توصیه آیت الله وحید خراسانی و صافی گلپایگانی برای سوم رجب سالروز شهادت امام هادی محمد نقی (ع)

 

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی خطاب به شیعیان، تاکید کردند: جوانان باید در سوگ شهادت امام هادی (ع)، غوغایی را که در ایام فاطمیه خلق کرده و کمر وهابیت را شکستند، مجدداً احیاء کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزارشد، با اشاره به اهمیت ماه رجب،اظهار داشتند: روزه هفت روز اول ماه رجب، باعث بسته شدن  هفت در جهنم خواهد شد و سفارشات زیادی در روایات شیعه بر اهمیت این ماه شده است.

ایشان در ادامه با اشاره به سوم  ماه رجب و اهمیت سوگواری شهادت امام هادی (ع)، افزودند: اراده امام هادی (ع) متصل به اراده خدای متعال است؛ به طوری که عنایت امام دهم به شیعیان ویژه می‌باشد و باعث نجات خیلی‌ها از هلاکت گشته است.

این مرجع تقلید با بیان این که ملت ایران باید در روز سوم ماه رجب یکپارچه سیاه پوش شوند، تاکید کردند: جوانان  پاک فطرت، باید غوغایی که در ایام فاطمیه خلق کرده و کمر وهابیت را شکستند و باعث بیمه شدن این مملکت شدند را در سالروز شهادت امام هادی (ع) به نمایش بگذارند.

معظم‌له تصریح کردند: غیرت جوانان  شیعی که از شیر مادر و نیت پاک پدر به آنان رسیده، باید عزادار امامی باشند که خون دل و رنج زیادی را تحمل کردند.

حضرت آیت الله وحید خراسانی خطاب به علما و روحانیون گفتند: شما اهل علم همان طوری که یک عمر برسر سفره امام زمان (ع) نشسته اید، باید روز سوم ماه رجب، تسلی بخش دل امام زمان (عج) باشید.

این مرجع تقلید تاکید کردند: نظر امام زمان (ع) به شما است ، شما باید مردم را در عزاداری امام هادی (ع) ارشاد و راهنمایی کنید.

منبع: تابناک

توصیه آیت الله صافی به عزاداران امام هادی(ع)

آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار تعدادی از استادان و طلاب حوزه علمیه قم، با اشاره به نقشه‌های دشمنان اسلام از زمان امامت حضرت امام هادی (علیه السلام)  - که ایشان را به سامرّا برده، و محبوس و تحت نظر قرار داده بودند- تا به امروز که به ساحت مقدّس آن حضرت، جسارت‌ها می‌نمایند، افزود: جاهلان و شیطان‌صفتان هرگز نخواهند توانست نور آفتاب هدایت ائمه معصومین (علیهم السلام) را خاموش نمایند، و خلاف میل آنان، روز به روز بر محبت و ولایت مردم نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) افزوده می‌شود.

وی در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت: زیارت جامعه کبیره، و نیز زیارت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در روز مبارک عید سعید غدیر - که از حضرت امام هادی (علیه السلام) وارد شده است- رمز بقای تشیّع در سایه الطاف و عنایات ولایت و امامت است.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: وظیفه دوستداران این امام معصوم در این زمان این است که در روز سوم ماه رجب المرجب که از ایام الله می‌باشد و روز شهادت آن بزرگوار است، به خیابان‌ها آمده، و با عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، رشد دینی و شعور مذهبی و نیز بالاترین درجه دوستی خود را به حضرات ائمه معصومین (علیهم السلام) نشان دهند، و به دنیا اعلام کنند که هرگز دست از توسّل به آن حجّت‌های خداوند متعال برنداشته، و با ایثار جان و مال خود در راه آن عزیزان، اهداف والای تشیّع را یاری خواهند نمود.

منبع: تابناک                                                                                             بازگشت به صفحه اول


مطالب مشابه :


زندگینامه آیت الله العظمی حاج شیخ حسنعلی نجابت شیرازی (رض)

ندای پاک فطرت. زندگینامه آیت الله العظمی پاسخ به نظر یک خواننده ی عزیز به نام «علیرضا
آشنائی با وقف

اعمال خیر خواهانه ریشه در فطرت آدمی دارد و انسان فطرتاً پاک ، پاک سرشت و علیرضا فیض در
توصیه آیت الله وحید خراسانی و صافی گلپایگانی برای سوم رجب سالروز شهادت امام هادی محمد نقی (ع)

بیانات آیت الله بهجت نکته های عارفانه آیت الله بهجت پرسش و پاسخ آیت الله بهجت چهل حدیث
دانلود کتاب باید شیعه می شدم.

ندای پاک فطرت. زندگینامه پاسخ به نظر یک خواننده ی عزیز به نام «علیرضا
دكتر قیصر امین پور دار فانی را وداع گفت.

ندای پاک فطرت كاكایی و فاطمه راكعی و علیرضا قزوه نیز زندگینامه او را را با یكی از
قاری برجسته مصری و دایی عبدالباسط درگذشت

ندای پاک فطرت. مه رویان بستان
حبیب یغمایی

گردد از دون فطرت بالانشين منت جان من پاک است و چون جان پاک باشد باک اشعار زیبای علیرضا
خبرهایی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شال

13- آقای مصطفی نیک فطرت مدیر میکنم تا ادای دین باشد به خاک پاک زندگینامه ی
برچسب :