چه رنگی برای چه نوع آگهی هائی مناسب است؟

قرمز

 رنگ قرمز نماد و نشانه فعالیت ، گرمی ، قدرت ، جنگ ، هیجان، تظاهر ، آتش ، خون ، هوای نفس ، عشق ، خطر ، خشم و برانگیختگی است . قرمز دارای قابلیت رویت بالایی است و همواره توجه بیننده را به خود جلب می کند . رنگ قرمز چند حس را توامان تحریک می کند .

علائم هشدار دهنده به ما می آموزد که با دیدن رنگ قرمز متوجه و متوقف شویم. پس طبیعی است که با دیدن یک تابلو تبلیغاتی ( بیلبورد ) با ترکیب رنگ قرمز ، توقف و به آن توجه کنیم . مطالعات نشان داده است که مردم هنگام  بازی در تفریحگاه ها از وسایل بازی قرمز رنگ بیشتر از رنگ های دیگر استفاده می کنند . همچنین رنگ قرمز برای نمایشگاه های خودرو ، مکان های فروش حیوانات اهلی ، ساندویچ و پیتزا فروشی ها و رستوران ها رنگ خوب و مناسبی است .

رنگ قرمز برای موسسات پزشکی و درمانی توصیه نمی شود ، زیرا رنگ قرمز علامت بیماری ، خون و اورژانس است . رنگ قرمز همچنین برای نمایش یک جریان منفی مالی در حسابداری به کار می رود .

نارنجی

 نارنجی ، رنگ طراوت و شادی است . رنگ نارنجی موجب شفافیت و روشنی ذهن ، ارتقا و افزایش گرمی و شادابی می شود. هم چنین رنگ نارنجی جریان اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد . رضایت مندی ، باروری ، شادابی و کیفیت نیز با رنگ نارنجی ارتباط دارد . این رنگ می تواند کمک کند قیمت یک کالای گران ، عاقلانه به نظر برسد . نارنجی رنگی بی عیب ، کامل و مناسب برای محصولاتی است که گروه کثیری از مردم را راضی می کند .این رنگ اشتها آور است و انتخاب خوبی برای آبمیوه فروشی ها ، رستوران ها خصوصا رنگی است که مردم اروپا و آمریکا آن را دوست دارند.

زرد

زرد رنگی مناسب برای نمایش تابناکی و درخشندگی ، خوشحالی و خوشرویی ، سرزندگی ، راحتی و خوش بینی در آگهی هاست . زرد برای گل فروشی ها ، قنادی ها ، اسباب بازی فروشی ها ، پارک های تفریحی و حراجی ها رنگ ایده آلی است و اولین رنگی است که در فرایند دیدن ، جذب می شود . هم چنین زرد بیشترین قابلیت رویت توسط چشمان انسان را دارد . به همین دلیل سریعتر از دیگر رنگ ها مورد توجه انسان قرار می گیرد.

زرد رنگ احتیاط است . علائم زرد رنگ موجود در راه ها به رانندگان هشدار می دهد که مشکلی در راه یا مسیر آمد و شد اتفاق افتاده است و این دلیل دیگری است بر این که چرا به سرعت توجه ما به رنگ زرد جلب می شود.

سبز

رنگ سبز نماد زندگی ، طبیعت ، جوانی ، پول ، نوگرایی ، امید و قدرت است . سبز رنگی است که انسان را آرام  می کند ، درد را کاهش می دهد و احساس امنیت ایجاد می کند . وقتی چراغ راهنمایی و رانندگی در وضعیت سبز قرار می گیرد ، به ما می گوید جلو برویم یا به مکانی وارد شویم و احساس خوشایندی در ما ایجاد می کند . این مزیت بزرگی برای بعضی از محصولات و خدمات است.

زرد . سبز

برای آگهی مواد غذایی رنگ معقولی نیست ، زیرا احساس دلتنگی ایجاد می کند . رنگ سبز روشن به مردم آرامش می دهد و این نشان می دهد که چرا دیوار زندان ها ، مدارس ، اتاق های انتظار و بیمارستان ها به رنگ سبز روشن است.

سبز یک رنگ مهم برای مشاوران مالی بانک ها و حسابداران است ، زیرا سبز نماد پول است . همچنین رنگ سبز برای کالاهایی که در قضای باز عرضه می شود بسیار مناسب است ، زیرا به مشتریان احساس طبیعت را القا می کند . رنگ سبز می تواند برای مراکز و موسسات فعال در زمینه محیط زیست و دوستدار محیط زیست ، سبزی فروشی ها ، منظره سازی ها و کشاورزان مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا رنگ سبز نشانه زندگی است.

آبی

آبی در انسان احساس آرامش ، راحتی ، آسودگی ، زیبایی , عقل ، صداقت و اعتماد ایجاد می کند . رنگ آبی به مردم کمک می کند که مشکلات خود را با اعتماد به نفس حل کند . رنگ آبی می تواند نماد اندوه و افسردگی نیز باشد . از این رو ، در تبلیغ مواد غذایی رنگ آبی بکار نمی رود . رنگ آبی اشتها را از بین می برد . این رنگ به مردم کمک می کند که وزن خود را کاهش دهند . قطعا رنگ آبی ، هم رنگ مورد علاقه خانم ها و هم رنگ دلخواه آقایان است . چنان که می دانید رنگ آبی در آرم و نشان شرکت ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . آبی رنگ بسیار مناسبی برای شرکت های مسافرتی ، شرکت های آب ، دفتر پزشکان ، داروخانه ها و متصدیان و فروشندگان لوازم پزشکی ، متل ها ، روانشناسان و مراکز کاهش وزن است.

زرشکی

رنگ زرشکی نماد پیچیدگی ، خلاقیت ، تجمل و ثروت است . زرشکی آبی فام موجب رمزآلودگی می شود و زمانی که رنگ زرشکی سرخ فام می شود ، نفسانیت و خلاقیت را القا می کند . زرشکی با قرمز کم رنگ بیشتر توجه را جلب می کند . این رنگ ها برای بعضی از مردم ( عمدتا مردها ) نامطبوع به نظر می آید . با این حال رنگ زرشکی رنگ مهمی برای هنرمندان ، رستوران های زنجیره ای بزرگ ، فروشگاه های پوشاک ، کتاب فروشی ها ، گالری های هنری ، کلوپ های شبانه ، عکاسی ها ، کلوپ های خارج شهر ، آموزشگاه های چوگان، جواهر فروشی ها ، آرایشگران و پیشگویان است.

قهوه ای

قهوه ای نماد چوب ، قهوه و محصولات برآمده از زمین است . قهوه ای رنگ اعتماد ، سختی ، قدرت ، بلوغ و راحتی است . در حال حاظر قهو ه ای رنگ ثروت و تنومندی است . قهو ه ای یک رنگ ممتاز برای آهن فروشی ها ، قهوه خانه ها ، فروشگا ههای صنعتی ، فروشگاه های صنایع چوبی ، غذا فروشی ها ، فروشگاه های پوشاک مردانه ، کابینت فروشی ها ، مقاطعه کاری ها ، ساعت فروشی ها و نجاری هاست.

سیاه

سیاه نماد قدرت ، اعتبار ، ظرافت ، سلیقه ، استعداد ، سادگی و دلفریبی است . رنگ سیاه بیشتر درباره حالت هایی از این گونه است . سیاه رنگ متحجر است که مشتریان را از به روز شدن با فناوری باز می دارد .

همچنین رنگی بسیار آموزنده است و اطلاعات بسیاری از صاحب رنگ ارائه می دهد . سیاه رنگی است که به افق و دوردست اشاره دارد ، همچون مرگ ، ساحران ، ارواح پلید و شرور.رنگ سیاه انتخاب خوبی برای فروشگاه های موسیقی ، حقوقدانان ، حسابداران ، فروشگاههای لوازم الکترونیکی و لاستیک فروشی هاست.

سفید

سفید نماد پاکیزگی ، تقوا ، بیگناهی و تازگی است . رنگ سفید یک انتخاب خوب برای فروشگاههای وسایل عروسی و ازدواج گروه های مذهبی ، امکانات پزشکی ، دندان پزشکی ، آشپز خانه ها ، نانوایی ها ، موزه ها ، اماکن تاریخی ، فروشگا ه های وسایل بهداشتی ، خشکشویی ها و خدمات بهداشتی است .توجه داشته باشید که رنگ سفید ، در چین و ژاپن و بعضی کشورها ی خاورمیانه رنگ مرگ و سوگواری است. در پایان باید گفت همه حق دارند هر رنگی که دوست دارند برای کسب و کار خود انتخاب کنند ، اما باید اطمینان داشته باشند که رنگ انتخابی آنها برای کسب و کارشان موثر است.


مطالب مشابه :


بازی

کومه - بازی - بازی بازی آنلاین ،game کومه بازی آنلاین آشپزی ساندویچ فروشی
مکالمه در ساندویچ فروشی

مردی به ساندویچ فروشی رفت و گفت: آقا لطفاً یک ساندویچ مرغ به من بدهید. فقط گوجه فرنگی نگذارید.
مرد ساندویچ فروش

مرد ساندویچ فروش مردی در کنار جاده، دکه ای درست فروشگاهی و خرده فروشی" بازی دخترونه
متن اهنگ دیس جعفر

دیگه بسه بچه بازی دیگه بسه بچه بازی دیگه بسه بچه بازی اومدیم محلتون دعوا دیدیم ساندویچ فروشی
بازي!!!!!!!!!!!!!!1

بازی برای بچه ها به نام آشپز شلوغ بازی آنلاین آشپزی ساندویچ فروشی
چه رنگی برای چه نوع آگهی هائی مناسب است؟

مطالعات نشان داده است که مردم هنگام بازی در اهلی ، ساندویچ و پیتزا فروشی ها و
برچسب :