دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند

دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند

                       دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند

دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند

اثر پروفسور محمود گلابچی ، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

 

بدون اغراق می توان ادعا کرد که دیگر هیچ دانشجویی نیست که استاد گلابچی را نشناسد. ایشان بیش از 20 جلد تالیفات در زمینه سازه و معماری دارند که اکثر این کتب از منابع سوالات کارشناسی ارشد ، در رشته های معماری ، تکنولوژی معماری ، انرژی و مدیریت پروژه می باشد. استاد گلابچی تا کنون مراتبی همچون چهره ماندگار ، استاد نمونه ، مهندس نمونه و پژوهشگر برجسته کشور را کسب کرده اند.

چکیده مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند :

هر چند طرح یك ساختمان بلند حاصل نهایی فرآیند پیچیده ای است كه عناصر آن بر هم تاثیر متقابل دارند و عوامل متعددی از جمله ویژگی های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در آن موثرند، اما با رعایت اصول و معیارهای حاصل از پژوهش های بنیادی و كاربردی در زمینه طراحی معماری، سازه و شهرسازی (در صورتی كه با تدوین و اجرای سیاست گذاری های لازم در سایر زمینه ها همراه گردد) می توان امكان استفاده مناسب و مطلوب از بناهای بلند را ایجاد نمود. به طور كلی با توجه به شرایط خاص قرن حاضر استفاده مناسب و البته مشروط از ساختمانهای بلند را می توان راه حلی واقع گرایانه و مطلوب جهت اسكان مردم و تامین سایر نیازهای مرتبط با فعالیتهای اجتماعی واقتصادی در شهرهای بزرگ دانست.

این تحقیق نشان می دهد ساختمانهای بلند می توانند در شرایط مناسب به صورت مطلوبی جوابگوی نیازها و ضرورت های محیط باشند. ساختمانهای بلند مرتبه علاوه بر استفاده برای هر یك از كاربردهای مسكونی، تجاری و اداری می توانند به صورت مناسبی برای عملكردهای تلفیقی نیز مورد استفاده قرار گیرند و از آنها برای مركزیت بخشیدن به فعالیتهای مرتبط با یكدیگر استفاده نمود.

براساس این تحقیق بكارگیری فرم های ساده و منظم علاوه بر كمك به پایداری و ایستایی ساختمان، سبب افزایش ایمنی در بناهای بلند می گردد. وجود نظم و تركیب مناسب با ساختمانهای اطراف، تقارن، تعادل و وحدت از عوامل موثر در ایجاد فرم و نمای بصری مطلوب بناهای بلند می باشند. برای ایجاد مقیاس انسانی و مطلوب نمودن فرم بنا می توان در فضای اطراف ساختمان با ایجاد عمق دید نسبت به ساختمان ارتباط مطلوبی بین فرم و بیننده بوجود آورد.
این تحقیق با استفاده از مطالعات نظری، بررسی و تحلیل تحقیقات انجام شده قبلی در این زمینه، بررسی و نقد دیدگاه های مختلف ارائه شده در ارتباط با ساختمان های بلند، مطالعات میدانی و تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از آن براساس شاخص های مورد مطالعه اعم از معماری، سازه، شهرسازی، اقتصاد، ایمنی و محیط زیست صورت گرفته است.

این مقاله با عنوان " معیارهایی برای طراحی و ساخت بناهای بلند" از سوی سایت معمار دانلود ، برای دانلود رایگان دانشجویان و اساتید تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) قرار داده شده است.

لازم به ذکر است که مقاله فوق در نشریه علمی پژوهشی هنرهای زیبا در تابستان 1380 به چاپ رسیده است.

برگرفته از سایت خوب:http://www.memardownload.com 

حجم : 1.5 MB

دانلود مقاله طراحی ساختمان های بلند-دکتر گلابچی عزیز

 

 


مطالب مشابه :


علائم و مفاهیم تحلیل سایت

مهرازان - معماری - طراحی شهری - علائم و مفاهیم تحلیل سایت - معماری معرفی بناهای معماری در
تحلیل یک نما

مهرازان - معماری - طراحی شهری - تحلیل یک نما - معماری - شهرسازی معرفی بناهای معماری در
خلاصه مقاله بررسی روشهای (روانشناسانه) ارزیابی و تحلیل کیفیت و زیبایی شناسی محیط و منظر شهری- مهندس

مهرازان - معماری - طراحی شهری - خلاصه مقاله بررسی روشهای (روانشناسانه) ارزیابی و تحلیل کیفیت
تجزیه و تحلیل سبک دیکانستراکشن

معرفی بناهای معماری در تجزیه و تحلیل سبک دیکانستراکشن
رهیافتی بر تحلیل ریشه ها و گرایش ها در آثار معماری تادائو آندو

انسان، طبیعت، معماری - رهیافتی بر تحلیل ریشه ها و نیکوNikko Toshogu و بناهای قصر کاتسورا
تجزیه و تحلیل سایت در طراحی (1)

A.S.O.N.A.U - تجزیه و تحلیل سایت در طراحی (1) - ََArchitecture Students Of Najaf abad Azad University معرفی بناهای معماری
علائم و مفاهیم تحلیل سایت

طراحی و معماری - علائم و مفاهیم تحلیل سایت - برترین های معماری معماری بناهای
دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند

معماری روز دنیا- تکنولوژی روز معماری - دانلود مقاله طراحی و ساخت بناهای بلند - فن آوری های نوین
برچسب :