درمان عفونت وپیشگیری

قاعدگی: شروع قاعدگی از 13 تا 15 سالگی و پایان آن 40 تا 50 سالگی با توجه به مزاج و شرایط جسمی فرد میباشد.قاعدگی در 28% زنان با دوره 28 روز یکبار و گاهی 30 روز یکبار و در تعداد کمی 40 روز یکبار میباشد.دختران معمولا" در 48 کیلوگرم قاعده میشوند. در هر قاعدگی 150 تا 100 گرم خون خارج میشود که بوی مخصوص عفونت ندارد و زننده نیست و منعقد نمیگردد. معمولا" در نخستین روزهای شروع قاعدگی خون دماغ ایجاد میگردد.اگر قاعدگی بیش از 5 روز طول بکشد یا بیش از 12 عدد پد نوار بهداشتی مصرف شود ، ممکن است عوارض کمبود آهن و کم خونی پدید آید.بعد از ازدواج به علت انبساط رحم (ناشی از بچه دار شدن) قاعدگی نامنظم و کم درد میشود.

در صورتیکه غیر موعد مشخص شده دچار قاعدگی میشوید دلایل زیر در آن دخالت دارند: یرقان وخیم هموفیلی پورپورا بیماری های ریه عدم تعادل و توازن ترشحات درونی بیماری های قلب خستگی و کار زیاد هنگام قاعدگی تب های عفونی وجود کانون های عفونی موضعی کامل بودن قرص ماه یا وسط ماه قمری که به علت فیبروئید و برآمدگی عضله ائی در رحم بوجود می آید تورم درونی زهدان زخم و مشکلات دهانه ائی رحم

اختلالات دوران قاعدگی: کمر درد عصبی مزاج شدن سردرد تورم پستان- تغییر هاله چشم تغییر فشار خون یبوست یبوست یا اسهال بی اشتهائی نفخ تهوع گاهی کهیر عرق کردن زیاد خونریزی در نقاط دیگر بدن

ترشحات سفید زنانه : مایع شیری رنگی که از مهبل زنان دفع میگردد که بسیار ناراحت کننده است و به عفونت دستگاه تناسلی و پائین آمدن سطح نیروی حیاتی منجر میشود. یبوست این ناراحتی را تشدید میکند. این ترشح ناشی از ترشحات منعقد شده دهانه رحم و سلول های اپیتلیال است که معمولا" قبل از خونریزی قاعدگی افزایش میباشد.

انواع ترشحات زنانه: ترشح زرد چرکی : عفونت سرویکس یا واژن ترشح محرک سبز و کف آلود: عفونت تریکومونائی ترشح محرک دلمه ای سفید: عفونت قارچی

درمان قاعدگی سخت: کاهش نمک غذا پرهیز از غذاهای ترش 12 روز مانده به قاعدگی قرار دادن پاها در آب گرم کمپرس آب گرم روی شکم و نوشیدن شیر داغ خیسانده ریشه رازیانه + جوشانده تخم رازیانه را صبح به جای چائی صبح میل نمائید دمکرده گل همیشه بهار جوشانده تیول+ گزنه 6 روز قبل از قاعدگی از ویتامین B6 استفاده شود 50 گرم خیار چنبر خشک را در یک لیتر آب سرد به مدت 2 ساعت بخیسانید و سپس بجوشانید و به مدت 15 دقیقه دم کنید و روزی 3 فنجان بنوشید- آویشن+تخم شوید از هر کدام 15 گرم زنیان + بادیان از هرکدام 10 گرم را بجوشانید و قبل از هر غذا 2 استکان بنوشید.

جهت گشودن قاعدگی: حجامت از ساق پا زعفران آب لپه پخته مرصاف+پونه کوهی +مویز دانه از هرکدام 5 گرم + سداب خشک 7 گرم + ابهل 8 گرم را نرم کوبیده و بجوشانید و صبح صاف کنید میل نمائید. بادرنجبویه را بجوشانید و نیم ساعت در لگن محتوی ان بنشینید اسطوخودوس را دم کنید و روزی 3 فنجان میل نمائید

نسخه سریع باز کردن قاعدگی: بومادران + ریوند چینی+تخم کرفس+بادیان + مشک+کاکوتی به مقدار مساوی بجوشانید و نبات بنوشید- نخود+ کنجد بجوشانید بخورید

برای رفع مشکلات و دردهای یائسگی: کنگر فرنگی را جوشانده و با زرشک+ عناب ترکیب نموده میل نمائید سنبل الطیب +گل ساعتی+تیول را دم کنید و صبح زود میل نمائید سعی نمائید هفته ائی 3 بار جوانه گندم را با شیر پرچرب ترکیب نموده و همراه با تخم مرغ آب پز به عنوان صبحانه میل نمائید برای رفع گرگرفتگی از مخمر آبجو استفاده کنید.

فراموش نکنید که پرتغال رفع کننده ترشحات زنانه میباشد و برای درمان ترشحات سفید، میوه سرو را جوشانده + عصاره اکالیپتوس+ عرق گزنه داخل لگن ریخته و مدت نیم ساعت در حمام مربوطه بنشینید. در ضمن برای جلو انداختن بلوغ دختران میتوانید از آبغوره تازه بعد از غذا استفاده کنید.

نسخه قطعی جهت رفع بوی بد رحم: شبها 5 گرم پرهای گل سرخ نرم شده را در مهبل قرار داده و بخوابید عصاره بولاغ اوتی را با روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کنید و به مهبل بمالید. در ضمن جهت کم کردن ترشحات رحم میتوانید تره تازه را بکوبید و در مهبل بگذارید- جهت درمان ترشحات غیر طبیعی رحم 120 گرم تخم جعفری را در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کنید و آب آن را به مرور بنوشید.

جهت درمان جمع شدن آب در رحم: زرشک گل سرخ+عسل+ تمر هندی + آب گرم پوست هلیله زرد

جهت درمان عفونت رحم: شب ها گزنه کوبیده + نمک واقعی را بر روی دیواره فرج ضماد کنید جهت جلوگیری از خونریزی زیاد : یک قاشق مرباخوری اسفرزه+نبات را در یک استکان آبجوش ریخته و روزی سه بار میل نمائید جهت زیاد کردن خون قاعدگی: اکلیل کوهی را پس از نیمکوب کردن بجوشانید و میل کنید.

آزمایش جهت اینکه مرد و زن بدانند ناتوانی از کدامشان است که بچه دار نمیشوند: دو عدد کوزه یکی مرد و یکی زن برداشته و نام و نشانی بر آن بگذارند که اشتباه نشود و در یکی از آنها مرد و دیگری زن را جو بکارند و از اول تا آخر به جای آب روی آن ادرار خود را بریزند تا سبز شود. هرکدام که سبز نشد و یا زرد گردید و ضعیف تر ماند ، عیب از همان طرف است .

بیماری جنسی که به راحتی قابل درمان است!

گاهی بیماران از بیان بیماریهای مقاربتی خویش بسیار احساس شرمساری می کنند اما باید این مطلب را بدانند که ….

گاهی بیماران از بیان بیماریهای مقاربتی خویش احساس شرمساری می‌کنند اما این مطلب را باید بدانند که تمامی‌این بیماریها براحتی قابل پیشگیری است وآموزش در این زمینه اولین قدم در پیشگیری می‌باشد.

سوزاک‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ بیماری‌ عفونی‌ در دستگاه‌ تناسلی‌ که‌ از راه‌ آمیزشی‌ منتقل‌ می‌شود. در مردان‌، این‌ عفونت‌ در پیشابراه‌ رخ‌ می‌دهد، در زنان‌، در پیشابراه‌ (مجرایی‌ که‌ ادرار را از مثانه‌ به‌ بیرون‌ هدایت‌ می‌کند) و نیز دستگاه‌ تولید مثل‌، و در هر دو جنس‌ ممکن‌ است‌ راست‌روده‌، گلو، مفاصل‌، یا چشم‌ها نیز درگیر شوند. این‌ عفونت‌ در تمام‌ سنین‌ رخ‌ دهد (حتی‌ کودکان‌ کم‌ سن‌ و سن‌ سال‌ که‌ مورد تجاوز قرار می‌گیرند). حداکثر شیوع‌ این‌ عفونت‌ بین‌ ۲۰تا۳۰ سالگی‌ است‌. دوره‌ کمون‌ بیماری‌ (از زمان‌ ورود میکرب‌ تا بروز علایم‌) ۲ تا۱۰ روز است‌.

همانطور که در بالا ذکر شد این بیماری از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود و عامل آن گنوکوک می‌باشد . در مردان ۷-۲ روز پس از تماس جنسی با فرد آلوده ترشحات چرکی از مجرای ادرار خارج شده و میزان دفع ادرار نیز کاهش و با سوزش می‌باشد. . درصد کمی‌از مردان بدون نشانه بالینی هستند .

در خانمها پس از آلودگی ، التهاب دهانه رحم به وجود آمده که در بیشتر موارد بدون نشانه است ولی در برخی از خانمها پس از نزدیکی ترشحات غیرعادی یا خونریزی وجود دارد .

در بیست درصد از موارد ، عفونت در مراحل عادات ماهانه به رحم رسیده و باعث التهاب رحم ، ‌لوله های زهدان و برخی نواحی لگن می‌شود که گاهی چنین حالتی منجر به عقیم شدن و یا حاملگی خارج از رحم می‌شود .

دختران در سنین قبل از بلوغ ممکن است در اثر تماس جنسی مستقیم با ترشحات بالغین آلوده ، دچار التهاب گنوکوکی واژن و رحم شوند . نوزادان و ندرتاً بالغین ممکن است مبتلا به عفونت کنوکوکی ملتحمه چشم شوند که اگر به سرعت و به مقدار کافی درمان نشوند ممکن است منجر به کوری گردد . در صورتیکه آلودگی به صورت سیستمیک در بدن پخش شود منجر به درگیری مفاصل و پوست و گاهی بندرت قلب و پرده های مغزی می‌شود . در صورتیکه درمان آلودگی و التهاب مفصلی به تأخیر افتد منجر به ضایعات دائمی‌مفصلی میشود .

التهابهای غیرگنوکوکی مجاری ادراری – تناسلی و التهاب چرکی مخاطی رحم که ممکن است با عوامل دیگر غیر از گنوکوک ایجاد شده باشند ، در اغلب موارد با عفونت گنوکوکی همراه بوده و تشخیص بالینی سوزاک را دچار اشکال می‌کند .

تشخیص بیماری از طریق آزمایش میکروسکوپی گسترش ترشحات دستگاه تناسلی رنگ آمیزی شده با روش گرم یا کشت این ترشحات در محیطهای اختصاصی کشت … صورت می‌گیرد .

حداکثر شیوع این بیماری در طبقات اقتصادی پائین جامعه وجود دارد .

در حال حاضر موارد مقاوم به داروهای قدیمی‌افزایش یافته است و داروهای جدید تنها کاربرد درمانی دارند .

مخزن :

انسان تنها مخزن شناخته شده این عامل عفونی است .

دوره واگیری :

این زمان نزد موارد درمان نشده(در حالیکه با مراجعه سریع و به موقع چند ساعت بعد از شروع درمان مؤثر ، واگیری بیماری خاتمه می‌یابد) ممکن است برای ماهها ادامه داشته باشد.

علایم‌ شایع‌

زنان‌ معمولاً علایم‌ کمی‌ دارند یا اصلاً علامتی‌ ندارند. اما علایم‌ در مردان‌ معمولاً برجسته‌تر هستند.
* سوزش‌ به‌ هنگام‌ ادرار

* ترشحات‌ غلیظ‌ به‌ رنگ‌ سبز ـ زرد از آلت‌ تناسلی‌ مردان‌ یا مجرای‌

* تب‌ خفیف و یا لرز بدون‌ تب
* گاهی‌ درد به‌ هنگام‌ مقاربت

* ‌درد مفاصل به خصوص در ناحیه مچ دست و مچ پا‌
* ورم مفاصل به همراه بثورات

* بثورات‌ (نقاط قرمز وصورتی خصوصاً روی‌ کف‌ دست‌)

* گاهی‌ گلو درد خفیف


علل‌

عفونت‌ ناشی‌ از باکتری‌های‌ گنوکک‌ که‌ در بافت‌ نرم‌ و مرطوب‌ به‌ خوبی‌ رشد می‌کنند. باکتری‌ها معمولاً از راه‌ آمیزشی‌ انتقال‌ می‌یابند،
اما در بعضی‌ از موارد منشأ عفونت‌ مشخص‌ نیست‌. در صورت‌ مقاربت‌های‌ غیرطبیعی‌، ممکن‌ است‌ راست‌روده‌ یا دهان‌ نیز دچار عفونت‌ شوند.

عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر

* داشتن‌ شرکای‌ جنسی‌ متعدد
* خودفروشی‌
* سوءاستفاده‌ جنسی‌ از کودکان‌
* عبور نوزاد از کانال‌ زایمانی‌ مادری‌ که‌ دچار عفونت‌ است‌.

پیشگیری :

اولین اصل مبتنی بر رابطه جنسی سالم می‌باشد . پس بهتر است از بی‌بند و باری‌ جنسی‌ خودداری‌ کنید و به ارتباط با یک نفر اکتفاء کنید.

جهت جلوگیری از ابتلا در اشخاصی که مشکوک به آلودگی به این بیماری می‌باشند حتماً بایستی از کاندوم استفاده شود .

اقدامات دیگری که خاص پیشگیری از ابتلا به سوزاک است مثل پیشگیری داروئی در چشم نوزادان و توجه به تماسهای بیماران مبتلا به سایر بیماریهای عفونی نیز اجرا می‌گردد .

ترشحات بیمار و اشیایی که به آنها آلوده شده اند بایستی گندزدایی شود
موارد این‌ عفونت‌ باید گزارش‌ شود تا از گسترش‌ آن‌ جلوگیری‌ شود. این‌ عفونت‌ گاهی‌ همزمان‌ با سیفلیس‌ و عفونت‌ کلامیدیایی‌ رخ‌ می‌دهد. توجه‌ داشته‌ باشید که‌ همکاری‌ مناسب‌ اهمیت‌ زیادی‌ دارد و مطمئن‌ باشید که‌ هویت‌ شما نزد پزشک شما محرمانه‌ خواهد ماند.

عواقب‌ مورد انتظار
با درمان‌ معمولاً در ۱-۲ هفته‌ خوب‌ می‌شود.
عوارض‌ احتمالی‌
* عفونت‌ گنوککی‌ چشم‌. این‌ عفونت‌ می‌تواند باعث‌ نابینایی‌ در کودکان‌ شود.
* مسمومیت‌ خون‌ (سپتی‌ سمی‌ گنوککی‌)
* آرتریت‌ عفونی‌ (عفونت‌ مفصل‌)
* بیماری‌ التهابی‌ لگن‌ (منظور عفونت‌ احشای‌ تناسلی‌ در زنان‌)
* آندوکاردیت‌
* در صورت‌ عدم‌ درمان‌، گاهی‌ در مردان‌ ناتوانی‌ جنسی‌ رخ‌ می‌دهد.
* ناباروری‌ در زنان‌


مطالب مشابه :


التهاب واژن(دستگاه تناسلی زنانه) به علت عفونتهای واژنVaginitis

داروهای ضد قارچ مهبلی متنوعی برای درمان عفونت قارچی در زنان با عفونت hiv ممکن است
عفونت زنان - همه چیز درباره ی ترشحات واژن

گیاهان دارویی معجزه - درمان آسان است - عفونت زنان - همه چیز درباره ی ترشحات واژن - ناب ترین
غربالگری و درمان عفونت‌هاي آميزشي در بارداري

پزشکی بالینی - غربالگری و درمان عفونت‌هاي آميزشي در بارداري -
عفونت - ترشحات واژن

درمان در زنان با تمام سادگی این بیماری احتیاج به درمان دارد چراکه اگر درمان نشود عفونت
عفونت ادراری

- افتادگی مثانه در زنان عفونت ادراری ایجاد - در درمان عفونت های ادراری، به چه نکاتی باید
درمان عفونت وپیشگیری

شعرو هنر - درمان عفونت وپیشگیری - قاعدگی: شروع قاعدگی از 13 تا 15 سالگی و پایان آن 40 تا 50 سالگی
عفونت‌هاي ادراري راجعه در زنان

زنان مبتلا به عفونت‌هاي ادراري راجعه علامت درمان عفونت‌هاي ادراري راجعه بايد تعديل
دارو67- درمان عفونت‌هاي ادراري در کودکان

پزشکی بالینی - دارو67- درمان عفونت‌هاي ادراري در کودکان موضوع ها: قلب | زنان | اطفال | چشم
ترشحات و عفونتهای دستگاه تناسلی زنان

سلامت جنسی - ترشحات و عفونتهای دستگاه تناسلی زنان - این درگاه مطابق با قوانین جاری جمهوری
برچسب :