بازگشت مانتوهاي بلند به ويترين فروشگاه‌ها؟

بازگشت مانتوهاي بلند به ويترين فروشگاه‌ها؟  

مانتوهاي بلند و آزاد كه روزگاري از ويترين مانتوفروشي‌هاي پايتخت رخت بر بسته بود، اين روزها مجدد در پشت ويترين فروشگاه‌هاي پايتخت جلوه‌گري مي‌كنند و آرزوي ديرينه مشترياني كه براي خريد مانتوي مناسب بايد تمام شهر را زيرپا مي‌گذاشتند، دست يافتني شده است.

به گزارش فارس، روزگاري مانتوهاي بلند و آزاد پوشش مادران و خواهران ما بود و هر زمان كه اراده مي‌كردند مي‌توانستند با يك بار سر زدن به بازار، مانتوي مناسب را خريداري كنند. آري در ايام نه چندان دور، مانتوهاي بلند ويترين فروشگاه‌ها را در اختيار داشتند و با استقبال زنان و دختران مواجه مي‌شدند و به تبع آن، در سطح شهر پوشش مناسبي را شاهد بوديم.

اما با گذشت زمان، يافتن يك مانتوي بلند نياز به كفش‌هاي‌ آهنين و زيرپا گذاشتن تمام پايتخت داشت، زماني كه مدل‌هاي غربي از طريق شبكه‌هاي ماهواره‌اي به ايران وارد شد، مانتوهاي بلند روز به روز آب رفته و كوتاه‌تر شدند و در كنار اين كوتاهي، سايز آنها نيز تنگ‌تر و تنگ‌تر شد و كار به جايي رسيد كه اگر مي‌خواستي براي حضور در محيط كار و دانشگاه يك مانتوي مناسب تهيه كني بايد كفش‌هاي آهنين به پا كرده و تمام مراكز خريد پايتخت را از شمال به جنوب و شرق تا غرب زير پا مي‌گذاشتي تا بتواني يك مانتوي مناسب پيدا كني؛ دست آخر هم اگر موفق به پيدا كردن مانتويي با پوشش مناسب مي‌شدي مدل آن قديمي و جنس پارچه نامناسب بود.

مانتوهاي تنگ و كوتاه كه عمدتاً از خارج از كشور به صورت قاچاق وارد كشور شده و يا با الگوبرداري از مدل‌هاي غربي در داخل كشور توليد مي‌شوند، با رنگ‌ها و مدل‌هاي مختلف خود ويترين مانتوفروشي‌هاي كشور را به قبضه درآورده‌اند و به جرئت مي‌توان گفت كه يكي از عوامل اصلي گسترش بدحجابي در جامعه هستند.

همزمان با فعاليت گسترده شبكه‌هاي ماهواره‌اي و ارائه مدل‌هاي مختلف كه بر تن جوانان ايراني جلوه‌گري مي‌كند به سختي مي‌‌شد در مانتو فروشي‌هاي پايتخت يك يا دو مانتوي بلند پيدا كرد كه در اكثر مواقع مدل قديمي و طراحي غيرزيبا داشت.

اما اين روزها طراحان داخلي وارد گود شده‌اند و در هجمه مدل‌هاي غربي تلاش مي‌كنند تا با ارائه مدل‌هاي ايراني و اسلامي بازار لباس كشور را از قبضه مدل‌هاي غربي خارج كرده و حرفي براي گفتن داشته باشند؛ اين روزها پشت ويترين‌ مانتوفروشي‌هاي پايتخت مي‌توان مانتوهاي بلند و آزاد را مشاهده كرد كه با طراحي ايراني و ارزش‌هاي اسلامي همخواني بيشتري دارند.

اين مانتوها كه مطابق با معيارهاي اسلامي توسط طراحان داخلي ارائه و به توليد انبوه رسيده است با استقبال مردم به‌خصوص افرادي كه براي حضور در سطح اجتماع به دنبال پوشش‌هاي مناسب هستند روبه‌رو شده است به‌گونه‌اي كه برخي از فروشندگان از استقبال دختران و فروش تقريباً مناسب اين مدل‌ها خبر مي‌دهند.

* ارائه مانتوي بلند به بازار و پايان مشكلات خريد پارچه و مراجعه به خياط

مريم مهران كه براي خريد مانتو به ميدان هفت تير مراجعه كرده است در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» در‌خصوص مانتوهاي بلندي كه در پشت ويترين برخي از فروشگاه‌ها قابل مشاهده است، مي‌گويد: مانتوهاي بلند با طرح‌هاي زيبا به تازگي در ويترين مغازه‌ها قابل مشاهده هستند و با آمدن آنها به بازار لباس ديگر لازم نيست براي يافتن مانتوي مناسب به منظور حضور در محيط كار با تهيه پارچه به خياط مراجعه كنم.

وي افزود: زناني كه حضور با پوشش مناسب در سطح شهر برايشان مهم است از اين مانتوهاي بلند و آزاد استقبال خوبي مي‌كنند اما افرادي كه به دنبال خودنمايي در سطح شهر هستند همچنان به دنبال مانتوهاي تنگ و كوتاه هستند.

* مانتوهاي بلند و پوشيده با طراحي جوان ‌پسندتر ارائه شود

سميرا نوربخش 22 ساله و كارمند در اين زمينه بيان مي‌كند: مانتوهاي بلند براي افرادي كه سن بالاتري دارند مناسب است اما مانتوهاي تنگ و كوتاه بيشتر جوان پسند است.

وي مي‌گويد: اگر مانتوي بلند داراي طراحي زيبا و مطابق با سليقه جوانان باشد، حتماً مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت و تمايل به استفاده از اين مانتوها در ميان آنها بيشتر مي‌شود.

* بازار لباس را از مدل‌هاي ترك و غربي نجات دهيم

ليلا مهدوي زاده 30 ساله و خانه‌‌دار كه يكي از مانتوهاي بلند و آزاد را براي پرو انتخاب كرده است، عنوان مي‌كند: روزگاري پيدا كردن مانتوي بلند برايم بسيار سخت بود اما ارائه اين مانتوها به بازار لباس كار بسيار پسنديده‌اي بود چرا كه علاوه بر پوشيدگي كامل طراحي زيبايي هم دارد.

وي اضافه مي‌كند: تا زماني كه طراحان داخلي مي‌توانند مدل‌هاي زيبايي از پوشش‌هاي ايراني ارائه كنند، چرا بايد بازار لباس ما غرق در مدل‌هاي غربي باشد كه هيچ تطابقي با معيارهاي اسلام و عرف مردم ايران ندارد.

اين زن خانه‌دار معتقد است ارائه مانتوهاي بلند به بازار در كاهش آمار بدحجابي تأثيرگذار است و بايد تلاش كرد كه با طراحي زيبا جوانان را به استفاده از اين مانتوها تشويق كرد.

* گرايش بيشتر زنان و دختران محجبه به خريد مانتوهاي بلند

مهران محمدزاده فروشنده يكي از مانتوفروشي‌هاي پايتخت در ‌خصوص استقبال زنان و دختران از مانتوهاي بلند مي‌گويد: اين مانتوها با طراحي جوان‌پسند به بازار ارائه شده‌اند و به دليل طراحي و رنگ‌آميزي زيبا مورد استقبال زنان و دختران جوان قرار مي‌گيرند.

وي مي‌افزايد: اين مانتوها عمدتاً توسط زنان و دختراني كه به لحاظ حجاب و پوشش وضعيت قابل قبولي دارند خريداري مي‌شوند؛‌ اين مانتوها توليد داخل كشور است و طراحي آن نيز توسط طراحان داخلي انجام شده است.

اين فروشنده مي‌گويد: اين مانتوهاي بلند و مناسب در راستاي اصلاح وضعيت پوشش در سطح شهر توليد شده است و بايد تلاش كرد تا فرهنگ استفاده از آن را در جامعه ايجاد كرد، البته از حق نگذريم كه فروش اين مانتوها تاكنون بسيار خوب بوده است.

* توليدكنندگان لباس با طراحان داخلي همكاري نمي‌كنند

مينا صيادي طراح لباس اظهار مي‌دارد: هنرمندان و طراحان لباس داخلي به منظور مقابله با مدل‌هاي غربي بايد تقويت و مورد حمايت قرار بگيرند، هم‌اكنون توليدكنندگان داخلي از مدل‌هاي غربي استفاده مي‌كنند و به ندرت از طراحان داخلي براي طراحي لباس دعوت به همكاري مي‌كنند و هنوز در كشور جايگاه طراحان لباس تعيين نشده است.

وي مي‌افزايد: در الگوها و طراحي‌هاي مختلف بايد اصول اسلامي رعايت شود؛ هم اكنون مشكل ما اين است كه نتوانسته‌ايم پاسخگوي سليقه‌هاي مختلف باشيم، در حالي ‌كه نيازمند مشاركت نهادهاي مسئول و ارتباط صميمانه با تمام اقشار جامعه براي طراحي مدل‌هاي پوشيده و زيباي لباس هستيم، به گونه‌اي كه مدل‌هاي ايراني و اسلامي لباس در مجالس مختلف نقل زبان زنان و دختران شود اما هم اكنون زنان و دختران جامعه از الگوهاي ايراني و اسلامي ارائه شده آگاهي ندارند.

* مانتوهاي مناسب و پوشيده با طراحي و پارچه ايراني توليد و به بازار ارائه مي‌شوند

فرحناز قند فروش عضو كميته تحقيق و پژوهش كارگروه ساماندهي مد و لباس با بيان اينكه بايد لباس‌هاي موجود در بازار كشور را بازسازي كنيم تا كاملاً پوشيده باشند، ‌مي‌گويد: ايران كشوري مسلمان است و از اين جهت بايد لباس‌هاي طراحي شده كاملاً مطابق با معيارهاي اسلامي باشند ولي نبايد از ايراني بودن لباس‌ها نيز غافل شد چرا كه لباس يك كشور به نحوي پرچم آن نيز محسوب مي‌شود، در بسياري از مجامع، مليت‌هاي مختلف را مي‌توان از لباس آنها تشخيص داد.

وي ادامه مي‌دهد: در راستاي بهبود وضعيت حجاب و عفاف با طراحان داخلي همكاري كرده‌ايم و مدل‌هاي مطابق با ارزش‌هاي ايراني و اسلامي توسط آنها طراحي و به توليد انبوه مي‌رسد به گونه‌اي كه هم‌اكنون در مانتوفروشي‌ها مي‌توان مدل‌هاي مناسب و پوشيده را يافت.

قند فروش اضافه مي‌كند: تلاش مي‌كنيم تا لباس‌هاي سنتي را به شكل مدرن و با پارچه‌هاي توليد داخل عرضه كنيم و در اين جهت لباس سنتي ايران را با اقتضائات روز و با در نظر گرفتن چارچوب اسلام طراحي مي‌كنيم.

وي بيان مي‌كند: با طراحي مدل‌هاي مختلف ايراني و اسلامي و عرضه آن به بازار لباس كشور از نظرات مردم آگاه مي‌شويم و سرانجام پس از ارائه انواع مدل‌ها موفق به جلب توجه مردم خواهيم شد و پس از آن مدل‌ها به توليد انبوه مي‌رسند كه در اين مرحله قيمت آنها نيز كاهش پيدا مي‌كند.

به گزارش توانا، مدل‌هاي پوششي كه اسلامي، بومي و زيبا باشند قطعاً در جامعه مشتري‌هاي خود را پيدا مي‌كند و تمام جوانان را نيز جذب خواهد كرد.


مطالب مشابه :


ریشه نفوذ در سازمان

البته من سعي كردم مهمترين اين ها را مدل بكنم. شما با اين سه فاكتور در سازمان به تحليل نفوذ و قدرت افراد مختلف سازمانتان بپردازيد و كمي و كاستي هاي اين روش را به من
ویترین

دکوراسیون - تزئینات و خانه داری - ویترین - دکوراسیون و تزئینات،سایت آموزشی و از هر دری سخنی.
40 عکس دکوارسیون و طراحی داخلی فروشگاه لباس بهمراه مدل ویترین

روزنامه الکترونیکی آوای تکاب - 40 عکس دکوارسیون و طراحی داخلی فروشگاه لباس بهمراه مدل ویترین - رسانه ای برای تمام مردم تکاب و اولین روزنامه الکترونیکی
انگشتر مدل N029

ویترین زیورآلات - انگشتر مدل N029 - زیباتـــــــــــرین زیورآلات برای خانــــــــــومای خوش سلیقه - ویترین زیورآلات.
نفوذی در خیابان جمهوری؛ مچ‌گیری با مدار بسته

دوربین‌های مدار بسته پشت ویترین مغازه از همان‌هایی است که در جاهای عمومی دیده‌ایم و ... سراغ دوربین ریز را که می‌گیرم چیزی شبیه به همان مدل سوزنی قبلی نشانم می‌دهد با
از نویسنده مهمان - رشد در برابر توسعه

با اين استدلال رابينسون کروزو (Robinson Crusoe) نسبت جين پال گتي (Jean Paul Getty) مدل بهتري از يک فرد توسعه يافته مي باشد. همچنين توسعه را مي توان
بازگشت مانتوهاي بلند به ويترين فروشگاه‌ها؟

مانتوهاي بلند و آزاد كه روزگاري از ويترين مانتوفروشي‌هاي پايتخت رخت بر بسته بود، ... از مدل‌هاي غربي در داخل كشور توليد مي‌شوند، با رنگ‌ها و مدل‌هاي مختلف خود ويترين
قدرت چانه زنی

خوب مسلما یکی از مدل هایی که همه می شناسند مدل 5 نیرویی پورتر است که به نظرم از شاهکارهای این استاد بزرگ استراتژی است که از جهاتی این مساله را توضیح داده است.
عینک آفتابی

ویترین - عینک آفتابی - فروشگاه مجازی. ... عینک آفتابی پلیس اورژینال اصل مدل S8180, عینک Police · عینک آفتابی ترو کالر اصل اوریجینال Tru Color دوقلو.
نمایش لباسهای آب رفته در ویترین نوروزی

قصر سوزان - نمایش لباسهای آب رفته در ویترین نوروزی - اجتماعی -اقتصادی - قصر ... تا بپوشد و مدل شود و در انظار بچرخد و عکسش در صفحه مزون حک شود و معروف شودو.
برچسب :