تفاوت سیره نر و ماده

 

تفاوت سهره نر و ماده

 

 

 

 

 

تفاوت سهره نر و ماده:

 

سهره های نر دارای سر بزرگتری نسبت به سهره های ماده هستند ـ قرمزی سر سهره های نر تا آخر چشمشون است در صورتی که قرمزی سر سهره های ماده کمتر است و تا قبل از چشمشون است ـ موهای دور نوک سهره های نر <سیبیل> سیاه است و در سهره های ماده این موها سفید است ـ سهره های نر دارای چشم بزرگتری نسبت به سهره های ماده هستند ـ سیاهی بالای سر سهره های نر پررنگ تر از سهره های ماده است.

 

 

 

|

 

گفتگو در مورد سهره

 

*** در مورد چگونگی تخم گذاری سهره ها شواهد نشان می دهد که سهره ماده ۴ عدد تخم می گذارد که ۳ عدد از آنها به سهره معمولی و یکی هم به سهره آواز بلبلی تبدیل می شود.

 

و اگر هم دو سهره نر و ماده سه سال متوالی جفت باشند در سال سوم که ماده تخم می گذارد دو عدد از چهار تخم به سهره سفید تبدیل می شوند. به همین خاطر تعداد سهره سفیدها خیلی کم است.

 
 

*** اگر میخواهید سهره شما به لک ( تیله ) برود باید درغذای اون از هفت تخمه استفاده کنید و همچنین شنا در دسترس سهره قرار دهید و بعد از چند هفته که سهره به لک رفت دیگر هفت تخمه به سهره ندهید و فقط از شاهدانه یا تخم کاهو استفاده کنید.

 

برای اینکه سهره زود از لک دربیاد باید جای قرار گرفتن آن تغییر نکند و تا یک ماه در یک جای ثابت نگهداری شود و همچنین شنا در دسترس سهره قرار گیرد و درغذای آن به همراه شاهدانه از سبزیجات نیز استفاده شود و آب آنها هم زیاد سرد نباشد.

 
 

*** سهره هایی که چربی گرفتند باید آنها را در قفس بزرگی نگهداری کنید و درغذای آنها به همراه شاهدانه ازتخم کتان و سبزیجات نیز استفاده کنید و هر روز ۱۰ دقیقه سهره را در داخل یک اتاق یا یک گلخانه آزاد کنید تا بتوانند پرواز کنند وچربی هایشان از بین رود.

 
 

*** سهره هایی که نوک آنها دراز است باید سنگ پا در دسترس آنها باشند چون آنها با ساییدن نوک خود به سنگ پا نوک خود را کوتاه می کنند و این کار باعث می شود که صدای آنها زیباتر شود.

 
 

*** بسیاری از دوستان فکر می کنند سهره ای که تو دهنش جیر جیر زیاده ارزش نگهداری ندارد در حالی که اگر دنبال سهره ای هستید که در مسابقه بتواند سهره های دیگر را مغلوب کند باید سهره ایی داشته باشید که تو دهنش جیر جیر زیاد باشد چون فقط کافیست سهره هنگام آواز خواندن کمی جیر جیر را ادامه دهد بعدش سخت ترین سهره ها در برابرش مغلوب و به اصطلاح لال می شوند . و نکته دیگر اینکه اگر سهره پای تور تو دهنش جیر جیر باشد تمام سهره هایی که به دور تور می آیند حتما شکار می شوند چون سریع به داخل تور می روند.

 
 

*** رعایت نکات زیر برای سررنگ کردن جوجه سهره ها ضروری است:

 

۱ـ جوجه سهره باید در جای گرم نگهداری شود.

 

۲ـ در غذای جوجه سهره به همراه شاهدانه از غذای تخم مرغی و آرد برنج  سفید استفاده شود.

 

۳ـ جوجه سهره باید هر دو روز یکبار ضمن قرار گرفتن در جلوی خورشید شنا هم در دسترس او باشد.

 

در صورت نگهداری از جوجه سهره برای اینکه آواز آن زیبا شود می توانید آواز یک سهره یا سهره قناری دهندار را روزی چندبار برای جوجه سهره بذارید تا آواز خواندن جوجه سهره شبیه به آواز مورد نظرتان شود. ***

 
 

دوستان عزیز درخواست قرار دادن آدرس پرنده فروشی های ایلام رو در وبلاگ دادند که به چند مورد معروف آنها اشاره می کنم :

 

یکی از معروف ترین پرنده فروشی های شهر ایلام در میدان شهدا قرار دارد که اسم صاحب آن آقای مجتبی راضی می باشد.

 

همچنین در خیابان فردوسی نزدیک اداره راه چند پرنده فروشی زیبا وجود دارند که انواع دانه ها برای تغذیه پرندگان زینتی در این مغازه ها پیدا می شود.

 

مورد دیگر هم پرنده فروشی های دکه ها می باشند که خیلی زیاد هستند و از قدیم به بازار پرنده فروشی ها معروف شدند.

 

همچنین مغازه های دیگر هم وجود دارند که تعداد آنها خیلی زیاد است و به نوبه خود در خدمت دوستداران پرندگان در شهر ایلام هستند.

 
 
 

انواع سهره و پراکندگی آنها در مناطق مختلف ایلام

 

۱سهره معمولی ۲- سهره خالدار(حلب) ۳- سهره کراواتی۴- سهره سفید ۵- سهره سینه کشکولی 

 
 

سهره خالدار گونه کمیابی از سهره ها هستند که خالهای دور گردن آنها باعث تمایز آنها با سایر سهره ها شده است. خالها پرهای کوچک و رنگی هستند که بیشتر درپشت گردن سهره ها قرار دارند  به طوری که وقتی سر تکان می دهند باعث پدیدار شدن رنگهای مختلفی دور گردن آنها می شود و همچنین دارای صدای زیبا و قوی تر نسبت به سایر سهره ها هستند و آرام کردن آنها در قفس کار مشکلی است. ولی در سالهای اخیر به دلیل شکار زیاد توسط صیادان تعداد آنها خیلی کم شده است.

 

 سهره های کراواتی نوعی از سهره های ایلام هستند که زیر نوکشان به جای رنگ قرمز سفید است و خیلی هم با ارزش هستند.


مطالب مشابه :


آشنایی با ویتامین ها

صدای قناری در مغز قناری نر 3 نقطه و در مغز قناری ماده 2 نقطه شناسایی شده که موجب خواندن
آواز قناری

اما تن صدای قناری بر جای خود اگر يک جفت قناری نر و ماده در يک منزل باشد در موقع جوجه
مراحل جفت گیری قناری و انتخاب آن و تعیین جنسیت قناری

به قناری ماده مردانهتر و توام با خود نمایی است . صدای جیک قناری نر رساتر و مبارزطلبانه است .
تفاوت سهره نر و ماده

سهره قناری - تفاوت سهره نر و ماده - - سهره قناری. دانلود صدای قناری. کلیپ سهره
نکاتی در مورد پرورش سهره

در جایی باشد که صدای قناری های نر دیگر به به 9-قناری ماده زمانیکه کاملا آماده
تفاوت سیره نر و ماده

قناری - تفاوت سیره نر و ماده - معرفی پرندگان شهر دزفول
برچسب :