ماجرای بازنشستگی پیش از موعد ۳۰ هزار فرهنگی

ماجرای بازنشستگی پیش از موعد ۳۰ هزار فرهنگی

تعدادی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش رسانه‌ای نیست و خبرها از سایت وزارت آموزش و پرورش منعکس می‌شود اما در نهایت این رسانه‌ها هستند که مورد شماتت قرار می‌گیرند که از آن جمله «ماجرای بازنشستگی پیش از موعد ۳۰ هزار فرهنگی» است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، روز گذشته علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با هلال‌احمر در جمع خبرنگاران گفت: «24 هزار نفر از فرهنگیان در سی‌امین سال خدمت خود هستند و این افراد در آستانه بازنشستگی قرار دارند».

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه «شما قبلاً تعداد این افراد را 30 هزار نفر عنوان کردید»، افزود: «خیر؛ صحبت‌های من بد منعکس شده و من گفته بودم که 24 هزار نفر در آستانه بازنشستگی قرار دارند و تعدادی هم خواستار بازنشستگی پیش‌ از موعد هستند».

جالب این است که خبر بازنشستگی پیش از موعد مقرر 30 هزار فرهنگی در پرتال مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است.

۱۷ مرداد امسال در این پرتال آمده است: «علی اصغر فانی پیش از ظهر امروز جمعه در گردهمایی مشترک مدیران کل استان‌های و شورای معاونین، در مجموعه رفاهی – فرهنگی شماره یک معلمان، مهم‌ترین سیاست را تربیت مدیر برای آینده آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: جوان گرایی، تربیت نیرو و استفاده از توانمندی خانم ها در اولویت برنامه ها قرار دارد.

وی تعدیل پرسنل وزارت آموزش و پرورش از یک میلیون به 800 هزار را مهمترین عامل رشد و ایجاد انگیزه در سایر کارکنان دانست و اضافه کرد: با عملی شدن سیاست تعدیل نیرو حقوق معلمان 25 درصد رشد می‌کند.

فانی از بازنشسته شدن پیش از موعد 30 هزار نیرو سخن گفت و تأکید کرد: با اجرای برنامه افزایش ساعات کار معلمان از 24 ساعت به 30 ساعت و افزایش حقوق آنان به تناسب این افزایش ساعت، از نیروهای انسانی کاسته و حقوق نیز افزایش می‌یابد».

به گزارش فارس، تعدادی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش رسانه‌ای نیست و خبرها از پرتال وزارت آموزش و پرورش منعکس می‌شود اما در نهایت این رسانه‌ها هستند که مورد شماتت قرار می‌گیرند.

وزیر آموزش و پرورش در اوایل این هفته در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش گفت: «دیروز و پریروز در چند نشست در مشهد شرکت کردم و وقتی خبرهای این نشست را در رسانه‌ها دیدم تعجب کردم که آیا من، این حرف را زدم. تیتر را می‌خواندم و می‌دیدم در متن حرفی از تیتر نیست».

وی با تأکید بر این نکته که سعی کنید خبرنگار باشید تا خبرساز، افزود: «بعضی وقت‌ها چیزهایی می‌بینیم که متعجب می‌شویم و خبرهایی که اصلاً خبر نیست».

گفتنی است یکی از برنامه‌هایی که وزیر آموزش و پرورش در آن شرکت کرده بود و در مراسم فوق از خبرهای آن نیز گلایه داشت خبر ذکر شده درباره «بازنشستگی پیش از موعد 30 هزار نفر» است که در گردهمایی مشترک مدیران کل استان‌های و شورای معاونین، در مجموعه رفاهی ـ فرهنگی شماره یک معلمان خراسان رضوی اعلام شده بود و در سایت آموزش و پرورش منتشر شده است.


مطالب مشابه :


نوشته ی : معلم شرکتی

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - نوشته ی : معلم شرکتی - اطلاع رسانی درخصوص معلمان
جالب و خواندنی

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - جالب و خواندنی - اطلاع رسانی درخصوص معلمان شرکتی
چراغ قرمز دولت به استخدام در آموزش‌ و پرورش

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - چراغ قرمز دولت به استخدام در آموزش‌ و پرورش
به دوستان و همکاران عزیز و کاربران محترم

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - به دوستان و همکاران عزیز و کاربران محترم - اطلاع
ماجرای بازنشستگی پیش از موعد ۳۰ هزار فرهنگی

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - ماجرای بازنشستگی پیش از موعد ۳۰ هزار فرهنگی
آخرین وضعیت آزمون آموزش و پرورش در مرداد و مسئله"استخدام" نیروها

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - آخرین وضعیت آزمون آموزش و پرورش در مرداد و مسئله
تعهدی برای استخدام معلمان شرکتی نداریم

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در واکنش به اعتراض و تجمع معلمان شرکتی به نتایج آزمون
۹۵ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی در دبیرستان‌ها/ انتقال ۴۵۰ معلم از دوره متوسطه اول به دبستان‌ها

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - ۹۵ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی در دبیرستان‌ها
برچسب :