گزارش بلبرینگ سازی شرکت بلبرینگ سازی تبریز

بیشتر پیشرفتهای مهندسی بدون وجود بلبرینگ كه اصطكاك را تا حد بسیار زیادی كاهش می دهند،امكان ‌پذیر نبود.

با پیشرفت صنایع ماشین‌‌‌سازی اهمیت بلبرینگ آشكار گردیدو اساس كلی كه اكنون بلبرینگ بر اساس آن ساخته میشود از زمانهای قدیم باقی مانده و پیشگامان این صنعت در زمان امپراتوری روم بودند.

اولین بلبرینگ مربوط به بلبرینگی است كه از چوب ساخته شده بود و دارای ساچمه های برنزی بود و از نظر شكل كاملا شبیه بلبرینگهای امروزی بود و در كشتی امپراتور روم بكار رفته بود. بعد از آن لئوناردوداونچی محاسباتی راجب یاتاقانهای غلطكی_لغزشی انجام داد و از روی آن نمونه هایی ساخت.

در اواخر قرن نوزدهم توسعه صنعت دوچرخه‌سازی اولین تقاضا برای یاتاقانهای بدون اصطكاك بود و اولین كارخانه‌های ساچمه‌سازی در انگلستان و آلمان تاسیس شدند و در آمریكا نیز به نسبت خیلی كم بلبرینگ ساخته شد ولی تقاضا به آن حدی نبود كه بتوان تولید كلی را شروع كرد.

بعدها دانشمندی بنام "رابرت استریبك" تحقیقات اساسی در مورد مهندسی بلبرینگ انجام داد ودر همین زمان گسترش صنعت اتومبیل‌سازی تقاضا برای بلبرینگ را افزایش داد و در بین سالهای 1902 تا 1912 بیش از هفت نوع بلبرینگ ساخته شد.

یكی از این بلبرینگها، بلبرینگ خود تنظیم(self aligning)است كه در صورت جابجا شدن شفت با اندازه‌ای كم، خودبه‌خود تنظیم میشود و دارای رینگ خارجی متحرك است.این بلبرینگها توسطDr. sven wingquistبنیانگذار كارخانه S.K.F   طرح و عملی شد و این كارخانه در سال 1907 شروع بكار كرد و مساحت آن اكنون 3500000 فوت مربع است .این كارخانه در سراسر دنیا نمایندگی‌هایی ایجاد كرده است ولی اولین كارخانه كه در خارج از سوئد ساخته شد در انگلستان و در سال 1911 بود و بعد در سال 1914 در آلمان و در سال 1916 در آمریكا و در سال1917 در فرانسه كارخانه‌هائی تاسیس گردیدند.

دانلود مقاله

pass:mechanicspa.mihanblog.com


مطالب مشابه :


دانلود رایگان گزارش کارآموزی مکانیک خودرو

دانلود رایگان گزارش کارآموزی مکانیک خودرو دانلود رایگان گزارش کارآموزی مکانیک خودرو.
گزارش کارآموزی مکانیک خودرو ، مکانیک و تاسیسات

گزارش کارآموزی مکانیک خودرو ، مکانیک و تاسیسات گزارش کارآموزی مکانیک خودرو ، مکانیک
گزارش کارآموزی مکانیک خودرو

گزارش کارآموزی مکانیک گزارش کارآموزی مکانیک خودرو بزرگترین مرکز دانلود رایگان
دانلود رایگان گزارش کارآموزی مقطع کارشناسی+کامپیوتر-نرم افزار

دانلود رایگان گزارش کارآموزی مقطع شركت اگزوز خودرو desktop"+پایان نامه مکانیک
گزارش بلبرینگ سازی شرکت بلبرینگ سازی تبریز

مهندسی-مکانیک-mechanic پایان نامه+کاراموزی+دانلود رایگان+مهندسی+عمران+معماری+خودرو
برچسب :