اسارت عبرتها گرفتیم .بهترین راههای انتقال عبرتهای گرانبها را شناسائی و به دیگران انتقال دهیم .زیرا اسارت هم  عبرت و سنت الهى است  »

« می بایست ماجراهاى اسارت گفته شود، نوشته شود، به تصوير كشيده شود، كارهاى هنرى فاخر بر روى آن انجام بگيردکه اين معنايش امضاء كردن و محكم و قطعى كردن سند پيروزى ملت ايران است؛ و اين كار بايد انجام بگيرد »

« همواره ازعهدوپیمانهای دوران مقدس جبهه واسارت که با خدای خود داشتیم یاد نموده و موفقیتهای این آزمون و پیمانی که با خدای خود داشتیم به نسلهای بعد از خود انتقال دهیم زیرا بسیار فرآوان آیه های قرآن را ما به عینه مشاهده و با پوست و خون در این چند صباح عمرخود،لمس نمودیم .همانند آیه شریفه ذکرشده   »

«ما باید خود را بعنوان یک هویت آزادگی شناخته و برممارست درحفظ آن هویت ارزشمند که یقینا در ديوان الهى محفوظ است بکوشیم »« در هر برحه وهرلحظه باید گوش به فرمان بودو با اعتقاد و با ایمان  بگوئیم ماهمه سرباز توئیم خامنه ای گوش به فرمان توئیم خامنه ای»

پیشنهاد :

- فرد فرد ،بویژه وبلاگ نویسان محترم آزاده عملکرد بیست و دوسال خود را از زمان آزادی تا کنون ،با توجه به انتظارات مقام معظم رهبری از آزاده سرافرازی که می تواند الگوی موفقی برای دیگران باشد ارزیابی نمائیم .

- تمامی وبلاگها ئی که به نام اردوگاه یا هیئتی منتسب به آزادگان می باشند به یک سایت خلاصه شود.

-  افراد فعال در سایت مذکور دارای تحصیلات و تخصص لازم  در رشته ای مشخص دسته بنده شوند.

-  از برادران آزاده متخصص در هر رشته فراخوانی شده و گروههای تخصصی در هر رشته تشکیل شود.

-  مطالب جمع آوری شده توسط افراد فعال سایت ،به مسئول یا رابط گروه متخصص ارسال و تاییدیه صحت متن گرفته و به مدیرسایت منتخب از مدیران گروه های تخصصی به منظور قراردادن آن درسایت ،ارسال نمایند .

برادران عزیز و سروران گرامی ،نمی توان انکار کرد که یقینا تمامی دوستان آزاده فعال در وبلاگها ،نیتی خالصانه برای خدمت رسانی به دوستان آزاده خود داشته و دارند .اما این را هم می توانیم ابراز کنیم که در نحوه خدمت رسانی و مسیر حرکت دارای اشکالات و اقدامات غیر فنی بوده ایم که انشاالله نیت خالصانه ،مرضی خداوند منال قرار گرفته باشد.

پروردگارا! اين رنجديدگان راهِ خودت را مشمول رحمت و بركت خود قرار بده. پروردگارا! شهداى دوران اسارت و درگذشتگان دوران اسارت و پس از اسارت و مرحوم مغفور سیدآزادگان حاج سید علی اکبر ابوترابى، عالم مجاهد و صبور و مدیر و بنده‌ى صالح خودت را با اوليائت محشور كن پروردگارا! ما را در خدمتگزارى به كسانى كه استحقاق خدمت صادقانه‌ى ما را دارند، موفق بگردان.

                                                   ومن الله التوفیق

                       هیات متوسلین به امام سجاد ع آزادگان پیروان ولایت


مطالب مشابه :


خبر فوری

شاخه انار - خبر فوری - وبلاگ شخصيِ فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی - شاخه انار
مصاحبه خبری با دبیر همایش وبلاگ نویسان آزاده

شاخه انار - مصاحبه كه حدود 20 روز پيش ما در وبلاگ شاخهانار و سايت مؤسسه گذاشتيم قرار است
پاسخ به سوال يك آزاده محترم از اردوگاه رمادي 8

شاخه انار - پاسخ به سوال يك آزاده محترم از اردوگاه رمادي 8 سايت جامع آزادگان« سجاد »
تخريب سايتها و وبلاگهاي آزادگان توسط يك ناشناس

شاخه انار - تخريب سايتها و وبلاگهاي آزادگان توسط يك ناشناس - وبلاگ شخصيِ فرهنگی ، اجتماعی
خط قرمز آزادگان ولايت و مصالح نظام است

شاخه انار - خط قرمز به سايت ها و وبلاگ هاي آزادگان سرك مي كشند و با عناوين آزادگي و جانبازي
متن لایحه جامع خدمات رسانی به ایثارگران

شاخه انار - متن لایحه به وبلاگ شاخه انارخوش آمدید سايت جامع آزادگان« سجاد »
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

شاخه انار - إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ سايت جامع آزادگان« سجاد »
گزارش اختصای شاخه انار از جلسه مطالبات ایثارگران

شاخه انار - گزارش اختصای شاخه انار از جلسه مطالبات ایثارگران سايت جامع آزادگان« سجاد »
پرداخت سودسهام خودکفایی نیمه اول دی از طریق بانک دی

شاخه انار - پرداخت به وبلاگ شاخه انارخوش آمدید سايت جامع آزادگان« سجاد »
بخش سوم گزارش وبسایت اردوگاه عنبر از :

شاخه انار - بخش سوم به وبلاگ شاخه انارخوش آمدید سايت جامع آزادگان« سجاد »
برچسب :