خواص انواع سنگ ها


سنـگ زبـرجد

زبرجد در رنگ های سبز زیتونی و زرد مایل به سبز یافت می شود.

این سنگ درخششی شیشه مانند دارد و تحت تاثیر اسید سولفوریک تجزیه می شود و در برابر فشار مقاومتی ندارد. از ویژگی های این سنگ شکست دوگانه قوی نوری است که برای تشخیص زبرجد فایده دارد. 
 

خـواص و فـوایـد

گذاشتن این سنگ بر روی چاکرای قلب در هر روز علاوه بر از بین بردن ناراحتی های قلبی و جلوگیری از لخته شده خون سبب می شود تا غم و افسردگی ناشی از آن و نفرت و حسادت از دل و روح پاک گردد و روحی لطیف و بخشایش گر به وجود آورد. زبرجد برای تقویت دستگاه هاضمه بدن به ویژه هضم غذا و رفع یبوست و نیز سم زدایی از کبد مفید است.

هم چنین این سنگ برای رفع بیماری های پوستی به ویژه اگزما، اکنه و جوش های صورت بسیار تاثیر می‌گذارد. از این رو، خوب است تکه ای از زبرجد را برای چند ساعتی در آب بگذارند و آب را بر روی پوست های حساس بمالند.

 

 


سنـگ فیروزه

این سنگ از فسفات آلومین به رنگ فیروزه ای غده ای شکل تشکیل می شود.

ماده رنگی موجود در آن از مس و آهن است. بیشتر فیروزه ها در شکاف سنگ هایی یافت می شوند که منابع غنی از آلومینیوم هستند.

تغییر رنگ در فیروزه در نتیجه تابش نور آفتاب، تبخیر آب طبیعی موجود در آن، پاکی و کدورت هوا و برخورد چربی و مواد شیمایی با آن صورت می گیرد.

به همین دلیل، بهتر است در هنگام شستن دست ها، انگشتر فیروزه را از انگشت بیرون آورده شود.

فیروزه دارای خلل و فرج طبیعی است که آن ها را با تزریق مواد پلاستیکی می پوشانند و فیروزه را سخت می‌کند . هم چنین به دلیل خلل و فرج فراوان در توده فیروزه، برای خوش رنگ کردن آن از نمک های مس و آنیلین استفاده می نمایند.

 
خـواص و فـوایـد

نگاه به فیروزه چشم را تقویت می کند و استفاده از سرمه آن و هم چنین گذاشتن آن بر روی چشم ها برای تقویت چشم و درمان بیماریهای چشمی مفید است.

گذاشتن فیروزه بر روی چاکرای گلو برای درمان گلو درد، تقویت تارهای صوتی و درمان بیماری های ریوی و تنفسی موثر می نماید.

فیروزه قلب را تقویت می کند وسعه صدر می دهد. این سنگ، افسردگی های روحی و روانی و هم چنین ناراحتی های عصبی را درمان می کند و باعث
آرامش می شود.

استفاده از انگشتر و یا گردن بندی از فیروزه، برای دور کردن انرژی های منفی به ویژه چشم زخم و آثار آن بسیار مناسب است. این سنگ مانند ، عقیق، حرز بسیار مهمی در برابر حوادث و بلایا به شمار می رود و برای آسان شدن کارها و رونق در کسب و کار بسیار مفید می نماید.

 


سنگ زمرد

سنگ زمرد با وجود مدارات وذرات وانرژیهای درما نی جهت درمانهای زیرمفیدمی باشد:

_درمانهای بیماریهای عصبی/اختلالات روانی/افسردگی/اضطراب

_تثبیت انرژی درمانگر برروی بیمار

_درمان بی خوابی وکم خوابی وارامش بخشیدن به افراد

_درمان انواع دردهای معده

 
درمان بیماریهای عصبی ،اختلالات روانی،افسرد گی،اضطراب 

یک قطعه سنگ زمرد رابه مدت بیست وچهارساعت داخل ها له ی بیمار(روی بدن ) درون یک تکه پارچه ی نخی سفیدرنگ قراردهید.این عمل باتوجه به ظرفیت هاله ی اطراف بدن افراد به مدت پنج الی ده روزاثرگذارخواهدبود.جهت درمان قطعی باید سنگ به مدت دوماه دائمانزدبیمارباشدتادرمان به طور کامل انجام شود.

تثبیت انرژی درمانگر بر روی بیمار

یک قطعه سنگ زمرد رابرروی چشم سوم بیمارقرارداده وفرد درما نگربه انرژی دادن بپردازد.سپس سنگ را روی محل درد گذاشته ودوباره درمانگرانرژی
درمانی کند.

درمان بی خوابی وکم خوابی وارامش بخشیدن به افراد

یک قطعه سنگ زمرد رابه مدت ده دقیقه روی چشم سوم خویش قرار دهید.سپس ان را با اب سرد بشویید تا انرژیهای منفی جذب شده ی سنگ خارج گردد.چنانچه بی خوابی شما مربوط به سیستم مغزی باشد این روش مفید می باشد ودرصورتیکه بیماری براثرفکروخیال و...باشد قابل استفاده نیست .

درمان انواع دردهای معده

هنگام درد یک قطعه سنگ زمرد راداخل مقداری اب جوشیده به مدت پنج دقیقه حرارت دهید و پس ازسردشدن یک لیوان ازاب رابنوشید.چنانچه دچار زخم معده ویا ورم معده نباشید این روش به سرعت اثر می‌کند. همچنین قبل ازاستفاده ازسنگ ان را کاملا ضدعفونی وشستشو نمایید تا عاری از میکروب گردد.این نوع اب درمانگر را همیشه به صورت تازه تهیه کنید تا موثر باشد .

توصیه

توصیه می شود افرادمبتلا به دیابت وچربی خون ازتماس با سنگ زمرد اجتناب کنند.چراکه برای انهامضراست وباعث تشدید وتثبیت بیماری می شود. این سنگ حتی نباید با هاله ی چنین افرادی تماس داشته باشد.همانطور که می دانید چنانچه یک بیماری تثبیت شود دیگر درمان نخواهدشد .(توضیحات بیشتر را می توانید در کتاب"انرژی درمانی وبیماری ها"از همین نویسنده مطا لعه کنید ).

نکته

نیروی مخصوص درمان افراد عصبی وروانی (شدید):

ازادنمودن این انرژی مضر بوده وبه سختی انجام می شود. هاله ی اتشین وکاملا قرمز رنگ زمرد:این ها له تحت تاثیر نیروی قبل قرار می گیرد و دارای بیست سانتیمتر ارتفاع است. چنانچه به این سنگ مدتی تمرکز کنید ان رابه رنگ قرمز به همراه کمی رنگ ابی ویاسرمه ای ویابنفش درقبل ازها له مشاهده خواهید کرد.البته رنگ هاله همیشه قرمزبوده وگاه درجه ی روشنی یا تیره بودن ان تغییر می کند.

 

 

سنگ یاقوت

یاقوت دارای انرژی فوق العاده وشفابخش بسیاری است که به برخی موارد ان اشاره می کنیم :

_درمان بیماریهای معده وکبد(به جز رسوب سنگ )

_ارامش بخشیدن به افراد وارام نمودن بیماران روانی وعصبی

_درمان انواع سردرد

درمان بیماریهای معده وکبد

یک قطعه یاقوت قرمز وسبز را داخل یک عدد ظرف بلورین حاوی مقداری محلول اب/شیرگوسفند یابز /برگ درخت الو وکمی عسل قرار داده وبه مدت ده دقیقه در افتاب ظهر بگذارید.سپس بیماران کبدی روزی سه قاشق غذاخوری از ان قبل از صبحانه وناهار وشام میل نموده وتا15دقیقه چیزی نخورید .همچنین بیماران معده نیزروزی شش قاشق از این مواد به روش فوق مصرف نمایند.یعنی هربار دو قاشق غذاخوری قبل از هر وعده‌ی غذایی استفاده شود .توصیه می شود بیماران مبتلا به امراض پوستی شدید ازمواد فوق مصرف نکنند .

ارامش بخشیدن به افرادوارام نمودن بیماران روانی وعصبی

جهت ارامش یافتن:یک قطعه سنگ یاقوت راروی چشم سوم خویش قرارداده ودر مکانی ارام دراز بکشید.

جهت درمان اختلالات روانی وعصبی:فرد درمانگر می بایستی بیمار را به حالت هیپنوز رسانده وسپس یک قطعه سنگ یاقوت سبز را روی چشم سوم او قرار داده و علاوه برانرژی دادن تلقینات مثبت و فرامین بهبودی نیزبیان شود.(البته انجام این روش به زمان زیادنیازداردوهرگزنبایدجهت بیمارروانی وعصبی شدید و قلبی بکار رود.)به طور کلی در حالت هیپنوز جسم اثیری فرد در حالت ازادتری قرار داشته وباعث ازاد نمودن نیروی شفا بخش به شکل موثرتر می‌شود.

درمان انواع سردرد

یک قطعه یاقوت را به مدت یک ساعت درون مقداری اب ولرم قرار داده وسپس انرا به مدت بیست دقیقه درافتاب وپس ازان به مدت ده دقیقه برروی چشم سوم خویش بگذارید. همچنین فرد باید دراین مدت در مکانی ارام دراز بکشد تا امواج وانرژیهای شفابخش وارد مدارات مغناطیسی اطراف بدن گردند.

 

 

سنگ مروارید

مروارید دارای نیروهای مفید زیادی است ازجمله :

_درمان بیماریهای گواتر و غده های چربی

_درمان سرماخوردگی وخارش درونی پوست

درمان بیماریهای گواتر و غده های چربی

مروارید جهت بیماریهای گواتر و غده های چربی مفید است اما استفاده از این روش ممکن است به زمان بسیار طولانی نیاز داشته باشد .توصیه می شود:یک قطعه مروارید صیقل داده نشده را همیشه روی چاکرای پنجم خویش قرار دهید .

درمان سرما خوردگی وخارش درونی پوست

جهت درمان سرما خوردگی:یک قطعه مروارید را بشویید وداخل یک عدد ظرف چینی حاوی مقداری اب لیموترش و بااب هندوانه قرار داده وپس از ده دقیقه مروارید را برداشته واز اب میوه یک استکان بنوشید .چنانچه این روش راهرروز بین ساعت2تا 3بعد از ظهر انجام دهید بسیار مفید است.

همچنین هرروز از اب میوه تازه استفاده کنید.جهت درمان خارش درونی پوست:مقداری اب ماست وکمی پودر سدر را مخلوط نموده ویک قطعه مروارید را که به مدت ده دقیقه زیر نور افتاب قرار داشته داخل ان قرار دهید.پس ازگذشت ده دقیقه مروارید رابرداشته ومواد را روی محل خارش بمالید وپس از15 دقیقه بشویید.توجه داشته باشید که این موادبه قسمتهای دیگر پوست برخورد نکند چرا که ممکن است باعث خارش در ان نواحی گردد.همچنین بهتراست این مواد رابایک وسیله ی دیگر(بجز دست)روی محل خارش بمالید.

   نکته:

_مروارید دارای نیروی پرقدرت است که دارای حرکتی ملایم وارام بخش است اما به علت ممانعت مدارات درونی بدن از ازاد گشتن ان قابل استفاده نیست.

_اغلب انرژیهای اصلی که شکل حرکت اصیل خویش را حفظ نموده اند در حوزه جهان مادی ازاد نمی‌شوند. چنانچه این انرژی را بتوانید در جهان مادی ازاد کنید انرژیهای مثبت فوق العاده زیادی کسب خواهید نمود که هیچگاه از حوزه مدارات بدن شما خارج نمی شوند وشما را در برابر ابتلاء به بیماریهای مختلف وحتی مرگ محافظت می نماید.

_بیشتر نیروها وانرژی های مروارید لقب نیرو را دریافت نموده اند چرا که اغلب فاقد انرژیهای درمانی فوق العاده می باشند.

 

 

 خواص سنگها از دید روایات اسلامی

 

نگين عقيق

الف) ايمنى دهنده در سفرها بوده و آدمى را از بدى ها حفظ مى كند(امام صادق ع)

ب) با خير و نيكى روبه رو مى كند(پیامبراکرم ص)

ج) غم و غصه را رفع مى كند(پیامبراکرم ص)

د) فقر را از بين مى برد (پیامبراکرم ص)

ه) كارها را به نيكى و خوبى تمام مى كند(پیامبر اکرم ص)

و) موجب اجابت دعا (امام صادق ع).وبرآورده شدن هرحاجتى مى شود(امام سجادع)

ز) موجب بركت و باعث ايمنى از بلا مى شود(امام علی ع)

ح) ايمنى از پادشاه ظالم( امام صادق ع)

ط) همراه داشتن آن به هنگام نماز معادل هزار ركعت است (امام صادق ع)

ک) باعث گشايش رزق مى شود(امام رضاع)

 602.jpg

 نگين فيروزه

الف) باعث بى نيازى و دورى فقر مى گردد (امام صادق ع)

ب) جهت ايجاد فرزند مؤثر است. (امام رضا ع)

ج) در استجابت دعا مؤثر است. (پیامبراکرم ص)

د) عامل فتح و پيروزى است. (امام هادی ع)

هـ) دور گرداننده دردها از ديدگان است. (امام صادق ع)

و) موجب گشايش سينه مى گردد. (امام صادق ع)

ز) قوت دل را زيادمى كند. (امام صادق ع)

ح) باعث برآورده شدن حاجات مى شود. (امام صادق ع)

 

نگين ياقوت

الف) باعث از بين رفتن فقر مى شود. (امام صادق ع)

ب) دارنده آن نجابت و بزرگى مى يابد. (امام علی ع)

ج) پريشانى را زايل مى كند. (امام رضا ع)

پیامبراکرم ص خطاب به امام حسين ع) فرمودند: فرزندم، انگشتر ياقوت و عقيق به دست كن كه فرخنده و مبارك است و هرگاه كسى به آنها نگاه كند نور صورتش زياد مى شود...

 

نگين زمرد

الف) زايل كننده فقر است. (پیامبراکرم ص)

ب) سبب آسانى كارهاست. (امام رضاع)

ج) فقر را به توانگرى مبدل مى كند. (امام رضاع)

از امام رضا (ع) درباره نگينى كه از سنگ زمرد ساخته مى شود، پرسيدند؟

امام فرمود: اشكالى ندارد اما به هنگام طهارت گرفتن آن را از دست درآورند.

 

نگين جزع يمانى

حضرت على (ع) فرمود: «انگشتر جزع يمانى در دست كنيد كه رد نمى كند مگر متمردان شياطين را»

 

نگين حديد چينى :

الف ) جهت نيرومندى نيك است . (امام علی ع)

ب ) باعث دورى اجانين و شياطين مى شود. (امام باقر ع)

ج ) از شر هر موجودى در امان مى دارد. (امام صادق ع)

د ) اثر چشم بد را از بين مى برد. (امام صادق ع)

ه- ) باعث آسانى وضع حمل مى شود. (امام صادق ع)

و ) براى اجابت حاجات دشوار نيك است . (امام صادق ع)

ز ) باعث ايمنى از ترس مى شود . (امام صادق ع)

ح ) همراه داشتن آن به هنگام نماز مكروه است (امام زمان عج)

منابع و مآخذ : الكافى ، تهذيب الاحكام ، وسايل الشيعه، مكارم الاخلاق ، امامى شيخ طوسى ، عيون اخبار الرضا، حليه المتقين، هزار و يك نكته.

 

امام رضا علیه السلام می‌فرمایند : انگشتر عقيق فقر را از ميان مي برد ، و دست كردنش نفاق و دو رويي را محو مي كند

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند : هر كس انگشتر فيرزوه دست كند ، دست او نيازمند نخواهد شد .

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: انگشتر عقیق باعث ايمني در سفر است.

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: هر كه انگشتر عقيق در دست داشته باشد پريشان نشود و عاقبت كارش البته نيكو با شد.

امام علي علیه السلام می‌فرمایند :دوركت نماز با انگشتر عقيق بهتر است از هزار ركعت كه با آن نباشد

امام رضا علیه السلام می‌فرمایند :انگشتر ياقوت در دست كنید كه پريشاني را برطرف ميكند.

امام علی علیه السلام می‌فرمایند:دارنده یاقوت نجابت و بزرگى مى يابد.

پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید:خداوند عالميان ميفرمايد كه من شرم دارم از دستي كه بسوي من بلند شود به دعا ودر آن انگشتر فيروزه باشد و او را نا اميد برگردانم.

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: عقیق ايمنى دهنده در سفرها بوده و آدمى را از بدى ها حفظ مى كند

پیامبراکرمصلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید: عقیق غم و غصه را رفع مى كند


سنگ الماس

نام الماس از کلمه یونانی ((آداماس)) به معنای تغییر ناپذیر (فنا ناپذیر ) گرفته شده است. الماس از کربن خالص تشکیل شده و کریستالی بی رنگ است. اما گاهی به رنگ های قهوه ای مایل به زرد، نارنجی روشن، زیتونی و حتی سیاه دیده می شود. طبیعت الماس سرد و خشک است و آن را جز با سرب نمی توان شکست.

خواص اپتیکی الماس استثنایی است و به دلیل شدت تلالو و پراکندگی نور که در نتیجه میزان بالای شکست نور در برلیان به وجود می آید، از قدیم با عنوان سلطان نگین های جواهر شناخته شده است.

معمولا الماس در برابر مواد شیمایی عکس العمل نشان می دهد. هم چنین در هنگام حرارت دادن آن باید دقت کرد چون که حرارت زیاد باعث ایجاد شکل ها و نقوش بر روی بعضی از صفحات برلیان می شود.

از دیگر ویژگی ها، آن است که اشعه x از بلور الماس عبور نمی کند و منعکس می شود و از این خاصیت، برای تشخیص برلیان واقعی از انواع بدلی آن می‌‎توان استفاده نمود.

 

خواص و فواید

الماس به تقویت مثانه و کلیه ها کمک می کند و از بوجود آمدن سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می نماید. الماس برای از ابین بردن بیماری (( عسرالبول)) (بند آمدن ادرار) مفید است. لذا پیش نهاد می کنند که آن را بر روی چاکرای خاجی ( شکم) قرار دهند.

گذاشتن الماس بر روی شکم سبب رفع بعضی از ناراحتی ها و مشکلات دستگاه گوارشی و مسمویت ها و تقویت معده و روده ها می شود. همراه داشتن الماس برای زن حامله که زایمانش نزدیک است، مفید بوده و وضع حمل او را آسان می کند.

استفاده از الماس به ویژه گذاشتن آن روی روی چاکرای پیشانی و چاکرای تاج برای تقویت اعصاب و درمان بیماری صرع و رعشه بسیار مفید است و به مغز نیرو و انرژی می دهد، قوه حافظه و استعداد را تقویت می کند، اندیشه و ذهنیات را پاک می کند و نیروهای منفیس و اندیشه های فاسد را دور می نماید.

 


سنگ زمرد

واژه زمرد به معنای سبز و از کلمه یونانی اسماراگدوس مشتق شده و نام دیگر علمی آن ((امرالده)) است.

زمرد؛ طبعی سرد و خشک دارد. رنگ این کانی در مقابل هیچ گونه نوری حتی خورشید و حرارت تغییر نمی کند. اکثر بلورهای زمرد همانند یاقوت، ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی دارد که در صورت کثرت این محتویات مات می گردد. این محتویات و ناخالصی ها عیوب زمرد به شمار نمی روند، بلکه همانند یاقوت برای تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی بسیار مفید است.

 

یاقوت برای تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی بسیار مفید است.

مرغوب ترین زمردها، بلورهایی با رنگ سبز سیر هستند که حتی در صورت دارا بودن ناخالص فراوان، باز هم از بلورهای زمرد پاک و شفاف اما با رنگ روشن گران بهاترند.

 


خواص و فواید

زمرد سنگی بسیار پرانرژی و دارای خواص فراوانی است. استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع بسیار فایده دارد. به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آن ها وجود دارد. به همین دلیل، در گذشته نیز پادشاهان در هنگام تولید فرزندانشان تکه ای زمرد را بر گردن آنان می آویختند تا به صرع مبتلا نشوند، اما برای کسانی که به بیماری صرع مبتلا شده اند، چندان کارساز نیست.

هم چنین قرار دادن زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان بیماری پارکینسون مفید است؛ زیرا برای برقراری تعادل در سیستم عصبی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر جلوگیری از حمله های عصبی، دردهای عصبی را نیز می کاهد. آویختن زمرد بر گردن و هم چنین گذاشتن آن بر چاکرای قلب در درمان گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و نیز درمان ضعف عضلات قلبی و تپش قلب و تقویت آن، بسیار مفید است.

از دیگر خواص زمرد که بسیار به آن اشاره شده، مفید بودن آن برای دستگاه گوارش است. گذاشتن آن بر روی چاکرای خورشیدی، مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می‌شود.

استفاده از زمرد برای درمان خونریزی داخلی به ویژه اسهال خونی مفید است. نگاه به آن نور چشم را زیاد کرده و آب زمرد بیماری های چشمی را بهبود می بخشد.

هم چنین همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر ران زن حامله در هنگام زایمان، زاییدن را آسان می کند.

زمرد دو نیروی انرژی بخش و آرام بخش دارد و برای تسکین درمان دردهای ناحیه ستون فقرات و عضلات، گذاشتن مستقیم سنگ زمرد بر قسمت های دردناک و ماساژ با آن مفید است.

 601.jpg

 سنگ عقیق


عقیق در رنگ های قرمز، زرد، خاکستری و سفید یافت می شود.

بسیاری از اوقات، سنگ عقیق را به دلیل کم رنگی، رنگ آمیزی می کنند که برای قرمز رنگ کردن آن، عقیق را داخل محلولی از نیترات آهن و برای زرد رنگ کردن آن، در اسید هیدرولیک می گذارند و پس از اشباع به آرامی آن ها را حرارت می دهند.

معروف ترین و بهترین عقیق، بنابر آنچه معصمومان علیه السلام فرموده اند، عقیق کشور یمن است.

 

خواص و فواید

از دیرباز، قبایل و ملل کهن جهان، عقیق را سنگ مقدسی می دانسته اند و آن را از خود دور نمی کرده اند، عقیق سنگی است که آن را حرز و حامی انسان در مقابل بلایا و حوادث به ویژه در جنگ ها می شمارند، و برای افزایش درآمد و رونق کسب و کار و آسان شدن کارها بسیار مفید است.

عقیق برای جلوگیری از خونریزی های شدید، به ویژه برای زنان، بسیار فایده دارد. هم چنین برای تقویت نقاط مختلف بدن و برقراری تعادل و هماهنگی در آن ها مفید است. عقیق انرژی فراوان دارد و علاوه بر زدودن انرژی های منفی از محیط، سبب پاکسازی هاله از انرژی های منفی می شود، هم چنین عقیق، برای تعالی روح و شادابی و آرامش آن و برطرف شدن غم و ناراحتی های روحی بسیار موثر است.


مطالب مشابه :


سنگ های دستگاه ادراری دوران حاملگی

سایت پزشکی دکتررحمت سخنی Dr.R. Sokhani - سنگ های دستگاه ادراری دوران حاملگی - مقالات علمی پزشکی
زمرد

سنگ های قیمتی همچنین همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر ران زن
استروژن موجود در قرص‌هاي ضد بارداري عامل اصلي ايجاد سنگ صفرا در زنان است

تازه های داروسازی - استروژن موجود در قرص‌هاي ضد بارداري عامل اصلي ايجاد سنگ صفرا در زنان
سنگ های ماه تولد و چاکراه های بدن

آنتیک - سنگ های ماه تولد و چاکراه های بدن - www.hamed.2014@gmail.com
خواص و فواید زمرد

خریدوفروش سنگ های هم چنین همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر
درمان سنگهای کلیه با سنگ شکنی برون اندامی

حامله شدن تکليف سنگ ادراري خود را روشن کنند، و گرنه در حين حاملگي دچار مشکلات
خواص انواع سنگ ها

بورس انگشتر بهرامی - خواص انواع سنگ ها - ساخت انگشتر و گردنبند نقره با سنگ های اصل - بورس
سنگ های ماه تولد و خواص درمانی آنها

آثار كهن ايران - سنگ های ماه تولد و خواص درمانی آنها - ایران مرز پر گهر - آثار كهن ايران
زن حامله

مسائل جنسی - زن حامله - مسائل جنسی. زن سنگ صبور پرنسس
برچسب :