...........

امیرطلوع کیان در گفتگو با تلویزیون لهستان
میزبانی لهستان درجه یک است
هیچ تیمی حاشیه امنیت ندارد
همه باید از ایران بترسند

امیر طلوع کیان؛ عضو ایرانی کمیسیون تخصصی والیبال در انجمن جهانی روزنامه نگاران ورزشی در گفتگو با تلویزیون لهستان با اشاره به میزبانی مناسب این کشور در رقابت های قهرمانی جهان گفت: مسابقات قهرمانی جهان، مهمترین مسابقه در دنیای والیبال است و خوشبختانه میزبانی لهستان هم در سطح کلاس این مسابقات است. اینکه تمام لهستان نزدیک به یک ماه برای برگزاری چنین مسابقاتی یکپارچه و متحد است و اینکه توانسته امکانات خوبی برای میزبانی از بهترین های پنج قاره جهان فراهم کند، کاری کرده که به نظرم می توان گفت لهستان برای برگزاری مسابقات والیبال در جهان، درجه یک است. فکر می کنم مردم لهستان هم از برگزاری این مسابقات راضی اند. چون استقبال خوبی از مسابقات دارند و بازی ها حتی اگر دو تیم غیر از لهستان بازی داشته باشند، با حضور پرتعداد تماشاگران برگزار می شود. والیبال در لهستان مثل ایران مردمی و پرهوادار است.
طلوع کیان همچنین در پاسخ به سئوالی پیرامون سطح کیفی بازی ها نیز گفت: بعد از چهار سال بهترین های دنیا اینجا جمع شده اند تا سرنوشت جام قهرمانی را مشخص کنند. فرصت حضور در مسابقات جهانی برایشان فراهم شده و این افتخار کمی نیست. هر نتیجه ای که بگیرند شادی ها، غم ها، پشیمانی ها، افتخارها چهار سال طول می کشد تا دوباره تکرار شوند. تازه اگر تکرار شوند! همه تیم ها از ماه ها قبل برای حضور در این مسابقات برنامه ریزی کرده و با آمادگی کامل به تورنمنت وارد شده اند. هر بازی یک جور ماجراجویی است تا ببینی سرنوشت دو تیم داخل میدان به عنوان ماجراجویان اصلی آن چه می شود و نتیجه چطور رقم می خورد. طبیعتا در مراحل بعدی که تیم های قدرتمندتر کنار هم قرار می گیرند، بازی های باکیفیت تری را هم خواهیم دید. بازی هایی که نمی توان نتایجش را پیش بینی کرد. اما تا همینجا هم سطح کیفی بازی ها بالاست و هیچ تیمی حاشیه امنیت ندارد.
در ادامه از طلوع کیان درباره وضعیت ایران و انتظارش از نتایج این تیم پرسیده شد که او چنین پاسخ داد: ایران والیبال را می فهمد و سطح بالا بازی می کند. نکته مهم در تیم ایران این است که هر یک از بازیکنانش این قابلیت را دارند تا به تنهایی سرنوشت یک بازی را تغییر دهند. اگرچه یاد گرفته اند تحت هدایت مربی و به صورت گروهی بازی کنند. همین باعث شده که ایران الان جزو بهترین تیم های دنیا باشد. البته ایران چون تا به حال به دور دوم مسابقات جهانی راه پیدا نکرده، هدف اولش صعود به مرحله دوم رقابت های امسال است. ولی من فکر می کنم اگر امتیازهای خوبی را از مرحله اول جمع کند، می تواند در مرحله دوم هم با یک نمایش خوب، راه صعود به مرحله نهایی را برای خودش هموار کند. این مسئله هم شدنی است وهم خیلی دشوار است.
طلوع کیان در توضیح دشوار بودن راه ایران برای صعود به مرحله نهایی (شش تیم برتر) خاطر نشان کرد: حضور در چنین مسابقاتی به ویژه در مراحل بالاتر به تجربه نیاز دارد. ایران این تجربه را ندارد. چون تا به حال بیشتر از مرحله اول را ندیده. این مهم است که تجربه مدیریت ذهنی، انگیزه، توان بدنی و فنی خودت را برای یک تورنمنت سنگین و طولانی سه هفته ای داشته باشی. وگرنه زود خسته می شوی و در عملکردت تاثیر منفی می گذارد. تجربه حضور در این مسابقات، به بازیکن کمک می کند که این لحظه ها را مدیریت کند. مثلا بازی با میزبان مسابقات جهانی تجربه می خواهد. ایران این تجربه را دارد. دوره گذشته خوب فهمید که در بازی با میزبان یک اشتباه برای باختن کافی است. این برایش تجربه شد.اما همانطور که می دانید و از نتایجی که تا به حال به دست آمده هم معلوم است، گروه چهارم مسابقات امسال گروه مدعیان است. وضعیتش با گروه های دیگر فرق می کند که مثلا برزیل یا روسیه به راحتی امتیاز جمع می کنند تا در مرحله دوم راحت تر باشند. در گروه چهار، هر بازی خودش یک فینال است که می تواند سرنوشت صعود تیم ها را تغییر بدهد. چون پنج تیم قدرتمند هستند که شانس صعود دارند. هر کدامشان می تواند برای دیگران خطرساز باشد. این گروه برد و باخت دارد و این کیفیت برد و باخت هاست که در نهایت رده بندی را مشخص می کند. اینکه تیم ها با چه نتیجه ای ببرند یا ببازند مهم است. الان ایران و ایتالیا در رده بندی در امتیاز، تعداد برد و معدل ست برابر هستند و پوئن ها تعیین کننده رده شان شده. این در هیچ گروه دیگری اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد. چون سطح تیم های حاضر در آنها انقدر به هم نزدیک نیست. ولی در این گروه پوئن ها تاثیرگذارند. برای همین امریکا پورتوریکو را به 8 می برد. چون می داند در روز آخر همین پوئن ها به کارش می آیند. در این گروه هر تیمی از فرصت ها بهتر استفاده کند و قدر لحظه های بازی را بداند، صعود می کند. به همین دلیل باید صبر کرد و دید تا روز آخر چه اتفاقاتی در زمین مسابقه می افتد.
این کارشناس والیبال در بخش پایانی حرف هایش نیز با اشاره به خطرناک بودن ایران برای همه حریفان گفت: ایران با صعود به نیمه نهایی لیگ جهانی و دو برد اینجا مقابل ایتالیا و امریکا ثابت کرده که اگر بازی تیمی خودش را انجام بدهد هیچ تیمی نمی تواند در برابرش پیروز شود. ایران برای تیم های مدعی، حریف خطرناکی است که همه باید از آن بترسند. این تیم می تواند نامش را به عنوان یکی از تیم های برتر مسابقات امسال ثبت کند. چیزی که اگر بخواهد تکرار کند، باید چهار سال برایش منتظر بماند.

 

مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 1 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 2
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 3 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 4
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 5 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 6
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 7 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 8
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 9 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 10
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 11 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 12
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 13 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 14
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 15 مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 16
مرحله مقدماتی  ایران – فرانسه عکس1 17

میرزاجانپور: برابر فرانسه ناک اوت شدیم

مجتبی میرزاجانپور معتقد است فرانسه، تیم ملی والیبال ایران را ناک اوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال بعد از باخت ایران برابر فرانسه گفت: باختیم. فرانسوی ها خیلی بهتر از ما بازی کردند. آنان خیلی خوب شروع کردند، سرویس های عالی زدند و با سرویس های مناسب تیم ملی والیبال ایران را ناک اوت کردند.
وی تصریح کرد: از بازی فرانسه شگفت زده شدیم. اصلا توقع نداشتیم فرانسه این قدر خوب مقابل ما بازی کند. تیم ایران ست اول را خوب شروع کرد، اما بازی از دستمان در رفت. وقتی ست اول را واگذار کردیم بچه ها عصبی شدند و کنترل بازی را از دست دادیم. آنها  هم خیلی راحت بربازی مسلط شدند.
میرزاجانپور با بیان اینکه در ست چهارم هم 24 بر 23 جلو افتادیم، گفت: فرانسه را دست کم گرفتیم، فکر می کردیم برنده این ست هستیم اما باز آنها کار را تمام کردند. با این باخت کارمان برای صعود به دور سوم سخت تر شد. ما امتیاز حساسی را از دست دادیم. ما باید بازی را به ست پنجم می کشیدیم تا حداقل یک امتیاز می گرفتیم.
دریافت کننده تیم ملی والیبال به بازی شنبه ایران برابر بلژیک اشاره کرد و گفت: حالا قسمت این طور بود .نباید زانوی غم بغل کنیم .باید این باخت را فراموش کنیم و به بازی با بلژیک فکر کنیم  و برنده باشیم تا این باخت جبران شود. هنوز هیچ چیز مشخص نیست . شنبه که ما با بلژیک بازی داریم، فرانسه با آمریکا بازی دارد . باید دید چه اتفاقی می افتد . البته برای ما فقط تیم خودمان مهم است.
تیم ملی والیبال ایران شب گذشته نتیجه سومین مسابقه خود در دور مقدماتی قهرمانی جهان را سه بر یک به فرانسه واگذار کرد.

 

محمودی : بد شروع کردیم

 

پشت خط زن تیم ملی والیبال گفت: تیم ایران سومین مسابقه خود در قهرمانی جهان را بد شروع کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شهرام محمودی بعد از باخت تیم ایران برابر فرانسه گفت: در مسابقه با فرانسه هر کاری می کردیم، جفت و جور نمی شد. مثل وقتی که می خواهید کاری انجام دهید یا در حال انجام باشید، اما نشود.
وی با بیان اینکه به جز ست اول تیم ایران در بقیه ست ها سوار بازی بود، گفت:  حتی  ازست دوم تا چهارم دو تا سه امتیاز جلو بودیم، اما به لحظه آخر و نتیجه که می رسیدیم نمی دانم چه اتفاقی می افتاد. اصلا سر در نمی آوردم. نمی دانم چرا این طوری می شد. نمی دانم چرا تمرکزمان را از دست می دادیم . روزی بود که می توانستیم برنده باشیم، اما متاسفانه نشد.
پشت خط زن تیم ملی والیبال تصریح کرد: این باخت خیلی در مرحله بعد خیلی به ضرر تیم ایران است. در واقع 6 امتیاز از دست دادیم. نمی دانم  جبرانش چقدر می تواند سخت باشد. باید در مرحله دوم برای صعود به دور سوم یک بازی بیشتر ببریم.
محمودی با بیان اینکه ایرانی ها، فرانسه را دست کم نگرفته بودند، افزود: چهارشنبه شب که با هم صحبت می کردیم، می دانستیم فرانسه حریفی سخت تر از ایتالیا و حتی آمریکاست. چرا که همه بازیکنانش در لیگ ایتالیا بازی می کنند . همه می دانند که به ایتالیا هم 3 بر 2 باخت، در حالی که 2 ست اول جلو بود و حتی ست سوم را هم جلو بود اما بعد باخت.
وی ادامه داد: می توانستیم برابر فرانسه پیروز شویم، اما متاسفانه در لحظاتی از بازی نمی دانم چه اتفاقی افتاد که کنترل بازی از دستمان درآمد. تنها مشکل ما این بود که بازی را کنترل نکردیم. چون خوب بازی می کردیم.
محمودی خاطر نشان کرد: باید دو بازی مقابل بلژیک و پورتوریکو را ببریم تا احتمال صعود بلژیک به صفر برسد. البته حالا هم شرایطمان خیلی خوب است تنها برای صعود به دور سوم باید یک بازی بیشتر ببریم.

 

فیاضی: فرانسه بهتر بازی کرد

 

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران گفت: بازیکنان فرانسه بهتر بازی کردند و به پیروزی رسیدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پوریا فیاضی بعد از باخت تیم ایران گفت: فرانسه مقابل ایران  خیلی بهتر بازی کرد و مسلط تر هم بود. از طرفی فرانسه کمی برایمان ناشناخته بود.
وی ادامه داد: اگر جلوی امریکا انگیزه داشتیم به شناخت از آن تیم هم برمی گردد. فرانسه تیمی است که همه بازیکنانش تکنیک خیلی خوبی داشتند و ما را اذیت کردند. در دو بازی اول از حریفان سختی مثل امریکا و ایتالیا خوب امتیاز گرفتیم. دو بازی بعدی هم امتیاز بگیریم شرایط تیم بهتر می شود.
دریافت کننده تیم ملی والیبال تصریح کرد:  به خاطر فرمول مسابقات باید از دو تیم بلژیک و پورتوریکو امتیاز کامل بگیریم.
فیاضی با بیان اینکه فرانسه نقره لیگ جهانی دارد و در جام جهانی هم مدال دارد، گفت: این تیم بی ریشه نبوه .بازیکنان خیلی خوبی دارد . مسابقه ایران و فرانسه نیز پایاپایی بود. اما به نظرم به خاطر دو برد قبلی توقعات از تیم بالا رفته بود. حالا دیگر بازی تمام شده و باید به فکر بازی با بلژیک باشیم.
تیم ملی والیبال ایران شب گذشته نتیجه سومین مسابقه خود در دور مقدماتی قهرمانی جهان را سه بر یک به فرانسه واگذار کرد.

 

ظریف: نداشتن شناخت کارمان را سخت کرد

 

لیبروی تیم ملی والیبال ایران گفت: نداشتن شناخت از فرانسه کارمان را برابر این تیم سخت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، فرهاد ظریف پس از شکست سه بر یک ایران برابر فرانسه افزود: روز ما نبود و  بد بازی کردیم. نا شناخته بودن حریف  کارمان را سخت کرده بود. ست اول غافلگیر شدیم، ست دوم جبران کردیم، ست سوم خوب بودیم دو تا پوئن جلو بودیم 18بر16 ولی نمی دانم. فقط می توانم بگویم که انشاءا... جبران کنیم.
وی تاکید کرد: فرانسه در مسابقه با ایتالیا هم دو ست جلو بود اما  3بر2 باخت. سه چهار بازیکن این تیم در لیگ ایتالیا بازی می کنند، دو سه بازیکن هم در لهستان. برای ما ناشناخته بودند، شک نکنید اگر قبلا یه بار با این تیم بازی کرده بودیم، پیروز می شدیم.
لیبروی تیم ملی با یادآوری اینکه بازیکنان ایران اصلا شناختی از بازیکنان این تیم نداشتند، گفت: با اینکه دو روز آنالیرشان کرده بودیم اما آنالیز با بازی رو در رو خیلی فرق دارد. الان اگه دوباره با این تیم بازی کنیم دیگر این طوری نمی توانند راحت ببرند. ما هم بهتر از امروز بازی می کنیم.
و با بیان اینکه هنوز فرصت هست، تاکید کرد: به خاطر برد ایتالیا و امریکا همه روی ما یک حساب دیگر باز و با قدرت دیگری جلوی ایران بازی می کنند. شما دیدید فرانسه وقتی برد چطوری خوشحالی می کرد. انگار برزیل را برده. باید خودمان را جمع و جور کنیم. بازیکنان با تجربه داریم، خیلی سریع باید از دوبازی اخر امتیاز بگیریم. اتفاقی نیفتاده. درست است که باختیم و ناراحتیم اما شاید هیچ کس فکر نمی کرد ما از ایتالیا و امریکا 5 امتیاز بگیریم.
ظریف در ادامه گفت: اگر خیلی خوشبین بودیم می گفتیم به ایتالیا و امریکا می بازیم و سه تا بازی دیگر را می بریم. اما دو حریف سخت را بردیم و به فرانسه باختیم جای جبران دارد. زمان داریم و دو بازی با دو تیمی داریم که ضعیف تر از این سه تیم هستند.

مسابقات قهرمانی مردان جهان (لهستان 2014)
ایران –بلژیک؛ برای تثبیت صعود

تیم ملی والیبال مردان ایران در چهارمین دیدار خود از سری بازی های مرحله اول رقابت های قهرمانی جهان شنبه شب در شهر کراکوف با بلژیک دیدار خواهد کرد.
تیم ایران در حالی به مصاف حریف خود می رود که از سه بازی گذشته دو پیروزی برابر ایتالیا و امریکا و یک باخت مقابل فرانسه را دشت کرده و با 5 امتیاز در رده چهارم گروه خود قرار دارد. در مقابل، بلژیک با دو شکست در برابر ایتالیا و امریکا و غلبه بر پورتوریکو 4 امتیازی است و رده پنجم جدول را در اختیار دارد. بلژیک که با این رده، بختی برای صعود ندارد برای امیدوار ماندن به عبور از این مرحله و ورود به مرحله دوم نیاز دارد تا از ایران امتیاز بگیرد. ایران هم اگر بخواهد سرنوشت صعود خود را به روز آخر نکشاند، به 3 امتیاز این بازی نیاز دارد تا صعود خود به مرحله دوم را قطعی کرده و بازی روز آخرش را برای تعیین ردۀ نهایی اول تا چهارم برگزار کند. گرچه در این راه، کار دشواری را پیش رو دارد. چراکه بلژیک از جمله تیم های ودعی و دردسرساز گروه محسوب می شود که نشان داده برای باخت به میدان نمی آید و تا آخرین لحظه برای کسب پوئن و ثبت پیروزی می جنگد. بلژیکی ها در دیدار اولشان امریکا را با پیروزی در دو ست غافلگیر کردند. تا جایی که اگر قهرمان لیگ جهانی به خود نمی آمد و با چند تغییر نبض بازی را در دست نمی گرفت، چاره ای جز شکست در برابر حریف شنبه شب ایران نداشت. همین اتفاق برای ایتالیا در برابر بلژیک هم افتاد. آنها ست اول را واگذار کردند و سپس به زحمت توانستند نتیجه را به سود خود تغییر بدهند. بلژیک همچون فرانسه تیمی بی ستاره است که خلا وجود بازیکن تمام کننده را با کار گروهی و هماهنگی تیمی جبران می کند. خوب توپ می گیرد و شکیبایی لازم برای ادامه رالی توپ و کسب پوئن در رفت و برگشت های مداوم توپ را دارد. از بازیکنان منسجم و هوشیاری هم بهره می برد که پایداری ذهنی و فنی در برابر حریفانشان را بلدند.
اما در دیگر سوی میدان ایران قرار گرفته است. تیم چهارم لیگ جهانی 2014 که مسابقات جهانی لهستان را با غلبه بر ایتالیا و امریکا توفانی آغاز کرد. از شکست مقابل فرانسه هم عبرت گرفت که نتیجه بازی در زمین و بر اثر عملکرد خودش رقم می خورد. نه پیش از بازی و بر اساس نتایج قبلی. ایران ملی پوشانی دارد که می توانند در صورت همکاری تیمی برابر هر تیمی قد علم کنند و به راحتی هر قدرتی را از پا درآورند. بلژیک که جای خود دارد. بازیکنان ایران به لحاظ سطح کیفی بازی در تمام فاکتورها بر بلژیکی ها برتری دارند و
طبیعتا با ارائه یک والیبال خوب می توانند از سد حریف شان بگذرند. در واقع؛ ایران اگر بازی خوب خودش را در برابر حریف شنبه شب خود به نمایش بگذارد می تواند با کسب سه امتیاز بازی، 8 امتیازی شده و با توجه به تنها یک بازی پیش رو داشتن و اختلاف مناسب امتیاز با بلژیک چهار امتیازی و پورتوریکوی بدون امتیاز، صعود خود را به مرحله دوم رقابت ها قطعی کند. صعودی که هدف اصلی اش از حضور در مسابقات جهانی بوده و برای آن برنامه داشته است. صعودی که برای اولین بار در تاریخش اتفاق می افتد.
از طرفی کسب سه امتیاز بازی مقابل بلژیک سبب می شود تا ایران وضعیت خود را در جدول رده بندی گروه چهار بهبود بخشیده و در روز پایانی (یکشنبه) بتواند با کسب نتیجه ای مناسب، یکی از رده های بالای جدول را در اختیار بگیرد. در اینصورت ایران می تواند در مرحله دوم نیز بخت خود را برای صعود به جمع شش تیم برتر مسابقات حفظ کرده و برای این منظور تلاش کند.

منبع:

http://hengameh66.blogfa.com/

 


مطالب مشابه :


بیوگرافی سید محمد موسوی عراقی

سعید معروف4 - بیوگرافی سید محمد موسوی عراقی - والیبال
مصاحبه با محمد موسوی

نام : Seyed Mohammad - سید محمد نام خانواداگی : MOUSAVI ERAGHI- موسوی عراقی سن :25 (31/05/1366) محل تولد : دزفول
❤ عکس هایی از سید محمد موسوی ❤

اینستاگرام سید محمد موسوی کانون هواداران سید محمد موسوی عراقی(زهرا جون)
...........

سید محمد موسوی عراقی - - فقط 6 تیم مــــــــــلی
عکس از والیبالیست هااااااااااا

محمد موسوی عراقی- سعید معروف لکرانی - عکس از والیبالیست هااااااااااا - just volleyball
کاپیتان

محمد موسوی عراقی- سعید معروف لکرانی - کاپیتان - just volleyball - محمد موسوی عراقی- سعید
برچسب :