بنای یادبود مده آ در باتومی گرجستان

     در بازگشت از صعود قله کازبک ، در شهر ساحلی باتومی گرجستان گشت و گذاری داشتیم ، رشد و توسعه این شهر بسیار چشمگیر است ، آرامش و تمیزی شهر به خصوص مناطق ساحلی آن می تواند الگوی بسیار مناسبی برای سواحل ما محسوب شود ، ساخت و سازی در سواحل دریای سیاه وجود ندارد و ساحل این شهر با فاصله ایی از دریا بسیار زیبا حالت پارک ساحلی به خود گرفته است ، مسیرهای مختلف پیاده روی در یک فضای بسیار آرام ، مسیرهای دوچرخه سواری ، بازی کودکان و امکانات رفاهی و استراحتی در تمام قسمت های آن قابل دسترس می باشد ، امنیت اجتماعی را می شود به خوبی حس کرد ، هیچگونه نزاع و پرخاشگری را نخواهید دید ، در تمام ساعات شبانه روز می توانید از سواحل لذت ببرید بدون اینکه نگرانی خاصی را مشاهده کنید ، آنچه نمود عینی دارد ، آرامش خاطری را ایجاد می کند که آرزوی هر مسافر و توریستی است .... امید که در ایران نیز چنین مکان هایی را احداث کنیم .

و اما شهرها نیز با آراستن مجسمه ها و به تصویر کشیده شدن افسانه ها ، زبان گویای است تا هر تازه واردی رابه خود جلب کند ، ما نیز حس کنجکاوی و جستجوگری مان باعث شد تا از شهر باتومی دیداری داشته باشیم که میدانی با عنوان مده آ توجه مان را جلب کرد که در زیر تاریخچه آن تقدیم حضورتان می گردد .

مجسمه بنای یادبود مده آ (Medea statue) ، سمبلی است از شاهزاده ای از اساطیر یونانی که در شهر باتومی در کشور گرجستان واقع شده است.

    در یکی از افسانه های یونان باستان پهلوانی بنام جیسون به دستور پادشاه به یک سفر به ظاهرا" غیر ممکن فرستاده میشود تا "پشم زرین" را از کولخیس (گرجستان کنونی) به یونان ببرد. جیسون با بزرگترین کشتی آن زمان، آرگو، به سرزمین کولخیس سفر میکند. پادشاه کولخیس، آیتس، که پشم زرین را پنهان کرده بود، دستیابی به آن را مشروط به انجام وظایفی میدانست: جیسون باید گاو وحشی که دارای نفس آتشین بود را رام کرده و با آن زمین را شخم میزد؛ سپس باید دندان‌های اژدها را در این زمین کاشته و با مردان جنگجوی زره پوشی که حاصل جوانه این دانه‌ها بودند نبرد میکرد و در آخر باید با اژدهای هوشیاری که از پشم زرین مراقبت می‌کرد روبرو میشد. جیسون تمام این وظایف را با کمک مدیا، دختره آیتس که عاشق او شده بود به اتمام رسانید. بعد از بدست آوردن پشم زرین، جیسون و مدیا از کولخیس گریختنه و با هم ازدواج میکنند.

77596025194129831709.jpg

عکسی در شب از این مجسمه گرفته ام

91386466140914277016.jpg

این بنا برای زنده نگه داشتن این افسانه در شهر باتومی بر کرانه دریای سیاه ، در کشور گرجستان ساخته شده است. 

این میدان معروف با مجسمه مدئا (مدیا) که در حال تقدیم "پشم زرین" است آراسته شده.

شهردار باتومی در سال 2007 از این مجسمه که برای ساخت آن یک میلیون لاری هزینه شده بود رونمایی کرد و آنرا به مدیا، "شخصی که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرد" تقدیم کرد.


مطالب مشابه :


جاذبه های گردشگری باتومی - گرجستان

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری طلوع یاران - جاذبه های گردشگری باتومی - گرجستان - بهترین برگزار
تور زمینی گرجستان( از سری تورهای نوروز 91)

آشنایی به جاذبه های جاذبه های گردشگری باتومی. ساحل و بلوار اصلی شهر از پرطرفدارترین
جاذبه های توریستی تفلیس - گرجستان

این کلیسا جزو اولین جاذبه های توریستی همچون باتومی نیز و گردشگری
بندر باتومی گرجستان

کوهنوردی ، کوه پیمایی، طبیعت گردی ،آموزشی ،گردشگری باتومی گرجستان جاذبه های گردشگری
آشنایی با گرجستان

سازمان میراث فرهنگی، گردشگری. جاذبه های جاذبه های توریستی: باتومی را می توان یکی
بنای یادبود مده آ در باتومی گرجستان

کوهنوردی ، کوه پیمایی، طبیعت گردی ،آموزشی ،گردشگری باتومی گرجستان های آن قابل دسترس
مجسمه عشق در باتومی

است ولی بیشتر به نام مجسمه عشق باتومی شناخته می شود، در کنار جاذبه های گردشگری
تور ژانویه باتومی

تور ژانویه باتومی (گردشگری در ایران) آشنایی به جاذبه های مشکین
سفر نامه گرجستان

وارد گرجستان شیم چون کشور ارمنستان به دلیل کنسرت های باتومی (Batumi) که جاذبه های
برچسب :