جانبازان و خانواده هاي هفتاد و دوتن

rafsanjan47np.jpg&w=150&h=1 رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار خانواده شهيد بهشتي و جمع زيادي از خانواده شهدا و جانبازان هفتم تير، اين شهداي گرانقدر را مصداق صدر آيه شريفه «من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدالله عليه و منهم من قضي نحبه و منهم من ينتظروا ما بدلوا تبديلا» خواند و تصريح كرد: اميدواريم همه ما و به خصوص خانواده معظم شهداي هفتم تير نيز مصداق ذيل اين آيه شريفه و ادامه‌دهنده راه و آرمان‌هاي اصيل اين بزرگواران باشيم.

به گزارش ايلنا،آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رسالت واقعي انسان‌ها را در دنياي مادي، حركت به سوي تحقق وعده‌هاي الهي و تعليمات قرآن و اسلام و نهايتا تقرب به خداوند خواند و گفت: شهداي بزرگوار هفتم تير به حق جزو كساني بودند كه حيات مادي را جز براي خدمت به خلق خدا و احياي كلمه‌الله نخواستند و با شهادت زودهنگام خود نزد اولياء و بزرگان دين جايگاه يافتند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، جانبازان و خانواده هاي هفتاد و دوتن را به حق يكي از شايسته‌ترين‌ها براي برگزاري ياد و خاطره اين بزرگواران خواند و گفت: كساني كه گذشته را طرد و نفي مي‌كنند و از تجربيات و امكانات انقلاب براي تحقق آرمان‌هاي بلند امام راحل و شهداي گرانقدر كشور استفاده نمي‌كنند به تاريخ، اسلام، انقلاب و نظام اسلامي ظلم مي‌كنند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با تأكيد بر اينكه استفاده از راه شهدا و ترويج اهداف آنان مهم است نه نام آنها، استفاده ابزاري از نام و خون شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي در جهت اهداف مادي و باندي را انحراف از اهداف امام راحل و شهدا و ايثارگران عزيز كشور خواند و با بيان اينكه انحراف پايدار نمي‌ماند، تصريح كرد: استفاده ابزاري و انحصاري از ياد و نام شهدا به بزرگداشت آنان نزد جامعه نمي‌انجامد، بلكه تنها با ادامه راه آنان و تحقق آرمان‌ها و اهداف اصيل انقلاب و شهدا، بزرگداشت واقعي آنان تحقق خواهد يافت.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام از دست دادن شهداي بزرگ هفتم تير و به خصوص آيت‌الله شهيد بهشتي را در مقطع حساس انقلاب و نظام اسلامي بسيار سخت و جبران‌ناپذير عنوان كرد و افزود: اكنون وظيفه ياران آن عزيزان و خانواده‌ها و رهروان آن شهداي گرانقدر است كه كاري زينبي كنند و احياكننده اهداف بلند اين شهدا باشند. شهادت پيشتازان انقلاب اسلامي گرچه در ظاهر از دست دادن سرمايه هاي انقلاب است اما در عمل، خون اين زبدگان چنان جوشيد كه بنياد ضد انقلاب و نفاق را به باد داد و مردم را بيش از پيش به صحنه آورد.

ايشان افزود: شهدا بر اساس آموزش هاي قرآني راه ميان بر، براي وصول به سعادت ابدي را طي مي كنند و بازماندگان آنها در صورت صبر و ادامه راه شهدا، به مقام و اجر صابران ميرسند و برايند اين الطاف الهي، تقويت نظام و اهداف شهداست.

در ابتداي اين ديدار آقايان اصغرنيا دبير كل جمعيت «جهت» (جانبازان هفتم تير)، دكتر لواساني و فرزندان شهيدان فياض‌بخش و صادقي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هفتم تير، اظهار اميدواري كردند كه ادامه‌دهنده راه برادران و پدران بزرگوار خود باشند و تا تحقق اهداف و آرمان‌هاي بلند امام و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي از پاي ننشينند.

دكتر فياض‌بخش فرزند شهيد فياض‌بخش همچنين با ابراز گلايه از برخي موانع براي برگزاري مراسم سالگرد شهداي هفتم تير، خانواده اين شهداي گرانقدر را همانند ساير خانواده انقلاب و نظام دلسوز كشور خواند و گفت: عدالت اين است كه همان‌گونه كه خانواده‌هاي مسئولين نظام براي خدمتگزاري فعاليت مي‌كنند. فرزندان و خانواده‌هاي شهداي انقلاب اسلامي نيز اجازه فعاليت و خدمت داشته باشند.

وي گفت اختلاف‌نظر و ديدگاه و نيز آزادي ابراز عقيده در انقلاب اسلامي به رسميت شناخته شده و همان‌گونه كه شهداي بزرگوار هفتم تير، علي‌رغم اختلاف‌نظرات و سلايق هم‌زيستي مثال‌زدني داشتند، خانواده انقلاب نيز مي‌توانند در كنار هم كمر همت به خدمت به كشور و نظام اسلامي ببندند.


مطالب مشابه :


افزایش سهمیه خانواده شهدا و جانبازان برای ورود به دانشگاه‌ها

افزایش سهمیه خانواده شهدا و جانبازان برای ورود ایران خودرو. 28- خانواده شهدا,
فرزندان جانبازان با درصد جانبازی بالای 70 درصد به گروه ایثارگران واجد شرایط دریافت تسهیلات مسکن

جانبازان با درصد جانبازی بالای 70 درصد به گروه ایثارگران واجد شرایط برای مشاهده خودرو
شرایط نقل وانتقال دانشجویان جانباز

27-فروش اینترنتی ایران خودرو. 28- ارشد را برای جانبازان و خانواده های خاطره شهدا
جانبازان و خانواده هاي هفتاد و دوتن

شرایط اعطای وام برای تکمیل ایران خودرو. 28- و جمع زيادي از خانواده شهدا و
لایحه جامع خدمت رسانی به ایثارگران

جاودانه ترین ستارگان ایران; عبرت شهدا; استمرار شرایط این بند برای تهیه خودرو برای کلیه
محمد برای دفاع از مقاومت به سوریه رفت+تصاویر

ایران حامي - محمد برای دفاع از تواند شرایط خوبی را برای ها برای خانواده شهدا
نامه ایثارگران به شورای نگهبان دربارۀ نقض فرمان رهبری وقانون اساسی

ایران خودرو. دیون" خانواده شهدا . اسلامی ایران موظف است برای نیل به‌اهداف
برچسب :