طرح درس محیط زیست دوم ابتدایی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

زمان

عنوان درس: محیط زیست                به نام خدا                           نام مدرسه:خلیج فارس

پایه:   دوم                                                                          مدرس: آقای کارگر

تعداددانش آموزان:    3                                                           زمان:45دقیقه                           

مشخصات

کلی

 

دانش آموزان با اهميّت آب وهواي سالم و تاثيرات آن بر زندگي

موجودات زنده آشنا شوند .

 

هدف کلی

 

دانش آموزان بدانند

1-  هوا در همه جا اطراف ما است .

2-  موجودات زنده به آب وهواي سالم نياز دارند .

3-  با استفاده هاي گوناگون آن در زندگي آشنا شوند .

4-  هواي سالم در انجام كارهاي زيادي به ما كمك مي كند .

5-  آب آلوده و هواي آلوده زندگي انسان و ساير جانداران را تهديد مي كند .

6-  همه ي جانوران و گياهان براي زنده ماندن به هواي سالم احتياج دارند .

7-  آب هاي رودخانه ها  قابل خوردن نيستند .

8-  با رعايت راه هاي  حفظ پاكيزگي آب و هوا  به ادامه ي زندگي جانوران كمك  مي كنند ........

 

هدف جزیی

 

صرفه جویی   را در طول روز اجرا کنند ،نظافت را رعایت کنند ، شکرگذارنعمت های خدا باشند

هدف رفتاری

 

كتاب درسي ،  تابلو ، عكس و پوستر ، تابلو، ماژِیک ،  فیلم ، ویدیو پرژکتور ، کامپیوتر

وسایل

 

بارش مغزی ، سخنراني و توضيح ، پرسش و پاسخ ، بحث گروهی ، ایفای نقش

روش و فنون  تدریس

5

سلام واحوال پرسي ، چسباندن عكس يا پوستر در كنار تابلو ، سوال از درس قبل (گردش در باغ )  ، سوال از حواس پنج گانه در شناسايي محيط اطراف خود ، مزاياي نوشتن يادداشت

مقدمات اغازین

4

سوال از انواع موجودات زنده ، انواع آب ها ي زميني ، مقايسه هواي شهر و روست

ارزشیابی تشخیصی

3

نشان دادن تصاويري از محيط هاي پاكيزه و آلوده ، آّب  رودخانه ها ي تميز و جنگل هايي كه توسط انسان ها با ريختن زباله آلوده شده  

آماده سازی و ایجاد انگیزه

25

رس را با نوشتن بسم الله الرحمن الرحيم در بالاي تابلو شروع مي كنيم ، در مورد اهميّت آب سالم براي

انسان ها  ، استفاده هاي آب  براي جانوران وگياهان و راه هاي تميز نگه داشتن  آب براي آن ها مي گوييمهمچنين در مورد آّب  آشاميدني سالم و نحوه ي تهيّه ي آن با دانش آموزان بحث كرده و نتايج آن ها را مي نويسيم البته با نشان دادن عكس هاي صفحه ي 20 . در در مورد مصرف بيش از اندازه از آب آشاميدني مطالبي را توضيح داده و نقش هر كس  را در سالم نگه داشتن محل زندگي خود مي گوييم . و در آخر هم در مورد هوايي كه تنفس مي كنيم و نقش گياهان را در مورد آن بيان مي كنيم و راه هايي آلوده نكردن هواي سالم را بيان مي كنيم

آخر نتيجه مي گيريم كه آب وهواي سالم براي تمامي موجودات زنده لازم است و بايد هر كس به اندازه ي خود سعي در حفظ محيط زيست سالم براي خود و ديگران بنمايد . همجنين مجددا بخاطر اهميّت راه هاي جلوگيري از مصرف بيش از اندازه ي آب مواردي را بيان مي نمايي .

ارائه درس جدید و فعالیت معلم

 

دانش اموزان با نگاه به تصاویر دانستنیهای خود را بیان می کنند ، از متن کتاب می خوانند ، به پرسش های معلم جواب می دهند

فعالیت دانش آموز

5

در پايان سولاتي را كه در كتاب مشخص شده را از دانش آموزان مي پرسيم . همچنين در مورد كارهايي كه براي تصفيه آب انجام مي شود سوالاتي را مطرح مي كنيم  .

ارزشیابی پایانی

2

 از آن ها مي خواهيم پيشنهادها ي خود را براي داشتن محيط سالم زندگي نوشته و به كلاس بياورند يا در مورد راه هاي جلوگيري از اسراف آب مواردي را نوشته و ارائه نمايند ، کشیدن نقاشی در مورد محیط زیست سالم و ناسالم  

تعین تکلیف

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}


مطالب مشابه :


مسابفه نقاشی بین المللی کودکان آمریکای شمالی توسط UNEP

در بخش محیط زیست نقاشی ها منعکس کننده نگرانی ها و آرزوهای آنها در مورد حفاظت از محیط




مسابقه نقاشی کودکان در مورد محیط زیست

+نوشته شده در پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:55 توسط سید شجاع الدین نصیبی |




نقاشی دیواری، ابزاری مناسب برای آموزش محیط زیست به کودکان

چکیده مقاله. شکل‌گیری نگرش، ارزش‌ها، تعهد و مهارت‌های مورد نیاز برای حفظ محیط زیست در




بیست و دومین مسابقه نقاشی بین المللی کودکان برنامه محیط زیست سازمان ملل 2013

پایش محیط زیست هیچ کلمه یا متنی نباید در نقاشی نوشته شود.




مراسم نقاشی شهر پاک هوای پاک توسط موسسه کیمیای سبز در اراک برگزار شد.

مراسم نقاشی شهر پاک با محیط زیست در رادر مورد پاکسازی محیط زیست به




نگرانی درباره ی محیط زیست ایران

طراحی و نقاشی; وی در مورد بحث سند ملی محیط زیست که برنامه در مورد محیط زیست نیز




محیط زیست؛ موضوع دو فراخوان مسابقه‌‌های نقاشی در ژاپن و لهستان

های نقاشی محیط زیست المللی نقاشی تورن لهستان در موضوع مورد




فلزات سنگين در محيط زيست

بنابراین تجمع فلزات سنگین در محیط زیست در رنگهای نقاشی در مورد محیط زیست




طرح درس محیط زیست دوم ابتدایی

طرح درس محیط زیست مي كنيم ، در مورد کشیدن نقاشی در مورد محیط زیست




نمایشگاه کودک و محیط زیست درهمدان

اين وبلاگ در مورد به مناسبت آغاز هفته محیط زیست در این نمایشگاه غرفه های متعدد نقاشی




برچسب :